Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Daelim Roadwin r

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Diş Fırçam Bile Motorlu :cherry:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı KAARİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuhaf. Fuarda 7399TL fiyat koymuşlardı.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuhaf. Fuarda 7399TL fiyat koymuşlardı.
    siz fuarın ilk gününde mi gittiniz,eger ötvindirimsiz fiyatı 7400liraysa indirimli şekli 6500liraya geliyo ki akıllara zarar çok güzel bi fiyat

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı RiDeR_2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz fuarın ilk gününde mi gittiniz,eger ötvindirimsiz fiyatı 7400liraysa indirimli şekli 6500liraya geliyo ki akıllara zarar çok güzel bi fiyat
    Bugün gittim. Herhalde indirimli fiyattı.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    evet 9222 indirimsiz fiyatı indirimi uyguladıktan sonraki fiyat 7500lira oluyo ,7399 lira yeni fiyat koymuslar,6500 olsa süper olurdu apacheden vazgeçip bunu alırdım ama şuanki fiyatı apachenin 2katı,büyük ihtimalle apacheye devam

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Neredeyse aynı paraya CBR125, KTM 125 Duke vb. motorlar varken kesinlikle alınmaz.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neredeyse aynı paraya CBR125, KTM 125 Duke vb. motorlar varken kesinlikle alınmaz.
    Bu motor 250cc. Çinli değil ki 125cc kaliteli motorlar ile kıyaslanabilsin.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR125R tamam da KTM 125 Duke modelinin bu modelle, bu tarzla ne ilgisi var?
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    eksozunu begenmedim o kadar para harcayip motor uretiyolar.eksoza yer bulamayip uyduruk kaydirik bi yere koyuyolar hadi bunu da buraya koyalim gibisinden.
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kullanıcısı var mıdır acaba aramızda ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4944118/detay/
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    UNİQE, fotğrafların bulunduğu urllerde VİRÜS var.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bu konunun topiği daha vardı ya sanırım...;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...n-r-250-a.html
    #sürenadam

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    bugün bu motoru evkurda gördüm inceledim
    racing gibi duruyor fakat direksiyon çok yüksek
    fotoğraflar çektim
    çok dandik durmuyor fakat kaliteli de değil
    140 arka lastik var

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    arkadaşlar bende hafta içi inceledim adana camgöz motorda.çok dik bir oturuşu var daha çok sport touring havası var.işçilik güzel gösterge ve kuyruk tasarımı hoşuma gitti,farda çift göz hoş ama motorda orta ayaklık var birden tiksindim motordan.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben fuarda 125 cc scooterlarının fiyatlarının 6 - 7 bin TL olduğunu görünce buna 10 bin TL üstüdür diye bakmadım bile. Ayrıca orada gözüme çirkin gözükmüştü ama şimdi tekrar inceledim ve bence güzel bir motor. Fiyatı da 8400 TL, 250 için gayet uygun. Daelim'in kalitesi de her zaman iyidir. 250 cc isteyen arkadaşlar dikkate almamlılar bence.

Tek sorun, Asya Motor'un satış sonrası desteği nasıl olacak belli değil.

Videosu burada :

http://www.youtube.com/watch?v=1nnfM...eature=related

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün bu motoru evkurda gördüm inceledim
    racing gibi duruyor fakat direksiyon çok yüksek
    fotoğraflar çektim
    çok dandik durmuyor fakat kaliteli de değil
    140 arka lastik var
    kesinlikle çok kaliteli ve arıza yapmayan bir motordur,Daelimi kullananlar bilir,sadece egzosu boru gibi.İş Asya motorda bitiyor sadece,arkasında sağlam durmalı..
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bence bu motoru Asya motorun getirdiğine şükretmemiz gerekiyor. Mondial ve Asya motor uzun zamandır piyasada. Hatta Asya için kaç kez battı dediler ama batmadı adamlar. Diğer çinli modelleri getiren firmalardan daha büyükler. Şimdi yurt dışında Orion adı altında satılan 250lik enduro ve Supermoto modelleri ni de getiriyorlar. O modeller de sıradan çinlilerden biraz daha fazlasını vaat ediyor. Ve Daelim'in de distribitörlüğünü aldılar. Bence bu gelişmeler Asyanın motor piyasasında kalıcı olmak istediği anlamına geliyor. Bu da '10sene boyunca yedek parça getirme zorunluluğu'nu diğer bir çok firmadan daha fazla sağlayacağı anlamına geliyor benim için. Hyosung'u kuralkan kurtardı TR de. Arkası sağlam bir firma ve yedek parça garantisi mevcut diyebilirim. Asya motor da "incik-boncuk" firmalarından daha iyi parça tedariği sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Tanınmamış, bu sektöre yeni girmeye çalışan bir aile şirketinin Daelim'i getirmesine çok üzülürdüm. Çünkü o zaman gerçekten belirsiz bir durum olurdu. Bakınız; Megelli'yi TR ye getirip, güzelim motora yazık eden firma... Asya motor bize kusursuz bir hizmet sağlamayacak, ondan da eminim. Ama Honda'yı, Yamaha'yı ve Suzuki yi de yıllardır görüyoruz...

Eğer servis ve usta olarak soruyorsanız, o konuda pek şans tanımam. Zaten birakın Daelim'i, Hondanın bile birkaç şehir dışında adam gibi servisi yok. Varım diyenler de bisikletten dönme çinli ustalar. O yüzden bu motoru "servisi yok !!!" diye düşünmemek lazım. Kaldı ki diğer konuda da söyledim, bu koreli arkadaşımızın yedek parçaları hyosungsource.com'da da satılıyor. Ben kalite olarak Hyosung dan aşağı kalmayacağına eminim.

Ha bizim millete yaranılır mı ?? Hayır... Çünkü yurt dışında bir model görürüz, "niye onlarda bu kaliteli modeller var da biz hala CBF ye biniyoruz" diye ağlarız. O modelleri TR ye getirirler "o motora bu para mı istenir" yada "gittim baktım gördüm, hiç güven vermedi, ortadan 2ye ayrılacakmış gibi duruyor" gibi yorumlar ile ağlamaya devam ederiz. Motor için rakiplerine göre uygun fiyat çekilir "ya bilmiyorum, kalitesine güvenmiyorum, Japondan vazgeçmeyin, yedek parçası sorun olabilir, kapalı kutu hemen almayın!!" gibi ağlamaklı durumlara sarılmaya devam ederiz. Arada 1-2 tanemiz çıkar, motoru alır... Sonra "vay o paraya biraz daha ekleseydin de 2. el temiz japon alsaydın..." diye devam eder bu süreç. Bizim milletin çoğuna yaranamazsın o yüzden.
    makseli bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    "vay o paraya biraz daha ekleseydin de 2. el temiz japon alsaydın..." :D

doğru

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Syanur
    geçen sene Daelimin Müdürleri buradaki bütün büyük motor fabrikalarını gezdiler sırası ile Mondial,Kanuni ve Asya....Kanuniye kendi arabamla bıraktım adamları)kesinlikle küçük aile firmaları ile ilgilenmiyorlardı ,yüksek adetli satış kaygıları da yoktu. Bu arada 10 sene yedek parça bulundurma zorunluluğu son kullanıcıyı yeteri kadar korumuyor,onunda üç kağıdı var.Firma dürüst olacak,motorunu getirdiğin üretici firma da duyarlı olacak..Asya motora gelirsek biraz daha motoru bilen lerin gelmesi ve bazı şeylerin değişmesi gerekiyor,başına geçen yeni Genel Müdür bu işleri en geç 2 sene içinde halleder.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @Retox

Koreli olan müdürlerinden mi bahsediyorsun ? İyiymiş. Evet 10 yıl garanti olayi tamamen gerçek değil. Yalan oluyor. Ama ben bu konuda Asya motorun sıradan bilinmedik bir firmadan daha uzun ömürlü olacağını ümit ediyorum. Bu arada Asyanın yeni genel müdür'ü ile ilgili olarak şuraya bak bir derim ; Mail cevap Ben biraz da bu düşünceyi görünce daha doğru düzgün bir iş yapacaklarını düşünmeye başladım.
    retox70 bunu beğendi.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler