Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ehliyetle ilgili yeni düzenleme yürürlüğe girdi. İşte yeni yönetmelik.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 2013 ABS
    sınav tarihi değişebilirmiş. Bugün kurs ile görüştüm direksiyon sınavının 13 temmuza alınması muhtemelmiş. bilgilerinize arkadaşlar ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Bu sabah B+A2 olan sürücü belgemi bir çılgınlık yapıp, dünyanın binbir türlü hali vardır diyerekten E+A2 Sınıfına yükseltmek için Sabahın seherinde kursun pistine gittim. Herkesin bir saati var. randevu sistemine dönmüş sınav işi anlayacağınız. Motorla gittiğim için gelen geçen hoca "A2 mi senin? Sen A2'mi alacaksın?" gibisinden gereksiz sorular sorarak beni meşgul ettiler. Bir ara "Ben E sınıfı için geldim ulan" diye bağırasım geldi ama Orucunda vermiş olduğu miskinlikle kendimde o gücü bulamadım. Askerde 15 Ay boyunca iskenderun, Adana, osmaniye, Maraş, Antep, malatya deli gibi mühimmat kamyonunda direksiyon salladığım için kursun iveco midibüsünü hiç sallamıyordum bile. Bir motosiklet rider olarak ilk dikkatimi çeken motosiklet sınav alanı çekti. Farklı olarak 25 metre uzunluğunda ve 40 cm eninde tahta ve 1x1 çıtalar ile güya engebeli hale getirilmiş kalas vardı. Sıramı beklerken yeni motosiklet sürücülerinin gereksiz telaşı beni yıllar öncesine götürdü Sanki tanıdık yüzler görüyordum onlarda neyse konuştuğum her aday sınavdan önce o kalasın üzerinde 10-15 kere geçmiş kursun dandirik kuba marka CUP motoru ile. 6-7 aday vardı bunlardan sadece 1 tane arkadaş o kalastan aşağı düşürdü motoru akibeti ne oldu bilmiyorum ama muhtemelen sınavdan çaktı. çaksında zaten o kalasın üzerinde gidemiyorsan trafiğe çıkıp benim hayatımı da tehlikeye atma yani. Kalastan geçtikten sonra malum klasik kırmızı dubalarımız var aralarında aheste aheste slalom yapıyorsun sonra da baya baya yarım saat akan trafikte sen önde motorla, onlar arkada kursun arabası ile seni takip ediyorlar, sonra geri geliyorsun hali ile. Bana gelecek olursak Ben e sınıfı ehliyet alacağım ve genel itibari ile hız sınırlarım düşük olduğu için 45 dk falan sürdü. Sıkıldım gerçekten Ama olması gereken de budur diye içimden geçirmedim de değil hani. Rampaya sardılar, duba arasına park ettirdiler baya baya gezdik geldik. Bir ara kendimi uzun yol otobüsü şöförü hissettim böyle bir havalar falan Kurs hocasına dönüm maaşı ve sigortayı konuşacaktım ama sonra vazgeçtim

İşin kısası durum bu şekil güzel arkadaşlarım. Herşeyden önce panik yok. Sakin. Bir daha bir daha 80 Tl sınav ücreti vermek istemezsiniz dimi? Bu yüzden sermayeyi kediye yüklemeyin. Sınav basit gerçekten. Sinyali ve hız sınırını sakın unutmayın.

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    H Motosiklet sürücü belgesi alan varmı?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler