Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uçurumdan yola motosiklet düştü (video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tehlikeli bir dağ yolunda motosiklet süren motorcunun önüne aniden uçurumdan başka bir motosikletli düştü. Geçtiğimiz hafta Amerika'da gerçekleştirilen meşhur zorlu tırmanma yarışı Pikes Peak 2014 öncesi dağ yolunda antreman yapan motorcunun başına inanılmaz bir olay geldi. 156 virajlı tamamı dik uçurumlardan oluşan dağ yolundan antreman dönüşü Honda CRF450 motorunu kullanan Tom Specht motosikletinin kontrolünü kaybetti ve motoru yol dışına çıktı, kat kat virajlardan oluşlan dik tepeden düşen motor alt yoldan geçen başka bir motorcunu önüne düştü. Ucuz atlatılan inanılmaz kazayı Jeff Grace'in kaskındaki kamera anbean kaydetti.

İşte Pikes Peak Uluslararası Yokuş Tırmanma yarış parkuru

İşte Pikes Peak Uluslararası Yokuş Tırmanma yarışının tamamı

speed_dream bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamda da hiç şanş yokmuş, kaçamadı, sinirlendi ama

Motosikleti
    Yakında...
    Dingil iyiki uçurumdan yuvarlanmamış birde elini aşağı sallıyo gerçi o psikolojiyle normaldirde bu yönünüde düşünmek gerek

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    çok garip bir durum başıma gelse ben bunu evrenin bana verdiği mesaj olarak algılayıpSeçilmiş insan olduğumu düşünürdüm.
    Cennetten motor düştü demekki racingi bırakıp krosa başlamak gerek
    Krosçular ne mübarek adamlar,kros yapmak sevaptır

Hayırlı Ramazanlar
    OnurTr, kemboo, Pekbipicadam ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı Rapperz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dingil iyiki uçurumdan yuvarlanmamış birde elini aşağı sallıyo gerçi o psikolojiyle normaldirde bu yönünüde düşünmek gerek
    Dingil? adamın ne suçu var
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baktığı yere gitti çarptı. Eğer böyle bir durumda kafayı kaçış yönüne çevirip kurtulabiliyorsa olay bitmiştir. Bu adam olmamış Can kaybı yok çok şükür..
    kemboo bunu beğendi.

tabuzbreaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125r 2014
    Kendisi kurtuluyor da Allah'tan motoru da uçurumdan aşağı yuvarlanıp gitmiyor.

Motosikleti
    Hornet 650
    Oha ya çok fena bi şey

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Valla o sinirle önüne düşen motoru tekrardan uçurumun devamına itebilirdi

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baktığı yere gitti çarptı. Eğer böyle bir durumda kafayı kaçış yönüne çevirip kurtulabiliyorsa olay bitmiştir. Bu adam olmamış Can kaybı yok çok şükür..
    Dağdan aşağı motor düşüyor sen viraj dönüyorsun gözün viraj çıkısındayken 20-30 metre ötede daha durmamıs sürüklenen bir motor görüyorsun simdi kaçış yeri neresi peki bana bunu açıklar mısın rica etsem? Adam nerden bilsin o düşen motorun nerede durucağını motoru gördü fren yaptı direk motorun nerde durucağı sans değil mi?

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Kask kemarası kaydediyo deniliyoda ,adam motordan düştü kamera başka açıdan hala kayıtta

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Berkay* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dağdan aşağı motor düşüyor sen viraj dönüyorsun gözün viraj çıkısındayken 20-30 metre ötede daha durmamıs sürüklenen bir motor görüyorsun simdi kaçış yeri neresi peki bana bunu açıklar mısın rica etsem? Adam nerden bilsin o düşen motorun nerede durucağını motoru gördü fren yaptı direk motorun nerde durucağı sans değil mi?
    Sürüklendiği yönün tersine yani sola odaklanman lazım. Nerede duracağını bilemez tabii de, motorun aşağı giderken yön değiştirip terse gidecek hali yok. Neden atarlanıyorsun reis

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürüklendiği yönün tersine yani sola odaklanman lazım. Nerede duracağını bilemez tabii de, motorun aşağı giderken yön değiştirip terse gidecek hali yok. Neden atarlanıyorsun reis
    Ne atarı estağfirullah aslında cahilliğimden ötürü sordum ama biraz daha nazik yazabilirdim kusura bakma

Görüntüler montajdan ibaret, 9. saniyede havaya fırlayan taşlar vs. birden yok oluyor, asfaltta bölgesel kumlar var, iki görüntü üst üste bindirilince ortaya çıkmış, gerçekte mümkün değil olması, ayrıca ileri saniyelerde onlarda yok oluyor, izlenme ve reklamlara tıklanmasından para kazanmak için yapılmış bir video, ama bana göre alçakça bir video

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    dağdan taş yuvarlandı başıma düştü deyimi aklıma geldi

Motosikleti
    Yakında...
    Adamın suçu yok sadece tavrına sinirlendim daha kötüsüde olabilirdi ama o kaza anında bunu düşünmek mümkün değil ne yazık ki.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bakıslar gercekten önemli asagıya dogru dusen nesneye odaklandıgı icin tam önunde durmaya çalıştı o durumda burda şöyle yapsa kurtarırdı böyle yapsa kurtarırdı diyener o adamamın yerinde olsa ne yapacaktı acaba burdan konusması kolay yapması zor ,

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    elemanda da hata var yalnız resmen düşen motora bakıp üstüne sürmüş halbuki sol tarafta bariz bir şekilde kaçış noktası varmış yolda müsait oraya baksa sıkıntı kalmayacakmış. Daha pişmemiş bu arkadaş

Alıntı Rapperz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamın suçu yok sadece tavrına sinirlendim daha kötüsüde olabilirdi ama o kaza anında bunu düşünmek mümkün değil ne yazık ki.
    öyle demeyin geçen hafta bizde arkadaşlarla köy yolunda gidiyorduk yolu bilmiyordum viraja süratli girdim biraz bakışlarımı mümkün olduğunca iç noktaya odaklanmaya çalıştım ve şükür bir sıkıntı yaşamadan kazasız belasız kurtuldum. Motor kullanmak biraz da soğukkanlılık gerektirir diye düşünüyorum

jackie chun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Derbi Etx 150
    Birşey yok denecek kadar ucuz atlatmıs (Y)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler