Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

2015 Sıfır Motosiklet Plaka Ruhsat Masrafları

Motovento
    REKLAM ALANI
    astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Ek -1 dosyası ile ilgili kesin bir bilgi var mı,
    Tamamı ile kalktı mı acaba?
    Boşuna çıkarmayalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Cnyttri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba CR1 (2014)
    2015 mondial 125 mh drift in işlem tutarı hakkında bilgisi olan varmı ve yaşın bir anlamı varmı alım satım işlemlerinde

Motosikleti
    kuba cr1
    Arora ybr 125aldım motor harika konforlu.yukardaki evrak masrafları aynı .sadece malesef sigorta kısmını doga sigortadan 531 tl ye yaptırdıkdan sonra buradan daha ucuz sigortalar olduğunu öğrendim. ybr hastalarına tavsiyem arora ybr 125 i denemeden yamaha ybr almayın.fiyat performans olarak harika.

Onur994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 r
    Arkadaşlar motosiletimi 3 ay once aldim 2 hafta once sigortamı yaptirdim ehliyetimide yarin alacağım gecici ruhsatimin suresi doldu suan elimde onun dışında ruhsat yok trafige cikabilirmiyim ? Ciktigim taktirde cezai islem uygulanirmi ??

perşembe günü ataşehir emniyette randevum var bakalım ek*1 isteyeceklermi bu arada sigortalar felaket gidin eşinizin dostunuzun üzerine yapın mümkünse 102 yaşında filan olsun 750 den aşağı fiyat bulamadım istanbul 29 yaş kaza filan yok

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu sigorta fiyatlarına bi düzenleme gelmeyecek mi arkadaşlar ya bir bilgisi olan yok mu herkes böyle istediği gibi at mı koşturacak yani bu nedir ya fiyatlar havalarda geziyor resmen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    konuyu hortlatıyım
    sıfır motor aldıgınızda yapmanız gereken , fatura, siğorta ,numufus cüzdan fotokopisini çekin.,Diger evrakları zaten motoru satan yer hazırlmış oluyor.

Yaptıgım işi anlatayım ,
    Önce şöförler odasına gittim dosya ve ek-1 aldım..(3,5 TL)
    Sonra mumameleciye gittim ek-1 yazarmısın dedim yazarım dedi ne kadar dedim 20 TL dedim sadece üç satır yazı yazmaya 20 Tl mi alacaksın dedim çıktım ordan.
    Başka muameleciye gittim (sigotacı yani) o iş galiba değişti dedi emiyeti aradı EK-1 artık gerek yokmuş onun yerine basit bir dilekçe yazdı 10 TL verdim . Dosyaya onuda ekledik.
    190 TL emiyete verdim, Emiyetden aldıgım kağıdı tekrar şöförler odasına götürdüm
    22 TL de oraya verdim
    Toplam bu işin bana maliyeti 190+22+10+3,5=225,5 Tl oldu..

Malesef dilekçe örneği yok elimde ama yakında internet'e düşer ,..

Tekeriniz düz bassın

Alıntı penguenumut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta aldığım sıfır motosiklet için bugün yaptığım masrafları paylaşmak istedim.

Dosyadaki evraklardan motosiklet bayisinin vermediği ve edinmeniz gereken tek evrak Ek-1 denen bi form. Bu form 50 kr ancak; taa bilmem nereden alacaksın ve daktilo ile dolduracaksın saçmalığı yüzünden kağıdaki amcalara 20 TL
    Aynı amcadan bi dandik kağıt dosya alman lazımmış 10 TL
    178 TL ruhsat için emniyete ödedim.Randevu ile gidip yaklaşık 1 saat bekliyorsunuz.
    15 TL de plaka basımı için şoförler odasına ödedim. (5 dk)

Toplam maliyeti 223 TL

Tavsiyem üşenmeyin. Benden bayi 350 TL + noterden vekalet (90 TL) istedi.
    Öğleden sonramı harcadım ancak 217 TL fazla para vermekten kurtuldum.

İyi forumlar.
    facebookta paylastım ıznınle...

stalnoy kon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Arkadaşlar merhaba, bana İzmir için onerebileceginiz bir sigortacı var mi ? Yahu dün adamın biri 1400 lira dedi abi dedim kasko değil yanlış anladin herhalde, yok doğru anladım fiyat bu dedi... İnanamiyorum daha yazın 240 liraya yaptırdım başka bi motor için , motorum 4 bin liralik t.sigortası 1400 lira :D:D

Not: Kazam yok, yaş 25, 6. Motorum falan.

Nolur yardım edin ya :D yok mu bi tanıdığınız ?

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı talcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    perşembe günü ataşehir emniyette randevum var bakalım ek*1 isteyeceklermi bu arada sigortalar felaket gidin eşinizin dostunuzun üzerine yapın mümkünse 102 yaşında filan olsun 750 den aşağı fiyat bulamadım istanbul 29 yaş kaza filan yok
    Neler istediler hocam, ne kadar ödediniz?

Ben 1 şubatta çıkarttım. Bana polis ek 1 e gerek yok dedi artık o yüzden almadım. Sadece o dosya lazım. O da emniyette birinde fazla varmış sağolsun verdi bana. Ek 1 ı almadan direkt gidin bence.

Bugün tüm işlemleri yaptırdım.

EK-1 artık yok.Başka herhangi bir dosya vs işide yok.

Toplam 190 TL Ruhsat için trafiğe yatırdım.

İşlem 8.15 te basladı 8.35 te bitti.

Daha sonra 14 TL şoförler odasına verdim plaka için.Toplamda 1 saat ve 204 TL.

Hepsi bu.

Herkese kolay gelsin.

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Evet aynen arkadaşın dediği gibi.. Bayiden verilen evrakları alıyorsunuz.. Gitmeden önce trafik sigortasını yaptırıyorsunuz tabi.. Daha sonra plaka çıktıktan sonra zeyilname yapılacak tabii.. Nüfus cüzdanı fotokopiside olsun yanınızda.. Bunları trafiğe veriyorsunuz.. Size şu saatte gelin ruhsatınızı alın diyorlar memur arkadaşlar.. Ruhsat için 190 tl veriyorsunuz tabi.. Sonra ruhsatınızı alıyorsunuz ve size verdikleri evrak ile şöförler odasından plakanızı çıkarıyorsunuz.. Ben 20 tl verdim.. Yani toplam 210 tl ve sigorta bedeli.. Saygılar.. Muameleciye haybeye 70-80 vermeyin..

Honda (cup wing go) sıfır motor aldım.4250tl Yaş 25.
    Sigorta için 900 ile 2500tl arası fyat verenler var. Soygunculuk!!
    Fiyatlara düzenleme getirilmeli.

İkinci el motor aldım noterden satışı aldım. Emniyete gidip tescil belgesi almam gerekiyor mu yoksa eve gönderiyorlar mı yahu? Bilgisi olan var mı?

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    15 gün içinde eve gönderiyorlar diye biliyorum ama yinede bir sormak lazım..

Herkes öyle diyor hocam da hani emniyete gidip başvurmak gerekiyor mu onu bilmiyorum. İşten dolayı haftaiçi çalışma saatlerinde vaktim yok gidip soramıyorum. =)

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugun sifir motosiklet parasini odedim. Pazartesi dosyayi alacagim. Sigorta yaptirdiktan sonra emniyete gitmek gerekiyor sanirim. Ikamet ilininin oldugu ilde yaptirmak sartmis. Bu dogru mu? Dosyaya ekleemiz gereken baska birsey var mi?
    Birheves bunu beğendi.

Merhabalar, Sıfır km. PCX alacağım, yaşım 46, 10 plaka olacak. bu güne kadar 1988'den beri hiçbir kaza yok. Sigorta en ucuz ne kadara bulurum.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Alıntı ozkhan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün tüm işlemleri yaptırdım.

EK-1 artık yok.Başka herhangi bir dosya vs işide yok.

Toplam 190 TL Ruhsat için trafiğe yatırdım.

İşlem 8.15 te basladı 8.35 te bitti.

Daha sonra 14 TL şoförler odasına verdim plaka için.Toplamda 1 saat ve 204 TL.

Hepsi bu.

Herkese kolay gelsin.
    Selamlar,

Aşağıdaki linkte "şoförler odasından alınacak araç tescil dosyası" diye bir madde var. Bu site güncel değil midir bu durumda?

Bu arada randevu belgemde de ne EK-1 ne de araç tescil dosyasına dair bir madde var. Sanırım dediğiniz gibi kaldırıldılar.

http://www.trafik.gov.tr/Sayfalar/AracIslem.aspx

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler