Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yazlık Mont

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar, yazlık mont alacağım. Sentetik bir malzeme mi olmalı yoksa deri mi almalıyım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    30 derece ve üstü içinse file mont alınız.
    tuttacromata bunu beğendi.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Daha yeni durt air flow fileli mont ve pantolon aldım,şu an yüzde elli indirimde, kendimce memnunum

geçen haftasonu izmir menemen den seferihisara gittik 4 mevsimlik mont çok güzel yakıyor

Yeni montu şimdilik işten eve kısa mesafede kullanıyorum çok serin hatta bu sabah kapalıydı hava üşüdüm bile, materyal olarak sitede yazılanlara göre aldım ne denli iyidir bilemiyorum büyük ölçüde fiyatına göre aldım 200tl ve eldiven hediyeli, yazana göre 400 yl den inmiş..

Dört ay önce mevsimlik mont ile düşüp bir kaç metre sürüklenmiştim gayet iyi korumuştu tabi hızım 50 civarıydı, sadece parmağım kırılmıştı bu da öyle korur inşallah.

Deri sıcak mı olur ?

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deri sıcak mı olur ?
    Delikli deri montlar var. "Perforated" olarak geçiyorlar. Ben Alpinestars Atem mont kullanıyorum, bu şekilde delikli ve havalandırması çok güzel ama yine de sıcaklık 25 derece civarındayken kullanımı rahat ama daha yüksek sıcaklıklarda özellikle şehiriçi dur kallk trafikte can sıkabilir.

Bütçenize ve isteklerinize göre (koruma daha iyi olsun, rahat olsun, hafif olsun vb) değişir sorunun cevabı.

Belki şu linkteki gibi deri/kumaş karma montlar ile hem güvenlik/şekilden fazla ödün vermeden daha rahat edebilirsiniz: http://www.motoin.de/Clothing/Jacket...1306538b615a19

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Kendim de kullanıyorum, tavsiye ederim.

http://www.hudsonderi.com/?urun-7016

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

CengoCenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Ben bu ürünü aldım.

Şimdilik memnunum. Yüksek sıcaklıklarda deneyip göreceğiz artık.

http://www.motomaxonlineshop.com/hel...-ceket-pmu3245

Arkadaşlar ben de deri ceket var. Mont almasam, bu ceket için koruma ekipmanları alsam nasıl olur ?

Motosikleti
    Henüz yok
    Aslında gerçek deri en sağlıklı malzeme ama çok sıcak iklimlerde, sıkışık şehir içi trafiğinde sıkıntı olabilir.ama belli bölgelerinde extra havalandırma varsa tercih edilebilir diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de deri ceket var. Mont almasam, bu ceket için koruma ekipmanları alsam nasıl olur ?
    Ayrıca satılan koruma ekipmanlarını satın alıp terzi de iç kısımlara yaptırılacak ceplere konulabilir ama uygun şekilde konulmazsa koruma işlevinde zafiyete sebep olur bu da tehlikeli.
    Ben avcılık için satılan ön tarafı takviyeli pantolonuma yan koruma alıp terzide cep diktirip koydum,kalça bölümüne de koymayı planlıyorum.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    bering aero kullanıyorum memnunum.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Yazlık montlar genelde beyaz ağırlıklı oluyor.
    Nasıl bir şey alırsın bilmem ama beyaz rengin çok çabuk kirlendiğini (egzost gazları, toz toprak vs.) ve kolay kolay eski beyazlığına ulaşmadığını unutma.
    Ben çok severek, çok özenerek şu ürünü almıştım https://www.motoavm.com/ProductDetails/-revit-gt-r-air-mont-gri/247/4403
    Beyaz kısımlar leş gibi oluyor 1 haftada :(

Dainese file mont kullanıyorum.
    Omuzlar, dirsekler ve ek aldığım sırt korumasıyla beraber.
    Püfür püfür gidiyorum.
    Evet durduğumda sıcaklık hissediyorum ama 30 derece havada tshirt ile bile terliyoruz gayet normal.

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Hangi modelini kullanıyorsunuz?

bora64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG SuperBoy
    ben daha montu alamadım kask,eldiven ve çanta değişeceğinden ekonomik durumum elvermiyor malum öğrenciyiz ama sana önerim deri mont'dur sebebi kaza sırasında sürtülme anında en dayanıklı malzemenin deri oluşudur.altın elbiseli adamın koruyucu mont videosunu izleyebilirsin.Bir diğer alternatif ise fileli yazlık montlardır.Arkadaşlarım revit kullanıyorlar baya memnun olduklarını duydum.Kullanıcısına sormak en iyisi :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)