Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Donmuş Göller & Daday / 14 Ocak 2006 - Kastamonu

Motovento
    REKLAM ALANI
    monza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Drz 400s
    Merhabalar...
    Kastamonu'da ağır geçiyor. Kar, çamur bir şey değilde bütün yollar buzlu, çok kayıyor. Haftasonu için sahile doğru inme planları vardı ama arkadaşlar dağ geçitlerinin zorlar diye baskı yapınca yakınlara gitmeye karar verdik. Muhteşem ikili :wink: ben ve Bülent, yanımıza endurocu adayı Sinan'ıda alıp cumartesi öğlen Daday'a yola çıktık.
    Daday Kastamonu'nun etli ekmek başkentidir, en güzel etli ekmek orda yapılır derler (vejeteryan endurocu olarak bu konuda kişisel görüşlerimi belirtemiyorum) İlk mola etli ekmek salonuydu.

Arkadaşlar afiyetle doyurdular karınlarını.

Benimde lise yıllarım Daday'da geçtiği için ayrı bir yeri vardır.
    Sinan'ın motoru (malesef) enduro olmadığı için onunda Suzuki Banditi ile gelebileceği bir güzergah belirledik.

(Bandit satılık, hatta enduro ile takasda olabilir http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...t?AdId=2172744)

İlk hedefimiz Taşçılar Göletiydi. Manzara tahmin ettiğim gibiydi, gölet donmuş!

Sinan'ı manzaralı bir yerde bıraktıktan sonra Bülent'le biraz kudurmaya gittik.

VE kudurduk :twisted:

Barajın stinde gitmek hiç ummadığım kadar zordu, üzerinde çok fazla taş vardı ve sürekli arka teker aşağı doğru atıyordu.

Geldiğimizde Sinan donmak üzereydi, bizde terlemiş ve rahatlamıştık.

Toplu bir hatıra fotoğrafı...

Hava gerçekten çok soğuktu ama. Ateş yakmak için başka yere geçtik.

Bizim yaş dallar mı yandı yoksa motordan çekilen benzin mi tam anlayamadım :?:

Donmuş göl manzarası daha da üşütüyor insanı.

Buzun üstüne atılan taşlar.

Gezi güzergahında Yumurtacı Göletide vardı daha, hem motora binersek ısınırdık belki :?

Daday'a döndük içeceğimizi aldıktan sonra Yumurtacı Göletindeydik.

Daday'lı arkadaşlarla karşılaştık, ayak üstü biraz muhabbet, Daday'dan havadisler...

Sinan'ı arkadaşlarla bıraktıktan azmaya gittik, fotoğrafımız yok, çünkü video çekiyorum diye hiç fotoğraf çekmemiş!

Burda da manzara aynı, Yumurtacı Göletide donmuş ama burda buz üstünde taş değil bol bol içki şişesi var!!! Burası ilçeye yakın olduğu için gelen giden çok oluyor.

Ballıdağın manzarası gölünkinden daha güzel.

Ballıdağ'ın havası çok temiz ve sağlıklıdır. Fotoğraftaki binanında yapılış sebebi budur. Bina Ballıdağ Gögüs Hastalıkları ve Verem Hastanesi. Yıllardır bir çok verem hastası burda sağlığına kavuşuyor fakat bu günlerde hastanenin geleceği karanlık, kapatılması gündemde :!:

Zirve karlar altında, zirvede orman yangın gözetleme kulesi ve orman işletmesi telsiz rölesi, TRT ve Telekom vericileri var.

Gölün kenarına gittik. Sağolsun Sinan ateş vb. işlerle ilgilenecek bizde zıplıycak, gazlıycak geleceğiz. Ne yapalım O'da enduro alsaymış :twisted:

Gün batımı soğuğunda ateş çok iyi geldi.

Batan günün ardından çıkan ay manzarası mükemmeldi, keşke ordaki gibi fotoğraflarada yansıyabilse

Herşey çok güzeldi, takii dönüş yoluna kadar, güneş batmış sert bir ayaz vardı. Hatta motorun aynasında takılı kaskın dışı bile bu tutmuştu. Dünüş yolunda 40 km. yol bitmek bilmedi
    Akgün Karakaya
    Orman Mühendisi
    Suzuki Drz 400S
    A-rı-za No :37
    Kastamonu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    ahh ahh memleketimm!!! ben de ineboluluyum. baba siz kastamonulu musunuz yoksa mesleğiniz gereği mi ordasınız?
    bu arada etli ekmekleri sermişsiniz, nası canım çekti ya
    olmaz böyle nisbet!!!

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    enduroculara hep imrenirim ,teşekkürler...
    gaza gelme;kaza gelmesin

monza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Drz 400s
    lespaul, ne güzel memleketinizden bir esinti getirmiş oldum oralara, ben Kastamonu'lu değilim ama 23 senedir Kastamonu'da yaşıyorum, kendimide buralı gibi görüyorum. Bir memleket ziyaretinizde bende beklerim.
    motorinn, siz niye endurocu olmuyorsunuz? Var mı enduro gibisi
    Akgün Karakaya
    Orman Mühendisi
    Suzuki Drz 400S
    A-rı-za No :37
    Kastamonu

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Karar verdim 2 motor alacağım biri mutlaka enduro olacak
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    ben zaten yazları bazen daday, kastamonu ve inebolu ya gidiyorum.
    burdan birini buldum ya, gelirsem yazın uğrarım mutlaka

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler