Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ahlatcık Orman Kulesi / 04.02.2006 / KASTAMONU

Motovento
    REKLAM ALANI
    monza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Drz 400s
    Merhabalar...
    Güne öğlene doğru başladım, perdemi açtım ama dışarı karanlık, sevimsiz. Kastamonu üstüne sevimsiz bir sis, duman çökmüş yine, ama ben bugün motorumun sesini duymak, azmak istiyordum. Bülenti aradım, biraz işim var gelirim dedi, giyindim, çıktım, büroya gittim fotoğraf makinesi almaya.

İş yerim ve oturduğum lojman

Haftasonu olmasına rağmen arazide olan arabalar vardı.

Bülent geldi, çıkalım dağlara... şehrin bulutlarının üstüne çıkmak istiyorduk, İstanbul yolunda ilerledikten sonra köy yollarına girdik.

Hedefimiz fotoğraftaki tepeydi...

Bülentin Dt si kestirmeden gitmek istiyor

Tepeye çıkan patika köyden ayrılıyor,

Bülent önden daldı, ama nafile, karın altı çimen, lastikler tutunmuyor.

Birkaç fotoğraf aldık burdan

Ahlatcık Orman Yangın Gözetleme Kulesine gidelim dedim ama yolu açıkmıydı :?: 177 yi (Orman Yangını İhbar Telefonu - ÜCRETSİZ) aradım, kuleye sordular, yolu açıkmış, yeni hedef belirlendi, Ahlatcık'a çıkacaktık. Kastamonu-İstanbul yoluna geri döndük, burda biraz ilerledikten sonra Ahlatcık ayrımından köy yoluna girdik. Köy yolunu greyder silmiş ama yer yer buzluydu, 5-6 km. gittikten sonra kule yoluna girdik, bu yol daha iyiyidi (eee nede olsa bu yolu ormanın greyderi temizlemiş 2-3 Km de burda gittikten sonra kuledeydik. 177 den sorduğumuz için kule bekcisi Sadık usta, köpekleri bağlamış bizi bekliyordu. Soba başına geçmeden manzarayı ölümsüzleştirdik.

Çıkmayı planlayıpta köy içinden döndüğümüz tepe

Burası Germeçtepe Barajı, ama sisler altında

Büyük ve küçük Hacet Tepeler

Sisler altında Kastamonu. Şehir çok soğuk ve sisliydi, ama dağlarda güneş var.

Ilgaz dağ sırası

Tepelerin eteği benim bölgem Handüzü Orman İşletme Şefliği

Biz kule bekcisi Sadık Usta biliyorduk ama kulenin asıl bekcisi (Fotoğraf anca kulenin 2. katından, köpeğin uzağından zoom la çekilmiştir

Sıcak soba+çay+muhabbet. Ben ve kule bekcisi Sadık Usta.

Dışardaki çoban köpeğinin yanona yaklaşamamış olabilirim ama içerdeki köpeği uzun uzun korkmadan sevdim...

Mola sonrası güneş batmak üzereydi, ama bekci köpeği heyacanından hiçbirşey kaybetmemiş.

Gün batımından birkaç fotoğraf aldık

Ahlatcık Orman Kulesine veda ettik;

Kanımızda A-rı-za var, hava kararmış ama düzgün yoldan giden kim???

Kestirme diye daldık karların içine

Karları yara yara ilerledik.

Kimi yerlerde zorlandık ama geçtik.

Köy yoluna çıktığımızda bu kadar sevineceğimizi düşünmezdim... Bu anı fotoğraflayalım

Hava kararır kararmaz ayaza çekmiş, yer don olmuş, ana yola çıkınca rahatlarız diyorduk, bu seferde sis başladı. 5-6 m. önümüzü görünmüyor, ayrıcada çok soğuktu. Asfaltta basar gideriz diyorduk fakat 25 km.lik yolda 60 ı geçemedik, kaskın camı dondu, mecburen vizör açık gittim, yanaklarımı hissedemez olmuştum, Kastamonu'ya girdiğime hiç bu kadar sevinmedim

Farkında değildim, Bülent donmuşsun dedi, sanki kendisi farklıydı

Üzerim buz kaplanmış.

O ara babam aradı, yemeğe gidiyorlarmış, benide çağırdı, eve gidip üzerimi değişip arabayla çıkmayı gözüm yemedi, sarı kızımla bastık gittik turaş Otel'e... Otele girdiğimde herkes uzaydan gelmiş gibi bakıyordu. Kastamonu'da Şubat ayında, soğuk bir kış gününde bir adam motosikletle, üzeri buz kaplı bir şekilde yemeğe gelmişti. Kaskı çıkarınca tanıdılarda içeri aldılar neyseki :lol:

Yorgun ve soğuk günü sonu... Sıcak muhabbet + Yeni Rakı, ısınmak için mükemmel ikili :twisted:

Sevgili babam ve Mehmet abi...

(Bu arada oturduğumuz yer ile evimin arası 100 m. bile yok, motor+alkol gibi tezat olmadı)
    Akgün Karakaya
    Orman Mühendisi
    Suzuki Drz 400S
    A-rı-za No :37
    Kastamonu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    hadi hadi yeme bizi basbaya alkol var evinde baya uzakta yutmadık manzara ve resimler hoş ellerinize sağlık.Ama bizim burda kar yok gerçi olsada bizim cruiserleri sırtımıza alıp biz gezdirirdik onları
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    Hayta bu olsa gerek.sonsuz özgürlük.

www.ARIZALILAR.COM
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

motorcuq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 model HONDA CBR 600 RR ve mondıal 150 zat
    aboicim bu karda omotorda nasıl durulur alkolsuzyavv.gezi çok hoş teşekkürler

hido720 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250
    abi hayat bu yaaa hep hayallerim bunlar biz ölmüşüz de ağlayanımız yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı Sonsovalye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Polaris Kar Motoru
    Şefim, ellerine sağlık..

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Sevgili Akgün kardsim..
    Sizleri gönülden tebrik etmemek mümkün diil. Hayat budur yaa..(Bekçi köpeği hariç.. ) Ayaklarınıza sağlık.. Kimbilir ne güseldi kuledeki çay...

monza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Drz 400s
    Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim,
    Motor, yok yaw eve inan çok yakınız, bir gün yolunuz düşerse buralara otururuz beraber. Keşke burda artık kar olmasa, motorumun lastiği toprağa hasret kaldı, artık giderken toz kalksın istiyorum.
    Hasan hocam, kesinlikle, sende geziyorsun böyle dağ tepe, enduronun keyfi apayrı, özgürlük.
    Bekleriz arkadaşlar buralara, her zaman sıcak bir demlik çayımız, yada buz gibi 1a mız, buzlu bir rakımız bulunur.
    Akgün Karakaya
    Orman Mühendisi
    Suzuki Drz 400S
    A-rı-za No :37
    Kastamonu

Motosikleti
    honda siwerwing 400
    abi siz harbiden arızasınız

efe150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151rs-yuan cup110
    harika bir gezi olmuş potoğraflar içinde ellerinize sağlık çok güzel olmuş ayrıca fotğraflarda ilerde bir anı olarak baktığınızda içinizi güzel duygular kaplayacak devamlarını dilerim allah bizede nasip etsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler