Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tecrübeli insanlardan yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    brkklc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu yazdan itibaren motora başlıyorum cbr600f ile başlamayı düşünüyorum sizce yanlış bi durum var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Çok mantıklı on numara. Hatta ben niye bu tercihi yapmadım diye kızıyorum kendime. Başlangıç ve sonuç ilişkisi ile macera finish.
    brocks, yusufozugenc, Brakers ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Xmax 250
    Bu videoyu izlemeni tavsiye ederim.
    fearless06 bunu beğendi.

Benimde kafama çok yattı 600f ama bir kaç kişi 600f ile başlamanın intihar olacağını felan söylediler o yüzden içime kurt düştü

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    boşver onu, al-sat zarar edersin...

1000RR almalısın bence.
    bir de repsol rengi var ya şöyle turunculu filan
    ya da zzr1400 ya da hayabusa da olabilir.
    paran varsa niye ezik duracan ki, al bin. bin ki ibreti alem ol da bu soruları soranlar akıllansın!!!

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    600 le başlamak kısa yoldan ölüm

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    5 ay falan sağlam yerden sürekli bir eğitim alırsan neden olmasın?ama hiç motoru tanımadan cuk diye üstüne oturup sürmeye başlarsan kaza yapmasan bile ışıklarda dengeni kaybeder motoru yatırırsın,tek başına kaldıramazsında.Şahsen bende racing seviyorum hatta bayılıyorum zengin olsam yine tvs tarzı motorlarla başlardım.inan ilk etapta 150 cc ye hükmetmesi bile zor...
    utkan35 bunu beğendi.

Motosikleti
    kanuni GT170
    valla usta sana bişey diyim mi bende bile bu kadar deli cesareti yok ben bugün aldım ilk motorumu daha önce kullanıyodum ama farklı oluyo insanda bi motora alışma süresi vardır ki sen o 600lüğe alışamadan astala vista olursun diyorum başka bişey demiyorum.
    utkan35 bunu beğendi.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 ay falan sağlam yerden sürekli bir eğitim alırsan neden olmasın?ama hiç motoru tanımadan cuk diye üstüne oturup sürmeye başlarsan kaza yapmasan bile ışıklarda dengeni kaybeder motoru yatırırsın,tek başına kaldıramazsında.Şahsen bende racing seviyorum hatta bayılıyorum zengin olsam yine tvs tarzı motorlarla başlardım.inan ilk etapta 150 cc ye hükmetmesi bile zor...

aynen öyle bırak vitesliyi bence trafiği tanımak için scooterla bile başlamak lazım malum türkiye motosikletler farkedilmiyor ilkkez vitesli süren insan önüne araba cıkınca ne yapıcağını şaşırıyor walla bu gun otobanda 100 km yol yaptım sürücülüğümde sıkıntı yok ama motor rüzgarda öyle bir savruluyorki zaptetmesi çok zor oluyor kamyonların yanından geçerken filan olsun hiç motosiklet sürmemiş birisinin 600 cc almasını düşünemiyorum bile eskiden bende derdim ya nolcak alıştıktan sonra 600lukte surulur 1000binlikte yavaş yavaş alışırsın filan öyle deil işte 1 hafta 125 cc ye bin anlarsın nedemek istediğimi istediğiniz kadar motosiklet sürmede yetenekli olun tecrübe şart yani biz apaci vari sürüyoruz motorları genciz ona rağmen anladım bu motosiklette tecrübeyi çok konuştum ama umarım sizi bilgilendirmişimdir...

---------- Post added at 21:14 ---------- Previous post was at 21:12 ----------

en azından 125 cc de tecrübe edin derim

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    CBR 125 veya 250 ile başla. Tarz olarak CBR 600F ile benzerler zaten, tecrübelenince 600F'e geçersin.

Zorlamı okutuyoruz sana bu konuda bilen birinden bilgi almam gerekiyo sevmiyosan bu konuları girip okuma

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

bulunduğum sehir itibariyle zaten cok yogun ve hızlı bir trafiğe girmicem 600f ile alıştırma yapıp motora ısınsam olmaz mı ? Çünkü al sat yapmakla uğraşmak istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

[QUOTE=utkan35;3071907]aynen öyle bırak vitesliyi bence trafiği tanımak için scooterla bile başlamak lazım malum türkiye motosikletler farkedilmiyor ilkkez vitesli süren insan önüne araba cıkınca ne yapıcağını şaşırıyor walla bu gun otobanda 100 km yol yaptım sürücülüğümde sıkıntı yok ama motor rüzgarda öyle bir savruluyorki zaptetmesi çok zor oluyor kamyonların yanından geçerken filan olsun hiç motosiklet sürmemiş birisinin 600 cc almasını düşünemiyorum bile eskiden bende derdim ya nolcak alıştıktan sonra 600lukte surulur 1000binlikte yavaş yavaş alışırsın filan öyle deil işte 1 hafta 125 cc ye bin anlarsın nedemek istediğimi istediğiniz kadar motosiklet sürmede yetenekli olun tecrübe şart yani biz apaci vari sürüyoruz motorları genciz ona rağmen anladım bu motosiklette tecrübeyi çok konuştum ama umarım sizi bilgilendirmişimdir..

Cok teşekkür ettim tabi bilgilendirirdin

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    CBR 250 R al CBR 125 R al. cesaret iyi ama. Küçük cc ile baslasan iyi olur. Tecrübeli misin daha önceden FULL ekipman hazırmı öncelikle?

Ekipman hazır ama tecrübe yok 600f ile yavaş yavaş alışmayı planlıyordum

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önce bir doktora gidip IQ ve EQ seviyen ölçtürüyorsun.
    110 üzeri ise ; sıra geldi sinir sistemi kontrolüne :
    sandalyeye oturdun sağ ayağını havaya kaldırdın ,sağ elinle sağa doğru daire çizerken sağ ayağınlar sola dorğu daire çizebiliyor musun ?

bunları yapabiliyorsan hayabusa ile bile başlayabilirsin. aklın yerinde reflekslerin başarılı . kısa zamanda alışır milletin 10.000 km de ettiği tecrübeyi 1.000 km de yaparsın .

ama birinden geçemediysen başlaman gereken motor : honda cbr250 ya da hyosung gt250 r gibi modellerdir.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Genelde ağır konuşanlardan biri ben olurum ancak sana burda tavsiye veriyorlar olmayacağı tehlikeli olduğu hatta motor konusunda Türkiyedeki tek bağımsız programcı motorcu Barkın abinin videosunu gösteriyorlar sen hala olmaz mı diyorsun olmaz arkadaşım sen şuan burda sadece kendini tatmin etme ve yaptığını onaylatmaya çalışıyorsun güle güle bin motoruna ve mümkünse bize bir daha böyle şeylerle bulaşma cevaplar çok daha ağırlaşır,ayrıca açtığın başlık sana açma hakkını vermiyor olan başlıgı kural ihlali yaparak bir daha açtın isterlerse seni cezalandırabilir yöneticiler.
    ihakanvardal bunu beğendi.

böyle muhabbetlere girdiğin herkesi aynı değerlendirme ben buraya üye olmadan önce bir sürü üyenin yorumunu okudum ve samimiyeti gördüğüm için üye oldum yoksa Türkiye'deki tek motor forumu burası değil benim amacım tecrübeli insanlardan bilgi almak tekrar tekrar sormamın sebebi ise yorumlarda da görüldüğü gibi insanların iki farklı şey söylüyo olması bu yüzden insanın icinde ister istemez şüphe oluyo

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    S1000 RR daha guzel. Yani daha hizli gidiyo daha hizli olursun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)