Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Arkadaşlar motosikletimle 1400 km yol yapma planım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    2 kişilik çadır alacagım 30 TL bana yeterde artar çadır baktım uykum geldi çekecem motoru güzel bir yere kuracam çadırımı gircem içine yatıcam dag başları olcak yabanı hayvan falan olur ama idare edecem tek gidiyorum yaza planı olmayan arkadaşlar varsa benimle gelebilir artvinin her yerini gezicem çünki çok güzel olacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    çadır kurmak için ıssız yerler seçme.petrol istasyonları bahçesinde daha emniyette olursun.hem 24 saat pompacılar var,hemde tuvalet/lavabo filan.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çadır kurmak için ıssız yerler seçme.petrol istasyonları bahçesinde daha emniyette olursun.hem 24 saat pompacılar var,hemde tuvalet/lavabo filan.
    aynen bende 1325 km lik bir gezi yapmıştım petrol bahçelerinde kaldım çadırla daha güvenli olduğu için
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250

hayırlı olsun

kendi uzun yol deneyimlerimden söyliim uzun yolda motorun cc den çok ikinci bir motorun olması daha önemli keşke 2 motor gidebilsen yoldaki karşılaştığın sorunlu durumlarda diğer motor yardımcı olur sana eğer 2 . motor arkadaşın yoksan zaten arkadaşların dediklerine katılıyorum mola vererek ne kendini nede motorunu aşırı yormadan uygun ekipmanlarla bu iş olur allahın izniyle

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    vakit olsa sakaryadan geçerken beni de al derim fakat senelik izin o zamana gelmiyor bi deli nin nesi var iki delinin swsi var yani sen hiç korkma yapıştır git!!
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı Farukxtm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende asya AS150t1 2005 model siyah motosiklet var bunla ben 1380 km yol yapmayı planlıyorum sizce ben nekadar sürede giderim 60-70-80 km degişik hızlarla şimdiden söleyeyim beni vazgeçtirmeyin çok istiyorum gitmeyi artvin e gidicem memleketime asker e gitmeden gideyim göreyim gezeyim hem diger ilçeleride gezecegim çok zevkli olacagını düşünüyorum 100 km de bir durup 10 dk mola versem güzel olur motor dinlenmiş olur bu planımı haziranın ilk haftası veya ikinci haftası yapmayı düşünüyorum desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar biraz bilgi

Korkma dostum Ben de Artvin Arhavi' li yım. Sen yolların Kralı ağabayıne takıl gölgesi yeter.Evvvel Allah yolları titretiriz.

Yaklaşık bahsettiğin günlerde benim de Artvin' ne gitme planım var. Henüz gün olarak kesinlik kazanmadı. Fakak üç aşağa beş yukarı gideceğim kesin. Bu yolculuğa iştirak etmek isteyenler olursa da gurup olarak gideriz. 1400 gidiş 1400 dönüş oralarda da gezilecek temiz 3500 km.İnşallah Allah bir engel çıkartmazsa tabii ki..
    Kopmayalım. Tel numaram 0532 241 94 86 (Osman)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:36 ----------

Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arada yoldaki benzinciden falan rica et nete gir birşeyler yaz neredesin nasıl gidiyor falan gibi merakta bırakma bukadar insanı,100 km de bir 10 dk ya takılma gerekiyorsa yarım saat mola ver,buradan osmanba abimiz var hemşehrin ona bu linki mailledim sana birşeyler yazacaktır bilgilendirecektir mutlaka bana hadi gidelim diyor bu yıl ben duruyorum,sen git kardeşim utandır beni helal olsun sana
    Bu arada Gürol ağam gelmezse o yolların tadı kaçar. Benden bahsetmeden Onu da kandırmaya çalışın
    Not; Demedi deyin Bu sezon Nataşa bolluğu var ona göre... Neden mi artık vizeler kalktı.İsterseniz gelmiyebilirsiniz.

burakutucu88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vtx 1300
    Alıntı kubi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir 125 cc kullanıcısı olarak, bu motorla gidilir mi oraya dedikleri çoğu yere sorunsuz gittim geldim. sorun olur mu diye düşünme, olabilir. ama sen gene de yılma, yoluna devam et. sana tavsiyem motorunu dinle, şehir merkezlerinde ve tamircilerin olabileceği yerlerde motoru kontrol et, bi kusur yada arıza görürsen tamir ettirmen daha kolay olur. olur olmaz yerlerden benzin alma... ve korumasız çıkma yola...
    ayrıca gezmek istiyosan rotanı değiştir. Bolu - Karabük - Kastamou - Sinop üzerinden git. daha keyifli olacağına garanti veririm.
    Hadi bakalım, YOLUN AÇIK OLSUN.
    Tam Safranbolu ve Sinop'u da rotaya ekle demeye hazırlanırken arkadaşın mesajı gördüm, kesinlikle haklı. Boyabat- Sinop yolu diye beni henüz yapılmamış yola sokan tabelayı oraya koyan görevlilere ve de Sinop' a burdan devam et diyen yol çalışanlarına da burdan iyi ! dileklerimi de tekrar sunayım.
    Ben yoldan keyif alıyorsam olabildiğine yavaş ve durarak giderim. O yüzden arabayla en son Bursa Trabzon yolculuğum konaklamasız 14-15 saat sürdü. ( Arada küçük şehir turları da dahil ) Tahmin ettiğimden çok daha fazla yoruldum.
    Trabzonda uykumda hala gaza basıyodum Motosiklette de en uzun yolum da konaklamasız 8 saatti. İsteğinden kesinlikle vazgeçme, ama dediğin yoldan keyif alman için mümkün olduğunca aydınlıkta yol alıp, gitmeden haritayı ve güzergahları iyice öğrenip , mümkünse yol üzerindeki arkadaşların verebileceği tamirci telefon numaraları alternatiflerini de not edip, yola çık. yolun açık olsun
    Together we stand divided we fall...

Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korkma dostum Ben de Artvin Arhavi' li yım. Sen yolların Kralı ağabayıne takıl gölgesi yeter.Evvvel Allah yolları titretiriz.

Yaklaşık bahsettiğin günlerde benim de Artvin' ne gitme planım var. Henüz gün olarak kesinlik kazanmadı. Fakak üç aşağa beş yukarı gideceğim kesin. Bu yolculuğa iştirak etmek isteyenler olursa da gurup olarak gideriz. 1400 gidiş 1400 dönüş oralarda da gezilecek temiz 3500 km.İnşallah Allah bir engel çıkartmazsa tabii ki..
    Kopmayalım. Tel numaram 0532 241 94 86 (Osman)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:36 ----------

Bu arada Gürol ağam gelmezse o yolların tadı kaçar. Benden bahsetmeden Onu da kandırmaya çalışın
    Not; Demedi deyin Bu sezon Nataşa bolluğu var ona göre... Neden mi artık vizeler kalktı.İsterseniz gelmiyebilirsiniz.
    osman abi olur tabiki neden olmasın kalabalık olursak daha güzel ve eglenceli olur demi

ozprometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu anda yok
    eğer ekip olursa ben de alacağım motorla gelebilirim.
    daha önce 150 lik ve bakımsız çinliyle tek başıma 300 ve 500 kmlik 2 gezi yapmıştım. cidden fırsatı olanın mutlaka gitmesi lazım.
    gelemezsem de iyi yolculuklar şimdiden, kazasız belasız

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    çok güzel ve gitmek istediğim bir güzarğah
    kısmetse temmuz gibi bende düşünüyorum artvin hatta gürcistan'a doğru uzanan bir orta-doğu karadeniz turu.
    motosiklet ekipmanlarını eksik etme derim eğer tek yola çıkıcaksan.
    lastik tamir ekipmanı,köpük ayak pompası gibi.yedek buji,ampül,kayış v.s gibi.
    uzun yolculuklarda çadırda konaklamak çok güzel oluyor.
    sana eşlik edecek 2-3 arkadaş daha bulursan bu gezi çok daha harika olur.
    şimdiden hayırlı yolculuklar kazasız belasız yolların-manzaranın doğanın tadını çıkarın.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel ve gitmek istediğim bir güzarğah
    kısmetse temmuz gibi bende düşünüyorum artvin hatta gürcistan'a doğru uzanan bir orta-doğu karadeniz turu.
    motosiklet ekipmanlarını eksik etme derim eğer tek yola çıkıcaksan.
    lastik tamir ekipmanı,köpük ayak pompası gibi.yedek buji,ampül,kayış v.s gibi.
    uzun yolculuklarda çadırda konaklamak çok güzel oluyor.
    sana eşlik edecek 2-3 arkadaş daha bulursan bu gezi çok daha harika olur.
    şimdiden hayırlı yolculuklar kazasız belasız yolların-manzaranın doğanın tadını çıkarın.
    ewet bunlarıda alıcagım benim motor silindir üst kapagın ordan yag kaçırıyor conta takımını degiştirttim o-ring de degişti düzelmedi sorunun çözümü silindir üst kapak degişmesi ile bitiyormuş usta dediki 100-150 arası tutar dedi bu fiyatta bana çok geldi biyerlerden hurda bi motor bulsam onun silindir üst kapagını alıcam bulamazsam mecbur degişicem bu halde uzun yola gitmez benim motor

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    giresun-istanbul ve istanbul-giresun gezisi yapacağım
    belki seninkiyle denk getirebiliriz
    askerliğin bitimine 20 gün kaldı
    konunu takipteyim
    saygılar
    motosiklet.net üyesiyim..

