Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dizlik, üstüne pantolon, çizme, eldiven

Motovento
    REKLAM ALANI

Dizlik konusunda çok karasız kaldım 2 ürün arasında

1.si FORMA TRI-FLEX DİZ KORUMA EN 1621-1:2012 CE onaylı
    http://www.motomaxonlineshop.com/for...koruma-pmu2816

2.si ALPINESTARS BIONIC MX KNEE GUARD Bunda güvenlik standardı belirtilmemiş ama fiyatına ve markasına bakınca en azından EN 1621-1 sertifikası vardır
    http://www.motovento.com/?p=product&...ma&i=927&c=571

Bunlardan birini aldığımda üstüne pantolon da alacağım ama daha bakmadım. Alternatif başka dizlik varsa bildiğiniz önerebilirsiniz.

Çizme konusunda fiyat/performans için Forma markasını tercih ettim. Bu marka hakkında fazla birr bilgim yok ama Alpinestars'ın bir tık altı diyor bilenler.

FORMA MIRAGE DRY BOT
    http://www.motomaxonlineshop.com/for...ry-bot-pmu1165

Eldiven Knox Handroid alacağım bütçem el verirse.

Alacağım ürünler bunlar. Farklı fikirlere ve tecrübelere sahip arkadaşların önerilerini bekliyorum.

Bir hafta önce kaza yaptım. Ön freni panik yapıp birden sıkınca ön teker kaydı ve sol tarafıma düştüm. İlk darbeyi sol dizim aldı. Venox marka dandik pantolonum, koruma işinin şakaya gelmediğini ve ucuza kaçılmaması gerektiğini öğretti bana. Amacım yüksek korumalı gezmek. Dizimin yarası hala iyileşmedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Dizliği çıplak bacağa giyip üstüne pantolon giyemezsiniz, bir daha düşünün.
    isancakli bunu beğendi.

Giyilebiliyor. Bir çok kere gördüm. Korumalı pantolonun korumasını çıkarıp giyebilirim diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Hornet 650
    Bu dizlikleri korumalı bir pantolonun altına giymeyi bırak, normal bi pantolonun altına dahi giyemezsin.

Pantolonu 1-2 beden büyük alırsan olur ana bi işe benzemez.

http://www.motomaxonlineshop.com/kno...rd-knee-pmu627 Ben bunu kullanıyorum, pantolon altına giyilebiliyor.

Ancak oturup kalkarken gerçekten sıkıntılı, korumalı pantolon almanı öneririm yada görüntüden ödün verirsen, pantolon üstüne giyilenleri tavsiye ederim.
    isancakli bunu beğendi.

Çok kafaya taktım bu içe dizlik takma olayını. Senin kullanmış olduğun dizlik nasıl peki? çift mafsallı italyan markası. İyi gibi geldi bana ama fiyat farkı çok yok. Alpinestar'ı tercih edecek gibiyim ama üstüne korumalı bir pantolon denk gelecek mi bilmiyorum. Deneyerek almak lazım. Kütahyada da mağaza yok. En yakın eskişehirde var oraya gidip deneyerek alırım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    eğer kış boyu motor kullanacaksan, o çizmeyi ve handroid eldiveni alma.
    Çizme güvenli ancak asla soğukta kullanılacak ürün değil,Hiçbir termal özelliği yok,Ergonomi gerçekten kötü;yürümek zor ve sürekli kullandıkça yapısı nedeniyle şekli değişmekte.Piste çıkacaksan olabilir.

