Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çok sıcak havalarda motosiklet kullanmak , giyim aksesuarları ?

Motovento
    REKLAM ALANI

40 dereceye varan sıcaklarda güneş altında motosiklet kullanmak ne kadar mantıklıdır ?
    Ya da bu sıcaklara en uygun koruma aksesuarları nelerdir ?
    Yani ne giymeli , hangi kıyafeti almalı , tavsiyenize ihtiyacım var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Yazlık Hava alabilen ceket. Gerisi için yapilacak pek birşey yok güvenlikten ödün verirsin aksi takdirde
    SUN bunu beğendi.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    atlet kilot parmak arası terlik

geçen sene hava çok sıcaktı sadece kask taktım üzerimde gömlek vardı.hiç rahat edemedim kendimi çıplak gibi hissettim.soyunsan bile rüzgar adamı yakıyor o yüzden fileli mont alacaksın ben bering aero kullanıyorum çok memnunum.
    Dash_1905, Memory42 ve Son Ütücü bunu beğendiler.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Ben 40 derece degilde yillik 29-32 derece ortalamasi olan ama yuksek nemli bir yerde suruyorum. Yuksek nem cok sicak hissettiriyor ve cok terletiyor. Sicak havada yapabilecegin en guzel sey durmadan gitmek. Eger durmazsan problem yok ama durursan yandin bittin. Beyaz renk mont eldiven kask tasviseye ederim. Deri mont cok yakiyor o nedenle yazlik mont diyecem. Kevlar kot ve yazlik motosiklet botu.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Gömlek kask biniyorum bi kere ağustos sıcağında kamyon arkasına girdim üzerimde mont vardı sıcaktan bayılacaktım neredeyse çok ani etki ediyor 30 derece sıcakta kamyonun motor sıcaklığı. Bayılsam kaza yapsam o da tehlike.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosiklet keyif işidir, para kazananalar hariç motosiklet keyifle kullanılmalıdır işkenceye döndürülmemeli abartılmamalıdır.
    Ben çok soğukta, çok sıcakta, yağmurda, yorgunken, moralim bozukken ,acelem ve az vaktim varken, sinirliyken motosiklet kullanmam.
    işimi gücümü bitiririm, hava orta şekerli herşeyim yerli yerindeyse keyif için binerim motosiklete, yoksa yazın çok sıcakta, kışın çok soğukta açarım klimamı, müziğimi arabamla takılırım. Yine ona keza motosiklet uzun yoldada eziyettir, uzun yolada arabamla giderim.
    Ebabil, Tracer90019 ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet keyif işidir, para kazananalar hariç motosiklet keyifle kullanılmalıdır işkenceye döndürülmemeli abartılmamalıdır.
    Ben çok soğukta, çok sıcakta, yağmurda, yorgunken, moralim bozukken ,acelem ve az vaktim varken, sinirliyken motosiklet kullanmam.
    işimi gücümü bitiririm, hava orta şekerli herşeyim yerli yerindeyse keyif için binerim motosiklete, yoksa yazın çok sıcakta, kışın çok soğukta açarım klimamı, müziğimi arabamla takılırım. Yine ona keza motosiklet uzun yoldada eziyettir, uzun yolada arabamla giderim.
    Bunu butun motorcularin bir mottosu gibi yazmasaydin iyidi. Kendin oyle seviyor olabilirsin. Zevkler ve renkler tartisilmaz haci.
    ogzcngdk, hakanens, polemos ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Yine ona keza motosiklet uzun yoldada eziyettir, uzun yolada arabamla giderim.
    insanlar motora binmek için uzun yol yapıyor onu geçtim bisikletle uzun yol yapıyorlar motorun nesi eziyet olsun ki
    OnurTr bunu beğendi.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Kask şart bi kere... Beyaz olsun.

Kaskın içi terden ıslanmasın, kokmasın diye ince yazlık balaklava. Tercihen ipek.

Yazlık eldiven. Ben delikli deri eldivenleri tercih ediyorum

Yazlık file mont.

% 100 pamuklu t-shirt ve yedeği. Durunca değiştirmek için.

Kalça ve diz korumalı, kevlar kot pantolon

kong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 sfc snappy x
    tişörtle sürebilirsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanlar motora binmek için uzun yol yapıyor onu geçtim bisikletle uzun yol yapıyorlar motorun nesi eziyet olsun ki
    Ya eşya taşıyamazsın, vücudun yorulur, uykun gelse uyucak yer yok, giderken birşey yiyip içemezsin, arkadaşınla sohbet edip müzik dinleyemezsin, hava bozar açar, ısınır, soğur, çişin gelse dur soyun in yap eziyet.bilmediğin yerde motoru rahat rahat bırakıp çantalarla biyere gidemezsin. Daha sayayımmı? Tamam hepimiz motorcuyuz çok seviyorum şu anki motosikletime 45 bin tl bağladım ama ben yıllardır biniyorum, buradaki bazı arkadaşlar doğmadan bile motora biniyordum ama keyifsizdir uzun yol, arabayla kıyaslama bile yanlış keyifle gitmek varken, deiğim gibi motosiklet hobi işi, bana zul olacaksa binmem , yine sıcağın soğuğun yağmurun keyfi olmaz motosiklet üzerinde , kafana yıldırım bile düşebilir o derece yani.
    spectre bunu beğendi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ben genel olarak katılıyorum. Ancak benim gibi araba alacak parası olmayan fakirler ne yapsın?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    mecburiyet halleri dışında, ben 4 yıl okula MZ301 motosikletimle gittim

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya eşya taşıyamazsın, vücudun yorulur, uykun gelse uyucak yer yok, giderken birşey yiyip içemezsin, arkadaşınla sohbet edip müzik dinleyemezsin, hava bozar açar, ısınır, soğur, çişin gelse dur soyun in yap eziyet.bilmediğin yerde motoru rahat rahat bırakıp çantalarla biyere gidemezsin. Daha sayayımmı? Tamam hepimiz motorcuyuz çok seviyorum şu anki motosikletime 45 bin tl bağladım ama ben yıllardır biniyorum, buradaki bazı arkadaşlar doğmadan bile motora biniyordum ama keyifsizdir uzun yol, arabayla kıyaslama bile yanlış keyifle gitmek varken, deiğim gibi motosiklet hobi işi, bana zul olacaksa binmem , yine sıcağın soğuğun yağmurun keyfi olmaz motosiklet üzerinde , kafana yıldırım bile düşebilir o derece yani.
    Hocam siz bayağı arabayla kıyaslıyorsunuz Bende yağmurunu,sıcağını,rüzgarını,çamurunu,pisini seviyorum bunlar benim için sorun değil napıcaz tabi motosikletiminde bi limiti var daha iyisi olsa ekipmanda eksik olmasa her türlü hava koşulunda çekinmeden daha rahat yol alırım.
    Yıldırım? Çok afedersiniz ama pohumuzu yaparkende ölebiliriz o derece yani

Konuya dönersek ne giymeli bende merak ediyorum. Özellikle motosikletten indiğimizde korumalı pantolon ve botun sıkıntı yaratıp yaratmadığını

Yazlık eldiven
    Body Armor
    Kask için gözlüğü olan model bir kaskın vizörünü açıp gözlüğünü kapatın

Enfes En azından minimum gereksinim
    Tracer90019 bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Dünya en iyi yürüyerek,
    Daha sonra bisikletle, en kötü ihtimalle de motosikletle gezilir.

Arabayla uçakla otobüsle bi yerden bi yere konforlu ve çok çok daha güvenli bi şekilde gidebilirsin, ama çok şey kaçırırsın.
    Son 3 aydır Temmuz gelse de tura çıksam hayaliyle yatip kalkiyorum.
    ogzcngdk, Son Ütücü ve EnesBeyter bunu beğendiler.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Sen hiç mi Acun görmedin ?

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünya en iyi yürüyerek, daha sonra bisikletle, en kötü ihtimalle de motosikletle gezilir.
    Ben bu görüşe katılmıyorum. Motosikletin gidip de arabanın gidemeyeceği yol mu var?
    Ben tam dört yıldır (motosikletim olmayan dönemler dışında) yaz kış demeden aralıksız motosiklet kullanan biriyim.
    Şimdi biz motosiklete biniyoruz diye onu yere göğe sığdıramamanın, yer yüzündeki en iyi ulaşım aracıymış gibi göstermenin de mantığı yok.
    Geçtiğimiz pazar günü üç motosiklet geziye gittik. Dağlarda hiçbir operatörün şebekesinin çekmediği yerlerde kalakaldık. Motosikletle olduğumuz için hava kararmadan ne pahasına olursa olsun, eve dönmeye çalıştık. Çok acele ettik ve risk aldık.
    Arabayla gitmiş olsaydık, çok çok içinde sabahlar, sabah da yola devam ederdik.
    Tamam biz heyecanı seviyoruz, rüzgarı seviyoruz, yağmuru çamuru seviyoruz vs. Ama bunları sevmemiz arabanın motosiklete göre çok daha konforlu olduğu gerçeğini örtemez.
    Şahsen benim arabam olsa, şehrin dışına asla motosiklet ile çıkmam.

Ben Adana'da yaşıyorum. Yazın kask dışında hiç bir koruma ekipmanı takmıyorum maalesef.
    Adana sıcağında koruma ekipmanından ödün vermeyen kişilerin ellerinden öpüyorum. Helal olsun.
    Ebabil, Tracer90019 ve spectre bunu beğendiler.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu görüşe katılmıyorum. Motosikletin gidip de arabanın gidemeyeceği yol mu var?
    Ben tam dört yıldır (motosikletim olmayan dönemler dışında) yaz kış demeden aralıksız motosiklet kullanan biriyim.
    Şimdi biz motosiklete biniyoruz diye onu yere göğe sığdıramamanın, yer yüzündeki en iyi ulaşım aracıymış gibi göstermenin de mantığı yok.
    Geçtiğimiz pazar günü üç motosiklet geziye gittik. Dağlarda hiçbir operatörün şebekesinin çekmediği yerlerde kalakaldık. Motosikletle olduğumuz için hava kararmadan ne pahasına olursa olsun, eve dönmeye çalıştık. Çok acele ettik ve risk aldık.
    Arabayla gitmiş olsaydık, çok çok içinde sabahlar, sabah da yola devam ederdik.
    Tamam biz heyecanı seviyoruz, rüzgarı seviyoruz, yağmuru çamuru seviyoruz vs. Ama bunları sevmemiz arabanın motosiklete göre çok daha konforlu olduğu gerçeğini örtemez.
    Şahsen benim arabam olsa, şehrin dışına asla motosiklet ile çıkmam.

Ben Adana'da yaşıyorum. Yazın kask dışında hiç bir koruma ekipmanı takmıyorum maalesef.
    Adana sıcağında koruma ekipmanından ödün vermeyen kişilerin ellerinden öpüyorum. Helal olsun.
    Zaten farkındaysan bende motosikletin otomobilden daha konforlu olduğunu söylemedim.

''Arabayla uçakla otobüsle bi yerden bi yere konforlu ve çok çok daha güvenli bi şekilde gidebilirsin, ama çok şey kaçırırsın.'' dedim.

İyice anlaşılması açısından yazdıklarımın altını çiziyorum.
    scooboy bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaz için beyaz renk kask ve hava alabilen (olursa fileli) beyaz mont daha ferah olur

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)