Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ayran İçkimidir,içecekmidir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçki zararlı bişeydir.İnsanlar üzerindeki fiziksel zararları dışında ağır psikolojik ve psikiyatrik yıkımlara sebep olan bir bağımlılıktır.
    Değildir.
    İçki bağımlılıktır şeklinde yüzeysel bir savunma yapmak, motosiklet öldürür savunması yapmak ile aynıdır.
    O zaman motosikletler de yasaklanmalı.
    Gencecik insanlar tiner bağımlısı oluyor sokaklarda, tineri de yasaklasınlar, boya yapamayalım.
    Bali çekenler de var ayakkabı kemer yapıştırmayalım.
    İçki bağımlılık değildir, gereğinden fazla kullanılırsa bağımlılık yapabilir.

Bu forumda içki içen insanlar sanıyor musunuz her dakika ulan içki bulsam da içsem diye ortada dolanıyor, akşam eve gidince karısını çocuğunu dövüyor... ama belli ki sanıyorsunuz.

Arkadaş bu kadar yasakçı olmak için bayat tezlerin arkasına saklanmayınız.
    Zihniyet farkı.
    Ben içki denilince balığın yanında giden bir duble rakı veya maç izlerken giden bir bardak biradan bahsederken, siz içki denilince sokaklarda sürünen alkol bağımlısından bahsediyorsunuz.

Aynı zihniyet motosikletten bir haber bir insanın motosiklet denince kasksız mobilet üzerine yatan makaslara giren apaçilerden bahsetmesi, bizim ise tam korumalı bakımlı motorunun üzerinde kurallara saygılı bir motorcudan bahsetmemiz örneğinde de var.

Dünya üzerinde alkolun getirebileceği zararlar üzerine bilinçlendirme çalışmaları mevcut.
    Adam olan adam bunu kendi anlayabilir.
    Ama bunu YASAKLAYARAK hiçbiryere varamazsınız.

Paylaştığınız videoya gelince , bazı şeyleri cımbızla çekip islamiyeti karalamaya çalışmanız çok üzücü.
    Hayır değil. Çünkü ben islamiyeti karalamıyorum. Şeriat rejimini karalıyorum. Güç sahibi insanların elinde hamur gibi oynanarak insanların hayatlarını mahfeden rejimden bahsediyorum. Ben İranlılarla 5 sene yaşadım. Bana şeriatı savunmayın.

.O genç kızın batı toplumlarında olduğu gibi hapse atılıp 1 sene boyunca hapishane gardiyanları tarafından tecavüze uğraması daha mı iyi olacaktı sanki.
    O olmazsa bu olsun diyorsunuz yani. Hapishane gardiyanları tecavüz edecekti bari kırbaç vuralım kurtulsun memleket. Ha kot giydi diye hapse atmak da ilginç bir yaklaşım tebrik ediyorum. Filmlerden örnek vermeniz de beni benden aldı...
    seckin_, M.balibey, crxforever ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Ülkemizden önce demokrasiyi alıyorlar ki sonra ABD demokrasi getirsin. Olay bu kadar basit.

Ayran ya da çay içtiğimde daha agresif ve karamsar vb niteliklerde tepkiler veriyorum, ama rakı içtiğimde (ölçüyü kaçırmadan kararında olmak şartıyla) kendimi daha huzurlu sakin dingin hissetmekle beraber anlayışlı mütevazi vs davranış içerisine bürünüyorum NoMotorNoCry nin dediği gibi tepkiler neden olmuyor acaba ne sorunlu adamım ben yaw ;)

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Beyler fazla Kahve selülit yapıyormuş bence yasaklanmalı.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Fazla çay Vücutdaki Demir miktarını özellikle Aleminyum miktarını etkileyip Aleminyum Zehirlenmesi yaratıyormuş
    O zaman türkiyede Sudan sonra en çok tüketilen sıvı Gıdaya yasak gelsin olurmu öyle şey
    Abi herşeyin fazlası zarar Ama ne hikmetse herkez işine geldiğini savunuyor.
    boorock89 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değildir.
    İçki bağımlılıktır şeklinde yüzeysel bir savunma yapmak, motosiklet öldürür savunması yapmak ile aynıdır.
    O zaman motosikletler de yasaklanmalı.
    Gencecik insanlar tiner bağımlısı oluyor sokaklarda, tineri de yasaklasınlar, boya yapamayalım.
    Bali çekenler de var ayakkabı kemer yapıştırmayalım.
    İçki bağımlılık değildir, gereğinden fazla kullanılırsa bağımlılık yapabilir.

Bu forumda içki içen insanlar sanıyor musunuz her dakika ulan içki bulsam da içsem diye ortada dolanıyor, akşam eve gidince karısını çocuğunu dövüyor... ama belli ki sanıyorsunuz.

Arkadaş bu kadar yasakçı olmak için bayat tezlerin arkasına saklanmayınız.
    Zihniyet farkı.
    Ben içki denilince balığın yanında giden bir duble rakı veya maç izlerken giden bir bardak biradan bahsederken, siz içki denilince sokaklarda sürünen alkol bağımlısından bahsediyorsunuz.

Aynı zihniyet motosikletten bir haber bir insanın motosiklet denince kasksız mobilet üzerine yatan makaslara giren apaçilerden bahsetmesi, bizim ise tam korumalı bakımlı motorunun üzerinde kurallara saygılı bir motorcudan bahsetmemiz örneğinde de var.

Dünya üzerinde alkolun getirebileceği zararlar üzerine bilinçlendirme çalışmaları mevcut.
    Adam olan adam bunu kendi anlayabilir.
    Ama bunu YASAKLAYARAK hiçbiryere varamazsınız.
    Uyuşturucu madde bağımlılığını biraz fazla hafife alıyosunuz.Sigaraya başladığımız zaman önceleri ayda bi kere içerdik.Sonradan haftada bir arkadaş ortamında içmeye başladık.Bi kaç sene sonra baktık her gün paket taşımaya başlamışız.Alkolünde diğerlerinden hiç bir farkı yok.Alkoliklerin hepsi ben arada içiyorum diye başlamışlardır.Ama böyle uyuşturucu maddelerle oynamak ateşle oynamak gibi bişey.Önce ufaktan ufaktan vücudunuza nüfuz edip en ufak bi boşluğunuzda sizi kendine bağımlı hale getirir haberiniz bile olmaz.Kendimizi kandırmanın gereği yok.

Alkolü çok masum bişey yaptınız birden bire.Ancak bugün batı medeniyetleri bile yarattıkları alkolik nesilden oldukça rahatsız.Adamlar gündüz köpek gibi çalışan , akşam diskolarda barlarda kazandığını içkiye yatıran robot gibi bi nesil yetiştirmiş.Onlar bile alkolün ne kadar ciddi bir başbelası , aile ortamını travmaya sokan , insanların psikolojilerini mahveden bir alışkanlık olduğunu kabul etmiş durumdalar.Dünyada sadece bir insanın öldüğüne bütün ailesi , çevresi ve tanıdıkları sevinir.O insanda alkolik insandır.Çünkü herkes ondan kurtulur.Evllilikleri temelinden sarsan ciddi bir problemdir alkol.Bunları bütün dünya kabul etmiş.Ancak siz nedense savunmaya kalkıyosunuz.Sigara içen kendine yapar ama alkol içen çevresindeki herkese rahatsızlık verir.
    Hayır değil. Çünkü ben islamiyeti karalamıyorum. Şeriat rejimini karalıyorum. Güç sahibi insanların elinde hamur gibi oynanarak insanların hayatlarını mahfeden rejimden bahsediyorum. Ben İranlılarla 5 sene yaşadım. Bana şeriatı savunmayın.
    Unutmayın ki o karşı olduğunuz şeriat bin yıldan fazla bi zaman dünyanın büyük bir kısmına hükmetti.Çin seddinden anadoluya , kuzey afrikadan filipinlere kadar dünyanın neredeyse yarısına İslam ve Şeriat hükmetti.O şeriat sayesinde islam bilim adamları optik , mekanik , cebir , matematik , tıp gibi modern bilimin temellerini atarken batı medeniyetleri açlık ve sefalet içinde cahiliye dönemlerini ve karanlık orta çağlarını yaşıyodu.Şu an dünyanın refah düzeyi en yüksek ülkesi olan norveçte insanlar patates püresinden başka yiyecek bişey bulamıyolardı.Ee noldu.Batılılar son 100 yüzyılda savaş makineleri icat edip atom bombaları yapıp bütün dünyayı dünya savaşlarıyla kana buladıktan sonra bütün kaynakları ele geçirip zengin oldular diye şeriat ve islamiyet kötü ve tukaka oldu dimi.Ee şimdi İran bi tane süper silah geliştirse , amerikanın ve batı ülkelerinin canına okusa.Bütün dünyanın enerji kaynaklarını ele geçirip zenginliğine zenginlik katsa , o zaman yaşasın şeriat kahrolsun demokrasi mi dicez?Dönek olmaya gerek yok.

O olmazsa bu olsun diyorsunuz yani. Hapishane gardiyanları tecavüz edecekti bari kırbaç vuralım kurtulsun memleket. Ha kot giydi diye hapse atmak da ilginç bir yaklaşım tebrik ediyorum. Filmlerden örnek vermeniz de beni benden aldı...
    Siz google'ı açın da amerikan polisi diye aratın bakın karşınıza neler çıkacak?Silahsız insana ateş edip öldüren mi ararsınız , aklınıza gelmiyecek işkenceler eziyetler sizin bu paylaştığınız videodan daha beterlerini koyarım buraya ama gerek yok , siz biliyosunuz zaten.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dedim ya zihniyet farkı.
    Insanlar içki içer, keyifle içer, arada sırada içerler.
    Bir kere bile ulan içki yok çıldırıcam konumuna gelmezler.

Ama siz içki bağımlısını herkese mal edersiniz. Bu yüzden YASAKLATMAYA çalışırsınız.

Sigara alkolden kat kat bağımlılık yaratan bir uyuşturucudur. Çocukluk çağından kısa zamanda bağımlısı olur kurtulamazsınız.
    Ama çocukken içki içen insanların %90'ı bağımlısı olmaz. İçki sigara içmemek de yasaklarla gelmez, aile eğitiminden gelir.

Ben ailede verilen eğitimden yanayım, siz yasaklardan yanasınız.
    Yasaklayın olsun bitsincilerdensiniz.

Diğer konulara hiç girmiyorum. Bundan önceki bir konuda detaylıca yazmıştık. Herşeyi tekrar etmenin manası yok.
    boorock89, MR.bikoko ve M.balibey bunu beğendiler.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    içki zararlıdır bunu kabul ediyor herkes. içkinin yuva yıkma kısmı biraz da içkinin tabu olmasından ve adabının gelişmemesinden kaynaklanıyor.zaten karısı dışarda gezdi diye mevzu yapan adamın zihniyeti hastadır.kanarya mı besliyorsun , kedi mi besliyorsun be adam. önce insanlara birey olmayı ve herhangi bir şey yaptığında kar zarar dengesini iyi kurmaları gerektiği öğretilmelidir. mesela içki içiyorsa ne kadar keyif alacağı ne zarar göreceği vs her birey bilebilir.bu karardan sonra alkolik olmak istiyorsa bilmeyen belli başlı kişiler zaten su içse bile aynı şeyleri yapacaktır. içkinin kötülüklerin anası, yuva yıkan ,uyuşturucuları ise sadece polisiye yöntemlerle önlemeye çalıştıkça bunları yoğun olarak kullanan insanlar sabıkalı ve suçlu durumuna düşmekte ve çevreleri de o yönde değişmektedir. maddeye ulaşmak vergi veya yasak neticesinde pahalandıkça belki birkaç kişi daha az kullanır ancak bunun müptelası ulaşmak için asıl o zaman suç işler.demek istediğim maddenin zararı kadar maddeye ulaşmanın zor olmasının da zararı büyüktür. bunu bir polisiye problem olmaktan çıkarıp bir sağlık problemi olarak görürsek çok daha güzel bir toplumumuz olabilir.

yıllardır içerim içen arkadaş çevrem de vardır. çok şükür hiçbir kavgaya karışmadım. her zaman evin yolunu buldum. her şeyin fazlası zarar. baklavayı künefeyi çok yersek libido aşırı yükselir
    ayran çok içersek uyuyup kaza yapabiliriz. şu an tüm ramazan sofralarını süsleyen kola denen içeceğin de bir sürü zararı olmasına rağmen her yerde satılıyor.eğer yasaklanırsa daha pahalı . olarak gençler kenar semtlerden bir şekilde edinir. yasaklamak çözüm değildir. bunun dışında dini öğretilerin ışığında kanunlar koymak demokrasiye aykırıdır. tüm kitaplar her yerde satılıyor. neyin haram neyin helal olduğunu öğrenmek isteyen açar okur.istemezse içmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Unutmayın ki o karşı olduğunuz şeriat bin yıldan fazla bi zaman dünyanın büyük bir kısmına hükmetti.Çin seddinden anadoluya , kuzey afrikadan filipinlere kadar dünyanın neredeyse yarısına İslam ve Şeriat hükmetti.O şeriat sayesinde islam bilim adamları optik , mekanik , cebir , matematik , tıp gibi modern bilimin temellerini atarken batı medeniyetleri açlık ve sefalet içinde cahiliye dönemlerini ve karanlık orta çağlarını yaşıyodu.Şu an dünyanın refah düzeyi en yüksek ülkesi olan norveçte insanlar patates püresinden başka yiyecek bişey bulamıyolardı.Ee noldu.Batılılar son 100 yüzyılda savaş makineleri icat edip atom bombaları yapıp bütün dünyayı dünya savaşlarıyla kana buladıktan sonra bütün kaynakları ele geçirip zengin oldular diye şeriat ve islamiyet kötü ve tukaka oldu dimi.Ee şimdi İran bi tane süper silah geliştirse , amerikanın ve batı ülkelerinin canına okusa.Bütün dünyanın enerji kaynaklarını ele geçirip zenginliğine zenginlik katsa , o zaman yaşasın şeriat kahrolsun demokrasi mi dicez?Dönek olmaya gerek yok.

Siz google'ı açın da amerikan polisi diye aratın bakın karşınıza neler çıkacak?Silahsız insana ateş edip öldüren mi ararsınız , aklınıza gelmiyecek işkenceler eziyetler sizin bu paylaştığınız videodan daha beterlerini koyarım buraya ama gerek yok , siz biliyosunuz zaten.
    zina yaptı diye insanların taşlandığı bir sistemin içinde isterse bin yılın buluşu çıksın insanlar mutsuz olur. batının toplumsal sorunları olabilir ama gündüz eşşek gibi çalışıyor dediğiniz avrupalı günde 8 saat tüm sosyal haklarını alarak çalışıyor. bizde çoğu kişi 12-13 saat çalışıyor. ayrıca diskolarda tüm gece içen biri çocuğunu dine uymadı diye döven birinden daha evladır benim gözümde.
    seckin_ ve M.balibey bunu beğendiler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    reyhanlıda 180ne yakın vatandaş öldü 156 civarı yaranlandı diyarbakırda çöp konteynerinde patlama olsun birkaç kişide orada yaralansın basına yasak gelsin yabancı basın iç savaş Türkiyeye sıçradı diye çalkalansın biz hala ayrandı cacıktı tartışalım

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Ayran ve yoghurt dünyaya mal olmuş milli yiyecek ve içeceklerimizdir.İsimleri bile direk geçmiştir.Milli oldukları konusunda hiçbir şüphe yoktur.Hem de faydaları saymakla bitmez.Yoğurt zehirlenmelerde bile kullanılabilecek derecede şifalı bir yiyecektir.Ayranın milli içecek olması neden kimin zoruna gidiyo anlamak mümkün değil.Rakı denen pis içeceğin zararları saymakla bitmez.Hem %99'u müslüman olan ülkemizde alkollü içecek dinimizce yasaklanmıştır.Buna rağmen rakıyı milli içecek olarak gören zihniyet , ılımlı islam dedikleri tarzda , yasağı , haramı , günahı ayırt etme yeteneği elinden alınmış , gerçeği doğrudan ayırt edemiyecek hale getirilmiş ve beyinleri yıkanmış bir toplumun geldiği hali göstermektedir.
    Üstad, her ne kadar sosyal anlamda yani genelde düşüncelerinizi okuduğumda beğensem de sizin ve sizin gibi düşünenlere cevaben şu anonim şarkı geldi aklıma;

Ey zahit şaraba eyle ihtiram
    İnsan ol cihanda bu dünya fani
    Ehline helâldır , naehle haram
    Biz içeriz bize yoktur vebali.

Sevap almak için içeriz şarap
    İçmezsek oluruz düçar-ı azap
    Senin aklın ermez bu başka hesap
    Meyhanede bulduk biz bu kemali.

Kandil geceleri kandil oluruz
    Kandilin içinde fitil oluruz
    Hakkı göstermeye delil oluruz
    Fakat kör olanlar görmez bu hali.

Sen münkirsin sana haramdır bade
    Bekle ki içesin öbür dünyada
    Bahs açma Harab-i bundan ziyade
    Çünkü bilmez haram ile helali.

Söz: Harabi

KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ŞU söyleme bayılıyorum yüzde 99 Müslüman bir ülke.Evet benimde nüfus kadıgımda Müslüman yazıyor.Ama Müslüman değilim zorla yazılmış bir olgu.
    Müslüman gibi yaşıyan insan Müslümandır.
    Müslüman ülkeye bakın hele 100 000 cami var içinde adam yok.5 vakit namazını kılan sayısı 1 milyonu geçmez.
    Dua etmeyi bilmez bir halk.Sadece mırıldanır saf tuttuğu vakit.Mırıl mırıl mırıl mırıl çünkü duaları bilmez.
    Dinini zaten hiç bilmez çünkü Kuran arapça okumaktadır yani okuyamamaktadır çünkü arapça bilen insan sayısı 1 milyon bile değildir ülkemizde.
    Şimdi dinini bilmiyen geleneğini bilmiyen bir halkın yüzde 99 Müslüman olsa ne olur olmasa ne olur................
    Ayran güzeldir tabikide milli içiceğimiz olmalıdır.Ama içkiyide yasaklıyan zihniyetten hep başka şeyler bekliyor insan.
    Ayran milli içiceğimiz nokta.
    yürekçe, pistolpitt, Mengu16 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman

Siz google'ı açın da amerikan polisi diye aratın bakın karşınıza neler çıkacak?Silahsız insana ateş edip öldüren mi ararsınız , aklınıza gelmiyecek işkenceler eziyetler sizin bu paylaştığınız videodan daha beterlerini koyarım buraya ama gerek yok , siz biliyosunuz zaten.[/QUOTE]

demişsiniz ya,
    çin seddine dayananlar müslümanmıydı yani?
    Bakınız, Allah'ın hükmüne hiç kimse ama hiçkimse karşı koyamaz, sevsek de sevmesek de uymak zorundayız. Güçlü olan ve vareden kuralı koyar. Ancak, Kuran'da belli başlı konular dışında dayak, recm vs cezaları yoktur. hadi Kuran'da yok, Hz. Muhammed'in yaşayışı derseniz, Hz. Muhammed döneminde de bir tek recm cezası yoktur, osmanlı döneminde de yoktur. Hem ne hikmettir ki, bu şeriat her müslüman ülkesinde ayrı işliyor. Bu, bir gurup beşeri hegomanyanın Allah adını kullanarak kurmaya çalıştığı baskıdır.
    Eğer ki, Kuran'da yazan ( miras, kefalet, esir davranışı, evlilik-boşanma-mehir, faiz, sadaka, gibi ) her detaya uymak inananların koşulsuz şartsız biat ettikleridir ama içki kesinkes haramdır denmiş midir? Zina olayına girmiyorum bile; zinanın olabilmesi için

- Ücret karşılığı olması
    - Toplum içinde yapılıyor olması
    - en az iki kişi tarafından fiili olarak görülüyor olması

temel üç şartı değil midir? Yok değil diyorsanız Osmanlı hilafetinde dahi hilafet sınırları içerisinde ve halifeler de dahil köle, cariye ile nikah kıyılmaksızın birliktelik yaşanmıyormuydu? hem de köle denilen insanın ( kadın-erkek ) rızası bile alınmadan!
    Gerçi kölelik ayrı bir konu, ona hiç girmiyorum.
    Alkol olayına gelince, Sanırım Sultan Vahdettin kaleminden olsa gerek eliyle yazmış olduğu 45 sayfa tüm atalarının */- vasıflarını ve içkiye düşkünlüklrini anlatan ve sadece 1-2 tane padişahın içmediğini anlatan mektup/belgeyi geçen değil evvelki cumartesi tv de sundular, yakında belgeli kitabı çıkacaktır. Halife'nin içtiğini kul neden içmesindi? Lale devri neyi anlatıyor size?
    lale devrinden sonraki dönem elbette fetret devridir ama lale devrinden de en basitinden fuzuli ( nedim ) ve pek çok edebi ve müspet bilimden parlak beyinler türemiştir.

Osmanlı ve mülümanlık döneminde gösterilen bilimsel ilerleme, o dönemin yöneticilerinin aydınlığındandır. Yoksa aynı din bugün de var, aynı şeriat bgün de uygulanmaya çalışılıyor. Önemli olan değere sahipçıkmaktır. Bakınız, yeniçerilere... hemen hemen pek çoğu müslüman dışı ailelereden devşirmedir, bektaşidir

Konuyu bir tek yere, hele hele ki Tük-islam ülküsüne çekmek ve bunu da çin seddi deyip turanlaştırmak yahut şeriatlaştırmak meşruu zeminlere sığmaz.
    bu demek değildir ki ben alkoliğim,içerim...

Allah bile bırakmış, içkiyi içen de rızıklanıyor, içmeyen de... Günahını orada soruyor, biz şimdiden hem bu dünyada sorguluyoruz, hem de öteki tarftaki cezayı kesmişiz bekliyoruz. Hem içkiden daha büyük günahla, Allah'ın zaman tanıdığına biz zaman tanımamakla daha büyük ayıp ediyoruz.... bakınız ( 99-SABUR C.C. Asileri hemen cezalandırmayıp çok sabreden )

Daha çok konuşulur...
    Ama ben iffet duyarım aksi halde kendime ters düşerim..

kısaca, her kul kendi amelinden sorumludur. Görevimiz, kötü veya iyi olanı gösterip seçim yapılmasını beklemektir.
    Fazlası, haddi aşmak olur

Sevgi ve selamlarımla.... Allah'a emanet olunuz.
    teknoali ve metalikali bunu beğendiler.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Arap baharına destek olan araplar belki içki içmiyor ama onlarda da çok fazla allahuekber demek kafa yapıyor olmalı, allahuekber diyerek kafa kesmeleri, bomba patlatmaları akıl alır gibi değil. Bunları sadece ve sadece batılı ülkelere hizmet için yapıyorlar. Bazı müslüman olduğunu sanan insanlar da bunlara alkış tutuyor. Bunların hepsinin cehennemde yerinin hazır olduğuna eminim tabi varsa öyle biyer. Bi mucize olsun istiyorum bu münafıkların kafasına gökten taş yağsın istiyorum, o vakit müslüman olurum işte
    alp_tunay bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Dönem dönem değişir milli içeceğimiz...
    Zamanında Tansu çiller Kuşburnu nu milli içecek yapmıştı...

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  Forum kuralı 1.2.18
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)