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    metroda tek kişilik şişme yatak 15tl miş.şişme yatak ve onu şişirmek için pompasından almanızıda tavsiye ederim çadırın içinde matt dan daha konforlu olur diye düşünüyorum.hem söndüğünde yer kaplamaz
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    dostum iyi dilklerimle t1 yaramaz bir alet bende kullandım anadolu yakasından silivri ordanda avşa adasına geçtim sıfır güven veriyo şişiyo uzun yolda şıkıştırma motorunu sen bılıyosun zaten bence macera seninki ama yinede şans derim

Motosikleti
    YAMAHA
    Kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret etmedikçe insan, yeni okyanuslar keşfedemez!!
    Yolda Olmak Güzel...

Motosikleti
    FZR 600
    motosikletle gitmeni isteriz tabiki ama yol acayip çoooooook uzun. gerekli bütün ekipmanlarını al. belirlediğin illerdeki moto servislerine mutlaka uğra . yağ su vs. herneyse .birde dinlenmeyi unutma. Yeri gelir bahsettiğin 100 km. bile sana 1000 lerce km. yapmış gibi gelebilir. Şansın ve yolun açık olsun.
    hayallerle yaşamak varya bitiriyor beni be... :farao:

Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı ferhatdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum iyi dilklerimle t1 yaramaz bir alet bende kullandım anadolu yakasından silivri ordanda avşa adasına geçtim sıfır güven veriyo şişiyo uzun yolda şıkıştırma motorunu sen bılıyosun zaten bence macera seninki ama yinede şans derim
    hocam pek zannetmem sorun yaşatacagını bakımlarını yaparım haftalık yag kontrolünüde yapıyorum dedigim gibi 100 km de 1 durup sigara içsem o bile yeter motosiklete zaten gidecegim sabit hızları yazdım 60-70 arada 80 de yaparım devamlı sabit hızlada olmuyor

Motosikleti
    CBR 250 R
    bugun öglen ustaya ugradım dedim bi kayışa bakalım benim motorun baktı dedi kaliteli kayış dedim bunu degişelim tamam dedi dedimki takacagın kayış bu kalitede çekşi iyi güçten düşmeyecek bişey olsun dedim şuan bu motor egimli yolu çıkarken düzde 80 le giderken egimli çıkışa geldimi 60 km hza düşüyor dedim tamam dedi dedim nekadar alcaksın benden sen dediki takması kayış toplam 50 TL dedi bide benim motorun silindir üst kapak degişecek onuda dedim dediki fazla yag damlatmıyorsa gerek yok damlatmadan ziyade sızdırıyor fanın rüzgarıda yagı ucuruyor motorun yan sehpasının oralar hep yag içerisinde silindir üst kapak fiyatlarına baktım bi sitede 38 tl yazıyor asya motor un sitesinden baktım AS150T1 E0202-1 yedek parça listesinden 39,56 TL yazıyor asyanın yetkili bayisine sordugumda 80 TL demişti bana nasıl iş anlamadım bayı beni kazıklamayamı çalışıyo neyse arkadaşlar benim motordan anlayanınız varmı bide anlayanınızla bi baksak benim motora

arkadaşım gideceğin güzergahtaki bütün motor servislerinin telefonunu internetten bul ve yaz derim eminim çok işine yarıyacaktır ben cbr 125 r 2010 model ile 3 bin km yol yaptım hiçbir sorun çıkmadı hep 160 180 arasındaydım xD BİR KERE LASTİKLERİ ŞİŞİRDİM VEDE YAĞINI DEĞİŞTİRDİM BAŞKA BİR SORUN ÇIKARMADI HE AMA BİR KEREDE YOL ÜSTÜDEKİ SERVİSTE DURUMUNA BAKTIRDIM Bİ ŞEYLERİNİ DEĞİŞTİRDİLEER FALAN YOLCULUK GÜZELDİ VE BENZİNLİKLERDE KONAKLAMANI TAVSİYE EDERİM

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:29 ----------

AMA BEN 300KM BİR MOLA VERDİM BELİM KOPMUŞ ZANNETMİŞTİM Xd

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    reis o yola çıktınmı basasın gelicek 60-70 gideciğini sanmıyorum. motoru zorlayıncada bi yerden patlak vericektir :(

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)