Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbu-Assos gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    alketas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Arkadaşlar selamlar.
    07.07.2010 çarşamba saat 12.30 da yenikapı- bandırma vapuru ile bandırmaya geçiyor ve bandırma'dan assos'a doğru gaz açıyorum. Daha önce bu güzergaha gitmiş tecrübeli arkadadaşların tavsiyesi olurmu. Nerede kalınır, yol üzerindeki çadır kamplar, bozuk yollar, güzel yollar, güzel manzaralar vs.
    Ayrıca bu tarihlerde bu bölgede olacak olan arkadaş var mıdır?
    Carpe Diem or Carpe Diem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gezerek ve güzel yollardan geçmek istiyorsan yukarıdan; Çanakkale üzerinden gitmen daha mantıklı olur bence.
    Biz de kısmetse 10 Temmuz sabahı bu güzergahtan, Assos-Altınoluk-Ayvalık-İzmir-Çeşme-Didim yapmayı düşünüyoruz.
    Malesef yollatın durumunu bilmiyorum ama, sen gittikten sonra yol durumu bilgisini buradan paylaşırsan da çok sevinirim.

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    selamlar;
    ananem Akçay'da yaşadığı için yazları motosikletle sık sık giderim. Ve şu ana kadar 1 kere, o da arabayla gittiğimde, denizotobüsünü tercih ettim. Çünkü Yenikapı kapıdan Bandırma'ya geldiğinizde Asos'a gitmek için yine nerden baksanız 300 km bi yol yapmanız gerekiyor ve geçmeniz gereken Bandırma - Balıkesir arasındaki tek şeritli gidiş gelişli yol tam anlamıyla bir felaket.

Onun yerine Tekirdağ üzerinden gitmenizi tavsiye derim. 420 km sonra Asos'tasınız. Mahmutbey gişelerden sonra Tekirdağ'a kadar otoban. Ondan sonra otoban yok ancak asfalt kalitesi hiç de fena olmayan duble yollar sizi Asos'a ulaştırıyor.

Zaten böyle yollar otobanlar gibi ruhsuz olmuyor. Epey seyirlik bir yol ve istediğiniz de durup dinlenebileceğiniz sağlı sollu bir çok yer var.

En son geçen sene gitmiştim; 1 senede asfalt ne kadar bozulabilir bilmem ama sonra "bak seni dinledik de mahvolduk" deme

Şahsen sadece kaz dağlarından Asos yoluna inerkenki 25 kilometelik dağ yolu için bile bu yolu tercih ederim. Muhteşem bir manzara ve çam ormanları insana yaşadığını hissettiriyor.

sonuç olarak tercih senin. Ya son derece sıkıcı 1.5 saatlik deniz yolculuğu + 300 km yol ya da 420 km'lik seyirlik ve keyifli bir yol. Üstüne üstlük Tekirdağ'da köfte yeme imkanın da var

Başka öğrenmek istediğin bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:55 ----------

Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezerek ve güzel yollardan geçmek istiyorsan yukarıdan; Çanakkale üzerinden gitmen daha mantıklı olur bence.
    Biz de kısmetse 10 Temmuz sabahı bu güzergahtan, Assos-Altınoluk-Ayvalık-İzmir-Çeşme-Didim yapmayı düşünüyoruz.
    Malesef yollatın durumunu bilmiyorum ama, sen gittikten sonra yol durumu bilgisini buradan paylaşırsan da çok sevinirim.

Avalık'tan sonrasını bilmiyorum ama haliyle geçmen gerekecek Balıkesir - Ayvalık arasındaki yol geçen sene tam bir kabus olmuştu benim için. 40 km'lik bir yoldu yanlış hatırlamıyorsam ama sıcağın da etkisiyle bana 400 km gibi gelmişti. Sen en iyisi güzergahını değiştir ya da motosikletini

ghusmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150, f650gs

Muhtemelen izlemeniz gereken rota resimdeki gibi olacaktır.
    Bandırma-Gönen yolunu bilmiyorum ancak Gönen-Balya yolunu 2 hafta kadar önce geçtim, yoğun yağmurlar nedeniyle yer yer yollarda çukurlar oluşmuştu ancak 2 haftadır doğru düzgün yağmur yağmadı çukurları kapamışlardır.

Balya-Balıkesir yolu arasındaki yol oldukça düzgün, daha bugün geçtim, viraj seviyorsanız bayılacaksınız.

Balıkesir-Edremit yoluna çıkınca dikkat etmeniz gereken tek şey önünüzde mutlaka bir araba olsun, çünkü gidiş-geliş olan yolda motosikleti görünce sollamaktan çekinmiyorlar ancak önünüzde araba olursa daha rahat edersiniz.

Edremit-Küçükkuyu arası bölünmüş yol sıkıntı yok.

Küçükkuyu'dan hemen sonra düzlük biterken sola sahil yoluna sapılıyor, yol yine gidiş-geliş önünüze bir araba almanızda fayda var.

Assos-Behramkale tabelalarını takip ederek Assoss'a varabilirsiniz.

Bu güzergahta Assoss'a varmadan birkaç km önce sahilde Kadırga koyu var orada çok sayıda kamping alanı var.

Vaktiniz olursa daha önce linkteki gezi raporum vardı belki yardımcı olur.http://www.motosiklet.net/forum/etki...i-noktasi.html

Olur da Edremit-Ayvalık yapmak isterseniz bu bölgede yol çalışmaları var. Gerçi büyük kısmı bitti ama Burhaniye-Gömeç arasında bir kısım yol çalışmaları devam ediyor ancak yol genelde bölünmüş ve güzel bir yol.

Başka öğrenmek istedikleriniz olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.
    Hayırlı yolculuklar.
    0 Rh +

F650GS 2009

bandırma-balıkesir yolu fena değil gidiş geliş çift şerit yeni yaptılar yolları ama asfalt yok mıcır dökmüşler.

Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avalık'tan sonrasını bilmiyorum ama haliyle geçmen gerekecek Balıkesir - Ayvalık arasındaki yol geçen sene tam bir kabus olmuştu benim için. 40 km'lik bir yoldu yanlış hatırlamıyorsam ama sıcağın da etkisiyle bana 400 km gibi gelmişti. Sen en iyisi güzergahını değiştir ya da motosikletini
    Sağol bilgiler için, benim anneanne de Altınoluk'ta olduğu için arabayla birçok defa gitmişliğim var ve Tekirdağ güzergahının yolu hep daha iyi olarak kalmış aklımda. Ama en az 4 sene oldu heralde o tarafa gitmeyeli.
    Bizim niyetimiz de Tekirdağ üzerinden geze geze, bol bol mola vererek gitmek zaten. Acelemiz yok nasıl olsa.

Motosikleti
    CBR 600 F
    Sağol bilgiler için, benim anneanne de Altınoluk'ta olduğu için arabayla birçok defa gitmişliğim var ve Tekirdağ güzergahının yolu hep daha iyi olarak kalmış aklımda. Ama en az 4 sene oldu heralde o tarafa gitmeyeli.
    Bizim niyetimiz de Tekirdağ üzerinden geze geze, bol bol mola vererek gitmek zaten. Acelemiz yok nasıl olsa.
    Yol hala düzgün, daha on gün önce geldim Altın oluk'tan
    Ancak Tekirdağ'a girmeden önce (takriben 3-5km önce) yokuş aşağı inerken solda bir AVM var, radar'a dikkat 55 km üzeri meskun mahale girildiğinden radara yakalanabilirsiniz. Radar Işıklar öncesinde yol üzerine kurulmuş "U" profil üzerindeki sensörlerde bilginize...

Aynı şekilde bir radar da Tekirdağ içerisinde var

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mihaink adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ancak Tekirdağ'a girmeden önce (takriben 3-5km önce) yokuş aşağı inerken solda bir AVM var, radar'a dikkat 55 km üzeri meskun mahale girildiğinden radara yakalanabilirsiniz. Radar Işıklar öncesinde yol üzerine kurulmuş "U" profil üzerindeki sensörlerde bilginize...

Tekirdağ'a hiç girmeden eski maksi yeni migros'un karşısından çevre yoluna çıkılırsa radar sorunu olmaz

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Arkadaşlar bilgi için çok teşekkürler. Tabiki yolculuk dönüşü yol tecrübelerimi burada sizlerle paylaşırım. Dreamdark Çanakkele üzerinden gidemeyeceğim maalesef çünkü feribot biletimi almış bulunmaktayım.Belki 10 Temmuz akşamı bu bölgede biryerlerde karşılaşırız. Bende siyah F 650 GS var. senin CBR ı not ettim
    Ghusmen harita ve özellikle hayati bilgiler için çok teşekkür ederim. Yolları bilmediğim için google map te kendime bir rota oluşturamamıştım. Senin verdiğin rotayı kullanacağım. Ayrıca kadırga koyunu da not aldım. büyük ihtimal bu koyda 1 gece konaklayabilirim.
    Kazdağlarına Çanakkale üzerinden gelirken mi tırmanaybiliyoruz? Mesela Balya'dan Kazdağlarına vursam ve sonra Assos'a geçsem çok mu ızdıraplı olur?
    Carpe Diem or Carpe Diem

ghusmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150, f650gs
    Alıntı alketas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bilgi için çok teşekkürler. Tabiki yolculuk dönüşü yol tecrübelerimi burada sizlerle paylaşırım. Dreamdark Çanakkele üzerinden gidemeyeceğim maalesef çünkü feribot biletimi almış bulunmaktayım.Belki 10 Temmuz akşamı bu bölgede biryerlerde karşılaşırız. Bende siyah F 650 GS var. senin CBR ı not ettim
    Ghusmen harita ve özellikle hayati bilgiler için çok teşekkür ederim. Yolları bilmediğim için google map te kendime bir rota oluşturamamıştım. Senin verdiğin rotayı kullanacağım. Ayrıca kadırga koyunu da not aldım. büyük ihtimal bu koyda 1 gece konaklayabilirim.
    Kazdağlarına Çanakkale üzerinden gelirken mi tırmanaybiliyoruz? Mesela Balya'dan Kazdağlarına vursam ve sonra Assos'a geçsem çok mu ızdıraplı olur?

Balya'dan Edremit tarafına dönerseniz de yol çok güzel ve eğlenceli. Daha dün edremit-balya-edremit (160km) yolu yaptım, her hafta da buradaki arkadaşlar ile eğitim amaçlı bu güzergahta çalışıyoruz. Bu güzergahta önünüze her an bir sincabın çıkabileceği ihtimalini göz ardı etmemelisiniz

Şu yazılarıma da bir bakın isterseniz.
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...09-agonya.html

http://www.motosiklet.net/forum/etki...gi-360%BA.html
    0 Rh +

F650GS 2009

Alıntı mihaink adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekirdağ'a hiç girmeden eski maksi yeni migros'un karşısından çevre yoluna çıkılırsa radar sorunu olmaz
    Teşekkürler faydalı bilgiler için arkadaşlar.

Alıntı alketas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısmetse Ctesi akşamüstüne doğru Asos'ta oluruz heralde, F650GS'lere pür dikkat kesileceğim.

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Ghusmen vermiş olduğun linklerin hepsini okudum ve yine harikalar yaratmışsın.
    köpekler konusunu bende kara kara düşünmekteyim. Bizim istanbul köpekleri motoru durdurunca paşa paşa yollarına devam ediyolar ama anadolu çoban köpekleri ile karşılaşırsam naparım ben de bilmiyorum

dreamdark umarım karşılaşırız.

herkese sevgiler
    Carpe Diem or Carpe Diem

Arkadaşlar kısmetse Cumartesi sabah erkenden Altınoluk'a doğru yola çıkıyoruz ve güzergah konusunda hala kesin bir karar vermiş değiliz.

Aklımızda 3 seçeneğimiz var :

1- İstanbul-Tekirdağ-Gelibolu-Çanakkale-Altınoluk.
    Toplam 450 km. karayolu ve 7 saat.

2- Feribotla Bandırma-Biga-Çanakkale-Altınoluk.
    Toplam 261 km. ve 4 saat karayolu + 2 saat feribot = 6 Saat

3- Feribotla Bandırma-Balıkesir-Altınoluk.
    Toplam 217 km. ve 3 sa. 50 dk. karayolu + 2 saat feribot = 5 sa. 50 dk.

Bizim için en önemli kriterlerden bir tanesi yolun düzgün olması.
    Malum motorumuz Enduro değil ve bozuk/çukurlu/yıpranmış yollarda seyahat hayli yıpratıcı olabiliyor.

Bu güzergahlar hakkında bilgisi olanlar tüm açılardan (+) ve (-) yönleri konusunda bilgi ve tavsiyelerde bulunabilirlerse sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Her yaz defalarca Altınoluğa gider gelirim.Kullandığım güzergah,sakin ve keyifli olması açısından istanbul-çanakkale dir.Bu yaz henüz gidemedim.Yolların durumunu bilmiyorum ancak geçen seneye nazaran tahribat olduğunu sanmıyorum.Otoban sürüşü sevmeyenlere kesinlikle bu güzergahı tavsiye ederim.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

ımroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-strom DL 650
    Arkadaşlar kısmetse Cumartesi sabah erkenden Altınoluk'a doğru yola çıkıyoruz ve güzergah konusunda hala kesin bir karar vermiş değiliz.

Aklımızda 3 seçeneğimiz var :

1- İstanbul-Tekirdağ-Gelibolu-Çanakkale-Altınoluk.
    Toplam 450 km. karayolu ve 7 saat.

2- Feribotla Bandırma-Biga-Çanakkale-Altınoluk.
    Toplam 261 km. ve 4 saat karayolu + 2 saat feribot = 6 Saat

3- Feribotla Bandırma-Balıkesir-Altınoluk.
    Toplam 217 km. ve 3 sa. 50 dk. karayolu + 2 saat feribot = 5 sa. 50 dk.

Bizim için en önemli kriterlerden bir tanesi yolun düzgün olması.
    Malum motorumuz Enduro değil ve bozuk/çukurlu/yıpranmış yollarda seyahat hayli yıpratıcı olabiliyor.

Bu güzergahlar hakkında bilgisi olanlar tüm açılardan (+) ve (-) yönleri konusunda bilgi ve tavsiyelerde bulunabilirlerse sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Çok kesin değil fakat bende yıllık iznime ayrılırsam 1 nolu güzegahı kullanıcam belkide karşılaşırız..

Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her yaz defalarca Altınoluğa gider gelirim.Kullandığım güzergah,sakin ve keyifli olması açısından istanbul-çanakkale dir.Bu yaz henüz gidemedim.Yolların durumunu bilmiyorum ancak geçen seneye nazaran tahribat olduğunu sanmıyorum.Otoban sürüşü sevmeyenlere kesinlikle bu güzergahı tavsiye ederim.
    Yani 1. seçenek diyorsun hocam.
    Peki ne kadar sürüyor yol, hangi süratte seyrediyorsun ve ne kadar sürede bir, nerelerde mola verme ihtiyacı hissediyorsun?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:01 ----------

Alıntı ımroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok kesin değil fakat bende yıllık iznime ayrılırsam 1 nolu güzegahı kullanıcam belkide karşılaşırız..
    Hocam denk gelirse ve biz de bu güzergahı kullanmaya kesin karar verirsek, beraber bile gidebiliriz 2 motor.

Motosikleti
    Suzuki V-strom DL 650
    Yani 1. seçenek diyorsun hocam.
    Peki ne kadar sürüyor yol, hangi süratte seyrediyorsun ve ne kadar sürede bir, nerelerde mola verme ihtiyacı hissediyorsun?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:01 ----------

Hocam denk gelirse ve biz de bu güzergahı kullanmaya kesin karar verirsek, beraber bile gidebiliriz 2 motor.
    bana uyar çok mutlu olurum benim durum netlik kazanınca haberleşelim..

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Biz geçen sene Hellstorm ile İstanbul - Keşan - Çanakkale - Assos yapmıştık çok keyifli bir geziydi. Lakin yolun Gelibolu kısmında rüzgardan perişan olduğumuzu da belirtmek durumundayım. Çanakkale'de Kabatepe Orman Kampında kalmıştık. Assos'ta ise limana inince en sondaki çadır kampta kalmıştık. İkisinide tavsiye ederim. Bu arada Assos'ta kaleden limana inen yolu bizim gibi gecenin bir yarısı inerseniz söyliyeyim zerre ışık yok ve yol inanamayacağınız kadar virajlı dikkatli olun! Biz dönerken gündüz gözü ile yolu gördüğümüzde nasıl indik biz burdan be diye şaşırıp kalmıştık zira...
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Motosikleti
    Suzuki V-strom DL 650
    ben bu yolu geçen senede gittim gökçeada son durağımdı ama müthiş keyif almıştım bu sefer adaya değilde daha ileriye gidip kararımı orada vericem hayırlısı bakalım

hellstorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R dı.Sattı.
    Alıntı MrSandman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz geçen sene Hellstorm ile İstanbul - Keşan - Çanakkale - Assos yapmıştık çok keyifli bir geziydi. Lakin yolun Gelibolu kısmında rüzgardan perişan olduğumuzu da belirtmek durumundayım. Çanakkale'de Kabatepe Orman Kampında kalmıştık. Assos'ta ise limana inince en sondaki çadır kampta kalmıştık. İkisinide tavsiye ederim. Bu arada Assos'ta kaleden limana inen yolu bizim gibi gecenin bir yarısı inerseniz söyliyeyim zerre ışık yok ve yol inanamayacağınız kadar virajlı dikkatli olun! Biz dönerken gündüz gözü ile yolu gördüğümüzde nasıl indik biz burdan be diye şaşırıp kalmıştık zira...
    Yolun her 1 metresi ayrı keyifliydi bence. Çanakkale orman kampındaki komşularımız biz ayrılırken baya üzülmüşlerdi. Assosta kaldığımız çadır kentteki Zeki Müren aşığı kazları hatırladıkça hala gülerim. Ve Müze kart alın! Çünkü Çanakkaledeki Truva harabelerine ve Behramkaledeki Müzeye biletle giriş çok pahalı. Bizde yoktu ve baya üzülmüştük. Keşanı geçince Koru dağından sonra yol mavi-yeşil oluyor çevreye bakarken yolu kaçırabilirsiniz. Keşan Yenimuhacır köyünde Ali'nin yerinde Meşhur ve şöhretinden daha lezzetli olan Satır Köfteyi yemeden geçmeyin derimAyrıca Tekirdağda köftenin üstüne mutlaka dondurmalı peynir helvası götürün birer porsiyon. offf anlatırken canım çekti.
    Try not.Do or do not.There is no try. (Yoda)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)