Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Apaçi midibüsün altına girdi...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba STR 250
    Muğla’nın Fethiye ilçesinde bir seyahat firmasına ait midibüs, motosikletle çarpıştı. Midibüsün altında sürüklenen motosiklet sürücüsü ağır yaralandı.

Başlık için kusura bakmayın ama ehliyet yok,kask yok,kurallara uymak yok, sadece son sürat hız var...(Yazık gencecik insanlar kendi canlarına kıymet vermedikleri gibi başkalarının canını da hiçe sayıyorlar...)

http://www.iha.com.tr/kaza-ani-guven...a-263211-haber

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    allah acil şifalar versin zor bir durum ya hem ona hem ailesine

Motosikleti
    Kuba STR 250
    Alıntı serdar37100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah acil şifalar versin zor bir durum ya hem ona hem ailesine
    İnşallah kurtulur da bir daha böyle bir yanlış yapmaz...

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Ne diyelim,Allah acil şifalar versin ama önce tedbir ve dikkat demekten dilimizde tüy bitti!
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Burada motorcu arkadaşın maruz kaldığı ''saldırıda'' kılıç ve kalkanının olup olmamasını değil, objektif bir bakış ile görüntüleri değerlendirmemiz gerekiyor.

Anlaşıldığı kadarıyla midibüs sürücüsü aracıyla motorcuyu olmasa dahi yürüyen yayaları ve kavşaktaki araçları altına almaya karar vermiş zaten.

Belli ki midibüse kırmızı ışık vs bir uyarı var ve bu budaklı kereste kütüklüğünün (değerli üyemiz Khutuckü tenzih ederim) verdiği umursamazlıkla kavşağa kakıtmaya niyetlenmiş. (damacana ördek köpek ve eşşekten sonra pek şaşırmıyorum)

O motor sürücüsüne 3mm 304 kalite paslanmaz çelikten elbise bile yapsanız 8-10 tonluk aracın altında pek bir şansı yok.

Heeey motor sürücüsü sakın buradan kendine pay çıkarıp bakın ihtiyar bile bana kaynamadı demeyesin,

Sen hele bir iyileş ilaveten sana kaynayacak çooook kişi var bu forumda bilesin.

Senin hesabını ayrıca görürüz.
    feliçita, teknoali, ugrgnr ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    direk çarpıyor ağır darbe yiyor işi zor. bu atlet don gaz basma olayının önüne polisler geçecek yapacak başka birşey yok, nefes aldırmayacaklar ki daha fazla can yanmasın.

Birde devlet el atmalı, kask,mont,eldiven vs nin fiyatları bu kadar kazık olmamalı! yurt dışında 30 dolar olan eldiven burda 250 lira arkadaş!
    Karadeniz - Giresun.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Midübüsçü o an başka bişeyle ilgili gibi...
    Hızlı olmamasına rağmen frene basmakta da gecikiyor...
    Eli işte gözü oynaşta derler ya....

Motorcuya denecek kelime yok zaten....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    motosikletinizi sürerken bir başka aracın gaz yada fren pedalına göre sürmeyin. yok duracaktı yok geçiçekti.... karşımızdaki aracın neler yapabileceğini tahmin etmeden biniyorsak hiç binmeyelim şu alete
    Akhisarli bunu beğendi.
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    adam frene basmak için baya düşünmüş olacakki nerdeyse bi araç boyu kadar frene basmadan gitti..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu olayın farklı bir boyutu var trafik kurallarına göre burda yayaların geçiş üstünlüğü var o otobüs durmalı yayalara yol vermeli eğer böyle olsaydı kaza olmazda ama motorda çok hızlı kavşağa da bukar hızlı girilmez neyine güveniyorsun

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Çocuğun ağır yaralı olması otobüs onu altına aldı diye değil, üzerinden teker geçse tamam da sadece asfalta sürttürmüş fazladan bikaç metre. Keşke o da olmasaydı ama zaten asıl öldürücü darbeye ilk temas halinde motorcunun aşırı sürati neden olmuş.
    TATLIHIZ bunu beğendi.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    bu gün bizim gurup arkadaşlarından biride kaza yapdı. mont ve kask olası buyuk yaralanmaları önledi. kaza yapan arkadaşın tek bir şey söyledi "keşke üşenmeyip pantolonumuda giyseydim "
    Allah kimseye kaza yaşatmasın.
    Redmoon bunu beğendi.

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Allah şifa versin.

Kimse kazaya karışmak istemez. Midibüs cü de hatalı vs. vs.

İşin bir de şu boyutu var. ABD de bir çok yerde kask takmak zorunlu değil. İstediğin gibi git. Ama kaza yaparsan, sadece cenazeni kaldırılar. Arkandan kimse bir şey demez. Kask takmamanın sorumluluğu vardır. Onu da kendin alırsın ve sonuçlarına katlanırsın.

Yani, devlet zorunlu tutsun, polisler baksın bir yere kadar. Kazalar olmaya devam edecek, böyle motosiklet kullananlar oldukça.

Ama, hepsine yazık o da ayrı konu.

sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Değerli arkadaşlarım; Bu forum girdiğimden beri, kaza haberleri denk geldikçe sürekli okuyor ve izliyorum...Öncelikle motor eğitimlerinde ilk önce öğretilen kurallardan bir tanesi; motor kullanan kişinin kendisini görünmez olarak kabul etmesi kuralıdır...İkincisi ise, tüm emniyet ekipmanlarımızı giymemizdir....Kavşaklara yaklaşırken yavaşlamıyorsak, üstümüzde uygun kıyafetimiz yoksa, motor ile ilgili gereken eğitimleri almadıysak....

Size yüzde yüz hak veriyorum; kesinlikle, ama kesinlikle suçlu olan karşımızda ki insandır...Bizim hiç bir suçumuz yoktur....

Daha yazsam sayfalar dolusu yazarım ama; Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az....Saygılarımla...
    Sabih TÜZEM
    Lifan Emisol 150

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Yazik cok yazik...
    motosikletli arkadas cok hizli gidiyomus dolayisiyla duramamis ve kacinilmaz son :(
    dikkat etmek gerek, motorun sakasi yok, hafife almayin, tedbirinizi koruma ekipmanlari vs, emniyetli surus kurallari vs. cok iyi alin arkadaslar..
    Allah acil sifa versin kazazede arkadasa,saygilar..

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Bir motor kullancısı hiç bir zaman diğer araçlara güvenip insiyatifi onlara bırakmamalı. Arkadaş inş. iyileşir ama
    bu kadar hız yapmamalıydı bence.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Arkadaşlar yorumları okudumda bazı arkadaşlarımız olayı yanlış değerlendirmiş. Evet motorcu arkadaş genç ehliyetsiz, kasksız veya korumasız doğrudur.

Motorun gittiği yöne doğru ters yönde paralel giden yayalar var ki demekki geçiş üstünlüğü motosiklete ait, zaten motosiklet yayalara yakın bölgedeydi. Motora çarpmasaydı devam edecekti frene basmadan bu seferde yoldan geçen yayaları ezme riski çok fazlaydı. Yayaların öyle yoğun bir bölgede karşıya geçmelerinin muhtemelen onlara yeşil ışık yandığının göstergesidir. Bu şekilde otobüs şöförüde suçlu gözüküyor. Her ne olursa olsun can söz konusu.

Yüce Allah acil şifalar versin.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    'apaçi midibusun altına girdi' konu baslıgını sonuna kadar kınıyorum. o da insan sende insansın. sonucta kaza olmus bıtmıs. kısa mesafeler ıcın sehiriçinde kask vs takmayan onlarca insan tanıyorum. bu koruma vs işi bu forumda gözüktügü gibi degil. ınsanlar kaza yapıcak ki biyerleri kırılacak ki koruma vs'ye para ayırıp alıcaklar. insanlarımız boyle yapılacak bırsey yok.

kaza yapan kişi belki de kısa mesafe için çıkmıstır. belki de bi iki tur atayım canım sıkıldı demıstır 10 dakalıgına cıkmıstır. belkide markete gıtmek ıcın cıkmıstır. altındaki aletin oyununa gelıp gaza dokunmustur azıcık adrenalın ıcın. neden direk koruması yok kaskı yok dıyoruz ?

orada, midibus soforu de hatalı. o midibus zaten o yayaları da altına almak ıcın gırmıs o yola. belki de motosikletli sürücü degıl bi yaya kalıcaktı o midibusun altında. ne sacma yorumlar goruyorum. adam frene basmak ıcın cok dusunmus olmalı dıyo mesela biri. freni patlamıstır belki? adama ne kastın varda boyle bı yorum yapıyorsun. adam gram dokunmamıs frene. video'yu dıkkatlı ızlersen adam hızı hıc kesmıyor. hıc mı dokunmamıs frene ? benım dusuncem frenlerı tutmuyordu o adamın.

tekrar tekrar bu baslıgı kınıyorum ve konunun kapatılıp sılınmesı gerektıgını dusunuyorum. duzgun bı baslık altında konu acılabılır tekrar.

allah acil şifalar versin. bundan sonra korumasız motora bınmez, binsede bu hızlara cıkmaz umarım. tabi binebilirse.. ailesine de allah yardım etsin.
    Akhisarli, durango, hercul3367 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    [QUOTE=İHTİYAR;2933474]Burada motorcu arkadaşın maruz kaldığı ''saldırıda'' kılıç ve kalkanının olup olmamasını değil, objektif bir bakış ile görüntüleri değerlendirmemiz gerekiyor.

Anlaşıldığı kadarıyla midibüs sürücüsü aracıyla motorcuyu olmasa dahi yürüyen yayaları ve kavşaktaki araçları altına almaya karar vermiş zaten.

Belli ki midibüse kırmızı ışık vs bir uyarı var ve bu budaklı kereste kütüklüğünün (değerli üyemiz Khutuckü tenzih ederim) verdiği umursamazlıkla kavşağa kakıtmaya niyetlenmiş. (damacana ördek köpek ve eşşekten sonra pek şaşırmıyorum)

O motor sürücüsüne 3mm 304 kalite paslanmaz çelikten elbise bile yapsanız 8-10 tonluk aracın altında pek bir şansı yok.

Heeey motor sürücüsü sakın buradan kendine pay çıkarıp bakın ihtiyar bile bana kaynamadı demeyesin,

Sen hele bir iyileş ilaveten sana kaynayacak çooook kişi var bu forumda bilesin.

Senin hesabını ayrıca görürüz.[/QUOT

süper
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Acil şifalar diliyorum.inşallah iyileşir. Ailesi mutlu olur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)