Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Zevkler tartısılmaz ama ( Enduro )

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi not ta benden: viraja girerken sağa dönüyorsan direksiyonu sağa iktir yani elinle it yeter. sola dönüyorsanda aynısını yap bak motor viraja nasıl giriyor gaz kesmenen bile gerek yok. ileri sürüş teknik eğitimlerinde bu eğitimi veriyorlar.bir çok kişi dee bunu bilmez.koca koca motosiklet leri viraja girerken yatırmaya çalışıyorlar sonrada kontralden çıkıp bariyere veya kaldırıma çarpmakta. en kolay viraja giriş yöntemi anlattığım gibidir. olmaz diyen varsa hemen çıksın binsin motoruna denesin
    eyvallah kontra tekniği demek istediniz sanırsam demek kontra tekniği yaparken gaz kesmeye gerek yok?? işte problem burda siz hiçbir zaman gaz kesmeniz gerekecek kadar hızlanmadınız.. Bu arada diğer arkadaşlar siz bu arkadaşa uymayın gaz kesin genede.. Kontra tekniğinin mantığı motoru daha efektif bir şekilde yatırabilmektir.. gazı kesersin ve virajın icinde ufuk çizgisi cizgi açılmaya başladığında sende gazı açarsın... Enduroda yada sizin TDM de bu işler nasıl oluyor bilmiyorum ama fizik kanunları ve diğer motorsiklet türlerinde böyle yapmak yaşamak için en sağlıklı yöntemdir.. saygılar..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    90 la girersin viraja kesmessin 180 le gireesin kesersin. virajdan viraja değişir. bunumu tartışalım.bir çok kişi viraja girmeyi bilmiyor dendi bende ona karşılık yazdm. yüksek süratta tabiki keseceksin. rahat viraja girme taktiği dir. benim yazdığım
    dreamkiller bunu beğendi.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Tamam dostum sorun yok en azından SS e binenlere escinsel falan demedin
    retox70 bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda
    bi not ta benden: viraja girerken sağa dönüyorsan direksiyonu sağa iktir yani elinle it yeter. sola dönüyorsanda aynısını yap bak motor viraja nasıl giriyor gaz kesmenen bile gerek yok. ileri sürüş teknik eğitimlerinde bu eğitimi veriyorlar.bir çok kişi dee bunu bilmez.koca koca motosiklet leri viraja girerken yatırmaya çalışıyorlar sonrada kontralden çıkıp bariyere veya kaldırıma çarpmakta. en kolay viraja giriş yöntemi anlattığım gibidir. olmaz diyen varsa hemen çıksın binsin motoruna denesin
    Onun videosunu çekip, TV'de yayınladık kardeş:

16.07'den itibaren izleyiniz:

http://www.youtube.com/watch?v=NwNHNYGYHOQ

Duayen olduğumu asla söylemedim. Apaçi olduğumu hep söyledim. Bundan da utanmam.

Slmlr,
    Brkn

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Carl Gustav adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]

Ben hep görüyorum yollarda, viraja giremeyen, baston gibi süren "ERKEK" leri.

Ne fren yapmaktan haberleri var, ne motorda oturuştan.

Patates çuvalı gibi seleye yayılıp, gözlerini sürat göstergesinden alamadan motor üstünde durmaya çalışma hali.

Sonra da herkese bir ahkam kesmeler.

Ne kibirmiş arkadaş enduro sahiplerinde?

Yüksek seyahat motorları harika tabii, giyersin karayolları işçisi gibi sarı yeleği, saatte 70 km'yle cehalete yolculuk.

Bu arada Patates Çuvalı gibi seleye yayılmak, arazide motor süren adam için en büyük hatadır.

Vücut yükü dıştaki ayaklıkda olmadan kaygan zeminde dönülmez.

En temel Enduro eğitim konusudur.

Bu da en çok zart zurt eden endurabilere hediyem olsun.

Üslubunu ve anlatmak istediklerini anlayabilsem belki cevap verebileceğim,
    Ancak anlattıklarının başı ile sonu nereye gidiyor açıkcası anlamakta güçlük çekiyorum,herkes anlıyorsa demek ki bende bir sorun var.
    Senin ilk mesajında bahsettiğin patates gibi oturan adamlar ibaresi yollarda enduro kullananlara yönelik bir ifade gibi geldi bana.
    Enduroyu yoldışı-sert rotalarda oturarak kullanmak zaten işin doğasına aykırı ama bunun asfalt kullanımıyla bağlantısı da yok.Asfaltta nasıl isterse öyle kullanır.bir çoğu Motor üzerinde bir kaç yüz bin kilometreyi çeviren adamların motorun üzerinde otururken nasıl oturacağına dair teknik ve estetik kaygıları elbette olamaz.
    Cehalete yolculuk nedir?merak bile etmiyorum ama merak edenlere izah edersen fena olmaz ve sadece"her fırsatta zart zurt eden endurabiler" kimse ismen bildirirsen ara sıra fikir beyan eden endurocular da alınmaz herhalde.
    Bana bakma,ben alınmam
    35 küsur senedir her fırsatta motor üzerindeyim,en iyi motora değil,o an binilebilecek her motora binerim,Günde 800-900 kilometre çevirdiğimde motor üzerinde patates gibi değil,keşkül gibi bile otururum,şekle şemale,zarta zurta bakmam,canım nasıl isterse öyle sürerim,apaçiliğim tutarsa yeri gelir tişörtle 200 km yaparım ve sadece sürmeye,sürüşten keyif almaya bakarım..Bu tarzı başkası eleştirirse de umursamam,ben keyfini sürebiliyorsam başkası da derdini sürsün
    İhtiyarlayınca insanlar çok konuşuyor kusura kalma.Motoruna bakarak sürücüleri hakkında genelleme yapmak biz amatörler icin normaldir ama profesyonelliği zedeler.
    Soykan67, LIDYALI ve 35emre35 bunu beğendiler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onun videosunu çekip, TV'de yayınladık kardeş:

16.07'den itibaren izleyiniz:

http://www.youtube.com/watch?v=NwNHNYGYHOQ

Duayen olduğumu asla söylemedim. Apaçi olduğumu hep söyledim. Bundan da utanmam.

Slmlr,
    Brkn
    Bravo valla Barkın. Bunu kabul edebilmek, bizlerden kat kat daha tecrubeli ve bilgiliyken hemde, takdire şayandir benim gozumde. Zira çogumuz apaciyiz ama kimse kendini oyle gormez, kabullenmez. Sorsan bakkala giderken de eldiven takiyordur. Trafikte hic tehlikeli motor kullanmamistir, hic gaza gelmemistir. Kasksiz motora omru hayatinda binmemistir. Herkes profesörmüş meğer, ordinaryus bile cikar zorlasak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

Savas abi meslegini calip avukatliga soyunacagim ama, Barkin'in bahsetmek istedigi tamda senin yazdiklarin sanirim. Uzerine yesil giyip patates gibi oturan herkes endurocu degildir demek istemis sanki. Boyle cahilce kullanirsaniz ulasacaginiz yine cehalet olur gibi bir izlenim de cikardim. Ulen bana ne oluyorsa

Motosikleti
    Yamaha tdm900
    her kez in yorumları var.kendine göre .saygı duymak gerekir. kimseye. aşağılayıcı veya hakaret edici söz söylemedikçe. yorumları beğenmessen okumassın olur biter.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Çünkü motor süren kardeşlerimizin çoğu viraja girmeyi, fren yapmayı bilmediği ve çoğunlukla şekline göre motor seçtiği için yeni Fazer'a hasta.

Eğer fen yapmayı bilseydik, yeni Fazer'ın kayan tip 2 pistonlu ön kaliperlerinin yetersiz olduğunu, arka amortisörün arka maşaya direk bağlı olması sebebiyle (linksiz) arka fren anında kilitlediğini fark ederdik. Ettik mi? Hayır. Şekline ayar olduk.

Eğer viraja girmeyi bilseydik, viraj çizgisine motoru oturttuktan sonra gaz vermemiz gerektiğini bilirdik, bu durumda da yeni Fazer'ın dozajlaması dertli enjeksiyonuyla virajların ne kadar sıkıntılı olacağını görür bu sevdadan vazgeçerdik. Vazgeçtik mi? Hayır.

İyice bulandırdın konuyu çok bilmiş abi...
    Ki bu forumda onlarca fazer kullanan var...
    Onlarda benim ve diğerleri gibi tutkuyla bağlanmışlar...
    Herkes çapınca kullanıyor...
    Senin gibi yok viraj yapayım, deli gibi gaz çevireyim, viraj çıkışında gaz açayım derdinde değil...

Çok saçma bir yorum yapmışsın....

Adamın parası vardır porsche alır...
    Ama hakkını verir vermez orasını o bilir...
    Hemen Cehalete bağlamak acizliktir...

Haa en son aklımda kalmadan söyleyim....
    2 yıl Fazere bindim... Frenlerle bir sorun yaşamadım...
    Ama illa bok atacam diyorsan o da sana kalmış...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı tcs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanıdık bi harleyci abi vardı adam harley hastası tam .vidasına kadar orjinal oda ss cileri hor görürdü motorları japon diye dalga geçerdi motor sesi iyi değil falan derdi. sanırım harleycilerle ss cilerde zıt kutuplar birbirîne
    Ben sahsen sesi dısında birşey göremiyorum o motorda.Racing desen ses + hız + popüler + deneyim + heycan ha illaki harleyinde vardır kendine göre şeyleri ama ben bilmiyorum sadece dısardan bakınca görünen gözlemlerimi söyledim yoksa harleycileride ayaklandırıcaz şimdi konudan uzaklastırılıcam böyle konu açtığım için

Motosikleti
    Yamaha tdm900
    ErknOzyurt mümkünse sen bir şey yazma artık. uzadıkça uzuyor.konu kapandı gibi . senden dış işleri bakanı olsa komşu dost ülke kalmaz . hepsiyle savaşırız

ErknOzyurt mümkünse sen bir şey yazma artık. uzadıkça uzuyor.konu kapandı gibi .
    Hocam 4 sayfa önce yazmayın yazdım sence ardı arkası kesilcek mi ? ben yine yazmıcam görücez bakalım sende buna cevap yazma gitsin su lanet konu altlara

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Konu fazere gelmiş birden.Ee racing kullananların apaçilikleri nasıl örtbas edilir.Böyle konu değiştirilerek , endurocularla dalaşılarak zeytin yağı gibi üste çıkılır.Siz değil misiniz her sene birinizi zayiat veren.Türkiyenin her şehrinin her mahallesi bi tane racingci cenazesi kılmıştır.Dedikodu mahallede yayılır , 250 ile kamyona arkadan girmiş , zor kazımışlar diye.Ondan sonra mahallenin delikanlısı endurocu bile olmaya kalksa mahalle ve aile baskısı yüzünden motor alamaz.İşte türkiyedeki motosiklet tehlikelidir algısının tek sebebi racingcilerdir.Ölümlü motosiklet kazalarınn %90'ı da racing motorlar yüzünden meydana gelmektedir.Aslında endurocuyu reflektörlü ameleye benzeten mantığın altında yatan gerçek kendi suçluluk psikolojisini bastırma çabasıdır.Endurocu isterse en zorlu dağların tozunu alıp gelir , canı isterse kimsenin gitmeye cesaret edemiyeceği ülkelerden geçip çin seddine bile ulaşır.Şimdi kimmiş amele söyleyin bakalım.Akıllı olun uslu olun endurocu abilerinizin sözünden çıkmayın.
    luciphere ve LIDYALI bunu beğendiler.

Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu fazere gelmiş birden.Ee racing kullananların apaçilikleri nasıl örtbas edilir.Böyle konu değiştirilerek , endurocularla dalaşılarak zeytin yağı gibi üste çıkılır.Siz değil misiniz her sene birinizi zayiat veren.Türkiyenin her şehrinin her mahallesi bi tane racingci cenazesi kılmıştır.Dedikodu mahallede yayılır , 250 ile kamyona arkadan girmiş , zor kazımışlar diye.Ondan sonra mahallenin delikanlısı endurocu bile olmaya kalksa mahalle ve aile baskısı yüzünden motor alamaz.İşte türkiyedeki motosiklet tehlikelidir algısının tek sebebi racingcilerdir.Ölümlü motosiklet kazalarınn %90'ı da racing motorlar yüzünden meydana gelmektedir.Aslında endurocuyu reflektörlü ameleye benzeten mantığın altında yatan gerçek kendi suçluluk psikolojisini bastırma çabasıdır.Endurocu isterse en zorlu dağların tozunu alıp gelir , canı isterse kimsenin gitmeye cesaret edemiyeceği ülkelerden geçip çin seddine bile ulaşır.Şimdi kimmiş amele söyleyin bakalım.Akıllı olun uslu olun endurocu abilerinizin sözünden çıkmayın.
    Ya yazmıcam diyorumda olmuyor.Madem 300 360 yapamıyon kardeşim racinge laf atma kendine gidip at şeklinde transalp alcağına , git yavru gibi SS al sende 300 360 yap rahatla.Dağ bayırla avutmayın kendinizi zaten bos alanlarda motor süre süre trafikte napcağınızı sasırıyorsunuz.Geçenlerde 1200 RTR süren birine selam niyetine korna çaldım , adam sağa sola gitmeye basladı )) yol istiyom falan sandı galiba

NOT : Bu konu Rahmetli KEMAL MERKİT'e gelicek demedi demeyin ! ölümün nerede geleceği belli olmaz racing vs diyerek kıyaslama yapmayın.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    ohhooooo bu konu hala duruyormu bu adminlerde her şeye yapıştırıyorlar banı bu konuya niye bakmıyorlar 15 sayfa olduya okumaya eriniyorlar galiba
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Motosikleti
    Sym gts 250i evo
    neyin savaşı veririliyorki burada konuyu açan şahıs zaten benim gözümde motorcu felan deil. böyle değerli üyeler neden birbirlerine girdiki. herkes istediği motora biner istediği tarza girer. (bi ben hala scooterleyim satamadım su eşşeği ) boşu boşuna tartışıyorum bak her iddiaya girerim konuyu açan genç gene cevap yazacak ve birileri kendini tutamayacak. malum ben onun dengi değilim scooterim var. herkese iyi günler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:07 ----------

bu arada nomotornocry hastayım senin motora kazasız binmen dileği ile.

Alıntı luciphere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyin savaşı veririliyorki burada konuyu açan şahıs zaten benim gözümde motorcu felan deil. böyle değerli üyeler neden birbirlerine girdiki. herkes istediği motora biner istediği tarza girer. (bi ben hala scooterleyim satamadım su eşşeği ) boşu boşuna tartışıyorum bak her iddiaya girerim konuyu açan genç gene cevap yazacak ve birileri kendini tutamayacak. malum ben onun dengi değilim scooturum var. herkese iyi günler.
    Dostum ben seni kücümsemiyorum bak ne dedim.Scootere binen 13 15 yasındaki çocuğa mı ? emekli adama mı ? selam vericem.Kuryelere mi selam vericem ! :@ Motoru ticari kullananlara mı selam vericem ! Ben hobimi uygulayan dengim insanlara selam veriirm.Motoru zevk için kullanan insanlara selam veririm.Ha takar şöyle sağlam kask . Sağlam tulum o zaman neye binerse önemsizdir benim için adamın motorcu oldugu belli olur umarım şimdi anlatabilmisimdir.Adamlar adı sanı belli olmayan scootere binecek bende hey dostum nasılsın diye korna çalacam ? güldürme beni

Motosikleti
    Sym gts 250i evo
    5 dk dayanamadın dimi. gülme o zaman

Alıntı luciphere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 dk dayanamadın dimi. gülme o zaman
    Üstüme geliyorsun , napayım kızdırmayın adamı ya ! Sonra benden sana saygı bekle neden scooterciyi kücümsüyon mtoorcuya gel aheyy. sakın yazma cevap falan uzamasın banlanmak istemıyorum senın gibiler yüzünden !

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohhooooo bu konu hala duruyormu bu adminlerde her şeye yapıştırıyorlar banı bu konuya niye bakmıyorlar 15 sayfa olduya okumaya eriniyorlar galiba

EEE dostum anlamıyor üyeler pat biri geliyor cevap veriyor.Dayanamıyorsun ki olmuyor işte silinsin diye mesaj attım bakalım ne olcak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben seni kücümsemiyorum bak ne dedim.Scootere binen 13 15 yasındaki çocuğa mı ? emekli adama mı ? selam vericem.Kuryelere mi selam vericem ! :@ Motoru ticari kullananlara mı selam vericem ! Ben hobimi uygulayan dengim insanlara selam veriirm.Motoru zevk için kullanan insanlara selam veririm.Ha takar şöyle sağlam kask . Sağlam tulum o zaman neye binerse önemsizdir benim için adamın motorcu oldugu belli olur umarım şimdi anlatabilmisimdir.Adamlar adı sanı belli olmayan scootere binecek bende hey dostum nasılsın diye korna çalacam ? güldürme beni
    Çingeneyi kral yapmışlar önce babasının kellesini kesmiş.Sen kimsin lan scootera selam vermem benim dengim değil diyosun.Geçen dağa çıkarken bi grupla karşılaştım.Scooter cup herçeşit motor vardı.Hepsiyle selamlaştık.3 kuruşluk ergen aklınla burda önüne gelene giydiriyosun.Gözümüzde sivrisinek kadar değerin yok.Zaten senin sonun sivrisinek gibi kamyonun arkasına yapışmak olacak.Kask takmamaya devam et de sakat kalma direk git.
    LIDYALI bunu beğendi.

Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çingeneyi kral yapmışlar önce babasının kellesini kesmiş.Sen kimsin lan scootera selam vermem benim dengim değil diyosun.Geçen dağa çıkarken bi grupla karşılaştım.Scooter cup herçeşit motor vardı.Hepsiyle selamlaştık.3 kuruşluk ergen aklınla burda önüne gelene giydiriyosun.Gözümüzde sivrisinek kadar değerin yok.Zaten senin sonun sivrisinek gibi kamyonun arkasına yapışmak olacak.Kask takmamaya devam et de sakat kalma direk git.
    Tamam kızma sakin ))

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)