Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2.el motosiklet Alim Satim Masrafı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bradley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T
    Arkadaslar bende asya 150 t scooter tarzi motor var bunu Saticamda Bu alim Satimda ne kadar masraf gidiyor Alicak Kisi ayni şehirden plaka fln aynı kalıcak Sadece noter den satis verince islem bitiyormu Toplam ne kadar masraf gidiyor ????

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Bradley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bende asya 150 t scooter tarzi motor var bunu Saticamda Bu alim Satimda ne kadar masraf gidiyor Alicak Kisi ayni şehirden plaka fln aynı kalıcak Sadece noter den satis verince islem bitiyormu Toplam ne kadar masraf gidiyor ????
    notere gidiyosunuz alan kişi 75 tl bayılıyo sonra sigortacıya gidiyosunuz alan kişi sigortasını yaptırıyo 35-45 tl arası bir rakam çıkar sonra trafiğe gidip (en güzel yanı burası) ücretsiz ruhsatını alıyo bende bugün aldım daha

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    peki alınan motorun sıgortası halen devam edıyosa yınede sıgortaya ucret odenıyomu.

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Alıntı mekan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki alınan motorun sıgortası halen devam edıyosa yınede sıgortaya ucret odenıyomu.
    Yeni ruhsat sahibi yeni sigorta yaptırmak zorunda. Yoksa ruhsatın 2.nüshası gelmez.
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    tmm sigortayı üzerime alcam ama eskı sıgorta sahıbı sıgortadan ucret talep etmıycek ve 6 ay kadar sıgortası var halen motorun.uzerıne ekleme mi yapılacak...

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    valla onu bilmiyorum yani benim ilk sattığım kişi de aynısı söylüyordu ben araştırıyım ararım seni dedi. bi daha aramadı sanırım olmuyor yani yeniden yapmak gerekiyor ki zaten 40 50 lira bişey
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    bende ole bişeyler oluyor die duymuştum.nese yapacagım zaman ogrenırız

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    tmm sigortayı üzerime alcam ama eskı sıgorta sahıbı sıgortadan ucret talep etmıycek ve 6 ay kadar sıgortası var halen motorun.uzerıne ekleme mi yapılacak...
    Eski sahibin sigortadan iade talep etme hakkı var kullanmadığı günler için eğer isterse, adam bu hakkını kullansa da kullanmasa da siz sıfırdan sigorta yaptıracaksınız.

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    aynı sıgorta sırketını kullanacgım bende.eskı sahıbının kullanmadıgı gunleri sigortayı uzerime aldıgımda benım hesabıma aktarma gıbı olanak varmı yokmu???

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    aynı sıgorta sırketını kullanacgım bende.eskı sahıbının kullanmadıgı gunleri sigortayı uzerime aldıgımda benım hesabıma aktarma gıbı olanak varmı yokmu???
    Hayır yok.

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    anladım tşk ederim

Eski sigortayı, eski sahibi iptal ettirip kalan ücreti sigortacıdan alabilir, ama siz yeni sigorta yaptırmak zorundasınız. Veya şöyle olur; eski sahibiyle sigortacıya beraber gidersiniz, onunki iptal edilir, para iadesi istemez ise kalan meblağ sizin poliçe ücretinden düşülür. Ama sanırım iptallerde iade tam olmuyor, mesela kalan 6 ay ise 5 aylık gibi bir ücret iade ediliyor diye biliyorum.

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Olmaz olur mu hiç. Aldığınız kişinin sigortasını alın onun yaptırdığı yere gidin tazeliycem üzerime alıcam diyin. Onun kalan günlerinden geri ödenmesi gereken tutar sizin vereceğiniz tutardan düşülüyor. Eğer aldığınız kişi izin verirse öyle yapın.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmaz olur mu hiç. Aldığınız kişinin sigortasını alın onun yaptırdığı yere gidin tazeliycem üzerime alıcam diyin. Onun kalan günlerinden geri ödenmesi gereken tutar sizin vereceğiniz tutardan düşülüyor. Eğer aldığınız kişi izin verirse öyle yapın.
    hocam tamda bu cevabı arıyordum agzınıza saglık...peki 125cc motor için nekadar ücret talep edilir

Motosikleti
    hocam tamda bu cevabı arıyordum agzınıza saglık...peki 125cc motor için nekadar ücret talep edilir
    Valla ben 2011 Honda CBF 150'm için 42 liraya yaptırdım. Acenteden acenteye değişiyor. Aldığım adamın sigortasını tazelettim üzerine 27 lira gibi bir para ödedim.

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    peki hangi acentede yaptrdın ve aldıgında ne kadar sıgortası mevcuttu hocam

Motosikleti
    peki hangi acentede yaptrdın ve aldıgında ne kadar sıgortası mevcuttu hocam
    Valla motoru alalı 2-2.5 ay falan oldu ama ne kadar daha vardı bilemiycem. Motor haziran çıkışlı falan sanırım. Halk sigortaymış. 44 lira 80 kuruşmuş. 42 değilmiş

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    anladım.pekala şuan benım motor anadolu acentesınden sıgortalı.uzerıme alırken başka bır acenteye gıtsem kullanılmayan sıgorta gunlerı o acenteyede aktarılıyormu acaba.2. olarak da motorsıkletın degerını falan soruyorlarmı??

Motosikleti
    anladım.pekala şuan benım motor anadolu acentesınden sıgortalı.uzerıme alırken başka bır acenteye gıtsem kullanılmayan sıgorta gunlerı o acenteyede aktarılıyormu acaba.2. olarak da motorsıkletın degerını falan soruyorlarmı??
    Malesef öyle bir şansınız yok. Ama yeni sigorta yaptırıp onu iptal edip para alma gibi bir durum olabilir.

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    anladım saolasın hocam...kafamdaki soru işaretlerini kaldrdım sayenizde

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)