Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoin.de Sitesinden Alışveriş

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

motoin.de sitesinden 4 parça eşya almak istiyorum.

Total'de 752euro tutuyor. Türkiye'ye giriş yaparken. Kargo ücreti ödeyecem o tamam. %18 KDV de ödeyeceğim o da tamam. Ama bir de üzerine %20 filan gümrük vergisi alırlar mı bunların? Gümrükte takılma sorunu, alamama gibi bir durum olur mu?

Bilenler yardımcı olurlarsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben 3-4 defa alışveriş yaptım en düşüğü 350 euro civarındaydı.Bir kere bile gümrüğe takılmadı, postacı getirdi yüzde 18'i bayılıp teslim aldım.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Hiçbir sıkıntı olmaz. %18 vergiyi kapıda ödersiniz teslim alirsiniz ürünleri. Motoin.de,fc moto bunlar düzgün iş yapan firmalar.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Total'de kargo parası hariç ürünlerin toplamı 1500€'yu geçmezse %18 kdv

Louis.de sitesinden alışveriş yapan varmıdır peki dhaa önce? Ben daha önce fc-moto ve motoinden alışveriş yaptim bir sorunla karşılaşmadım ama beden problemi nedeniyle aradığım ürün louis.de sitesinde var bilgilendirirseniz sevinirim.

Teşekkür ediyorum, verdim siparişi buradan bilgilendirme yaparım ilerlemeleri

Sat, 25.03.17 10:35 IPZ-Ffm, Germany The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://gonderitakip.ptt.gov.tr/en/)

Sat, 25.03.17 03:54 Rodgau, Germany The international shipment has been processed in the export parcel center

Fri, 24.03.17 19:31 Köln, Germany The shipment has been processed in the parcel center

Fri, 24.03.17 17:04 -- The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

En son durum bu arkadaşlar. Sanırsam yolda ama daha Türkiye'ye gelmemiş.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı Monty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sat, 25.03.17 10:35 IPZ-Ffm, Germany The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://gonderitakip.ptt.gov.tr/en/)

Sat, 25.03.17 03:54 Rodgau, Germany The international shipment has been processed in the export parcel center

Fri, 24.03.17 19:31 Köln, Germany The shipment has been processed in the parcel center

Fri, 24.03.17 17:04 -- The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

En son durum bu arkadaşlar. Sanırsam yolda ama daha Türkiye'ye gelmemiş.
    Gönderinizin ayın 25'inde ülkeye girişinin yapılacağını ve PTT Kargo'ya teslim edileceği bildirimini almışsınız. Verilen gönderi takibinden adresinden durumu inceleyebilirsiniz. Eğer size "local post tracking" numarası verilmediyse Motoin ile irtibata geçip DHL'in PTT'ye teslim ettiği gönderinin takip numarasını isteyin. Bu saatten sonra PTT'den kargo durumunu öğreneceksiniz. Adresinize de yine PTT Kargo ulaştıracaktır. Bu hafta içinde ürünleri teslim alamazsanız PTT Kargo'yu arayarak son durumunu öğrenebilirsiniz.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gönderinizin ayın 25'inde ülkeye girişinin yapılacağını ve PTT Kargo'ya teslim edileceği bildirimini almışsınız. Verilen gönderi takibinden adresinden durumu inceleyebilirsiniz. Eğer size "local post tracking" numarası verilmediyse Motoin ile irtibata geçip DHL'in PTT'ye teslim ettiği gönderinin takip numarasını isteyin. Bu saatten sonra PTT'den kargo durumunu öğreneceksiniz. Adresinize de yine PTT Kargo ulaştıracaktır. Bu hafta içinde ürünleri teslim alamazsanız PTT Kargo'yu arayarak son durumunu öğrenebilirsiniz.
    Teşekkür ederim. Ürünler geldi. 752euro tutar için sadece kdv aldılar. Gümrük vergisi almadılar. Ürünler de şansıma tam oldu. Bir ara zaman bulduğumda incelemelerini yapıp sizleri de bilgilendiririm.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Teşekkür ederim. Ürünler geldi. 752euro tutar için sadece kdv aldılar. Gümrük vergisi almadılar. Ürünler de şansıma tam oldu. Bir ara zaman bulduğumda incelemelerini yapıp sizleri de bilgilendiririm.
    Güle güle kullanın, hayırlı olsun.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Merhaba,

motoin.de sitesinden 4 parça eşya almak istiyorum.

Total'de 752euro tutuyor. Türkiye'ye giriş yaparken. Kargo ücreti ödeyecem o tamam. %18 KDV de ödeyeceğim o da tamam. Ama bir de üzerine %20 filan gümrük vergisi alırlar mı bunların? Gümrükte takılma sorunu, alamama gibi bir durum olur mu?

Bilenler yardımcı olurlarsa sevinirim.
    sadece %18 gümrük vergisi ödeyeceksin. AB üyesi olmayan bir ülkeden sipariş vermiş olsaydın %20 olacaktı bu oran (%2 aman ne çok demi)

sana masrafı 887.36€ + kargo + 3tl açma kapama bedeli olacak.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Merhaba arkadaşlar bu siteden alışveriş yapmaya çalıştım fakat bir türlü ödemeyi kabul etmedi. Bankayı aradım,banka herhangi bir sorun olmadığını söyledi. FC MOTO ve MOTODİNN dende denedim orda da olmadı. Sonra motoinde prit payment seçeneğini seçip deneyeyim dedim,kabul oldu siparişlerim kısmına düştü fakat hesabımdan para çekilmemiş ve şuan motoin hesabıma giremiyorum. Yardımcı olur musunuz ? Bu işin astarı nedir anlamadım

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Arkadaşlar 1300 tl lik bir sipariş geçeceğim toplam ne kadar vergi çıkar bilginiz var mı ?

Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1300 tl lik bir sipariş geçeceğim toplam ne kadar vergi çıkar bilginiz var mı ?

235 ₺ gibi bir rakam 😊

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı AbsentBlue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    235 ₺ gibi bir rakam ��
    Hocam kdv + gümrük vergisi felan diyorlardı
    kesin böyle dimi sadece %18 ?
    DHL ile gelecek patlamayalım sonra
    Ne yapsam bilemedim akrabam var ona yollatsam hollandaya 254 euro tutuyor.
    buraya istesem kargo dahil 1290 TL gümrük pislik yaparsa diye çekiniyorum

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Arkadaşlar bu mont hakkında bilgisi olan varmı ?
    iyimidir ?
    link

iyimidir ?
    link
    Aynı montu bende almayı düşünüyorum kaliteli birleye benziyor ayrıca tekstil modeli türkiyede 1500 ₺ bu ise deri modeli oda 3000 ₺ ye buldum ben daha ucuza bulur galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

iyimidir ?
    link
    Hocam kdv + gümrük vergisi felan diyorlardı
    kesin böyle dimi sadece %18 ?
    DHL ile gelecek patlamayalım sonra
    Ne yapsam bilemedim akrabam var ona yollatsam hollandaya 254 euro tutuyor.
    buraya istesem kargo dahil 1290 TL gümrük pislik yaparsa diye çekiniyorum
    Bu satsn 235 ₺ %18 vergi ücreti eger kergo ücretsiz ise başka para ödemezsiniz ayrıca yaparmı bilmem ama ürünün fiyatını düşük tutarsa daha az ödersiniz vergiyi 😉 AliExpress te böyle yapıyorlar ayrıca konuşun satıcı ile kargo ücretsizmi ayrıca bu fiyat vergiye dahilmi vs

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Aynı montu bende almayı düşünüyorum kaliteli birleye benziyor ayrıca tekstil modeli türkiyede 1500 ₺ bu ise deri modeli oda 3000 ₺ ye buldum ben daha ucuza bulur galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Bu satsn 235 ₺ %18 vergi ücreti eger kergo ücretsiz ise başka para ödemezsiniz ayrıca yaparmı bilmem ama ürünün fiyatını düşük tutarsa daha az ödersiniz vergiyi �� AliExpress te böyle yapıyorlar ayrıca konuşun satıcı ile kargo ücretsizmi ayrıca bu fiyat vergiye dahilmi vs
    Valla aklıma geldi de satıcı ile zaten baya uzun görüştüm birde bunun için uğraşmayayım dedim direk verdim siparişi, hollandaya yollatayım oradan amcaoğluna getirteyim dedim 40 euro vergi çıktı. Hollandaya vergi vereceğime kendi ülkeme veririm dedim yapıştırdım 2 aydır apaçi gibi geziyorum düşmeyeceğim varsa bile kendimi kasmaktan düşecem
    Kaliteli bir firma o konuda korkun olmasın, cuma günü sipariş geçmiştim sunucularında sorun oldu para çekildi sipariş gözükmedi, sipariş gözükmüyor diye tekrrar geçtim farklı kartla sipariş gözüktü para çekilmedi sonra destek üzerinden ilk siparişim parasını iade ettirttim, tekrar sipariş geçtim şimdi kargoda. Ürün geldiğinde detaylı resimlerini yüklerim. kargoyla birlikte 223,74 € ödedim. birtanede balaclava hediye edildi.
    bu fiyata Tr de deri mont zor gibi inş doğru düzgün birşey çıkar da uzun süre kullanılırım.

Valla aklıma geldi de satıcı ile zaten baya uzun görüştüm birde bunun için uğraşmayayım dedim direk verdim siparişi, hollandaya yollatayım oradan amcaoğluna getirteyim dedim 40 euro vergi çıktı. Hollandaya vergi vereceğime kendi ülkeme veririm dedim yapıştırdım 2 aydır apaçi gibi geziyorum düşmeyeceğim varsa bile kendimi kasmaktan düşecem
    Kaliteli bir firma o konuda korkun olmasın, cuma günü sipariş geçmiştim sunucularında sorun oldu para çekildi sipariş gözükmedi, sipariş gözükmüyor diye tekrrar geçtim farklı kartla sipariş gözüktü para çekilmedi sonra destek üzerinden ilk siparişim parasını iade ettirttim, tekrar sipariş geçtim şimdi kargoda. Ürün geldiğinde detaylı resimlerini yüklerim. kargoyla birlikte 223,74 € ödedim. birtanede balaclava hediye edildi.
    bu fiyata Tr de deri mont zor gibi inş doğru düzgün birşey çıkar da uzun süre kullanılırım.
    Hayırlı olsun hocam kargo gelsin montu bi tanıtırsınız 😂i ayrıca bu fiyata türkiyede bulmak gerçekten zor eğer monttan memnun kalırsanız bende alırım 😂 nezamandır düşünüyordum saten 😉

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Hayırlı olsun hocam kargo gelsin montu bi tanıtırsınız ��i ayrıca bu fiyata türkiyede bulmak gerçekten zor eğer monttan memnun kalırsanız bende alırım �� nezamandır düşünüyordum saten ��
    Bir gelse
    Dün sabahtan beri hareket yok, tr içi dagıtımı ptt yapacak heralde takıldı kaldı,
    Direk dhl yapsa adamlar 24 saatte ingiltereden almanya oradan da Türkiye ye getirmişlerdi.
    Di, 24.07.18 06:44 IPZ-Ffm, Deutschland
    Die Sendung wird ins Zielland transportiert und dort an die Zustellorganisation übergeben.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)