Eldiveni 2.takımı kullanmaktayım, Yine kışlık bir özelliği yok.Yazın ve baharın giyilebilir.Korumaları çok iyidir,Bilek koruması,şekli şemali emsalsizdir,Aşırı yağmura-nem'e gelmez,Derisi kalitelidir,gaz-firen hissiyatı zayıfır,şehir içi çıkar-tak adamı bıktırır :D
    isancakli bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    korumalı pantolon alacaksan dizliğe ne gerek var anlamadım. dizlikler normal pantolon üzerine giymek içindir. Ayrıca kışın termal içlik de giymen lazım yani dizliği pantolon altına giymek düşüncesi biraz saçma geldi bana. Millet çıkarıp takmaya üşendiği için dizlik almaz, siz dizliği alıp üzerine de pantolon giyeceksiniz ve onu gittiğiniz yerde çıkaracaksınız öyle mi? Bütün gün motosiklet kullanmayacaksanız onlarla yürünmez bile. Bir de seçtiğiniz ürünler çok pahalı, ben bunu kullanıyorum çok da memnunum.
    isancakli bunu beğendi.

Bu kış kullanmayacam ama sonraki kışta kullanacam kışlık kıyafetleri ayrı alacam. Benim için önemli olan iyi koruması. Yeni kaza yaptığım için koruma seviyesini bütçem el verdikçe üst seviyede tutuyorum. Çok fazla da motor üstünde durmayacağım için günlük kullanıma da uygun olsa daha iyi olur. O yüzden başka bir çizme bakayım veya tavsiyelerinize göre hareket edeyim. Ama handroid'e hasta oldum kışa ayrı bir eldiven alırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korumalı pantolon alacaksan dizliğe ne gerek var anlamadım. dizlikler normal pantolon üzerine giymek içindir. Ayrıca kışın termal içlik de giymen lazım yani dizliği pantolon altına giymek düşüncesi biraz saçma geldi bana. Millet çıkarıp takmaya üşendiği için dizlik almaz, siz dizliği alıp üzerine de pantolon giyeceksiniz ve onu gittiğiniz yerde çıkaracaksınız öyle mi? Bütün gün motosiklet kullanmayacaksanız onlarla yürünmez bile. Bir de seçtiğiniz ürünler çok pahalı, ben bunu kullanıyorum çok da memnunum.
    Kaza yaptığımda korumalı pantolonum vardı. Dizime tam oturmadığı için bir işe yaramadı. İçine giyme konusuna gelince, pantolonun üstüne giyince darbe alınca dönüyor dizlik. Eğer içime takarsam böyle bir şey olmayacak. En azından dönme ihtimali azalacak. Dizlikteki aradığım özellik, mafsallı olacak, ce onaylı ve 1621 sertifikalı olacak en az. Koruma konusunda paranoyak oldum :D Görüntüsü önemli değil benim için.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Normal mafsalı dizlik al ve motosiklet pantolonunda ki dizliklerini çıkar ve aldığın dizliklerini içine tak olay Tmm kaza düşme sırasında kayma olmaz
    isancakli bunu beğendi.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal mafsalı dizlik al ve motosiklet pantolonunda ki dizliklerini çıkar ve aldığın dizliklerini içine tak olay Tmm kaza düşme sırasında kayma olmaz
    Aynen bende bu şekilde düşünüyorum

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    isancakli bunu beğendi.

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana pek güven vermedi bu. Daha öncede bakmıştım buna. Neden kullanmadın?

Motosikleti
    Alıntı isancakli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana pek güven vermedi bu. Daha öncede bakmıştım buna. Neden kullanmadın?
    tech90 pantolon aldım, o yüzden gerek kalmadı.
    ürünü bizzat gördünüz mü, neye göre karar verdiniz güven vermediğine?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    sen kaza yapmışsın biraz korkuyosun hepsi bu. Pahalı ekipmanın çok etkisi yok öyle sandığın gibi. Önce şu kaza yapacam daha güvenli giyinmeliyim psikolojisini bir kenara bırakman lazım yoksa yine kaza yaparsın ve kazanın şekline göre istediğin kadar önlem al yine hasar görebilirsin. Dizin kırık vaziyette olduğu sürece yani motor üzerinde iken veya düşerken mafsallı dizlikler iyi bağlandıysa asla dönmez. Yok dönecek o nedenle içime giymeliyim dersen diz tarafından aldığın bir darbe ile o plastikler bacağına bile girebilir. Ekipmanları doğru kullanmak lazım yok o dönecek ben pantolon korumasını çıkarayım dizliği de içime giyerim bişey olmaz düşüncesi çok cahilce hiç kusura bakma.

tech90 pantolon aldım, o yüzden gerek kalmadı.
    ürünü bizzat gördünüz mü, neye göre karar verdiniz güven vermediğine?
    Görmedim bile. Tamamen ürün özelliklerini okuyup 1621 sertifikalı veya CE onayı olmadığı için öyle düşündüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen kaza yapmışsın biraz korkuyosun hepsi bu. Pahalı ekipmanın çok etkisi yok öyle sandığın gibi. Önce şu kaza yapacam daha güvenli giyinmeliyim psikolojisini bir kenara bırakman lazım yoksa yine kaza yaparsın ve kazanın şekline göre istediğin kadar önlem al yine hasar görebilirsin. Dizin kırık vaziyette olduğu sürece yani motor üzerinde iken veya düşerken mafsallı dizlikler iyi bağlandıysa asla dönmez. Yok dönecek o nedenle içime giymeliyim dersen diz tarafından aldığın bir darbe ile o plastikler bacağına bile girebilir. Ekipmanları doğru kullanmak lazım yok o dönecek ben pantolon korumasını çıkarayım dizliği de içime giyerim bişey olmaz düşüncesi çok cahilce hiç kusura bakma.
    Haklısın galiba. Başka kaza yapanların anlattığı tecrübelerle bu şekilde düşünmüştüm. Bir mağazaya gidince büyük ihtimalle her şey netleşecek. Üzerime giyip bakınca kafamdaki soru işaretleride gider galiba. Ama düşüncen biraz yanlış. Çünkü yüksek darbelere, sürtünmelerle test ediliyor o pahalı ekipmanlar tabiki daha iyi korur. Bizim yapacağımız bütçemizin el verdiğince en iyisini giyip takmak.

Motosikleti
    Alıntı isancakli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görmedim bile. Tamamen ürün özelliklerini okuyup 1621 sertifikalı veya CE onayı olmadığı için öyle düşündüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

Haklısın galiba. Başka kaza yapanların anlattığı tecrübelerle bu şekilde düşünmüştüm. Bir mağazaya gidince büyük ihtimalle her şey netleşecek. Üzerime giyip bakınca kafamdaki soru işaretleride gider galiba. Ama düşüncen biraz yanlış. Çünkü yüksek darbelere, sürtünmelerle test ediliyor o pahalı ekipmanlar tabiki daha iyi korur. Bizim yapacağımız bütçemizin el verdiğince en iyisini giyip takmak.
    ürün özelliklerinde yazmıyor olabilir, ancak benim elimdeki üründe aradığınız iki özellik de mevcut.
    fotoğraflarını çektim.

https://www.dropbox.com/s/sf34pjghve...01602.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/lf5iylb6ou...01637.jpg?dl=0
    isancakli bunu beğendi.

ürün özelliklerinde yazmıyor olabilir, ancak benim elimdeki üründe aradığınız iki özellik de mevcut.
    fotoğraflarını çektim.

https://www.dropbox.com/s/sf34pjghve...01602.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/lf5iylb6ou...01637.jpg?dl=0
    Kardeşim çok sağol. Bu özellikleri neden yazmazlar bilmem. Zaten yazılanla da çok para. Hem bu görüntü olarak daha iyi. Bunu alıp, parçalanan pantolonumla deneyeyim. Aslında herkes kullandığı ürürnün bu şekilde ayrıntılı incelemesini yapsa, böyle bir bölüm oluşsa herkese çok faydalı olur. Yabancı kaynaklarda her ürünün videolu incelemesi var ama bizde yok. Benim yabancı dilim yok anlamıyorum hiç birini.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Dizliği pantolonun içine değil üstüne giy ama iyi cırtla. İkisinden birini alabilirsin dizlik dediğin şeyin çok karmaşık bir yapısı yok ayağında sabit durması ve seni çok rahatsız etmemesi yeterli.
    isancakli bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)