Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Araç Muayenesi Hakkında (2009 TUV TURK)

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşlar Muayene Yaptıranlar Listesine Bende Katıldım,
    perşembe günü c.tesi sabah 9 için randevu aldım,
    bu sabah 8 'de muayene ıstasyonundaydım,
    (7'de iş yerınden çıktım gece çalışıyordum bu hafta)
    randevusu olmayanlar geldıklerı gıbı gırdıler,
    ben dışarda saatın 9 olmasını bekledım...

3 ay gecikmiş muayene cezası ıle,
    74.5 para ödedim,

baska motorlu olmadıgından sıra beklemeden numara aldıgım gıbı,
    beni bınanın dış kısmına çağırdılar,

BAKILANLAR
    ,,,
    İlk Olarak farlara bakıldı,
    sonrasında sinyallere,
    stoplara,
    motor ve şasi numaralarına bakıldı,
    lastik diş derinliklerine bakıldı,(en çok korktugum olayda oydu zaten)
    ön 4,2 arka 2,7 mm çıktı,

BAKILMAYANLAR
    fREN lambasına bakılmadı,
    kontak kontrolu yapılmadı,
    frenler kontrol edılmedi

allaha şükür bitti gitti sonunda...

Benım Motor Bu Şekılde Hiç Orjınallıgı Kalmamışken Geçebiliyorsa (Eksiksiz ama)
    sağlıklı tüm motorlar gecebılır,
    stres yapmayın...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzuki an125
    çok güzel ve yararlı bir paylaşım...teşekkürler

ben muayene yaptıralı 3 ay oldu herhalde 99 titan la muayeneye gittim motorun 2000 yılında yaptığım muayeneden sonraki ilk muayenesi oldu çünkü kaç yıldır pek kullanmadım neyse motorun şasi nosunda sıkıntı oldu.
    Gidonun yanındaki etikette motor no:776878(salladım) kadro no:7766878
    yani motor no ile kadro(şasi)aynı.

adamlar ilk numaraya takıldılar nasıl aynı olur olamaz hata var dediler git honda fabrikasını mahkemeye ver yeni motor alırsın gibi saçma salak öğütlerde bile bulundular.
    Meğer Kadro No ile Şasi no aynı şeymiş o gün satın aldığım yeri Özen motoru aradım honda fabrikasını aradık sonuç alamadım adamları nerdeyse dövcem babam zor tuttu beni neyse eve geri dönüp babamın evrak arşivinden 10 yıl önceki satış belgesini alıp tekrar gittim kafalarına vurdum sonunda oldu ama tüm günüm orada geçti harcadığım benzin ve çektiğim sinirde hediyesi.

Eğer başınıza böyle bir şey gelirse diye söylüyorum motor no ile kadro(şasi) no
    aynı olabilir.

Motosikleti
    Skyjet 150 F5
    Alıntı xgreecex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben muayene yaptıralı 3 ay oldu herhalde 99 titan la muayeneye gittim motorun 2000 yılında yaptığım muayeneden sonraki ilk muayenesi oldu çünkü kaç yıldır pek kullanmadım neyse motorun şasi nosunda sıkıntı oldu.

9 yıldır muayenesi olmayan motorunun muayenesinde cezalı olarak ne kadar ödedin.

tam hatırlayamıyorum çünkü babam ödemişti faturayı ama 150-200 tl arasıydı diye hatırlıyorum. İlk muayene de 16/05/2002 de bitmiş.2005 ten sonrasını aldılar galiba yoksa daha yüksek ödemem gerekirdi.Vergide 240 tl civarı bişey ödedim cezalı.

Motosikleti
    Skyjet 150 F5
    Alıntı xgreecex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam hatırlayamıyorum çünkü babam ödemişti faturayı ama 150-200 tl arasıydı diye hatırlıyorum. İlk muayene de 16/05/2002 de bitmiş.2005 ten sonrasını aldılar galiba yoksa daha yüksek ödemem gerekirdi.Vergide 240 tl civarı bişey ödedim cezalı.

Teşekkürler
    benimkide 2007 den bu yana yok umarım çok bişi almazlar.

lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    Alıntı teccol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler
    benimkide 2007 den bu yana yok umarım çok bişi almazlar.
    Aylık geçikme zammı 6 TL alıyorlar. 1 günde geçse 1 ayda geçse aynı.

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya durum şu arkadaşım ben 2006 yılında ehliyetsizlikden dolayı ceza yedim ruhsata yazıldı o ceza şimdi o ceza ne oldu bittimi af filan çıkdı dediler varmı yokmu kaç para oldu filan onu öğrenmek istiyorum ama çıkmadı ya ben beceremedim yada
    Bilmiyorum ama bazı yenen cezalar buhar oluyor sistemde çıkmıyor..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:40 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:32 PM ----------

TÜV avrupada bir tekel şirket olmuş diyorlar, TÜV e para vermeden herhangi birşeyi avrupada satmak/kullanmak mumkün olmuyormuş artık.

Sahi, biz nasıl TÜV ü seçtik? Yoksa TÜV mü bizi seçti bu muayeneler için?
    İhale yapıldı mı bunun için?

TacoTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cruiser 250cc
    Alıntı tkalfaoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum ama bazı yenen cezalar buhar oluyor sistemde çıkmıyor..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:40 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:32 PM ----------

TÜV avrupada bir tekel şirket olmuş diyorlar, TÜV e para vermeden herhangi birşeyi avrupada satmak/kullanmak mumkün olmuyormuş artık.

Sahi, biz nasıl TÜV ü seçtik? Yoksa TÜV mü bizi seçti bu muayeneler için?
    İhale yapıldı mı bunun için?
    Aracınıza ait borç olup olmadığını öğrenmek için
    1- Aşağıdaki linke tıklayın ve bilgileri girin çıkan sonuçta tescil tarihini not edin
    http://sorgu.trafik.gov.tr/tbssorgul...sorgulama.aspx

2- Aşağıdaki linke tıklayın ve bilgileri girin. Açılan sayfada tüm bilgilerinizi bulabilirsiniz.
    https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

Buda sonuç

[B][COLOR="Red"]...::: TacoTR :::...[/COLOR][/B]
    [B]Dikkat Bu Motosiklette CANLI var![/B]

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    aRKADAŞLAR BİR SORUM OLACAK.

Malum temmuz ayında vergi ödemeleri var.

şimdi ben saglık sorunlarımdan dolayı haftaya Tüv e gidecegim.

gitmeden önce temmuz ayındaki vergisini yatırıp mı gitmem gerek yoksa ocakta yatmış olan vergi kagıdı hala duruor onu göstersem yeterli olurmu?

bir daha ordan geri dönmek istemiyorum açıkçası ?
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    temmuz ayının ödemesının yapıldığı belırlı bır tarıh var,
    ama ben tam olarak bilmiyorum,

sen oraya gıdınce hıcbır evrak göstermene gerek yok,
    orada ruhsatını alıyorlar ve bılgısayardan bakıyorlar,

borcu çıkarsa git yatır gel diyorlar.

Ben giderken yolda motorcu bır arkadaş ıle tanıştık ve içeri bırlıkte gırdık,
    arkadaş mayıs ayında bankadan yatırmış vergi borcunu,
    fakat orada görünmüyordu,
    arkadaş banka dekont'unu göstersede nafile,
    görevli arkadaş dedi''bunun burada önemi yok,
    bankanıza başvurmalısınız ve işleme girmesini sağlamalısınız''dedi,
    O Arkadaş Taaaaa Leventten gelmişti o gün...

dikkatli olun,
    bankadan yatırılmış olanlar bazıan işlenmemiş olabılıyor...
    ve lastık diş derinliği sanıyorum 2 mm'den az olanlar geçemiyormuş...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

TacoTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cruiser 250cc
    Temmuz verginizi Temmuz ayı yani bu ay içerisinde ödeyebilirsin.
    Ay içerisinde bulunduğumuz için motorunu muayeneye Temmuz vergini ödemeden de götürebilirsin. Ancak satış yapacaksan illaki bu ayki verginide ödeme zorunluluğun var.
    Muayene esnasında TÜVTÜRK sizden borcu yoktur istemiyor. Onlar ekrandan bakıyorlar. Yeterki ödenmiş yada vergi dairesine işlenmiş olsun. Bunuda yukarıda tarif ettiğim şekilde kontrol edebilirsin ;)
    Kısacası temmuz ayı içerisinde bu döneme ait vergini ödemeden muayeneni yaptırabilirsin.
    [B][COLOR="Red"]...::: TacoTR :::...[/COLOR][/B]
    [B]Dikkat Bu Motosiklette CANLI var![/B]

Motosikleti
    mondial 151 rs
    arkadaşlar bütün bu bilgiler için sağolun benim motor yeni ve ilk muayene geçerlilik süresi 16/06/2011 inşallah o zamana kadar bu söylediğiniz güzel şeyler değişmez.yanlız benim bir sorum olacakmotoru aldığımda sigortası yapılmıştı ve tutarı 29.40 idi bir aylık gecikmeden sonra yeni yaptırdım yani bu gün ve cezası cartı,vırtı derken tamı tamına 105.85 tl ödedimyanlız eski sigortada kullanım tarzı olarak motorsiklet olarak geçiyor yenisinde ise motorsiklet ve yük motorsikleti diye geçiyor sigortacı kızla baya bir uğraştık ama otomatik olarak bu çıkıyor valla içime oturdu arkadaşlar bu değişiklik çok kötü oldu bilmiyorum sizlerede böyle bir şey oldumu.ya kusura bakmayın bir şey daha var benim ruhsatın yazıları hep birbirine girmiş yani biraz zor okunuyor bunu nasıl halledeceğim bilen varsa bana yardımcı olurmusunuz.şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    usta sıgorta şirketleri motosikletleri sigorta yapmayı istemedıklerı için yüklü miktarlar çekıyorlar,
    o nedenle tek bır yerden fıyat alınması zarara neden olacaktır bunu hep soyluyorum,
    benım arkadaşım eskıden sıgortacılık yapıyordu ve onda 30 lıraya yaptırdım,
    fakat başka yerlerde 60,65,55 değişik değişik fiyatlar cıkardılar,
    nedeni ise,
    dediğim gibi yapmak ıstemıyorlar ama mecbur oldukları içinde fazla fıyat cekıyorlar,
    müşterı burada yaptırmasın gıtsın baska yerde yaptırsın dıye...

ve neden yük motosıkletı yazıyor???

oyle bır ıhtımal yok sanırım...

kesınlıkle bır yanlışlık var...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    allah razı olsun ne deyım D

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bir tanıdık çalışıyor orada.arabayı götürünce baya bir sohbet ettik.genelde araçlar hep far ayarından hafif kusurlu geçiyor.ama motorsikletlere fazla sıkı kontrol olmadıgını söyledi.ama abart eksoz hiç aklıma gelmedi sormak.diğer muayenesi baya geçen araçlar içinde bir fikir verdi eger aracın muayenesi 3-4 sene ve üzeri geçmiş ise aylık % 3 gecikme faizi uygulanıyormuş hesap baya basit.peki ne yapmalıymış eger araç başka bir isme satış yani tescil olursa ruhsatta yeni tescil oldugu için o tescil tarihini baz alıyormuş sistem gecikme cezası düşüyor hemen ama + muayene geçtigi için 96 tl trafik cezası uygulanıyormuş.sonuçta muayenesi geçenler için baya bir karlı iş.bizim türk milleti sistemin hemen boşluğunu yakalar arkadaşlar.bir de büyük şehirler hariç bazı diğer şehirlerde hayla eski sistem devammış 2010 da hepsi tuvtürk olucakmış bilgilerinize.
    gecikme ücreti 1-1-2005 tarihinden itibaren uygulanır. oranı %5 dir. yani normal muayene ücreti üzerinden hesaplanır. 4 ay geçen araç için 4*5=20 oranında uygulanır.
    satış yada devir yapıldığında dahi muayene gecikme ücreti varsa tahsil edilir.
    şu an açık olan eski sistem muayane istasyonu bulunmuyor. eğer var diyen varsa sahte işlem yapıyordur ve yaptıranlar evrakta sahtecilikten ceza alma ihtimali yüksektir.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Millet, sonradan xenon far taktıranların bunu muayeneden önce söktürmesi gerekiyor herhalde, değil mi? sanki agır kusura giriyor diye biliyorum :(

Birçok arabada standard xenon varken, böyle uygulamaya hayret ediyorum..

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    YARDIM YARDIM!

arkadaşlar bu soruma acil cevap bulmam lazım.şimdi elimde 2006 model bi cup motor var alındığında 2006 yılında sigorta muane yapılmış,ve sonra ne muane ne sigorta yapılmış bunlar cezalı olarak bana ne kadara mal olur bilgisi olan yardım ederse çok sevinirim.

Motosikleti
    XL700 TA

Muayene+sigorta için...

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YARDIM YARDIM!

arkadaşlar bu soruma acil cevap bulmam lazım.şimdi elimde 2006 model bi cup motor var alındığında 2006 yılında sigorta muane yapılmış,ve sonra ne muane ne sigorta yapılmış bunlar cezalı olarak bana ne kadara mal olur bilgisi olan yardım ederse çok sevinirim.
    Aracın sigorta cezası diye bişey yoktur, eğer sigortasız olarak kullandığında kaza geçirseydin yada polis yakalasaydı ceza keserlerdi.

Sen 2009 yılına ait motorunun kasko bedeli üzerinden sigortalatırsın, sigortası bile yapılmamış bir aracın vergileri de yatmamıştır diye düşünüyorum, böyle bi durum varsa da gelirler.gov.tr den vergi borcunu öğrenebilirsin, muayene ücretinde 175-180 Tl civarı cezasıyla birlikte tutacaktır.
    1881 -193

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı cuncun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aracın sigorta cezası diye bişey yoktur...
    Vardır...

SÜRESİNDE YENİLENMEYEN POLİÇELERİN DURUMU

Şu an geçerli olan Tarife ve Talimatımız, süresi sona eren bir Trafik Sigorta Poliçesinin bittiği gün yenilenmemesi veya bitim tarihinden sonra gelen tarihlerde yenilenmesi nedeniyle sigorta ettirene/işletene, biten poliçesinin süresi içinde kazandığı hasarsızlık indirimlerini tatbik ettirmemekte ve sanki herhangi bir tazminat ödemesine neden olan bir veya birden fazla olayla sebep olmuşcasına cezalandırmaktadır.

ÖRNEK / 1

1 Haziran 2005 tarihinde sigorta sözleşmesi sona eren ve 7. basamakta, yani %20 prim indirimine hak kazanmış bir otomobil işleteni olduğunu varsayalım.

Örneğimizdeki işleten, poliçesini bir önceki poliçesinin bittiği gün olan 1 Haziran 2005 tarihinde yenilerse, geçerli olan Bonus - Malus Sistemine göre ödeyeceği bir yıllık sigorta ücreti 104.83 YTL olmaktadır.

Aynı işleten, herhangi bir nedenle 2 Haziran 2005 tarihinde, yani biten poliçesinden bir gün sonra yenileme yaptırdığı takdirde, tüm indirim haklarını kaybetmekte ve ilk kez trafiğe çıkan işletenlere uygulanan 4.basamağa inmekte ve ödenmesi gereken bir yıllık sigorta ücreti 131.04 YTL'ye yükselmektedir.

Yenileme tarihi 1 Haziran 2005 olan işletenimiz, 2 Temmuz 2005 tarihinde, yani biten poliçesinden 31 gün sonra yenileme yaptırırsa, ödemesi gereken bir yıllık sigorta ücreti 144.14 YTL olmaktadır.

Geçerli Tarife ve Talimata göre hasarsızlık indirimi kazanmış bir işleten, sigorta sözleşmesinin bittiği gün yenileme yaptırmadığı takdirde tüm indirim haklarını kaybetmekte ve yenileme yaptırmadan geçirdiği her otuz günlük süre için de yenileme poliçesine tatbik edilecek prim oranı bir basamak indirilmektedir.
    http://www.traport.org.tr/tk_uzman.php?yID=6
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)