Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Apaçi midibüsün altına girdi...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba STR 250
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    'apaçi midibusun altına girdi' konu baslıgını sonuna kadar kınıyorum. o da insan sende insansın. sonucta kaza olmus bıtmıs. kısa mesafeler ıcın sehiriçinde kask vs takmayan onlarca insan tanıyorum. bu koruma vs işi bu forumda gözüktügü gibi degil. ınsanlar kaza yapıcak ki biyerleri kırılacak ki koruma vs'ye para ayırıp alıcaklar. insanlarımız boyle yapılacak bırsey yok.

kaza yapan kişi belki de kısa mesafe için çıkmıstır. belki de bi iki tur atayım canım sıkıldı demıstır 10 dakalıgına cıkmıstır. belkide markete gıtmek ıcın cıkmıstır. altındaki aletin oyununa gelıp gaza dokunmustur azıcık adrenalın ıcın. neden direk koruması yok kaskı yok dıyoruz ?

orada, midibus soforu de hatalı. o midibus zaten o yayaları da altına almak ıcın gırmıs o yola. belki de motosikletli sürücü degıl bi yaya kalıcaktı o midibusun altında. ne sacma yorumlar goruyorum. adam frene basmak ıcın cok dusunmus olmalı dıyo mesela biri. freni patlamıstır belki? adama ne kastın varda boyle bı yorum yapıyorsun. adam gram dokunmamıs frene. video'yu dıkkatlı ızlersen adam hızı hıc kesmıyor. hıc mı dokunmamıs frene ? benım dusuncem frenlerı tutmuyordu o adamın.

tekrar tekrar bu baslıgı kınıyorum ve konunun kapatılıp sılınmesı gerektıgını dusunuyorum. duzgun bı baslık altında konu acılabılır tekrar.

allah acil şifalar versin. bundan sonra korumasız motora bınmez, binsede bu hızlara cıkmaz umarım. tabi binebilirse.. ailesine de allah yardım etsin.
    Başlığı kınamışsınız;))Konu silinsin vs demişsiniz;))) Yazdığınız şeyleri okuyunca ciddiye alınıp uzun uzun yazmaya gerek yok dedim;)))

Sözün özü " Bu kafayla gidersen askere .zor. alırsın teskere ". diyorum;)))))))))
    Mengu16 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı ÇinLee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı kınamışsınız;))Konu silinsin vs demişsiniz;))) Yazdığınız şeyleri okuyunca ciddiye alınıp uzun uzun yazmaya gerek yok dedim;)))

Sözün özü " Bu kafayla gidersen askere .zor. alırsın teskere ". diyorum;)))))))))
    gece gece tartışma çıkmasın iyi geceler. bu konuşma biçimin de forumda takdir edilir emin ol.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

yazık olmuş gence,, keşke ekipman olsaymış

Motosikleti
    Kuba STR 250
    gece gece tartışma çıkmasın iyi geceler. bu konuşma biçimin de forumda takdir edilir emin ol.
    Bence de ; keşke açtığım başlığı baştan itibaren okusaydınız o zaman belki de yukarıda ki şeyleri yazmayacaktınız...
    Kimseden aferin beklediğim yok.Dolayısıyla herkes istediğini yazabilir.Size de iyi geceler.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Bence de ; keşke açtığım başlığı baştan itibaren okusaydınız o zaman belki de yukarıda ki şeyleri yazmayacaktınız...
    Kimseden aferin beklediğim yok.Dolayısıyla herkes istediğini yazabilir.Size de iyi geceler.
    dostum ben gerı adım atmadım. konunu da okudum. bu baslık ıcın kusura bakmayın ama.. falan diye yazmıssın. ben hala sozumun arkasındayım. neden tartısmaya calısyıosun ısrarla ? kapattım konuyu sen de bi zahmet kapatıver lütfen.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Her şey belli, minibüs motoru görmüyor bile, o kadar ki çarptıktan sonra da neye çarptığını anlayamayıp devam ediyor yoluna. Kurallara göre hata minibüs şöföründe, adam ölürse hayatı kayar onun da, (Gerçi gene kaydı ama) umarım kurtarır paçayı da yaralandığıyla kalır. Yeni kanunlar çok sert, aman kurallara uyalım !!
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba STR 250
    dostum ben gerı adım atmadım. konunu da okudum. bu baslık ıcın kusura bakmayın ama.. falan diye yazmıssın. ben hala sozumun arkasındayım. neden tartısmaya calısyıosun ısrarla ? kapattım konuyu sen de bi zahmet kapatıver lütfen.
    Konuyu okuyup da hala aynı şeyleri savunabiliyorsan hiçççç konuşmaya gerek yok;) Devam et;)))
    Bu arada ben senin dostun falan da değilim. Senin gibi düşünen zihniyetlerle bırak dost olmayı aynı havayı teneffüs etmek benim için ziyandır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Yazdıklarının bir kısmını aşağıya yapıştırdım.

kaza yapan kişi belki de kısa mesafe için çıkmıstır. belki de bi iki tur atayım canım sıkıldı demıstır 10 dakalıgına cıkmıstır. belkide markete gıtmek ıcın cıkmıstır. altındaki aletin oyununa gelıp gaza dokunmustur azıcık adrenalın ıcın. neden direk koruması yok kaskı yok dıyoruz ?

Kuralsızlığı bu kadar olağan birşeymiş gibi göstermek neyin kafasıdır ;))))

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    ÇinLee,

Ölüm döşeğinde biri için ki belkide aramızdan çoktan ayrıldı bu tarz bi başlık açman çok ayıp,Senin vicdan muhasebesi yapman lazım kendinle! ugrgnr arkadaşımızın sana dostum diye hitap etmesi bir erdemdir ki çok güzel bir hitap şeklidir senin bundan bile rahatsızlık duyup adamın zihniyetine laf söyleyip aldığı havayı teneffüs etmem vs.demen bile insanlıktan ne kadar nasiplendiğin yada nasiplenemediğinin kanıtıdır.

Kazaya gelince hatalar silsilesi.Kontrolsüz kavşak,dikkatsiz midibüs sürücüsü,yüksek sürat vs.vs...Üzücü içim cız etti
    ugrgnr ve hercul3367 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÇinLee,

Ölüm döşeğinde biri için ki belkide aramızdan çoktan ayrıldı bu tarz bi başlık açman çok ayıp,Senin vicdan muhasebesi yapman lazım kendinle! ugrgnr arkadaşımızın sana dostum diye hitap etmesi bir erdemdir ki çok güzel bir hitap şeklidir senin bundan bile rahatsızlık duyup adamın zihniyetine laf söyleyip aldığı havayı teneffüs etmem vs.demen bile insanlıktan ne kadar nasiplendiğin yada nasiplenemediğinin kanıtıdır.

Kazaya gelince hatalar silsilesi.Kontrolsüz kavşak,dikkatsiz midibüs sürücüsü,yüksek sürat vs.vs...Üzücü içim cız etti
    helal olsun. ÇinLee arkadasın yazdıgı yorumları gorunce kafam atıyor dogru duzgun yorum yazamıyorum. verılecek en guzel cevabı vermıssınız sagolun. ben dedıklerımın arkasındayım. olüm yatagında olan bir kişi veya daha kotusu belkı de olmus bır ınsan ıcın bu sekılde bı hıtap bıcımı ınsanlıga cok ters. boyle ınsanları gorunce uzuluyorum ve gercekten cok sınırlenıyorum. 2 gundur bu foruma gırıyorum can sıkıntısı atayım diye, bu CinLee arkadasımızın yazdıgı cevapları, cevaptan cok laf sokmaları gorunce daha da canım sıkılıyor. bu son yorumum. ısterse ardımdan kufur edılsın, bı daha bu baslıga gırmem. bu arada ÇinLee, 1 aylık uyesin. hosgeldın.

Motosikleti
    Kuba STR 250
    ÇinLee,

srhtsglm ve ugrgnr ikinize de yazacak çok şey var da buna değmezsiniz;))Yazdıklarınıza bakınca şıracı bozacı ilişkisi bariz belli;))O yüzden ciddiye alınıp uzun uzun cevap yazılacak tipler değilsiniz;))Çünkü ikiniz bir TAM bile etmiyorsunuz;))

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Bence yeşil yanıyordu motorlu arkadaş yetişmek için bastı yaklaşırken kırmızıya döndü artık iş işten geçmişti geçeyim dedi minibüsü gördü durur diye düşündü oda durmadı allah yardım etsin şifasını versin.. Ya arkadaş neden böyle yaparlar ya insan üzülüyor tak kaskını filan biraz kendini düşün, tamam basılcak yerde bas öyle şehir içinde kavşakta böyle gidilirmi ...
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Muğla’nın Fethiye ilçesinde bir seyahat firmasına ait midibüs, motosikletle çarpıştı. Midibüsün altında sürüklenen motosiklet sürücüsü ağır yaralandı.

Başlık için kusura bakmayın ama ehliyet yok,kask yok,kurallara uymak yok, sadece son sürat hız var...(Yazık gencecik insanlar kendi canlarına kıymet vermedikleri gibi başkalarının canını da hiçe sayıyorlar...)

http://www.iha.com.tr/kaza-ani-guven...a-263211-haber

Çinlee , cevap yazmayayım yazmayayım dedim ama tutamadım kendimi , kaza yapan vatandaşın abisini tanıyorum. çocuğu da gördüm. kazanın olduğu yerde her gün işe gelip gittiğim yer.

Öncelikle bu nasıl bi başlık ve içindekiler nasıl bi yorum şeklidir. Eğer senin mantığın ile düşünürsem aklıma ne geliyor biliyor musun ? Bizde "Kübacılar" diye bi deyim vardır. Nerde ne olsa olayı "Kübacı'mısın sen la" deriz. Sende bi kübacı olarak senden mantıklı yorum yada düşünce beklemek saçma galiba. Sanırım burada açılması gereken başlık şöyle olsaydo hoşuna gidecekti, Kasklı ve montlu Küba STR 250ci midibüsün altına girdi. içerisinde de , kasklı ve montlu kübacı midibüsün altına girdi . bitti bu kadar .

Kaza olan kısımda trafik ışıkları yada benzeri bir şey yok , sadece petrol çıkışı olduğu için gidiş geliş tek şerit ortadan bölünmüş yolu ayıran iki kısım var. Otobüs şoförü sinyal vs vermeden ve yol hakkı motor sürücüsünde olduğu halde direk önüne çıkıyor ve bildiğin çarpıyor. Ha burada motor sürücünün kasksız yada ehliyetsiz yada çok hızlı gitmesi onu haklı yada haksız yapmıyor. O kaza mevkiinde ben çoğu zaman 100 - 120 arası geçiyorum araçlar 60 - 70 arası seyredebiliyor. Ama otobüs şoförü ani sinyalsiz ve hızlı dönüp daha gelen gidene bakmadığı gibi , birde o kadar sürükleyip , üstüne geri gidip bir daha zarar vermesine rağmen , sen kask takmadı otobüstü sonuna kadar haklı yarın hepimiz midibüs kamyon alıp kasksız ve ehliyetsiz motorcuları ezelim mantığında cevap atarsan bi çok kişi de acaba oradaki bi akraban olsaydı aynı şeyleri yazabilecek miydin diye sorar.

Üyelik tarihin daha 1 ay olmamış, yaşın kaç bilmiyorum. Ama hayatı hiçkimse yasalar gibi yaşayamıyor. İnşllah benzeri bir şekilde durum yaşamaz yada şahit olmazsın.

bu arada farklı bir videodan daha izlemek istersen buyur http://webtv.hurriyet.com.tr/2/45311...merasinda.aspx

Motosikleti
    Kuba STR 250
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinlee , cevap yazmayayım yazmayayım dedim ama tutamadım kendimi ,
    kaza yapan vatandaşın abisini tanıyorum. çocuğu da gördüm. kazanın olduğu yerde her gün işe gelip gittiğim yer.

Öncelikle bu nasıl bi başlık ve içindekiler nasıl bi yorum şeklidir. Eğer senin mantığın ile düşünürsem aklıma ne geliyor biliyor musun ? Bizde "Kübacılar" diye bi deyim vardır. Nerde ne olsa olayı "Kübacı'mısın sen la" deriz. Sende bi kübacı olarak senden mantıklı yorum yada düşünce beklemek saçma galiba. Sanırım burada açılması gereken başlık şöyle olsaydo hoşuna gidecekti, Kasklı ve montlu Küba STR 250ci midibüsün altına girdi. içerisinde de , kasklı ve montlu kübacı midibüsün altına girdi . bitti bu kadar .

Kaza olan kısımda trafik ışıkları yada benzeri bir şey yok , sadece petrol çıkışı olduğu için gidiş geliş tek şerit ortadan bölünmüş yolu ayıran iki kısım var. Otobüs şoförü sinyal vs vermeden ve yol hakkı motor sürücüsünde olduğu halde direk önüne çıkıyor ve bildiğin çarpıyor. Ha burada motor sürücünün kasksız yada ehliyetsiz yada çok hızlı gitmesi onu haklı yada haksız yapmıyor. O kaza mevkiinde ben çoğu zaman 100 - 120 arası geçiyorum araçlar 60 - 70 arası seyredebiliyor. Ama otobüs şoförü ani sinyalsiz ve hızlı dönüp daha gelen gidene bakmadığı gibi , birde o kadar sürükleyip , üstüne geri gidip bir daha zarar vermesine rağmen , sen kask takmadı otobüstü sonuna kadar haklı yarın hepimiz midibüs kamyon alıp kasksız ve ehliyetsiz motorcuları ezelim mantığında cevap atarsan bi çok kişi de acaba oradaki bi akraban olsaydı aynı şeyleri yazabilecek miydin diye sorar.

Üyelik tarihin daha 1 ay olmamış, yaşın kaç bilmiyorum. Ama hayatı hiçkimse yasalar gibi yaşayamıyor. İnşllah benzeri bir şekilde durum yaşamaz yada şahit olmazsın.

bu arada farklı bir videodan daha izlemek istersen buyur http://webtv.hurriyet.com.tr/2/45311...merasinda.aspx

Keşke kendini tutsaydın da bu kadar gereksiz bir cevap yazmasaydın;))Ne kadar anlatsam da boş ;)Çünkü okuduğunu anlamayan ve benim yazdığımın dışında kendi fikirlerini ben yazmışım gibi gösteren şahsiyetlere ne söylesen söyle boş;)))

Ben aynen şu şekilde yazdım :"
    Başlık için kusura bakmayın ama ehliyet yok,kask yok,kurallara uymak yok, sadece son sürat hız var...(Yazık gencecik insanlar kendi canlarına kıymet vermedikleri gibi başkalarının canını da hiçe sayıyorlar...)
    "İnşallah kurtulur da bir daha böyle bir yanlış yapmaz"

Ehliyetsiz , kasksız, vs. yola çıkıp son sürat hız yaparsan birgün midibüsün altına gireceğin gibi karşıdan karşıya geçen bir çocuğa da çarpıp onun ölümüne de yol açabilirsin...

Midibüs haklı mı yazmışım!!Ehliyetsiz,kasksız motosiklet sürene apaçi dedim diye mi tantana yapıyorsunuz...

Bir de üyelik tarihine takılıp kalmışsınız arkadaş burası karargah mı ;))Yeni üye olanlara torun muamelesi mi yapılıyor;;)))Öyleyse vay halinize;)

Neyse ne kadar yazsam da boş çünkü ne yazarsam yazayım karşımdaki ancak kapasitesi kadarını anlayabiliyor;))O yüzden bu kadarı bile size fazla ;))))

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE 2013
    otobüs şöförü ne kadar hatalıysa , 16 yaşında kasksız ekipmansız ehliyetsiz çocuğa motosiklet veren kullandıran ailenin hatası da eşit derecede bence. Otobüs şöförünün hatası tartışılmaz gerek sinyal vermemesi gerek altına alması gerekse sürüklemesi... Keşke motosiklet sürücüsü de o kadar süratli olmasaydı değdi mi bi anlık heves anasına babasına sevdiklerine yaşattığı acıya!
    Allah şifa versin..
    ÇinLee bunu beğendi.

otobüsün durmaya hiç niyeti yok

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    [B]

Keşke kendini tutsaydın da bu kadar gereksiz bir cevap yazmasaydın;))Ne kadar anlatsam da boş ;)Çünkü okuduğunu anlamayan ve benim yazdığımın dışında kendi fikirlerini ben yazmışım gibi gösteren şahsiyetlere ne söylesen söyle boş;)))

Ben aynen şu şekilde yazdım :"
    "İnşallah kurtulur da bir daha böyle bir yanlış yapmaz"

Ehliyetsiz , kasksız, vs. yola çıkıp son sürat hız yaparsan birgün midibüsün altına gireceğin gibi karşıdan karşıya geçen bir çocuğa da çarpıp onun ölümüne de yol açabilirsin...

Midibüs haklı mı yazmışım!!Ehliyetsiz,kasksız motosiklet sürene apaçi dedim diye mi tantana yapıyorsunuz...

Bir de üyelik tarihine takılıp kalmışsınız arkadaş burası karargah mı ;))Yeni üye olanlara torun muamelesi mi yapılıyor;;)))Öyleyse vay halinize;)

Neyse ne kadar yazsam da boş çünkü ne yazarsam yazayım karşımdaki ancak kapasitesi kadarını anlayabiliyor;))O yüzden bu kadarı bile size fazla ;))))

Devletin yeni bir yasası var bilmiyorum bilgin var mı , ehliyetin yok , yolda gidiyorsun , karşındakinin hatası dolaysısı ile kaza yapıyorsun , videodaki gibi sinyal vermeden ani dönüş yapan şoför gibi. Normalde hiçbir hak talep edememen lazım. Ama burada sigorta senin tüm zararını karşılıyor , fakat ehliyetin olmadığı için 1000 TL civarı bir ceza yiyorsun . Senin mantığında bakarsak ehliyeti yok keşke ölseydi .

Karşındaki bu kadarını anlıyor diye bi şey yok senin kapasiten bazı şeyleri anlatmaya yetmiyor.

Bana sadece şunun cevabını ver , orada ehliyetli kasklı bir kişi olsaydı , o midibüs o kişiye çarpacak mı çarpmayacak mıydı ? Orada senin benim yada ailemizden birisinin olduğunu da varsayabilirsin , Adam zaten ani dönüş yapıyor. Sinyal yok , daha önceden dönme niyeti yok.

Sen burada başlığı böyle yazıp otobüs şoförü babanmış gibi düşünüp zerre bi şeyyazmazsan sana böyle tepki veren insanlar olur.

Kaskı montu ehliyeti olmayan apaçi dediğinin 10da 1'i kadar da otobüs şoförü için bi şeyler yazsaydın böyle olmazdı. Üyelik tarihinden bahsettim çünkü bu civarlarda belli bir ortam var , üyeler birbirini az çok tanıyorlar.

Tabi sen küba'cı olduğun için normal !

durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Başlığı şiddetle kınıyorum. Yarın birgün anan baban yaya geçidi olmayan bir yerden geçip bir araç onlara çarpsa ''Apaçilere araba çarptı'' başlığını görsen ne düşünürdün ?

Motosikleti
    Kuba STR 250
    Devletin yeni bir yasası var bilmiyorum bilgin var mı , ehliyetin yok , yolda gidiyorsun , karşındakinin hatası dolaysısı ile kaza yapıyorsun , videodaki gibi sinyal vermeden ani dönüş yapan şoför gibi. Normalde hiçbir hak talep edememen lazım. Ama burada sigorta senin tüm zararını karşılıyor , fakat ehliyetin olmadığı için 1000 TL civarı bir ceza yiyorsun . Senin mantığında bakarsak ehliyeti yok keşke ölseydi .

Karşındaki bu kadarını anlıyor diye bi şey yok senin kapasiten bazı şeyleri anlatmaya yetmiyor.

Bana sadece şunun cevabını ver , orada ehliyetli kasklı bir kişi olsaydı , o midibüs o kişiye çarpacak mı çarpmayacak mıydı ? Orada senin benim yada ailemizden birisinin olduğunu da varsayabilirsin , Adam zaten ani dönüş yapıyor. Sinyal yok , daha önceden dönme niyeti yok.

Sen burada başlığı böyle yazıp otobüs şoförü babanmış gibi düşünüp zerre bi şeyyazmazsan sana böyle tepki veren insanlar olur.

Kaskı montu ehliyeti olmayan apaçi dediğinin 10da 1'i kadar da otobüs şoförü için bi şeyler yazsaydın böyle olmazdı. Üyelik tarihinden bahsettim çünkü bu civarlarda belli bir ortam var , üyeler birbirini az çok tanıyorlar.

Tabi sen küba'cı olduğun için normal !
    Ne kadar anlatsam da boş;)). "Vermeyince Mabud, neylesin Mahmud" Hala kendi düşüncelerini benim yorumummuş gibi göstermeye çalışıyorsun ya;)))Yazdıklarının ciddiye alınacak bir tarafı yok;))) Bak yine seni az da olsa ciddiye alıp yorum yazdım;)) Bu kadarı ile fazla sana;)))))

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Alıntı durango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı şiddetle kınıyorum. Yarın birgün anan baban yaya geçidi olmayan bir yerden geçip bir araç onlara çarpsa ''Apaçilere araba çarptı'' başlığını görsen ne düşünürdün ?
    Okuduğunu anlamayıp olayı tamamen farklı boyutlara çekmeye çalışanlara bir yenisi daha eklendi;))))

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    cinlee,
    gel sana tamı yarımı, bozacıyı yada sıracıyı göstereyim! Apacinin önde gideni sensin bi o kadarda antipatiksin ayrıca ego ve kompleks problemin var yazdıklarından bu anlasılıyor.belli olmaz belki bigun bi bakarsın sende baslık olmussun bu forumda, küba cı! Hadi simdi üste cıkacam diye cevap yaz tamam mı? He ama bu sefer sana laf yetistirmeyecem zira seviyen seviyemin kat be kat altında senin gibi tipleri hic sevmiyor ve tahammül edemiyorum.hadi cnm yolun acık olsun...

Motosikleti
    Kuba STR 250
    cinlee,
    gel sana tamı yarımı, bozacıyı yada sıracıyı göstereyim! Apacinin önde gideni sensin bi o kadarda antipatiksin ayrıca ego ve kompleks problemin var yazdıklarından bu anlasılıyor.belli olmaz belki bigun bi bakarsın sende baslık olmussun bu forumda, küba cı! Hadi simdi üste cıkacam diye cevap yaz tamam mı? He ama bu sefer sana laf yetistirmeyecem zira seviyen seviyemin kat be kat altında senin gibi tipleri hic sevmiyor ve tahammül edemiyorum.hadi cnm yolun acık olsun...
    Seviyeye bak be;)))Cnm mnm bunlar ne yahu;)))Töbe töbe;))))Allah akıl fikir versin;))))))

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)