Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Yeni Başlayacaklara Hitaben

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenngiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T
    motor kullanmaya 96 yılında başladım. kısa süreli de olsa zx9 dahil bir çok türde ve güçte motorla deneyimlerim oldu. canımı yakan ama kalıcı hasar bırakmayan (Allah'a bin şükür) kazalar yaptım. ve düzenli olarak bir senedir de 150 lik scooter kullanmaktaydım.

son bir iki aydır ikinci el bir fz6 almak için imkanlarımı sonuna kadar zorluyordum. kendimi o tip bir makine için yeterli sanıyordum. öyleki geceleri rüyalarıma giriyor, sabah kalktığımda ilk ona bakıyor akşam yatarken de ona bakıp gözlerimi kapatıyodum.

cmt günü gittim motoru almaya. herşey hazır. bilmem kaçıncı kez onunla göz göze geldik. oturdum üzerine, boyut ağırlık tam bana göre. makineyi çalıştırdım. ses mükemmel. ufacık vibrasyon sanki bütün vücuduma masaj yapıyo. derken tam karşıda yüzü gözü dağılmış bir fazer gördüm. bi anda gözlerim karardı. ama makine harbi dağılmış. iyi dayak yemiş.

aynen çıktım galeriden. doğru zongshen satan bi dükkana. yolda da bildiğim nekadar dua varsa okuyorum. aldım bitane 200 lük cross. şimdi hem kullanırken sonsuz zevk alıyorum. hem de içim rahat.
    [B]GÜÇ[/B] bir [B]ATEŞ[/B]tir, [B]ISINMAK[/B] ya da [B]YANMAK[/B] senin elinde...
    ZS200GY-A Mavi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

selam arkadaşlar ben ismail....ya bana motor resimleri lazım acaba yardımcı olurmusunuz..

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Yazı için teşekkürler...

Cüneyt Eralp

Magico_SortE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DADYW CLASS 250cc
    hiç alınmıyorum yeni bir kullanıcı olacağım yani sıfır km aklımda bazı istekler vardı ama onların anlamsız yanlarını gösterdiğin için teşekkür ederim.yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum benim gibi sıfır km arkadaşları ve hala yeni olduğuna kendini inandıramayan arkadaşlara tavsiyelerini bekliyorum .
    ii seyirler...

bana yardım edebilecek varmı ilk defa motor alacagım ve mondial 150 re almayı düşünüyorum nasıl sizce elimde kalırmı yoksa iyimidir eksilerini bilen varmı teşekkür ederim

çok anlamlı ve çok dokunaklı keşke herkez böyle düşünse yazdığı için teşekkür ederim

neron77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

teşekkürler

arkadaşımızı gerçekten tebrik ediyorum elinden geldiğince tüm çıplaklığıyla gerçekleri bizlere anlatmaya çalışmış.umarım bu yazıyı tüm motorseverler ve özellikle motor ile yeni tanışacaklar dikkatlice okuyup gerçekleri daha iyi kavrayabilirlerçtekrardan teşekkürler.
    [COLOR="Red"]BE DİFFERENT OTHERS...[/COLOR]

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Avrupa'da yeni başlayan bir motosiklet sürücüsü, ilk olarak 50 - 200 cc arasındaki motosikletleri en az 2 sene kullanmak zorunda. Ondan sonra yeniden sınava girip, yeterlilik sağladığı takdirde 2 sene de 200 - 400 cc arasındaki hacimli motosikletleri kullanıyorlar. Ondan sonra seneye göre motosikletlerini büyütüyorlar. Ancak her seferinde yeterlilik sınavına tabi tutuluyorlar. Eğer bu sınavlardan başarısız olurlarsa, küçük cc li motosikletleri kullanmaya devam ediyorlar. Taa ki eğitmenlerini ikna edene kadar.
    Bence bu durumun sorumluluğu biraz da ithalatçılarda. 200cc ve 400cc segmentindeki seçenekler ülkemizde çok zayıf. Bu hacimlerde İtalyan, Alman, Japon motorları ya pahalı maxi scooterlar, ya da yine pahalı cross veya pist yarışları için üretilmiş modeller. Bilinçli motorsiklet satıcılarının vitrinlerinde en öne koymaları gereken modeller bu orta hacimdeki motorlar olmalı. Gerilere de belki 1-2 tane 400cc üzeri motor koyabilirler diye düşünüyorum. Ama bizde 600cc ve üzeri motorlar hep en önde ve stoklar bol. Libidosu yüksek, hayat tecrübesi düşük gençlerimiz de bundan çok etkileniyorlar tabii.

Konu ile ilgili açtığım bir başlığı bilgilerinize sunuyorum:
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=8988

Saygılar.

manis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alın benden de kısa bir hikaye

mz kullanıcısı olan amca oğlum 1100cc lik suzukı alır birgün kabora olarak 150 ytl verir ve atlar motara bir iki basar motordan korkamaya başlar, birde motor yolda kalır 1 km falan iteler, ertesi gün kaborayı yakar motoru geri verir

mantıklı deyilmi

motti60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeni başlayan bir motosiklet sürücüsü olarak valla bende aykondan 250cclik bi jinlun alayım diye gitmiştim ama hanımında isteği ile 150cc maxiscooter aldım iyide yapmışım.3. haftadan sonra keşke 250 olsaydı gitmiyo trafikte tehlikeye sokuyo diye kendi kendime homurdanıp caktırmadan zemin hazırlıyomuşum yükseltmeye nereye yetişeceksek artık en az 2 sene beraberiz benim mottiyle ondan sonra Allah kerim de, benim bunda da ayaklarım tam basmıyo ne yapsak mopet falan mı alsak acep

mrb ,bı yandan merak ettıklerıme yanıt olan bı yandanda acaba bu hayalı askıyamı alsam dedırten bı yazıydı.yenı başlayanlardanım cbr 125 hayalımdı şimdilik vazgectım sanırım bana bıras fazla ...
    yınede teşekkurler...

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı çağla_t adlı üyeden alıntı
    mrb ,bı yandan merak ettıklerıme yanıt olan bı yandanda acaba bu hayalı askıyamı alsam dedırten bı yazıydı.yenı başlayanlardanım cbr 125 hayalımdı şimdilik vazgectım sanırım bana bıras fazla ...
    yınede teşekkurler...
    niye fazla gelsin yaa.bende motorun üstüne oturmadan önce çok büyütüyodum ama kullanınca gördümki okadarda büyütülecek bi yanı yok
    bu arada hoşgeldin

Gerçekten önemli bir yazı, bende cbr 125 var yeni aldım 3 kere yere düştüm, kolumu kırdım, şu anda motor 180 km.de iyleşmeyi bekliyorum, Eğer güçlü bir motor olsaydı bu kadar ucuz kurtulamazdım. Yeni başlıyacak arkadaşlar benim durumum size örnek olsun. Mutlaka küçük canavar kullanın, büyüğüne hiç gerek yok, gerekirse lastikleri büyültün, büyük motor gibi durur.

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    yaaa bu yazı çok güzel olmuş bu yazıyı yazan ve bu yazıyı bize tekrar okumamaız için buraya koyan ve hatta bu yazıyı okumamıza emeği geçen herkese çok ama çok teşekkür ederim. Buyazıyı okuduktan sonra çok fazla hatamı farkettim ve bu hatalarımı elimden geldiğince gidermeye çalışacağım
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

STEPHANOE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motomax Keeway Arn 125

Merhaba

Valla bu yazıyı okuyunca ve siteyi inceleyince çok hoşuma gitti. Gerçekten eğitim şart ve önemli olan motorun görünüşü değil senin rahat etmen ben 12 yaşından beri motor hastasıyım ama bu seneye kadar hep arkada yolcu oldum. özellikle race tipi motorlar ve sürat o sürattaki rüzgar çok hoşuma gidiyor.
    Bu sene artık yolcu olmayacağım dediğimde önce ehliyete yazıldım 20 Mayısda ehliyeti alıyorum. Sizin yazınızda belirttiğiniz gibi bende scooter la başlıyorum ama ilk önce Asya 150 T1 almayı düşündüm taki dün motor hocamla derste motor hakimiyetini kaybedene kadar kursda kullandığım motor 125 cc ve 104 Kg. U dönüşü yaparken dengeyi kaybettiğimde ayağımı yana koyup dengemi sağladım ve evet devrilmedim bu daha 2. nci kullanmam ama motor beni değil ben motora hakim olmalıyım bunu anladım.
    Boyum 1,63 kilo 62 gerçi bir bayana göre çok güçlüyüm ama yinede Asya 150 T1 dünkü dengesizlikte problem yaşayabilirdim.
    Bugün Yellow Rock Crown 150 cc ye baktım üstüne bindim evet rahat hissettim kendimi herhalde onu alacağım.
    Siz Asya 150 T1- Yellow Rock Crown 150 sizce hangisini almalıyım yada yeni başlayan bayan sürücü olarak alacağım motorda neye dikkat etmeliyim. Bu firmaların yedek parça servis garanti konularında nasıl olduklarını biliyormusunuz.
    Şimdiden hepinize teşekkürler iyiki bömyle bir site var ve iyiki motor almaya karar verdim

tarcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    derbi gpr
    fevkaladenin fevkinde

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    yazının tekrar taşınması iyi olmuş önceden okumuştum .unutmuşum tekrar okudum. ve gündemde kalmasını istedim. tekrar sağol erhan.
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

Motosikleti
    Cbr 1000RR
    Bence kullanıcı bilinçli ise ve motorsikleti hava atmak veya gösteriş olsun diye almayıp binmek ve o motoruna kardeş gibi davranırsan başına hiç birşey gelmez benim kanımca....Bende kullanıyorum Cbr 1000RR fakat Allah'a şükür şu ana kadar bi kaza geçirmedim...

ozgenyil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zafer YANGIN
    Yeni girdiğim motor dünyasında bilinç ve kültür seviyesi yüksek kişilerin var olduğunu bilmek beni bu yeni dünyada daha rahat hissettirdi. 41 yaşında 2 çocuk sahibi evli iş güç sahibi biri iken birden motorsiklet almaya karar verdim ve honda CBR 125 R aldım. Bilgim ve deneyimim olmadan girdiğim dünyada yabancılık çekeceğim düşüncemi sayenizde değiştiriyorum.teşekkürler

ICMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Sevgili Zafer yazından gerçekten ders çıkartılması gerekiyor.

Caddelerin Motosiklet kaynadığı şu günümüzde
    motoru satın alıp hemen gaza asılıyoruz. Unuttuğumuz
    birşey daha var. Sokaklarımız ve caddelerimizin tehlikelerle
    dolu olduğu. Motosiklet kullanmaya gelişmiş ülkelerdeki
    gibi müsait değiliz. Fazla uzatmayayım bir örnek veriyim,
    yollardaki ufacık bir çukurun nelere maal olacağını.

Lütfen dikkat edelim.
    --MOTOSİKLETSİZ OLMUYOR YAV--

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler