Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask artık mecburi oluyor. Motosikletler artık kasklı satılabilir.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Karayolu Trafik Güvenliği Kurulu, motosikletlerin koruma başlıkları ile satılmasına yönelik çalışmayı Başbakan'a sundu.

Karayolu Trafik Güvenliği Kurulu, motosikletlerin koruma başlıkları ile satılmasına yönelik çalışmayı, motosikletlerin koruma başlıkları ile satılmasına yönelik çalışmayı tamamlayarak, hazırlanan teklifi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yılda iki kez toplanan Karayolu Güvenliği Yüksek Kurulu'na sundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanı'nın başkanlığında, Jandarma Genel Komutanlığı, Türk Standartları Enstitüsü Başkanlığı, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu temsilcisi ile İçişleri Bakanlığı'nca uygun görülen üniversiteler ile Türkiye Mimar ve Mühendis Odaları Birliği, Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği ve Trafik Kazaları Yardım Vakfı'nın trafikle ilgili birer temsilcisinden oluşan Karayolu Trafik Güvenliği Kurulu, her ay toplanarak çeşitli konuları değerlendirmeye alınıyor. Geçtiğimiz mart ayında yapılan 128'inci toplantıda kurul önemli kararlar aldı. Motosikletlerin koruma başlığı ile beraber satılması veya motosiklet kiralanırken beraberinde koruma başlığının zorunlu olarak verilmesi, araç muayenesi esnasında koruma başlığının kalite standartlarına uygunluğunun kontrol edilmesi konusunu görüşen kurul, kabul edilen teklifi Karayolu Güvenliği Yüksek Kurulu'na sunma kararı aldı.

OTOMOBİLSİZ KENT MERKEZLERİ GELİYOR

Trafik güvenliği öncelikli şehir planı oluşturulması önerisini de incelemeye alan kurul, Otopark Yönetmeliği'nin günümüz ihtiyaçlarına cevap verecek hale getirilerek otopark sorununun çözülmesi, toplu taşımaya öncelik verilerek otomobilsiz kent merkezi uygulamasına geçilmesi, 3194 sayılı İmar Kanunu'na 'imar planları yapılırken yol yapımından sorumlu kuruluştan görüş alınması' hükmünün eklenmesi önerilerini de görüştü. Konuyla ilgili kabul edilen teklif Karayolu Güvenliği Yüksek Kurulu'na sunuldu. Karayolu Trafik Güvenliği Kurulu, minibüs türü araçlarda, özürlülerin yararlanmalarını sağlayacak şekilde tadilatı zorunlu kılan 5378 Sayılı Kanun'un ilgili maddesinin değiştirilmesi önerisini görüştü. Konu ile ilgili olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, Türkiye Belediyeler Birliği, Türk Standartları Enstitüsü Kurumu ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu temsilcilerinin katılımıyla çalışma grubu oluşturulmasına ve çalışma sonucundan kurula bilgi verilmesine karar verildi. Kaldırımlardaki reklam panolarının engelliler açısından planlanmasını da değerlendiren kurul, özürlüler için kaldırımlara yapılan sarı kılavuz çizgilerinin konulan reklam tabelaları ve panolar nedeniyle kesintiye uğramaması hususu değerlendirilmek üzere Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne bilgi verilmesine karar verdi.

KARAYOLU GÜVENLİĞİ YÜKSEK KURULU KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Karayolu Trafik Güvenliği Kurulu'nun değerlendirip teklifleri sunduğu Karayolu Güvenliği Yüksek Kurulu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yılda iki kez toplanıyor. Kurul; Adalet, İçişleri, Maliye, Milli Eğitim, Bayındırlık ve İskan, Sağlık, Ulaştırma, Orman Bakanları ile Jandarma Genel Komutanı, Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarı, Emniyet Genel Müdürü ve Karayolları Genel Müdürü'nden oluşuyor.

Kaynak: CİHAN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Halihazırda kası olan vatandaş ne yapacak? göstermelik 20 liralık kask mı alacak? Yada firmalar yanında kask hediyeli motosiklet mi satacak?
    112ciyiz

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    bakan bey önce motosiklet satışından alınan yüzde 32 lik vergiyi kaldırsın.
    boşversin kaskı montu,
    paraya kıyıp kaskı alıyoruz. motosikleti alamıyoruz sayenizde
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Benim Tahminime göre Önceden kaskı olanlar Faturası ile gidip motor alıcak ve faturanın fotokobisini verecek Başka türlü düşünüyorumda
    İç Çamaşır gibi Motosiklet değişenler var onlar ne yapacak
    Sado

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Bu uygulamayı getiren zihniyet bilmiyormu ki takmayacak yine takmaz.Denetimden haber verin siz, yoksa 20 liralık kask korumaktan çok katili olur milletin.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ben aralık ayında motosiklet aldığım zaman, kaskımı yanıma almamıştım.
    Satıcıya 'ben kask olmadan motosiklet süremem' dedim. Ayıp ettin dedi. Kocaman bir koli açtı. Içi 15 liralık kask dolu. Seç begen al dedi Kocaman kaskla eve zor gittim.
    Buna benzer birşey olacak işte.
    erays ve crxforever bunu beğendiler.

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Tahminime göre Önceden kaskı olanlar Faturası ile gidip motor alıcak ve faturanın fotokobisini verecek
    kaskın fotokopisini ceksek getirsek olmaz mı
    # motosikletle.blogspot

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    saçma sapan işler motosiklet satıcılarına yarayacak bu,motorun yanında 20tl lik kaskları iteleyecekler millete ,birde senede 2 motor değiştirenler var onlar ne yapacak evde 20 liralık kask kolleksiyonları oluşacak :D
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlık şart tabii, korunmak lazım. Risk büyük

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlık şart tabii, korunmak lazım. Risk büyük
    en güzeli üstünde ferrari resmi olanı reşit hocam.
    # motosikletle.blogspot

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kask takmayacak adamı kaskın üstüne oturtsan nafile

Böyle saçma sapan işler yapacaklarına kasktan ötv-kdv'yi kaldırıp pırlantaya eklesinler
    Sepetçioğlu ve crxforever bunu beğendiler.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Yakında kaskıda ruhsata işletme zorunluluğu çıkarsa şaşırmam Devlete ödenek lazım..
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Motorla beraber kask satılması ne yaa!
    İş bulamayınca iş yapıyor gibi görünmek bu olsa gerek!
    La zaten başlık takmak zorunlu, kanunda var, uygula bunu tamam kimse gezemez kasksız.
    Amaç sadece bir şeyleri değiştirip iş yapıyor görünmek başka bir şey değil
    Madem milleti düşünüyorsun o kadar, dandik kaskları sokma ülkeye ve indirip yap vergide millet ucuza alsın.
    Akıl istiyorsanız onuda verelim
    rumelian ve yusufozugenc bunu beğendiler.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kurali anca prof. zihni sinir karakteri dusunebilirdi. Bu memlekette kaski koluna takip suren adamlar var. O ne olacak? Motosiklet konusunda kanun cikarmak bir cozum degil. Reklam calismasiyla bilinclendirme yapsinlar, sacma sapan konularda kamu spotu yapiyorlarken, kasksiz motor kullanmanin zararlarini anlatan spotlar yayinlasinlar tv de.
    Ayrica motoru bile euro 3 standartindaysa sokuyorsun, kask olarak oyuncak kasklar bile olabilir.
    Kissadan hisse: siz yasa yapmayin, avrupadan yasayi alin tercume edin yeter.

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafik sorununu ve kirlilik sorununu çozmek istiyorsaniz 250cc ye kadar olan motosikletlerden alinan vergiyi kaldirin, vatandas kaskin korumanin kralini kendi alir zaten siz rahat olun.

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    gülüyorum bu yapılanlara.... ama ağzımla değil
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    ortalık saffet kasklarla doluverir
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Ee benim kaskım var. Motosikleti değiştirmek istedim ya da ikinci bir motosiklet aldım yeni kask mı alacam mecburen.

Seneye yine motosikleti değiştirdim. Yine mi kask alacam.

Kask kullanımını arttırmanın yolu bu değil. Denetim yapmak yerine yine saçmalık üretmişler.

Tsubasanın dediği gibi düşür ötv'yi millet onun yerine kask alsın.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

Motosikleti
    Pulsar
    Daha önce de yazdım şimdi de yazıyorum, (A2) ehliyet alırken maliyeye vergi dairesine ödenen HARAÇların veya plaka çıkartılırken ödenen saçma sapan paraların bir kısmı ile en azından 100 TL'lik kasklardan hediye edebilirler. 20 TL liklerden iyidir

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Sen ÖTV yi düşürme, Arka çanta için ruhsata işleme zorunluluğu getir, Otoyol ve köprülerde 4 tekerlerle aynı parayı al, onuda arada HGS bilmem ne muhabbetine bir iki kurcala, sonrada piyasayı 20 tl lik kasklarla doldur. Trafik kanununa göre motosikletin başlık ve koruyucu gözlükle kullanılması gerekliymiş. Yani inşaat ustalarının bareti bile olur bu durumda. Hani işin bilincinde olan bütçesine zevkine göre alıyordu kaskını. Şimdi asıl kullanılan kask, birde alım satım için göstermelik kask mı tedarik edilecek ???...
    Shrieker bunu beğendi.
    Suzuki AN 125 - 2008 / 0 - 24500 km
    SYM Joyride 200 - 2008 / 4500 - 20000+ km (Halen Devam)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler