Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir İznik geziside benden

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmet cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X

Uploaded with ImageShack.us

Havaların müsaade ettiği ölçüde hafta sonu turlarına devam ediyoruz. Bu hafta planda İznik vardı. Ben ve sevgili yolcum planlama yaparken bir başka motor sevdalısı tecrübeli gruptan güzel bir teklif aldık ve güzargahta son düzeltmeler yapıldı.

Cumartesi sabah hava güzel tatlı bir serinlik var ve biz Eskihisar iskelesinde Eniştemizi ve biricik yolcusu ile Kuzeni beklerken çay ve tost ile bir yandanda kahvaltımızı yapıyoruz. İlk beklenen çift sabah 9 civarı BMW 1150 R motosikleti ile göründüler. Kuzen trafiğe takıldı heralde niye geçikti falan derken yokuştan aşağı iki tekerlek takılmış bir at üzerinde Kuzen göründü. Yaklaşınca anladıkki o bir at değil “KTM Adventure” imiş. Bu şekilde bende ilk defa bu azman enduro off-road karışımı motoru inceleme imkanı buldum. Neyse arabalıya bindik ve atıştırmaya devam.

Topçular iskelesinden güney-doğu istikametinde Kuzen önde BMW ortada ben geride yola koyulduk. Kuzen önde rehberimizdi ve bolca sağa sola dönüşler yaptığı için ben bir yerden sonra koptum ve nereden gittik nereleri geçtik bilemiyorum. Hatırladığım güzel bir bağ yolunda incir ve ayva ağaçlarına dadandığımız ve bolca yediğimiz. Bölgede çok ilginç, Roma dönemine ait bir dikilitaş vb. birçok tarihi kalıntı mevcut. Tarih severler için cennet gibi bir yer.
    İznik öncesi göl kenarında bir mola daha veriyoruz ve güzel çaylar eşliğinde bölgedeki motosilet severler ile sohbetler ediliyor. Manzara nefis. Mola verdiğimiz yerde kır düğünü hazırlıkları vardı ve onları izlemekte çok ilginçti bizler için.

Artık İznikteyiz ve motorcu ne yapar? Bölgede yiğecek içecek ne var ne yoksa peşinde koşar. Dolayısıyla İznik'in en popüler köftecisindeyiz. Köfteler, tatlılar ve hizmet kalitesi gerçekten güzel.
    İznik'e gelipte çini olayına girmemek ayıptır. Bizde girdik olaya. Aldık bir iki hatıra eşya ve motorlara kırılmayacak şekilde yerleştirdik.

Motorcu dediğin, geldiği yoldan geri dönmez dedik ve dönüşü gölün güneyinden etrafını dolaşarak tamamlamak için yola koyulduk. Yollar harika tam bize göre bol viraj, ağaçlık ve trafik yok. Kuzen bir ara sıkıldı biz yavaş gidiyoruz diye bende çocuk sıkılmasın diye biraz gaz açayım dedim. Güzel bir gazlama sonunda mola yerine doğru yavaşladık. Kuzen “abi sen ne yaptın” deyince “sen beni gaza getirdin” dedimsede Halam olayı görmüş ve “sen oğlumu geçtin suçu oğluma atma” diye beni azarladı. :-) Neyse. Güzel bir çay bahçesinden bir mola daha verildi.

Çevre çok güzel ve fotoğraf çekimi için zaman var.

Orhangazi, Yalova üzerinden yine Topçulardan karşıya geçiyoruz. “Yalova'dan niye binmediler” diyenler için söyleyeyim vapur kalkmıştı ve biz beklemek istemeyen aksiyon motorcularıyız.

Berbat istanbul E5 trafiğinde boğuşma beni yine gerdi fakat güzel bir gün geçirdik ve vukuatsız evlerimizdeyiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmet cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X
    Özür bazı fotoğraflar sorunlu aşağıdaki bağlantıdan izlenebilir.

İznik Fotoğrafları

Fotoğraf kareleri; facebook'da gayet net ve güzel. Paylaşım için
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Bizlere referans olacak ve ileride çok işimize yarayacak bi gezi olmuş,

paylaşım için teşekkürler.

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    On numara....
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    hayırlı yolculuklar herkeze
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

duygudurum.com da bir arkadaşım anlatmıştı izik güzel diye şimdi resimlerinizi görünce arkadaşıma hak verdim, iznik bayramda sana geliyorum. paylaşım için sağ olun beni heveslendirdiniz.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    iznikte birşey yenecekse o da en son fotoğrafın 50 metre ilerisinde köfteci yusufun süper köfteleridir. üstelik çorba bedava.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)