Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipman Seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,
    Henüz motorum yok, öncelikle ekipmanları almayı düşünüyorum. Kalan bütçe ile cbr 125R 2013 model üstü temiz az km yapmış bir motor almak istiyorum. Yeni olduğum için ekipman konusunda pek emin olamıyorum. Bu yüzden sizlere danışmak istedim.26 Yaşındayım, Boy 1.83 Kilo 110 Bu bedene göre düşündüğüm ekipmanları yazıyorum.

Kask
    NEXX XR2 TORPEDO KASK 779 TL

Ceket
    4RIDERS CIRCUIT HÖRGÜÇLÜ SPOR DERİ CEKET 796 TL

Eldiven
    DIFI DRIZZLE AX ELDİVEN 203 TL

Dizlik
    4RIDERS SOFT DİZ KORUMA 84 tl

Kot pantolon
    TECH 90 CİTY JEAN 242 TL

Ayakkabı hariç olmak üzere bu ekipmanlar için 2104 TL Harcamam gerekiyor. Bunun dışından 1000 TL Kilit için 1000 TL hem lastik hemde motorun genel ihtiyaçları için ayırmak istiyorum.
    4104 TL harcarsam 6000 TL kalacak bu fiyata Temiz CBR 125R bulabilirsem bu şekilde bir başlangıç yapmak istiyorum. Sizce yeterli midir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Alıntı raude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Henüz motorum yok, öncelikle ekipmanları almayı düşünüyorum. Kalan bütçe ile cbr 125R 2013 model üstü temiz az km yapmış bir motor almak istiyorum. Yeni olduğum için ekipman konusunda pek emin olamıyorum. Bu yüzden sizlere danışmak istedim.26 Yaşındayım, Boy 1.83 Kilo 110 Bu bedene göre düşündüğüm ekipmanları yazıyorum.

Kask
    NEXX XR2 TORPEDO KASK 779 TL

Ceket
    4RIDERS CIRCUIT HÖRGÜÇLÜ SPOR DERİ CEKET 796 TL

Eldiven
    DIFI DRIZZLE AX ELDİVEN 203 TL

Dizlik
    4RIDERS SOFT DİZ KORUMA 84 tl

Kot pantolon
    TECH 90 CİTY JEAN 242 TL

Ayakkabı hariç olmak üzere bu ekipmanlar için 2104 TL Harcamam gerekiyor. Bunun dışından 1000 TL Kilit için 1000 TL hem lastik hemde motorun genel ihtiyaçları için ayırmak istiyorum.
    4104 TL harcarsam 6000 TL kalacak bu fiyata Temiz CBR 125R bulabilirsem bu şekilde bir başlangıç yapmak istiyorum. Sizce yeterli midir?
    Sırt korumada al, mümkün mertebe uzun olsun, imkanın varsa boyun korumada al...
    raude bunu beğendi.
    "Strive for perfection in everything we do. Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it. Accept nothing nearly right or good enough."
    Henry Royce

Alıntı Kanji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırt korumada al, mümkün mertebe uzun olsun, imkanın varsa boyun korumada al...
    Onlarıda inceleyim hocam teşekkürler peki seçtiğim ekipmanlar sizce yeterli midir başlangıç için

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1000 tlye kilit mi var

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Merhaba hocam.. ekipmanda limit yok 10000 tl yede ekipman dizersin.. tavsiyem su olucaktir alcagin her ekipmani arastir kullanici yorumlari ara..

Bahsettigin kot pantolonu bende kullaniorum gayet memlunum rahat fakat yazin biraz cok sicak tutabilio.. birde kotun diz korumalari oldugu icin dizligi atliyabilirsjn bence

Botu ihmal etme derim guzel motosiklet icin yapilmis bir bot al.. bir arastirmada okumustum ingilterede acile motor kazalsrinda gelen hastalari ele almislardi ve en sik ayaklarda hasar oluyordu..

Botun onemini ben egitimde viraj donerken ayagimi azcik acik birakmisim bot sayesinde hic bir sey olmadi

Simdiden hayirli olsun
    raude bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Diz koruma soft değil normal al tecrübe ettim iyiki soft değildi de kaydırdı beni. Kilit için 1 alarmlı disk kilidi ve 1 zincir kilit yeterli ortalama 200-300 tl ama koyacağın yer çok tekinsizse otoparka bırak(sorumluluk kabul etmem).

Lastik michelin pilot street 700-800 tl arası. İkinci el alacaksan lastikliye denk gelebilirsin. Bunun dışında alırken zincir değişiminin ve debriyaj değişiminin ne zaman olduğunu veya olacağını göz önünde bulundur. Cbr 125 doğru seçim.
    raude bunu beğendi.

Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 tlye kilit mi var
    Sorma hocam ama varmış :(

Alıntı kivancern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hocam.. ekipmanda limit yok 10000 tl yede ekipman dizersin.. tavsiyem su olucaktir alcagin her ekipmani arastir kullanici yorumlari ara..

Bahsettigin kot pantolonu bende kullaniorum gayet memlunum rahat fakat yazin biraz cok sicak tutabilio.. birde kotun diz korumalari oldugu icin dizligi atliyabilirsjn bence

Botu ihmal etme derim guzel motosiklet icin yapilmis bir bot al.. bir arastirmada okumustum ingilterede acile motor kazalsrinda gelen hastalari ele almislardi ve en sik ayaklarda hasar oluyordu..

Botun onemini ben egitimde viraj donerken ayagimi azcik acik birakmisim bot sayesinde hic bir sey olmadi

Simdiden hayirli olsun
    Dediğin gibi bot da alıcam haklısın hocam. Yeni başlangıç yapıyor olsam da bilinçli olarak yapmak daha doğru olucak.

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diz koruma soft değil normal al tecrübe ettim iyiki soft değildi de kaydırdı beni. Kilit için 1 alarmlı disk kilidi ve 1 zincir kilit yeterli ortalama 200-300 tl ama koyacağın yer çok tekinsizse otoparka bırak(sorumluluk kabul etmem).

Lastik michelin pilot street 700-800 tl arası. İkinci el alacaksan lastikliye denk gelebilirsin. Bunun dışında alırken zincir değişiminin ve debriyaj değişiminin ne zaman olduğunu veya olacağını göz önünde bulundur. Cbr 125 doğru seçim.
    Kilitde masraftan kaçmak istemiyorum. Çünkü çalınırsa bir daha motor alma gibi bir şansım olmayacak onun için güvenlik hususunda en üst seviyede bir kilit + alrm alabilirim. Ayrıca verdiğin güzel bilgiler için ayrıca teşekkür ederim

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Yurtdisindan ayni kalitedeki urunleri 3te1 fiyatina alirsin.
    raude bunu beğendi.

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdisindan ayni kalitedeki urunleri 3te1 fiyatina alirsin.
    O zaman daha kalite ürünler alabilirim. Yararlı bilgiydi hocam teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)