Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

gaz verince stop

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozgurfs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    search 16 bilmiş değilim ki soruyorum burda ama alakasız cevaplar geliyor motor sökup takabilirsin bu başka birşey basit bi sorun gibi geliyor bana aama karbüratörden pek anlamıyorum bu sorunun cevabını verebilecek kişiler var onlardan cevap bekliyorum hava ayarı dediğin ayar iyi rolantide çalışıyor motor
    Motorun rölantide çalışması hava ayarının iyi olduğu anlamına gelmez ama.
    İlk kural, bir cihazın en son çalışan halinden sonra hangi işlem yapıldıktan sonra çalışmadığına bakmaktır.
    Dediğine göre karbüratör ile ilgili bir işlem yapılmış. Öncelikle sorununu orada aramak en mantıklısı.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    hava filrresini kapatınca çalşıyor yüksek devirlerde tabi haliyle boguluyor bir süre sonra

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    Soruya cevaben sayfalar dolusu yazı yazılabilir. herşey olabilir. ana eleman karbüratör ordan yola çıkarsan işi çözeceğine inanıyorum.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı ozgurfs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    search 16 bilmiş değilim ki soruyorum burda ama alakasız cevaplar geliyor motor sökup takabilirsin bu başka birşey basit bi sorun gibi geliyor bana aama karbüratörden pek anlamıyorum bu sorunun cevabını verebilecek kişiler var onlardan cevap bekliyorum hava ayarı dediğin ayar iyi rolantide çalışıyor motor
    Karbüratörlerle çok uğraştım. Sana şunu söyleyeyim önce. Motorun rölantide hava ayarın bozuk olsa da çalışır. Hava ayarı farklı bişey. Ani gaz vermede soğukken özellikle stop etme sorunu, soğukken düşük rölanti sıcakken yüksek rölanti yada tam tersi gibi sorunların nedenlerinden birisi hava ayarının bozuk olması. Yazmış olduğun sorunla bana gelenlerin çoğunun sorununu ben bu ayarla gideriyorum. Bazen 15 dk mı bazen 2 dk mı alıyor. Yeni alınan Cg modellerde kısa km sonra bu sorun başlar.Örnek 5, viteste giderken debriyajı sıkınca stop eder, güzel bir ayarla toparlar. Bahsettiğin sorun YBR lerde çok olur. Çok iyi hatırlarım gezilerimize katılan çoğu ybr de stop etme sorunu vardı ve hava ayarıyla motor soğukken ayarlarını gezide yapıp devam etmişizdir.
    Neredeyse temizlenen tüm karbüratörlerde bu sıkıntı olur. Çoğu kişide bu sorunu yaşar. Benim aldığım salcano wolf te ilk zaman aynı sorundan stop ediyordu. İki üç defa yaptığım hava ayarından sonra hiç bir şeyi kalmadı. Motorun sesini dinlemeden durumunu bilmeden görmeden yapabileceğim tehşis bu. Kolay gelsin.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    hava ayarı değil denedim

Motorunuza daha büyük karbüratörmü taktınız acaba? Direk stop mu ediyor yoksa arasıra mı yapıyor bu olayı.

merhaba
    elinizle hava filtresini kapattığınız da gaz verince çalışıyor diyorsunuz. inş doğru anlamışımdır. bu şekilde çalışınca bir süre sonra boğulması doğaldır.
    Fakat hava akımını siz kısmadan gaz verince stop ediyorsa, karbüratörün püskürtme memeleri tıkalı yada kapış diyaframı yırtık yada yayı yeterli sertlikte değil yada gaz kelebeği ayağı ile kapış pompasını birbirine bağlayan metal çubuk bağlı değil yada karbüratör boğazına bakan kapış iğnesi tıkalı aklıma gelenler bunlar..
    ozgurfs bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    orjinal karbüratör arasıra değil gitmiyor motor

Sıkıntın bence, gaz kolunu çevirdiğinde hava girişi oluyor fakat yakıt girişi olmuyor buda motoru stop ettiriyor.Elinizle filtreyi kapattığınızda piston havayı fazla çekemediği için benzini vakumlamaya başlıyor.Buda normal şartlarda benzin girişinin yetersiz olmadığını gösteriyor .Sıkıntı olabilecek parçalar ise Anajet ve iğne Anajet ve pilot jeti yanlış takmış olabilirmisin Anajetin uzun olması lazım.
    ozgurfs bunu beğendi.

sorun karbüratör,buji,pis benzin.Bunlardan biri.

Düzeltme benzinin normal şartlarda yetersiz giriş yaptığını gösteriyor.
    ozgurfs bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    beklediğim mesaj buydu işte sağol darkmotor. hava kompresörle jetleri kontrol ettim açık gibi acaba slide açılmama sorunu olabilir mi? yani doğru kurulum yaptım elimle kontrol ettim yay itiş yapıyor. jet temizleme işini güzelce yaptım ışıkta kontrol etim fakar jetlerin bağlı olduğu kısımlar adını bilmiyorum eğer oralar tıkandıysa nasıl açılır onu da iblmiyorum tel ile denedim ama bir yere kadar ulaşıyor tel

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:34 ----------

Jetler in bağlandığı yerleri 08 mm gitar teliyle denicem son alarak

İğne ayarıyla oynamışmıydın ortalama en alttan 2.sırada olur,yada iğne slideden çıkmış olabilirmi? eğer bunlarda sıkıntı yoksa ana jette sıkıntı olabilir. Tornavidayla söküp temizlemelisin.Hala sıkıntı varsa karbüratörün jiklesini yarım açıp geçici olarak motoru yürütebilirsin havayı yarı yarıya kesecektir.Son olarak karbüratörün alt kapağını açtığında benzinin miktarı fazlamı yoksa dibinde azmı? Eğer benzin haznesinin dibinde az varsa şamandıranın tıkadığı, benzinin geldiği ufak delikde tıkanmış olabilir.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeni karbüratör al artık

Ok4N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS 1100 DragStar
    Benzer bi sorun bende yaşadım. Motor rolantide çalışıyor gaz verince stop ediyor. Benzin deposunda pas vardı biraz, onu temizledim. Bujileri benim motora uygun NGK buji ile değiştim (kodu cr6hsa) yakıt filtresini değiştim karbüratörü temizletip hava ayarı yaptırdım sorun ortadan kalktı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni karbüratör al artık
    Yeni karbüratör bi kanuni parasına ve yurtdışından bir ay beklemek gerek ben de biliyorum almayı

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İğne ayarıyla oynamışmıydın ortalama en alttan 2.sırada olur,yada iğne slideden çıkmış olabilirmi? eğer bunlarda sıkıntı yoksa ana jette sıkıntı olabilir. Tornavidayla söküp temizlemelisin.Hala sıkıntı varsa karbüratörün jiklesini yarım açıp geçici olarak motoru yürütebilirsin havayı yarı yarıya kesecektir.Son olarak karbüratörün alt kapağını açtığında benzinin miktarı fazlamı yoksa dibinde azmı? Eğer benzin haznesinin dibinde az varsa şamandıranın tıkadığı, benzinin geldiği ufak delikde tıkanmış olabilir.
    Jikleyle gidecek gibi oluyor yine puff stop ayarlar tam orjinalinde jetler temiz şamandıra da ayarlı benzin akışı jetlere kadar başarılı

En son benzin hortumuna bakın çatlak olabilir.Tahliye hortumunun vidasını kontrol edin.Bujiyi kontrol etmekde de fayda var. Eğer pistona çarpma yaptıysa,buji ucundaki demir, platine çarpma etkisiyle yapışık olur oda ateşlemeyi engeller.Farklı bir bujiyle denedinizmi acaba.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    iki silindir de çalışıyor rölantide sorun yok farklı bujilerle de denedim

inan sorununla ilgili bir fikrim yok ama sorununu ingilizce arattım bi derya başlıklar çıktı. Genelde senin yaptığın işlemden sonra pisliğin başka yere taşınması gibi duruyor sorun.

tekrar detaylı temizleyince vidaların sökülmesi dahil sorun ortadan kalkıyor.

İstersen bi de ingilizce arat sorununu ama tekrar karbüratörünü temizlemen lazım gibi duruyor.

Fikir versin açısından yazdım.

Benzin musluğunu aradan kaldır, direk bağla. Benzin hortumlarını kontrol et bunlarda ufak tıkanıklık varsa gaz verdikçe motosiklet yemez söner.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)