Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ön hidrolik fren takılması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mz etz 251
    merhaba ben yeni bir mz etz 251 ön fren hidrolik merkezi aldım, taktım fakat havasını alamadığım için çalışmıyor.havasını nasıl alabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda vfr800
    hah şimdi daha sağlıklı cvp lar gelecektir...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Özel mşaj ile bildirdim kardeş, sonucu da sen bize bildir
    Poturdak

Motosikleti
    mz etz 251
    şimdi aletleri hazırladım deniycem birazdan görüşürüz...

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel mşaj ile bildirdim kardeş, sonucu da sen bize bildir
    Bizde öğrensek olmazmıydı
    Muzaffer abi bu topicler okundukça bizim eller gelişiyor unutma, ben komple hidrolik yağını değişmeliyim mesela rengi bozuldu artık...
    Selamlar...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Motosikleti
    haklısın arkadaş

bildiğim kadarını ve önceki yazdığım mesajın bazı kısımlarını düzelterek ekleyeyim

Abim MZ ile yıllar önce en son ilgilendim ama genel tekniği şöyle. hidroliği kabına doldur, fren merkezi dediğimiz yerde, yani disk in olduğu kısımda 11 numara anahtar ile açılabilen bir ufak gresörlük benzeri gibi bir hava firar civatası olmalı. Onu gevşet, elcikten freni pompala, bu ''gresörlük benzeri gibi ''dediğimiz kısımdan yağ atacak ama hava da çıkacaktır. Elcik ile pompalama yaparken hızlı yapılmamalı, ve 5 kerede bir freni sonuna kadar basıp 3-4 saniye bekle. Hava kabarcığı çıkması kesilince gresörlük benzeri gibi dediiğimiz civatayı sık Umarım faydalı olmuşumdur
    Poturdak

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın arkadaş

bildiğim kadarını ve önceki yazdığım mesajın bazı kısımlarını düzelterek ekleyeyim

Abim MZ ile yıllar önce en son ilgilendim ama genel tekniği şöyle. hidroliği kabına doldur, fren merkezi dediğimiz yerde, yani disk in olduğu kısımda 11 numara anahtar ile açılabilen bir ufak gresörlük benzeri gibi bir hava firar civatası olmalı. Onu gevşet, elcikten freni pompala, bu ''gresörlük benzeri gibi ''dediğimiz kısımdan yağ atacak ama hava da çıkacaktır. Elcik ile pompalama yaparken hızlı yapılmamalı, ve 5 kerede bir freni sonuna kadar basıp 3-4 saniye bekle. Hava kabarcığı çıkması kesilince gresörlük benzeri gibi dediiğimiz civatayı sık Umarım faydalı olmuşumdur
    Engin bilgilerinizi esirgemediğiniz için teşekkürler aynı yöntem ile hava yapmadan yağı komple değişe biliyor muşuz, gresörlüğe şeffaf bi hortum geçirip pompalamayla boşaltırken üstten yeni yağ ilavesi ve hortumdaki renk berraklaşınca stop
    Saygılar selamlar...

Ps: aynısını özelden yazdım ama mesaj kutunuz dolu efem
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Motosikleti
    Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engin bilgilerinizi esirgemediğiniz için teşekkürler aynı yöntem ile hava yapmadan yağı komple değişe biliyor muşuz, gresörlüğe şeffaf bi hortum geçirip pompalamayla boşaltırken üstten yeni yağ ilavesi ve hortumdaki renk berraklaşınca stop
    Saygılar selamlar...

Ps: aynısını özelden yazdım ama mesaj kutunuz dolu efem
    Aynen arkadaş Bu arada meşaj kutum hep doluki zati
    Poturdak

rafel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önce sekızlık anahtarla dısk frenın uzerındekı cıvatayı acın sonra ön frene bıraz basın uste yag bıtene kadar sımdı fren bosta cıvatayı sık yag boşalt ama fazla degıl cunku ozmn fazla basınc yapıyor yarıya kadar koy sonra ön fren kolunu yavaş sıkım bır anda bırakıcan sıkarken sankı bıseyı severmış gıbı sıkın bırakırken bır an bırakın yaklaşık 15 dkk böyle yapın sonra kendı sertleşir eger cok sert olursa gıne cıvatıyı acın kendınıze göre ayarlayın
    Ayrılık vakti geldıgınde sessizce cekilir giderım yüzümü önüme düşürüpte

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)