Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karaçomak Baraj Gölü / 22 Ocak 2006 - KASTAMONU

Motovento
    REKLAM ALANI
    monza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Drz 400s
    Merhabalar...
    Üye kaydım yaklaşık 1 sene öncesine dayanmasına rağmen, sitede bir paylaşımım olmamıştı. Açılışı geçtiğimiz haftasonu yaptığımız geziyle yapıyorum

Merhabalar...
    Sibirya soğukları geldi gelecek derken, bu gün güzel bir gündü Kastamonu'da. Kışın ortasında, güneşi görmüşken kısa bir gezi yapmasak olmazdı. Bülent'i kahvaltı masasında buldum, yarım saat sonrasına sözleştik.

Başladım Bülent'i beklemeye.

Yollarda buz olduğu için fazla uzaklara gitmeyelim dedik, hafta içi gittiğimiz Karaçomak barajının diğer yakasına gitmeye karar verdik.

Arka lastiğimin dişleri iyica azaldı ama yinede idare ediyor

Karaçomak Barajı Kastamonu'nun içme suyunu sağlıyor, Kastamonu'ya gelenler bilirler, şehrin ortasından boydan boya dere geçer, o derenin suyuda burdan gelir.

Binalar D.S.İ. nin.

Barajın gövde duvarıda burda.

Bülent ve Yamaha Dt 125 i. Bülent'de 2. makine arayışında, kafasında XT 600, KLR 650, DR 650 gibi modeller var, arayıştayız.

Havayı değerlendiren tek biz değiliz, balık tutmaya gelenlerde var.

Buralarda biraz azdıktan sonra, tekrar ana yola çıktık. İlerde güzel bir koy daha vardı, oraya inmeye çalışacaktık.

Hafta içi yaptığımız gezide indiğimiz koy, define kazıları olan.

Koya iniş zor oldu, eğim fazla ve yolda yarıklar olduğu için.
    Burda biraz dinlendik, güzergah belirledik, çıkabilirsek Bahadır Köyü tarafından Ankara yoluna çıkmaya karar verdik.

Gittiğimiz yol Kastamonu - İhsangazi yolu. Asfalt çok buzlu, biran önce orman yollarına dalsak rahatlayacağız.

Burası Bülent'in çok sevdiği bir nokta, yılardır her geçtiğinde burada fotoğraf alırmış. Barajın suyu çok azalmış ama.

Orman yoluna çıkmadan önce bir mola daha verelim istedik.

Prof.Dr. Fikret Saatcioğlu Çesmesi. Fikret Saatcioğlu hocamız Türk ormancılık tekniğe yönelik çok değerli çalışmalar yapmış, kitaplar yayınlamış, saygın bir bilim adamı. Biz üniversitede derslerine yetişemedik fakat kitaplarıyla okuduk, deneme sahalarını inceledik.
    Türk ormancılığına kazandırdıkların için teşekkürler hocam, huzur içinde yat...

Hocamızın anıp, biraz dinlendikten sonra orman yoluna girdik nihayet.

Zorlu bir tırmanış yaptık, fotoğraf çekmedik çünkü durduktan sonra kalkmayı gözümüz yemedi, hep tam gaz, bol patinaj tırmandık. Sonunda Ankara yoluna çıktık, daha hava kararmadığı için biraz kent ormanında oyalandık.
    Bu arada rakım yükseldiği için karda arttı.

Kastamonu Kent Ormanı'nda gözetleme kulesine geldik, anahtarı yanıma almayı unuttuğum için kuleye çıkamadık.

Bu ağacıda Akkaya tarafında ormanda ben bulmuştum, kurumaya yüz tutmuş bir Karaçamdı, bende dekorasyon olsun diye dairemizin bahçesine getirmiştim, Kent Ormanı kurulurken buraya getirdik. Ama orman içinde de görmenizi isterdim bu ağacı.

Biz ağaç heykelle ilgilenirken bizim Drz seyir terasına çımış, etrafı izliyor

Motorumu yalnız bırakmadım.

Dönüşe geçtik ama, tabiki doğru yoldan gitmedik yine, girdik orman içine.

Hava kararmaya başlayınca, bu kadar atraksiyon yeter deyip, yolun geri kalanını asfalttan yaptık.
    Soğuklar öncesi son güneşide böyle değerlendirdik, artık bahar gelsin............
    Akgün Karakaya
    Orman Mühendisi
    Suzuki Drz 400S
    A-rı-za No :37
    Kastamonu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    güzell,teşekkürler...
    gaza gelme;kaza gelmesin

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu soğuk havalarda sizin gibi cengaverlerde olmasa biz hangi resimlere bakacağız.
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    merhaba, çok güzel bir gezi olmuş zaten motorunuz da çok güzel elinize sağlık. size sormak istediğim daha doğrusu merak ettiğim bir soru var, acaba o ilk fotoğrafta motosikletin arkasında bulunan kapalı garajın içerisinde bulunan kırmızı otomobilin modeli ne? Klasik mi?

Selam bizimde paylaştiniz için saol elline salik

Motosikleti
    Suzuki Drz 400s
    Teşekkürler arkadaşlar...
    İlnapoli, garajdaki otomobil Fiat Coupe, bence bir klasik, ülkeye girişi 2 basamaklı rakamlarda olmuş, benim otomobilimde sürekli kapalı garajda muhafaza edildi, kötü havalarda kullanılmadı, üzerine kar yağmadı, hiç bir kazası olmadı.....
    Akgün Karakaya
    Orman Mühendisi
    Suzuki Drz 400S
    Kastamonu

Motosikleti
    Arıyor
    valla ne diyeyim ilk an bi Ferrari 355'e benzettim ama yerden biraz yüksek olduğunu görünce bir Ferrari olmadığını anladım ama olsun Fiat da Ferrari gibi bir italyan ne de olsa..

Motosikleti
    Suzuki Drz 400s
    Ahh, ahh nerde Ferrari F355.
    Tasarımcı ortak coupe de pininfarina tasarımı
    Akgün Karakaya
    Orman Mühendisi
    Suzuki Drz 400S
    Kastamonu

Motosikleti
    Arıyor
    Evet biliyorum herhalde o yüzden karıştırdık Ferrari'yle Fiat'ı ikisinde de pininfarina parmağı var ne de olsa

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    kendi gezimi yazmaktan ancak vakit buldum,ama süper manzara güzel bir muacera ellerine sağlık paylaştığın için teşekkürler
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

vasox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    baba çok güzel resimler elinize saglık teşekürler

ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    sizi tebrik etmekten başka ne denebilirki
    paylaştığınız için sağolun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler