Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Araç Muayenesi Hakkında (2009 TUV TURK)

Motovento
    REKLAM ALANI
    _alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Cok faydali bilgiler tesekkurler
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Fenni Muayene İzin Belgesi nereden alabilirm??

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fenni Muayene İzin Belgesi nereden alabilirm??
    Öye bir belge yok.

Ne yapman gerektiği için http://www.tuvturk.com.tr/ sayfasını oku
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet için istenenler arasında eksoz emisyon ölçüm belgesi yok. Kaç CC olursa olsun! İstenenler, Ruhsat, geçerli bir sigorta, kask ve gözlük (açık ve camsız kasklar için).
    Naci sağol, ben de ilk yardım çantası götürecektimProblem kalmadı o zaman.

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    güzel paylaşım olmuş ellerine sağlık
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Muayene istasyonunda motosiklet için yapılanlar.

Bugün muayeneden geçirdim motorumu, sırasıyla işlemleri geçiyorum.

1. En başta sigortanızın güncel olması gerekiyor.
    2. Öğleden sonra 2:00 gibi alınan sıra numarası ile işlem 5:00'de sona eriyor.
    3. Banka gibi bir yer var, sıra numarası gelene işlemi yapıyorlar.
    4. Gecikme zammını her aya %5 oranında yansıtıp alıyorlar(Ör: 29 ay gecikmişse 64Tl yerine 162.5Tl ödüyorsunuz.)
    5. Aracınızın başına geçip pakanızın bir muayene uzmanınca çağırılmasını bekliyorsunuz (10-20 dk).
    6. Muayene kanallarına motosikleti almıyorlar, ön tarafında şasi-motor numaralarını kontrol etikten sonra dış taraftan muayene çıkışından içeri giriliyor
    7. İçeri girdik, baştan far ayarına bakılıyor,uzun-kısa farlar,sonra sinyaller, stop-fren lambaları kontolü,(kornaya basmadı,selektör çakmadı)

Bu kadar,başka bişeye bakılmadı.

asklapios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apollo
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün muayeneden geçirdim motorumu, sırasıyla işlemleri geçiyorum.

1. En başta sigortanızın güncel olması gerekiyor.
    2. Öğleden sonra 2:00 gibi alınan sıra numarası ile işlem 5:00'de sona eriyor.
    3. Banka gibi bir yer var, sıra numarası gelene işlemi yapıyorlar.
    4. Gecikme zammını her aya %5 oranında yansıtıp alıyorlar(Ör: 29 ay gecikmişse 64Tl yerine 162.5Tl ödüyorsunuz.)
    5. Aracınızın başına geçip pakanızın bir muayene uzmanınca çağırılmasını bekliyorsunuz (10-20 dk).
    6. Muayene kanallarına motosikleti almıyorlar, ön tarafında şasi-motor numaralarını kontrol etikten sonra dış taraftan muayene çıkışından içeri giriliyor
    7. İçeri girdik, baştan far ayarına bakılıyor,uzun-kısa farlar,sonra sinyaller, stop-fren lambaları kontolü,(kornaya basmadı,selektör çakmadı)

Bu kadar,başka bişeye bakılmadı.
    Benim motorun kontrolde uzun kisa farlara bakildi ayrica kornaya da bastirdilar...
    YOL DOSTLARINA SELAMLAR

merhaba asklapios motorunu gecirmene memnun oldum/muayeneyi nerede yaptirdin muayene yapilmadan gecmis borclarimizdan kurtulabiliyor muyuz egzos kontrolleri yapiliyor mu

MUAYENEDE EGZOST KONU EDILMIYOR MU?

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    plakanın orjınal mühürlü olması şartmı ??
    hiç gelen araçlarda ''BU PLAKA YAPIŞTIRMA BU OLMAZ''tarzında bir konu geçtimi?
    yunusların plaka tarzında plaka geçermi?
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Plaka da ki mühüre bakmıyorlar en azından kendim için otomobilde bakmadıklarını söyleyebilirim =)
    App plaka ile araç muayeneden geçtim istisnamıyımdır bilemem tabi ki
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Mühüre bakmadılar, plaka üzerine bişey yapıştırdılar çamurlu çamurlu sadece o.

Motosikleti
    ya arkadaşlar şu işe bi nokta koyamadım yaa:(:( benim motorumun hiç bir borcu gözükmüyor ama ben ruhsatta borç varmı yokmu onu merak ediyorum? onu nasu öğrenebilirim arkadaşlar site verdi ama yapamadım galiba bi yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden allah razı olsun

Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar şu işe bi nokta koyamadım yaa:(:( benim motorumun hiç bir borcu gözükmüyor ama ben ruhsatta borç varmı yokmu onu merak ediyorum? onu nasu öğrenebilirim arkadaşlar site verdi ama yapamadım galiba bi yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden allah razı olsun
    Araç vergi borcu olup olmadığını öğrenmek için aşağıdaki linkden sorgulama yapın:
    Bu işlemin yapılabilmesi için araç ve araç sahibine ait aşağıdaki bilgiler gerekmektedir.
    Plaka No :
    Vergi Kimlik Numarası :
    T.C. Kimlik Numarası :
    Tescil Tarihi :

http://www.gib.gov.tr/index.php?id=40

Çalıntı mı ya da üzerinde Haciz var mı yok mu anlamak için aşağıdaki linkden sadece plaka bilgilerini girerek sorgulama yapabilirsiniz.

http://sorgu.trafik.gov.tr/tbssorgul...sorgulama.aspx

Motosikleti
    ya durum şu arkadaşım ben 2006 yılında ehliyetsizlikden dolayı ceza yedim ruhsata yazıldı o ceza şimdi o ceza ne oldu bittimi af filan çıkdı dediler varmı yokmu kaç para oldu filan onu öğrenmek istiyorum ama çıkmadı ya ben beceremedim yada

cruiserdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Hyosung GV250 Aquila 2004 Kanuni Hussar 125
    Dostum ellerine sağlık, bu topic'i nasıl bulamadım şimdiye kadar bilmiyorum, yazık. Başka bir forumda açtığım başlığı burayada ekleyeyim dedim.

Arkadaşlar merhaba,

Bugün Tüvturk muayene istasyonunda muayene yaptırdım. Yeni sistem hakkında bilgi vermek istedim. Çünkü biraz bilgim olsaydı bugün 3,5 saat süren koşturmam belki de 1 saatte bitecekti.

Öncelikle Tüvturk’ un sitesinden (www.tuvturk.com.tr) muayene istasyonlarının yerlerini ve çalışma saatlerini görebilirsiniz. Gitmeden önce hazırlamanız gereken belgeler olarak aşağıdakileri yazmışlar.

1- Ruhsat
    2- Trafik sigortası
    3- Fenni Muayene İzin Belgesi (Vergi borcunuz yoksa gerek yokmuş!)

Fenni muayene izin belgesini vergi daileri ve bürolarından alabilirsiniz diyede özellikle belirtmişler. Arkadaşlar eğer vergi borcunuz yoksa vergi dairesi size bu belgeyi yani temiz kağıdını vermiyor! Vergi daireleri 08:30’da açılıyor. Önce Kartal Vergi Dairesi’ne gittim biz vermiyoruz Bostancı Nakil Vasıtaları Vergi Dairesi’ ne gideceksin dediler. Oraya gittim orasıda borcu yoksa vermiyoruz Kartal’a gidin tekrar sorun dediler. Çıldırdım tabi tekrar Kartal Vergi Dairesi’ne gittim. Biz vermiyoruz Bostancı da vermiyorsa direk muyeneye gidin dediler! Tüvturk’ un 3 muyene istasyonunu ve çağrı merkezini aradım tek bir Allah’ ın kulu cevap vermedi. Pendik Kurtköy deki muayene istasyonuna gittiğimde borcunuz yoksa temiz kağıdına gerek yok dediler! Bu nasıl bir mantık! Tam 1,5 saat ordan oraya vergi dairelerinin arasında koşturdum durdum. Biraz sonra Tüvturk’ a da güzel bir mail ileteceğim. Neyse vergi borcunuz yoksa elinizde ruhsat ve trafik sigortası ile Tüvturk’ a gidebilirsiniz bilginiz olsun.

Gelelim muayeneye. Motoru bir kenara parkediyoruz. Banka yapısında harç tahsilat vezneleri var. Sıra numaranızı alıp oturup sıranızın gelmesini bekliyorsunuz. Sıranız gelince vezneye ruhsatları verip harcı yatırıyorsunuz (63,72 tl). Sonrada motorunuzun yanında dışarıda sıra numaralarını gösteren büyük led ekrana bakarak numaranızın gelmesini bekliyorsunuz (Önümde 70 araç vardı. Harcı yatırma, muayene sırasını bekleme ve ruhsatı teslim alma toplam 120 dakikamı aldı). Sıranız geldiğinde motorunuzun üzerinde (4 teker sürücüleri araçlarını teslim edip arkadan çıkmasını bekliyorlar) muayene bölümüne girip muayene ettirip motorunuzdan bile inmeden arkadan çıkıyorsunuz. 15 dakika sonra ruhsatlarınız teslim ediliyor ve plakanıza etiket yapıştırılıyor.

Peki motosiklette nelere bakılıyor. Sinyaller, Kısa/uzun far ölçümü, stop lambası, Şasi numarası, motor numarası, yan ayaklığı açınca motorun stop edip etmediği, plaka aydınlatma lambası ve kaskınızın olup olmadığı. (Nazi kaskınız varsa gözlüksüz geçemezsiniz) Bunun haricinde benim egzozun susturucusu yoktu, havalı kornam vardı, sis farlarına yerleştirilmiş toplam 96 ledlik bir aydınlatma sistemim vardı. Bunlara dikkat edilmedi. Fakat plaka aydınlatma ampülüm patlak olduğu için hafif kusurlu olarak muayeneden geçirdiler.

Umarım muayeneye gideceklere bir yararı olur.

Bol güneşli günler…

black sky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar performans egsozlar geçiyormu muayeneden geçen var mı hiç bilgi veriseniz sevinirim.
    Arkadaşlar ben akrapovic karbon egsozla muayeneden geçtim kusursuz olarak muayene onaylandı. Yalnız tiger gibi anormal gürültülü bi egsoz olursa belki sorun çıkabilir
    Ben ne gidene kal derim, ne de kalana git... Giden yolunu, kalan yerini belirlemiştir hayatımda...

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    evet arkadaşlar bugun bende muayenemi yaptırdım tuvtürk haraççı istasyonunda saat 3 e randevu almıştım biraz erken gidince randevu saatini beklemek zorunda kaldım ) randevu almışsanız randevu saatinden tam 10 dakika önce işleme alıyorlar sizi paranızı yatıryorsunuz ve 10 dakika içinde muayeneye giriyorsunuz motosikletim 600 f akrapovic ekzoz var ekzozdaki sese kesinlikle geçiş yok adamlarla konustum bu orjinal türkiyede satılıyor yapma değil dedim adamlar aslında motosikletin orjinal ekzosu olmadan geçirmiyoruz ama tolerans varmış yani illaki orjinal istemiyorlar sadece sesi az cıksın istiyorlar benim akrapoviç eger ucuna aparat takmamış olsaydık gecemeyecekti sanayide yaptırdım bunu 15 ytl ye atatürk sanayii de eger isterseniz özelden msj atın adresini vereyim aparat hala benim ekzoz ustamda neyse katalik konvektörden felan bahsediyorlardı benim motosiklette o da yok tu iptal edilmişti fakat adamlar katalik konvektöre felan bakmıyorlar neyse motosikletin yanında geldi adam kısa uzun far sinyal ,4 sinyal sormuyorlar stop lambası park lambası lastik diş derinliği ni ölçüyorlar motor ve saşi numarasına bakıp bayağı bir motosikletten bahsettikten sonra )) son hızı kaç felan bayağı bir muhabbet adamlar hep motosikletçi adamı zorlamıyorlar onun için sonra arka tarafa alıyorlar motosikleti bir far yükseklik kontrolü olay bitmiştir hayırlı uğurlu olsun disk kalınlığı felan ölçülmüyor balatalara felan bakılmıyor yani freniniz size göre iyiyse balata değişimine gerek yok plakalık iptal edilmişti benim motosikletin gitmeden önce bir L demir aldım arka stop un altına 2 vida ile sabitledim
    sonuç olarak
    1.motor ve saşi numarası
    2.motosikletin sesi az olacak (çok az değil ama az olacak )
    3.kask
    4.butün işiklar yanacak
    5.sigorta
    6.borç
    7.eğer ki ruhsatta muyane tarihi yazacak boş yer yoksa ek-1 formu diye bir şey var onu doldurtup gelecekmişsiniz o ek-1 formunu muayene istasyonunun karşısına bir çok yer açılmış oradan dolduruluyor fiyatı 15 tl
    8. 63.70 tl muayene ücreti
    şimdiden kolay gelsin arkadaşlar
    ::tutkuy::

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    arkadaşlar benim motor kendi üstüme değil ben gitsem muayene için yürü git motorun sahibi gelsin filan derlermi
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı anılyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motor kendi üstüme değil ben gitsem muayene için yürü git motorun sahibi gelsin filan derlermi
    Demezler.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)