Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Araç plakalarında yeni dönem! 17 milyon plaka değişiyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygulama güzelde, maliyet nedir acep?

Birde bu uygulama, hatuna çalışıyorum deyipte, aleme gittiğimi açık etmez dimi
    Yok be aga Türkler onunda çaresini bulur merak etmeEsas millet kullandığı akıllı telefonlardan korksun buna gelene kadar.Gerçi onları Akparti vermedi amaOlsun bi şekilde döner dolaşır akıllı telefonları da Tayyip vermişti deriz
    Sinan Aksu bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    HGS düzgün çalışmıyor, çünkü düzgün çalışmayınca daha çok para alıyor.

Ama bu sistem görünüşe göre mükemmel çalışacak.

Benim isim önerim çok orijinal değil ama: "BBSİ"

Çok net biçimde ifade edilmiş:
    “çiplerde sadece güvenlik seri numarası ile plaka bilgisi yer alacaktır.“
    ...“sistemde kullanılacak çipler kişisel bilgi içermeyecektir.“

Herhalde belediye otobüslerinin plakası yer alacak.

Kesinlikle her lambada, her köşe başında son derece yüksek güçlü RFID okuyucular bulunacak.

Biz de plakalarımızı saydam metal içerikli filmlerle sarıp öyle dolaşacağız ;)
    Şimdiden yolunu söyleyelim...
    Plakanızı mikrodalga fırına atın, işlem tamam.
    Diğer yöntemi yazamıyorum buraya

"Herkesi" izlemenin en ucuz yolu RFID...

Bir süre sonra da plakası okunmadan geçenlere lav silahıyla alev püskürten gişeler yapılır artık

Ya da otoparktan çıkarken 10 kuruş.
    Sokaktan caddeyi köşeyi döndün mü, 35 kr.
    Ana caddeye çıkınca indirim var: 25kr.
    Eve dönüş İstanbul'da bedava, İzmir'de ücretli

Daha durun, yıllar önce ABD'de askerlerin ellerine deri altına koydular bu pasif etiketleri. Kimi firmalar çalışanlarına zorunlu kıldı, güvenlik kartı yerine rfid deri altı...

Bizde de yakındır... İşte o zaman kim Cuma'ya gitti, kim zikr partisine pardon neysiydi, ne zamandır gitmeyince unuttum işte...

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Çipleme değil, düpedüz fişleme.
    Shrieker bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çipleme değil, düpedüz fişleme.
    Bu fislemeyse face ve akilli telefonlar ne acep.kendi kendimizi fislemiyozmu zaten
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çip takacaklar işte mübarek, nerde napıyon hep bakacaklar.
    cuma saati cumaya mı gidiyon, geziyon mu filan hep kaydolacak.
    muazzam buluş.
    Gel benimkinin parasını sen ver akp isterse gelsin 55768 defa değiştirsin ben razıyım.
    Peki ya sen benimkinin parasını ödemeye razımısın?
    Senin verdiğin oyun cezasını ben niye çekiyorum?
    Shrieker, cool113, iptaluyelik02 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı 0tt0man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gel benimkinin parasını sen ver akp isterse gelsin 55768 defa değiştirsin ben razıyım.
    Peki ya sen benimkinin parasını ödemeye razımısın?
    Senin verdiğin oyun cezasını ben niye çekiyorum?
    ne yapmalıyım onu söyle?
    kime oy verirsem gönlün hoş olacak?
    ciddiyim!
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

AKP'nin satacak birşey bırakmadığı için kazığın ucunu vatandaşa yöneltmiş durumda.

Piyasada bir sürü işsiz ziraat mühendisi vardı bi kanun çıkardı gıda üreten her işyerini mühendis çalıştırmaya mecbur etti. Sanki esnaf çok para kazanıyormuş gibi. MODERNLEŞİYORUZ!!!

Bir sürü işsiz inşaat mühendisi vardı gitti bir kanun çıkardı her inşaat yapan adam yapı denetim şirketlerinden biri ile çalışmak zorunda şimdi. Bu işi zaten yerel yönetimlerin işiydi. Şimdi hem yerel yönetimlere dünyanın parasını veriyorsunuz hem de yapı denetim şirketlerine. MODERNLEŞİYORUZ!!!

Bir kanun çıkardılar seyyar satış yapan bütün esnaflar değeri 2000TL olan yazarkasa pos cihazlarında almak zorunda şimdi. MODERNLEŞİYORUZ!!!

Piyasada bir sürü işsiz iktisat, maliye mezunu var bir kanun çıkarıyorlar piyasadaki her şirket bağımsız denetmen çalıştırmak zorunda kalacak. Bu adamın maaşınıda işyeri sahibi kendi cebinden ödeyecek... MODERNLEŞİYORUZ!!!

Peki bu bizden alınan Allahsız kitapsız insafsız vergiler ne zaman modernleşecek?
    Aldığımız maaşlar ne zaman modernleşecek?

Vatandaşı yolmanın AKP sözlüğündeki karşılığı Modernleşmek sanırım.

Tayyip Erdoğan her konuştuğunda Waterworld (Su Dünyası) filmindeki şu sahne aklıma geliyor

Filmde adamın biri bir gemi dolusu insana toprak ülkeye götürme vaadinde bulunur. Bizim RTE'nin millete 2023 demesi AB demesi gibi.
    Güzel bir konuşma yapar verir gazı gemidekilere, sonra millet başlar kürekleri çekmeye

Yanındaki adamı Nord sorar: Pekala nereye kürek çekiyoruz?
    Liderleri Deacon: En ufak fikrim bile yok. Endişelenme, ne olduğunun farkına varıncaya kadar bir ay kürek çekerler.

İşte içinde bulunduğumuz durum bu. Tayyip veriyor gazı veriyor gazı, akp seçmeni de birşeyler oluyor sanıyor kürek çekmeye devam ediyor.
    Shrieker, cool113, iptaluyelik02 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı 0tt0man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AKP'nin satacak birşey bırakmadığı için kazığın ucunu vatandaşa yöneltmiş durumda.

Piyasada bir sürü işsiz ziraat mühendisi vardı bi kanun çıkardı gıda üreten her işyerini mühendis çalıştırmaya mecbur etti. Sanki esnaf çok para kazanıyormuş gibi. MODERNLEŞİYORUZ!!!

Bir sürü işsiz inşaat mühendisi vardı gitti bir kanun çıkardı her inşaat yapan adam yapı denetim şirketlerinden biri ile çalışmak zorunda şimdi. Bu işi zaten yerel yönetimlerin işiydi. Şimdi hem yerel yönetimlere dünyanın parasını veriyorsunuz hem de yapı denetim şirketlerine. MODERNLEŞİYORUZ!!!

Bir kanun çıkardılar seyyar satış yapan bütün esnaflar değeri 2000TL olan yazarkasa pos cihazlarında almak zorunda şimdi. MODERNLEŞİYORUZ!!!

Piyasada bir sürü işsiz iktisat, maliye mezunu var bir kanun çıkarıyorlar piyasadaki her şirket bağımsız denetmen çalıştırmak zorunda kalacak. Bu adamın maaşınıda işyeri sahibi kendi cebinden ödeyecek... MODERNLEŞİYORUZ!!!

Peki bu bizden alınan Allahsız kitapsız insafsız vergiler ne zaman modernleşecek?
    Aldığımız maaşlar ne zaman modernleşecek?

Vatandaşı yolmanın AKP sözlüğündeki karşılığı Modernleşmek sanırım.

Tayyip Erdoğan her konuştuğunda Waterworld (Su Dünyası) filmindeki şu sahne aklıma geliyor

Filmde adamın biri bir gemi dolusu insana toprak ülkeye götürme vaadinde bulunur. Bizim RTE'nin millete 2023 demesi AB demesi gibi.
    Güzel bir konuşma yapar verir gazı gemidekilere, sonra millet başlar kürekleri çekmeye

Yanındaki adamı Nord sorar: Pekala nereye kürek çekiyoruz?
    Liderleri Deacon: En ufak fikrim bile yok. Endişelenme, ne olduğunun farkına varıncaya kadar bir ay kürek çekerler.

İşte içinde bulunduğumuz durum bu. Tayyip veriyor gazı veriyor gazı, akp seçmeni de birşeyler oluyor sanıyor kürek çekmeye devam ediyor.
    O filmin sonunuda hatirlatirim yalniz.
    Bi adam çıkar gelir herşeyi bi anda yerle yeksan eder
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    çip varsa tamam ya...çok moderen bi gelişme...pasaportları da öyle çipli yaptılar devlet görevi için gittiğim her yurt dışı gezisine 50 kağıt defter parası veriyom....yani devletin görevi için gittiğim pasaport için cebimden...

eski usulde bi defter vardı her çıkışta temdit edilir para verilmezdi...şimdi çipli oldu süre uzatmada yok..her çıkışa bi defter...maşallah...modernizmde son nokta...
    cool113 bunu beğendi.

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O filmin sonunuda hatirlatirim yalniz.
    Bi adam çıkar gelir herşeyi bi anda yerle yeksan eder
    Ceremesini sorumluları, yani oy verenler çektiği sürece benim için sorun yok. Ancak oy vermediğim halde ben neden cezalandırılıyorum?

Bizi Suriye'ye sokmaya çalışıyorlar. Amerika'da Obama ne derse 24 saat sonra aynısını burada Tayyip söylüyor.

Eğer bir savaş çıkaracaklarsa alsınlar götürsünler akp seçmenlerini savaştırsınlar, bana dokunmasınlar. Ben lejyoner değilim ki Amerika'nın İsrail'in çıkarları için gidip savaşayım.
    Shrieker ve xawa bunu beğendiler.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    ya arkadaş madem hgs ile aynı sistemse neden plaka değişiyor.direk hgs çipinden hallet işini.yeni plaka'dan vurgun yapacaklar işte besbelli...
    Shrieker bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaş madem hgs ile aynı sistemse neden plaka değişiyor.direk hgs çipinden hallet işini.yeni plaka'dan vurgun yapacaklar işte besbelli...
    hayır madem hgs ile aynı niye hgs diye bişey çıkardın...plakadaki çip vasıtası ile yine çipe para yüklenip otoban köprüden geçince plakadaki çip vasıtasıyla hesaptan düşerdi...bu dediğimin rahatlıkla olabilecek bişey olduğunu düşünüyorum ki eğer öyleyse tamamen büyük bir vizyonsuzluk ve öngörüsüzlüktür...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler sıkı durun muhasır medeniyetler seviyesine ulaştık
    Shrieker, darpgen ve Sinan Aksu bunu beğendiler.

MotoRizeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Aleme metrobüsle git )
    Sinan Aksu bunu beğendi.

uygulama faydalı olabilir fakat bu işi bize çok pahalıya çıkartacakları aşikar...

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    nedense bu habere sevinemiyorum pamuk eller cebe . her zamanki gibi .
    Hayatı seviyor musun? Öyleyse zamanı çarçur etme, çünkü hayat ondan ibarettir. Benjamin franklin

bsongoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetleri de plakaları da ücret talep etmeden değiştirecekse eyvallah. Ama hepimiz biliyoruz ki bu vatandaşı yolmak için yapılan bir şey kimse aksini söylemesin. Ehliyet denen plastik parçası için bankaya ayrı emniyete ayrı yüzlerce lira veriyoruz. Plastik parçası öküz herif, plastik!
    Aaaaa lütfen değerli kart parası o

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    adamlar nereden ne bulayımda cebimi doldurayım diyor ya

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Ayrıca plakaya çip takmaya falan gerek yok, trafikteki 10 küsür milyon aracın her birinin plakasını tahminen 100TL harcatıp (toplam 1 milyar TL eder) değiştirmektense otoyol kameralarını vb. şu tür bir sisteme geçirmek çooook daha ucuza mal olur:

http://plakatanimasistemleri.com/

Kameranın tanesi 1000TL olsa bile 1 milyon kamera takılmadığı sürece daha ucuza gelir.

Tabii amaç hizmet etmekse! Yoksa "çaktırmadan vergi toplayalım", "emniyete biber gazı lazım, para bitti", "destan yazan polisin primine kaynak lazım" düşüncesi varsa 10 milyon plaka değiştirtmek daha mantıklı.
    Shrieker bunu beğendi.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lan medeniyet size kalsa taş devrinden çıkartmazdınız insanlığı.
    bizim modernlerin böyle handikapları var işte
    ak parti yaptıysa istemezük!
    Kimilerini "ak parti ne yaptızsa istemezük" demekle itham ediyorsunuz ama sanki bana da "ak parti ne yaparsa sorgulamadan isterük" gibi gelmeye başladı ilk defa
    Madem hgs ile aynı sistemdi neden beraber yapılmadı da iki maliyet oldu? daha kolay bir yol çizilemez miydi? vs vs vs
    Kafadaki soru işaretlerini sorgulayınca taş devri kafalılık mı oluyor pek anlayamadım
    Zaten çok yüksek vergi mükellefliğimiz var, sorguluyor işte insan...
    Her değişen uygulama malesef dolaylı olarak cebimize yansıyor...
    Ha bu vergileri ilk ak parti almaya başlamadı elbet, onlar ayrı mevzu...
    Hangi partiye oy verirsek verelim icraatlarını eleştirebilmeliyiz (kendimize göre eleştirilecek yönü varsa)
    Farklı görüşler her zaman iyidir
    xawa bunu beğendi.
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler