Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

2015 Sıfır Motosiklet Plaka Ruhsat Masrafları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmtmngrsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-one-S 180
    Ben eskişehirde kendim yaptırdım 2015 model mondial z-one-s motosikletimi hepsi dehil 500 lira tuttu. Tabi yaşım 20 olduğu için sigortası biraz tuzlu oldu ��

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara polisinin sitesinden net yazdığını gördüm, evet öyleymiş. İstanbul'daki sitede yarım yamalak yazmışlar, anlaşılmıyordu.

http://www.ankara.pol.tr/sayfalar/tr...islemleri.aspx

Aslında yönetmelikte "bulunduğu yerdeki" diyor. yani tam açıklayıcı; usül ve esasları belirlemesi gereken yönetmelik, lastik gibi bir kelime kullanmış:

trafik yönetmeliği madde 31;

"Tescil işlemi, araç sahibinin tescile esas adresinin (merniste kayıtlı adresten bahsediyor) bulunduğu yerdeki trafik tescil şube veya bürosunda yapılır."

"yerdeki" ne demektir yahu? il? ilçe?

farklı bir ilçedeki tescil bürosuna gidip zorlasan yapmak zorundalar yani.. boşluk var resmen... kimse aksini iddia edemez...

"ilçedeki" demek neden bu kadar zor?

mezuniyet balosu aktivite programı değil ki bu; resmi bir yönetmelik.. spesifik olmalı...

METDOĞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    Bende 0 motorum için ruhsat ve plaka işlerini kendim yaptım.ilk önce bayinin verdiği evraklarla sigortacıdan fiat alıpen uygunu ergodan 240 tl yaptırdım.yaş 37 şehir İstanbul. Sonra emniyet şubesinden randevu alıp evrakları verdim.ek,1 istemediler.bayinin faturası,kimlik fotokopisi ni istediler.178 tl tescil parası verdim bana ruhsatımı ve ufak kağıt verdiler,onda plakamın numarası yazıyordu.onunla şoförler odasına gidip plakamı aldım.benden 13 tl ücret aldılar.hepsi bu kadar.iyi günler.

Arkadaşlar Merhaba,

25 Yaşındayım, ruhsat ve plaka işlemlerini motosikleti aldığım bayii yapıyor ancak trafik sigortasını benim yapmam gerektiği söylendi. Normalde bunu da yapıyorlar mı bilmiyorum. sigortam.net, koalay.com ve bi kaç acentadan teklif aldım. En uygun AXA 550 TL çıkarttı. Sonra forumda bir arkadaşın Ziraat Sigortadan yaptırdığını okudum, şubeden bilgi aldım ve 310 TL tuttu. Benim durumumda ilk motorunu alan ve sigorta yaptıracak arkadaşlar için bilgilendirici olacağını düşündüğümden paylaşmak istedim. 240 TL az para değil, herkes nasıl geçiririm diye bakıyor.

Edit: Bu arada motorum CRF 250L

35Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Gs Dakar & Mr Vulture 150
    Yaklaşık 20 gün önce sıfır aldığım ve ertesi günü yaptırdığım ruhsat işlemleri şu şekilde oldu;

Ben en ucuz ve en kaliteli olarak bulduğum 364TL'ye Anadolu Sigortaya yaptırdım.
    (Bu fiyat büyük oranda motor sahibinin yaşına ve sürücü geçmişine göre değişiyor.)

Sigorta - 364 TL
    Ruhsat&harç - 178 TL
    Evrak vs - 20 TL
    Plaka basım - 20 TL

akjenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    istanbul anadolu yakasında şoförler odası nerede acaba. mesela Pendik Şoförler ve Otomobilciler Odası'nda plaka işlerini halledebiliyor muyuz yoksa belli bir yer mi var bu plaka işlemleri için?

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı METDOĞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 0 motorum için ruhsat ve plaka işlerini kendim yaptım.ilk önce bayinin verdiği evraklarla sigortacıdan fiat alıpen uygunu ergodan 240 tl yaptırdım.yaş 37 şehir İstanbul. Sonra emniyet şubesinden randevu alıp evrakları verdim.ek,1 istemediler.bayinin faturası,kimlik fotokopisi ni istediler.178 tl tescil parası verdim bana ruhsatımı ve ufak kağıt verdiler,onda plakamın numarası yazıyordu.onunla şoförler odasına gidip plakamı aldım.benden 13 tl ücret aldılar.hepsi bu kadar.iyi günler.
    Selam,
    Hangi emniyet şubesinden çıkarttınız, bazı kişiler Ek-1 istemiyor demiş bende almadan gideyim diyorum umarım sıkıntı olmaz.
    Plakayı nereden aldınız, Adres olarak?

dragendo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Crf1000L Africa Twin
    Alıntı ilkadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,
    Hangi emniyet şubesinden çıkarttınız, bazı kişiler Ek-1 istemiyor demiş bende almadan gideyim diyorum umarım sıkıntı olmaz.
    Bugün plaka ruhsat çıkartmak için şubeye gittim ama ne yazık ki EK 1 halen isteniyor!! :(

Newbie2015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    21 yasindayim 0 r25 aldim sigorta 580 lira tuttu.
    Plaka masraflari 212 tl gibi bisi

Bilgilerinize sunarim dostlar

METDOĞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    Alıntı ilkadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,
    Aleykümselam arkadaşım.Ben üsküdar şubesinden yaptım işlerimi.memur beye özellikle sordum ek-1 evrak istiyormusunuz diye.?,hayır istemiyoruz dedi.sonra bana bir kağıt verip bunu doldurmamı istedi,adres bilgileri ve motor bilgileri hakkında sorular var kağıtta.plakayı nerde çıkartıcağımı sordum bana bağlarbaşı meydanda plaka basım yeri olduğunu söyledi.bende hemen oraya gittim,arkadaşa elimdeki kâğıtı verdim.kendisi bana burada motor plakası basılmadığını sadece beşiktaş ve ümraniyede basıldığını söyledi.ümraniye ilçe emniyet müdürlüğünün aşağısında bellona mağazasının üst katında şoförler odasında basıldığını öğrendim.burası ümraniye sondurak diyede geçiyor,eğer minübüs veya otobüsle gelirsen.beşiktaşın neresinde dye sorarsan onu bilmiyorum.kolay gelsin.
    noob bunu beğendi.

Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı METDOĞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleykümselam arkadaşım.Ben üsküdar şubesinden yaptım işlerimi.memur beye özellikle sordum ek-1 evrak istiyormusunuz diye.?,hayır istemiyoruz dedi.sonra bana bir kağıt verip bunu doldurmamı istedi,adres bilgileri ve motor bilgileri hakkında sorular var kağıtta.plakayı nerde çıkartıcağımı sordum bana bağlarbaşı meydanda plaka basım yeri olduğunu söyledi.bende hemen oraya gittim,arkadaşa elimdeki kâğıtı verdim.kendisi bana burada motor plakası basılmadığını sadece beşiktaş ve ümraniyede basıldığını söyledi.ümraniye ilçe emniyet müdürlüğünün aşağısında bellona mağazasının üst katında şoförler odasında basıldığını öğrendim.burası ümraniye sondurak diyede geçiyor,eğer minübüs veya otobüsle gelirsen.beşiktaşın neresinde dye sorarsan onu bilmiyorum.kolay gelsin.
    Bende sancaktepe emniyetten alacağım orası da ek-1 istemeyebilir.
    Dün Pendik şoförler odasını aradım plaka bastıklarını söylediler, eğer sıkıntı çıkarsa ümraniye'ye giderim.

teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:48 ----------

Alıntı dragendo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün plaka ruhsat çıkartmak için şubeye gittim ama ne yazık ki EK 1 halen isteniyor!! :(
    Haydaa, demekki emmiler kafasına göre iş yürütüyo, hangi şubede yaptınız?

dragendo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Crf1000L Africa Twin
    Büyükçekmece Şubede yaptım ve EK 1 istediler. İptal olmadımı o dedim , hayır halen isteniyor cevabı aldım ve mecburen EK 1 çıkartmak zorunda kaldım.

Ya bu randevular kaçta açılıyor? 12 den beri bakıyorum, açılmadı randevular İstanbul için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

8:00 da açılıyormuş randevu sistemi. Bilginize.

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Selamlar anadolu yakasında plaka nerede basılıyor

Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Sancaktepe şubeden çıkarttım ek-1 istemediler
    Kafalarına göre arkadaşlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Alıntı eraksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar anadolu yakasında plaka nerede basılıyor
    Pendik şoförler odasına bastırdım. Ümraniyede de varmış
    eraksoy bunu beğendi.

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Kartaldayım ben Kartal trafik tescilden ruhsat alırsam plakayı Pendikden bastırabiliyorum o zaman Teşekkürler bilgilendirme için
    ilkadam bunu beğendi.

Yaşamak Direnmektir.

Küçükçekmece için bildiriyorum: EK-1 istenmiyor. Ama trafik tescil dosyası mıydı neydi adı, yine karton bir dosya istiyorlar. Cemiyet odasında yine 3-5 kuruştur ama trafik takip bürosundan 4tl'ye aldım. Dosyanın kendisine bir şey yazılmıyor. Tescil birimi ise bir kağıda motor/şase numarasını vs yazıyor. siz de imza atıyorsunuz.

Plaka için de Biçen marketin arkasında cemiyetin açtığı bir büro var. Oradan plakayı bastırabiliyorsunuz.

Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    3 gün sonra randevum var plaka çıkarmk için.istanbulda yaşıyorum kendı motosıkletım yaşım 18 ehlıyet var plaka ve sigorta ne kadar bi masrafı olur dedıgım gıbı yas 18 ve ıstanbulds yasıyorum, sıgorta tutarı ortalama ne kadar tutar :#

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:45 ----------

Ve eklemek ıstıyorum 1 senesı doldu plakasız olarak, plaka alınca muayeneye sokmak gerekır mı

Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Ergodan yaptım sıgorta 245tlye, ıstanbuldayım babamın adına yaptırdım 40 yasında ama ergoyu tavsıye ederım uygun

sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    Diyelim ki 2.el bi motosiklet aldım bunun zorunlu trafik sigortası ne kadar tutar nereden öğrenebilirim ? Yas:18 Aydın/Kuşadası

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler