Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Adapazarı yamaç paraşütü etkinliği :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Hepinize her zaman olduğu gibi saygı selamlarımı sunuyorum arkadaşlar, bu aralar sitede pek zaman geçiremiyor olsamda geçtiğimiz pazar günü ile alakalı tecrübe ettiğim, gezdiğim ,gördüğüm ve hem havacılık camiasıyla hemde aynı anda motosiklet camiasından arkadaşlarımın bulunmasından oldukça mutlu oldum ama ondan önce yavvv irfan ne alaka ne işsin sen diyenlere bir açıklama yapmadan geçmek istemiyorum

yer yer yeri ve zamanı geldiğinde topiclerde arkadaşlar arasında bir hava aracı yapmaktan, bahsederdim aslında pek çok konuşmadım bu konuyu ama uçma hevesimi yakınen tanıyan arkadaşlarım bilirler,

hayalimde hep kendi hava aracımı yaparak uçmak vardı lakin yaptığım araştırmalar sonucunda hem maddi hemde manevi anlamda daha bunun erken olduğu kanısına vardım şu anki düşüncem aslında , önce uçmayı keşfedip , daha sonra ona göre bu düşüncem ve perojeme yer vermenin mantıklı olduğunu gördüm ,

tabiki bu arada yine boş durmayı düşünmüyorum bir uçak alacak ve yapacak imkanım olmadığı için hoşuma en çok giden mıcrolıght ları beğeniyorum ve 10/1 ölçekte yaklaşık 3 m boyunda bir modelle, rc kontrollü 2 zamanlı 100 cc lik benzinli bir (mıcrolıght) yaparak bu işe başlayacağım , hiç olmazsa mantığını daha iyi kavramam ve güvenlik açısından bunun daha doğru olduğunu düşünüyorum

öte yandan maliyet ,araştırma ve hesaplamalarım sonucu gerçek bir hava aracının masrafının neredeyse yenisinin fiyatına tekamül etmesi beni oturup düşünmeye sevketti
    hiç gereği yok , ama öte yandan içimde yanıp duruyor uçmaktan yana

ve karşıma daha güvenli , daha uygun herkezin uçma hayalini yaşayabileceği ekonomik olan yamaç paraşütü kafama takıldı , kocaelinde yamaç paraşütü adı altında herhangi bir okul ve eğitim verecek bir kurum olmadığı için adapazarında olması dolayısı ile geçen pazar günü , inşallah bir aksilik olmaz ise temmuzun 2 . haftası teorik ve teknik derslerim başlayacak ve kaza keder olmazsa ağustosun ortalarında , kendi kanatlarımın üzerinde süzülüyor olacağım

neyseeee

10 haziran pazar günü benim için oldukça keyifli bir gündü gerçiii motosikletimle gitmedim , karamürselden son bir kaç uçuşu kalmış ve kursu bitirecek arkadaşım bülentin aracıyla takıldım peşine zaten onunda bu konu hakkında bana oldukça fikir yardımı ve faydaları olduğunu söyleyebilirim o gün neredeyse 9 sorti yaptı hava uçuşa çok müsait ve güzeldi , tabi ben içim içimi yedim

ama o sıralarda herkez aslanlar gibi uçarken kendimi foto çekimine vermişim ve telefonum çalıyor sevgili özer abim, nadir ağabeyim ve aytaç kardeşim bana geliyorlarmış daha önce konuşmuştuk ama gelmeleri beni çok sevindirdi ,

bir sürü motosikletin içinde , motosikleti olmayan ama motosikletlere hayran hayran bakan gariban fukaralar gibi sap sap ortalıkta dolaşıyordum kimseyi tanımam bir bülentten başka oda uçuşunu yapmış aşağıdaki araziye inmişti

hava camiası acayip bir durum gerçiii kimsenin kimseye rüzgar gider, artistik yaptığı yok ama şunu söyleyebilirim sanki içten içedir böyle küçük dağları yaratmış yavırları kaçmadı bazı insanlar gözümden tabi bu durumda adamından adamına değişir ama sormazsan kimse konuşmuyor bile , herkez klendi dalgasında uçmak

bu arada istanbuldada eğitim veren yerler varmış ama bana ters düşüyor şu an temmuzda derslere başlayabilmemiz için 8 kişinin tamamlanması gerekiyor çünki uçuş hocası bursadan geliyormuş vs. yani 2 kişi daha eksik düşünen arkadaşlar olursa buradan irtibata geçelim , kocaeliden tabi fiyat vs. konularını merak edenlere söylerim

neyse başınızı daha fazla ağrıtmadan resimlere geçiyor tüm gönül dostlarına selamlarımı sunuyorum esen kalın....

bu ağabeyimiz sakarya uçuş konfedarasyonu başkanı geçenlerde havada 2 paraşütün birbirine çarpması ve karışması sonucu yaklaşık 5 mt den düşerek ayak topuğunu kırmış , kendisine abi tekrardan uçacakmısın dediğimde gülerek sen merdivenden düştüğünde tekrar merdiven çıkmıyormusun diye soru ,

bu da bahsettiğim karamürselden bülent arkadaşım, belkide karamürselde sadece ikimiz varız delüüüüü

ben uçanı kaçanı görüntülemeye çalışırken bir bakıyorum bizim kara kartalları çıkıveriyor karşıma ulen diyorum motorculuk başka bir şey arkadaşşş

özer abi adapazarındaki kırantepe mevkiini bulamayınca sanırım havadaki paraşütleri görüp iniş noktalarına varıyorlar ama ben tepeden onları kabak gibi görüyorum tesadüf bülentte atlayışı yapıp inişini tamamlamıştı onuda alarak yanımıza çıkıyorlar

özer abimin her zamanki sıcak kanlılığı ve girişkenliği sayesinde insanlar sanki kendilerinden çok yakın bir arkadaşilarıymış gibi algılamalarını yüzlerinden okuyorum , zaten motosikletleri görünce ulen bunlarda ne gibilerinden bakındılar durdular

ohhhhh beee dedim sahapsız değiliz çok şükür

aslında yamaç paraşütü vs ydi günü gene motosiklete gezmeye bağladıkya valla helal olsun size , özer abime , sevgili nadir ağabeyime ve aytacıma çok teşekkür ederim

tepede karnımız acıkınca çarşıya yemeğe iniyoruz

dünyanın değişik yerlerinden gelen şarkılarımızı türkülerimizi söyleyen çocukları biliyorsunuz tesadüfen yemeğimizin üzerine geliyorlar bir kaç kare de onlardan almasak ayıp olurdu

bizim motorları koyduğumuz çınar altlarına , yemeğe gelen çocukları taşıyan otobüsün güvenliği ve koruma amacıyla , sevgili tarafik polisi ağabeylerimizle , çınarların gölgesi size aitti , biz daha önce geldikti, koyarsınız koyamazsınız diye, tartışmaya giriyoruz , beni muhabir sanıp elleşmiyorlar ,aytaç ve nadir ağabeyimi ağaçların altında sıkıştırıyorlar ama özer abim ani çevik bir hareketle aralarından sıyrılıp kendini asfaltın kenarına atıyor

sonra 2 polis memuru daha özer ağabeyimi yakalıyorlar inanmazsanız aha resimler resimler yalan söylemez

polisleri atlattıktan sonra özer ağabeyim beni yine uçuş yapılan tepeye götürüyor tabi aytaç ve nadir abi boşuna çıkmasın diye onları merkezde bırakıyoruz

özer abi yoları tam bilmediği için yanlış sapağa giriyor ve bozuk taşlı topraklı bir çıkmaz yola giriyoruz kim demiş swadovla cross olmaz diye ..... heyyy koçum benim beeeee

tabi sağolsun özer abimi uğurladıktan sonra ben yine kendi halime takılıyorum bizim bülent çmaktan kendinden geçmiş zaten benlşe sohbet edecek halde değil herif

eeee ne yapalım kartallar yanlız uçar tek tabanca basıyorum deklanşörün dibine

buda son olarak küçük bir ayrıntı hani yemekten geldiğimizde gördüm ya ulen ne bahtsız bedeviyim diye geldi aklıma ama sağolsunlar kısa sürede durumu farkederek tam faal çalışan bir fotoğrafçı arkadaşları olduğunu farkedince akşam saatine doğru bana torpillice bir ekmek arası yapmışlar ulen ben bu paraşütçüleri sevmeye başladım

aslında daha çok resim var ama yükle yükle bitmez konunun özünü anlatmaya yettiğine inanıyorum ve satırlarıma son vermeden önce , yine hiç hesapta yokken hatta motosikletin adının bile anılmayacağı bir günde , insanların ve konunun tam ortasında birdenbire günün tüm seyrini motosiklet adına çeviren ve güzelleştiren (speddy özer abime ) nadrov nadir ağabeyime ve aytaç kardeşime çok teşekkür ederim iyiki varsınız

ellerinizden öpüyorum saygılar sevgiler.
    Garip, vlknsyrn ve binbaki bunu beğendiler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    çok güzel olmuş irfan abim..paylaşımın için saol

saygılar
    piyanist_irf bunu beğendi.
    birGarip..

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fusuy364 bunu beğendi güzel bir etkinlik ve gezi, paylaşım için teşekkürler
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    <script src='http://img42.imageshack.us/shareable/?i=jngruppe.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

Jönlere bakın hele ,haber de vermezler.
    Paylaım için teşekkürler.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    oraya gidip paraşütün birini kapıp atlamadıktan sonra kedi ve ciğerci mevzusunu neyleyim ben?????
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    <script src='http://img42.imageshack.us/shareable/?i=jngruppe.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>http://img42.imageshack.us/img42/1656/jngruppe.jpg</noscript>

Jönlere bakın hele ,haber de vermezler.
    Paylaım için teşekkürler.
    Bak anlatayım serdar abi beni düvme hemen her şey özer agamın başının altından çıkmıştır benim hiç kabahatım yok ben sadece belki bir umutla (tandem) uçuşu (artçı gibin bişey işte )yaparım diye oradaki pilot hocalara yalakalık çekerken ahanda bi baktım özer abiler geldiler oraya , ben sıyrılıyorum aranızdan abi kusura kalmayın anında tüyerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oraya gidip paraşütün birini kapıp atlamadıktan sonra kedi ve ciğerci mevzusunu neyleyim ben?????

kankam samedim ağırımmmmm , şu anda harmandalını dinliyorum önce gel buraya bi harmandalı oynayalım beraber gübeği erit ama gusura galma kankam dost acı söyler o balkonla seni pindirmezler paraşüte , gemüklü kaç kg. basıyon sorması ayıp

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    doskanigi çıktım bugün..eridim süzüldüm iyicene be...

bu sünnet gerginliği eritti beni...

24 haziranda gelebilirsen görürsün..kısa süre ben arabayla gelen motorcu arkadaşlar olursa karışık kortej yapmayı planlıyorum..
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doskanigi çıktım bugün..eridim süzüldüm iyicene be...

bu sünnet gerginliği eritti beni...

24 haziranda gelebilirsen görürsün..kısa süre ben arabayla gelen motorcu arkadaşlar olursa karışık kortej yapmayı planlıyorum..
    22-23-24 Haziranda 2 adet kesilecek bir adtte evlenecek kardeşler var pamığım gelmeyi çok isterdim inan ... ne sünneti bu yavvv, senin oğlan eşşek kadar oldu o mu sünnet olacak ??

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    irfan bey abiiicim şimdi bunlara binmek için ne gerekıyor nasıl olurda uçarız bizde
    Yapalım Bır organızasyon olmamı ))

Motosikleti
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan bey abiiicim şimdi bunlara binmek için ne gerekıyor nasıl olurda uçarız bizde
    Yapalım Bır organızasyon olmamı ))
    iyi bir soru öncelikle bilinçli olmak ve eğitim şart , çünkü tek canımız var sonrasında cesaret ,istemek aslında çok riskli gibi görünsede bu güne kadar kullanılan ekipmanlar yüzünden neredeyse yok denecek kadar az lakin oluşan kazaların çoğu plotaj hatasından kaynaklı , pazar günü yaklaşık 100 ün üzerinde atlayış oldu pilotaj hatalarından kaynaklı ufak tefek sorunlar yaşandı ama yaralanma vs. olmadı ,

çok acayip bir şey öyle bir zevk yok

uçarızda etkinlik yapmazmıyız olur vala neden olmasınki

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    yav biz atlarız kesinn ya paraşüt acılmaz yada ipimipi kopar martı falan dadanır:D yükseklik olayı ters aga motorla 300 basarım daha güvenli bence :D
    Motosiklet mucidi

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    terkos karaburun civarında vardı böyle atlayışlar,
    o sıralar cok kalabalık oldugumuzdan kısmet olmadı atlamaya uçmaya fakat şu gün toplanalım veya gelın gıdelım dedıgınız gün seve seve gelmeye hazırım,,,

malıyeti ne oluyor bir ATLAMANIN

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğitim fiyatları ne kadar abi ?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross
    Sevgili İrfan kardeşim bakıyorum Havalardasın geneama dikkat et,sakinseytan hakan'ın dediği"yav biz atlarız kesin ya paraşüt acılmaz yada ipimipi kopar martı falan dadanır:D yükseklik olayı ters aga motorla 300 basarım daha güvenli bence :D" bence de daha mantıklı,
    Haa unutmadan,sen havalarda da gezsen motorculardan kurtulamazsın boşa uğraşma,ummadığın yerde karşına çıkarlar

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    oo irfan abi beni aradınız ama malesef gelemedim mazaretim var biliyorsun
    ulen bizim memelekette daha ne manzalar var ama hiç olmayacak zamanda geldiniz ki
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    terkos karaburun civarında vardı böyle atlayışlar,
    o sıralar cok kalabalık oldugumuzdan kısmet olmadı atlamaya uçmaya fakat şu gün toplanalım veya gelın gıdelım dedıgınız gün seve seve gelmeye hazırım,,,

malıyeti ne oluyor bir ATLAMANIN
    valla 70 ila 100 lira arsında değişiyor ama o gün 5-6 hevesli konuk geldi kişi başı 70 liradan diye konuşuldu ben öyle duydum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Alıntı esirci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili İrfan kardeşim bakıyorum Havalardasın geneama dikkat et,sakinseytan hakan'ın dediği"yav biz atlarız kesin ya paraşüt acılmaz yada ipimipi kopar martı falan dadanır:D yükseklik olayı ters aga motorla 300 basarım daha güvenli bence :D" bence de daha mantıklı,
    Haa unutmadan,sen havalarda da gezsen motorculardan kurtulamazsın boşa uğraşma,ummadığın yerde karşına çıkarlar
    abi korkunun ecele faydası yok olacaksa motosiklettede olur arabadada sadece bilinçsiz kullanmak tehlikeli olabilir , zaten motosiklette affetmiyor, ben gözümü kararttım ilhan abi , bu işi çözmem lazım öyle hava civa değil içimdeki hevesi,n geçeceğini sanmıyorum çocukken ayva ağacının çubuklarından , çuvalarla kanat yapmıştım , su deposunun tepesi,nden atlayıp burnumun üzerine çakıldım

o acıyı duymadan vayyy beee 1 metre uçtum diye ne kadar sevinmiştim halbuki sıçrasaydım belki 2 metrede giderdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oo irfan abi beni aradınız ama malesef gelemedim mazaretim var biliyorsun
    ulen bizim memelekette daha ne manzalar var ama hiç olmayacak zamanda geldiniz ki
    nasip be fatihim oraya gelip seni göremedikya ne diyelim kısmet ya kardeşin yanlış zamanda evlenmiş yada biz yanlış zamanda geldik, hayırlı uğurlu olsun allah mutluluklar versin kendilerine

daha çok geleceğim gibi görünüyor o tarafa sıkıntı yapma bıkarsın

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    gel abi gel her zaman beklerim
    ben gelemedim karamürsele
    bari sen gel
    yeğen in bu kış okula gidecek
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav biz atlarız kesinn ya paraşüt acılmaz yada ipimipi kopar martı falan dadanır:D yükseklik olayı ters aga motorla 300 basarım daha güvenli bence :D
    2 mm kalınlığındaki o paraşüt ipi abartısız 200 kg yüke dayanım gösteriyormuş sizin yerinizede sordum ve o iplerden bi,rsürü var olmadı yedeğin var yani yedek paraşüt

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gel abi gel her zaman beklerim
    ben gelemedim karamürsele
    bari sen gel
    yeğen in bu kış okula gidecek
    hakkaten demi yavvvv

nadrov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    İrfan yazdikların için teşekkür ederim biz de seni görmekten mutlu olduk .İnşallah birdaha sen uçarken geliriz

Motosikleti
    Alıntı nadrov adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan yazdikların için teşekkür ederim biz de seni görmekten mutlu olduk .İnşallah birdaha sen uçarken geliriz
    abi allah kaza keder vermez ise ağustos 15 inden sonra bulutlarla tanışma zamanı gelmiş olacak inşallah , tabi daha sonra ekipman durumlarına bakmam lazım hayırlısı diyelim ,

çok iyi yaptınız nadir abi valla çok güzel moral oldu banada öperim ellerinden

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)