Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

SYM hd 200 ile550 km tam gaz gezim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sym Hd 200 Evo
    Hd 200 evo kullanıcısıyım, kurye işi yapıyorum ve motorum şu an 47000 km yi geçti ve belli bir km sonra değişmesi gerekenler (balata, yağ, kayış, bilya, buji, hava filtresi vs.. )hariç sorun çıkarmadı.

Makina zorlamadan kullanılırsa 100000 km yi rahatlıkla aşacağını düşünüyorum ve bende nasip olursa 100000 km yi görmek istiyorum , eski kasa sym Hd 200 motorumdan kalma "48000 km" yi aşmış kayışı yedek olarak yanımda taşıyorum.

Hd 200 ile kıyas yapacağım makina honda sh 150 (piyasada pek yok ), dylan 150 ve ps 150i olur, çünkü hepsinin motoru aynı sadece kasaları değişik.

Hd 200: 171 cc 15.5 hp
    Sh 150: 152 cc 15.8 hp

ikiside seri ve atak, iki makinayıda kullandığım için performanslarını biliyorum.
    Bu yüzden ikisi arasında tercih yapmak zor olur, ama piyasada sh 150 pek fazla olmadığı ve yüksek performanslı, büyük tekerlekli başka makina olmadığı için tercihimi Hd 200 den yana kullanırım.
    Adem Balkan bunu beğendi.
    Asla Kimselerin Umudunu Kırma, Belki Sahip Olduğu Tek Şey O dur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    mekanik birazda şans işi diyebiliriz.hd 200 ler benımde dıkkatımı çekıyor. ama ondada biraz yedek parça sıkıntısı yaşanıyor(yetkili satıcısı arkadaşımın söylemesi oda)
    xmax ı bütün kronık sorunlarını bilerek almıstım çünkü çok beğeniyordum.aldığımda 5000km deydi tertemızdı. 10,000km de devirdaım pompasını bozdu.kendim uğrasmama ragmen tamır edemedım ve küçücük parçaya 200 tl vermem acaip sinirime dokundu.ondan sonra hemen satış ilanını verdim ertesi günde satıldı. sattığım gün hararet müshiride sorun çıkarmaya basladı. birde kavrama balatalarının sonunun yaklaştığını belırten kalkısta tıtremeler. ama halen xmax ın gidişini,rahatlığını, seriliğini ararım. hele o bagajı yokmu tek kelimeyle harika.zaten xmaxlar avrupada üretiliyor. kaliteli bir japon üretimi olsaydı asla satmazdım.şuan cbf e devam,güç tatmin etmesede sağlam ve parça ucuz. ama aklımda halen bir dylan150 , ps150 , hd 200 gibi seçenekler dolaşıyor.belli olmaz belki denk gelirse cbf yi satar bunlardan birine zıplarım.
    hd 200 ü öven çok övüyor , diğer kısım ise yerden yere vuruyor. bu kısmı biraz karışık

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mekanik birazda şans işi diyebiliriz.hd 200 ler benımde dıkkatımı çekıyor. ama ondada biraz yedek parça sıkıntısı yaşanıyor(yetkili satıcısı arkadaşımın söylemesi oda)
    xmax ı bütün kronık sorunlarını bilerek almıstım çünkü çok beğeniyordum.aldığımda 5000km deydi tertemızdı. 10,000km de devirdaım pompasını bozdu.kendim uğrasmama ragmen tamır edemedım ve küçücük parçaya 200 tl vermem acaip sinirime dokundu.ondan sonra hemen satış ilanını verdim ertesi günde satıldı. sattığım gün hararet müshiride sorun çıkarmaya basladı. birde kavrama balatalarının sonunun yaklaştığını belırten kalkısta tıtremeler. ama halen xmax ın gidişini,rahatlığını, seriliğini ararım. hele o bagajı yokmu tek kelimeyle harika.zaten xmaxlar avrupada üretiliyor. kaliteli bir japon üretimi olsaydı asla satmazdım.şuan cbf e devam,güç tatmin etmesede sağlam ve parça ucuz. ama aklımda halen bir dylan150 , ps150 , hd 200 gibi seçenekler dolaşıyor.belli olmaz belki denk gelirse cbf yi satar bunlardan birine zıplarım.
    hd 200 ü öven çok övüyor , diğer kısım ise yerden yere vuruyor. bu kısmı biraz karışık
    Barış Merhaba Hd 200 benimde gözlemim altında ve bence bu motoru yerden yere vuranlar genelde çok hor kullananlar gibi geliyor bana, yedek parça temin imkanı Honda gibi olsa bu motorda seçenekler arasına alınabilir aslında. Bende cbf e scooterdan geçtim, scooter olayınında güzelliği başka. Bide bu motor işi biraz da bana kalırsa şans işi gibi geliyor bana. Yani aldığın motordan yana şansın yoksa zati iş zor. Bide şu var. Cbf inde sorunlu motor olduğunu idea edenler var. Durum böyle. Vatandaşın biri sıfır cbf almış servisten eve giderken daha ilk km lerde motordan gelen acayip seslerin devamında servise geri dönmesi gerekmiş ve motoru değiştirmişler. Şimdi bu cbf i kötülemeye yetermi . Hor kullanmadığım halde arka amortisörüm patlamıştı mesela 4-5 bin km önce. 15 binli km lederdeydim. Bu binde bir görülen bi arıza çeşidiymiş. Peki bu cbf i kötülemeye yeteri. Bence elbette yetmez.

sym hd 200 ile dayanıklılık ve yoldaki sorunsuzlugu konusunda x max ile kıyaslamak yanlış olur.
    sym yi tek geçerim.
    yolda balıkesirden gezmeye gelen scooter sevdalısı arkadaşın x max ı yolda kaldıgı için bizi burda baya bir eziyet çektirmişti. sym nin aküsünü çıkarsan bile manyatolu oldugundan dolayı yola devam eder. yeterki üstündeki yorulmasın 1000lerce km durmadan gidebilir. kendim bile hondayı satıp sym hd 200 aldım.

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    aynı kişiler bi sym fanatikliği yapıyor .. yapsınlarda x-max a çamur atmasınlar...X-max la aynı klasmanda olmayan bi motoru kıyaslamak başlıca hata zaten...2006 x-max kullanaıyorum son derece memnunum...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    iyi de bunun neresi gezi yazısı?
    "tamgaz 550 km yaptım" deyip üç foto eklemekle gezi yazısı olur mu?.

Alıntı jada82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hd 200 evo kullanıcısıyım, kurye işi yapıyorum ve motorum şu an 47000 km yi geçti ve belli bir km sonra değişmesi gerekenler (balata, yağ, kayış, bilya, buji, hava filtresi vs.. )hariç sorun çıkarmadı.

Makina zorlamadan kullanılırsa 100000 km yi rahatlıkla aşacağını düşünüyorum ve bende nasip olursa 100000 km yi görmek istiyorum , eski kasa sym Hd 200 motorumdan kalma "48000 km" yi aşmış kayışı yedek olarak yanımda taşıyorum.

Hd 200 ile kıyas yapacağım makina honda sh 150 (piyasada pek yok ), dylan 150 ve ps 150i olur, çünkü hepsinin motoru aynı sadece kasaları değişik.

Hd 200: 171 cc 15.5 hp
    Sh 150: 152 cc 15.8 hp

ikiside seri ve atak, iki makinayıda kullandığım için performanslarını biliyorum.
    Bu yüzden ikisi arasında tercih yapmak zor olur, ama piyasada sh 150 pek fazla olmadığı ve yüksek performanslı, büyük tekerlekli başka makina olmadığı için tercihimi Hd 200 den yana kullanırım.

sen 2 tane hd 200 kullanıcısı olarak arada bu sitelere girip bize yardımcı olmanı dilerim

Motosikleti
    sym hd 200
    bu motor herşeyin boyunca hakkını verir ben satığıma çok pişman oldum nerede ise ağlayacaktım? arkanıza bakmadan gide bileceğiniz bir motor 15 yıldır motor kullanıyorum böyle yola aç bi makina yok ( kendi boyundakiler için diyorum)

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı vfr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotograf makinası benim degildi oyüzden fazla foto koyamadım bir daha ki seferlere işaallah çok foto koyarım
    evet abi birdahakine daha fazla koymani arzuluyoruz..
    Busefer az olmus...
    (Yanlis anlasilmasin foto dan bahsediyorum ben)
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

kurnazdağlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD2 200İ
    Selam arkadaşlar, ben de bu ay başında 2. el bir hd200 alarak aranıza katıldım. Motor 15.000 km' de olmasına rağmen performansının yeni motordan hiç farkı yok. Dengesi ise çok iyi, ben de kullanmadan önce bu kadar iyi olacağını tahmin edemezdim. Büyük tekerlekli scooter düşünen arkadaşları üzmeyecek bir makina bence. Yeni yılınız şimdiden hayırlı olsun, Allah yolumuzu açık etsin, hepimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

frequency48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 V-TECH
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!!

konumuz her ne kadar motorsiklet olsa da imzandaki büyük söz için seni tebrik ederim,saygı duyarım.
    içinde Atatürk sevgisi ve bağlılığı olan herkesi (senin de müsadenle) aynı imzayı kullanmaya davet etmek isterim.

ne mutlu türküm diyene

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    x max kendını ıspatlamıs avrupada deıl dunyada en cok satan modellerden bırıdır lutfen kımse karsına hd 200le cıkmasın.bi kere yol yapar dıen arkadaslar galıba x max in 9000km yapılan gezısını takıp etmemısler adam 2 kısıyle avrupayı dolastı geldı yoldada tek bır sorunla karsılasmamıs bunuda fotograflarla kanıtlamıs

TürkiyeSym HD 200 evo üretim hatalı çıktı? Sakın almayın destek sıfır...

Arkadaslar HD 200 evo üretim hatalı çıktı. Bu motorun doğru düzgün servisi yok 7 veya 8bininiz çöpe gider.. Ayrıca Honda bu motoru çıkarsa belki derdim. Sirf oyuzden distrubutoru bulmak icin fuara gittim..Ama ne ısınız var bunları getirenler bana fuarda ses çıkarma diye rüşvet bile teklif ettiler... Yani motoru geri almadılar...
    Şubat 2012 de aldığım HD 200 motorumun ilk 300 km bakımı ucretsiz derken 65 tl aldılar.. Daha sonra motor bozuldu. Uretim hatasi binde bir olur dediler..kabul ettiler. Ama geri almadilar..Ayrıca 800km motor krank ve pistonlar gitti. Garanti den yeni motor talep ettim. Vermediler..100tl servis parası alarak parça taktik dediler.. Sonra 1 hafta sonra yine çalışmadı dediler 140 tl ye aku sattılar.. Akudende olmadı. Dediler konjonktür değiştirdiler.. Motoru alali 2 veya 3 ay olmadan... Motorun bana masrafı 500 tl.. Allah'ını seven bu insanlara itimat etmesin.. 7.400 tl verip sıfır aldığım motor kapıda çalışmıyor. Şimdide şarj kayısı diye değiştirmen gerekiyor. Diyorlar. Bütün bakımlarıni yetkili serviste yaptım. yağ ücretleri dahil yaptığımı kase basarak ispatli sekilde bende zaten. Bunların bilgisayar ortamında Honda gibi duzenleri yok. O yuzden evraklarimla tüketici mahkemesine doktor beyle beraber bunları şikayet edeceğiz...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı yunusemrem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar HD 200 evo üretim hatalı çıktı. Bu motorun doğru düzgün servisi yok 7 veya 8bininiz çöpe gider.. Ayrıca Honda bu motoru çıkarsa belki derdim. Sirf oyuzden distrubutoru bulmak icin fuara gittim..Ama ne ısınız var bunları getirenler bana fuarda ses çıkarma diye rüşvet bile teklif ettiler... Yani motoru geri almadılar...
    Şubat 2012 de aldığım HD 200 motorumun ilk 300 km bakımı ucretsiz derken 65 tl aldılar.. Daha sonra motor bozuldu. Uretim hatasi binde bir olur dediler..kabul ettiler. Ama geri almadilar..Ayrıca 800km motor krank ve pistonlar gitti. Garanti den yeni motor talep ettim. Vermediler..100tl servis parası alarak parça taktik dediler.. Sonra 1 hafta sonra yine çalışmadı dediler 140 tl ye aku sattılar.. Akudende olmadı. Dediler konjonktür değiştirdiler.. Motoru alali 2 veya 3 ay olmadan... Motorun bana masrafı 500 tl.. Allah'ını seven bu insanlara itimat etmesin.. 7.400 tl verip sıfır aldığım motor kapıda çalışmıyor. Şimdide şarj kayısı diye değiştirmen gerekiyor. Diyorlar. Bütün bakımlarıni yetkili serviste yaptım. yağ ücretleri dahil yaptığımı kase basarak ispatli sekilde bende zaten. Bunların bilgisayar ortamında Honda gibi duzenleri yok. O yuzden evraklarimla tüketici mahkemesine doktor beyle beraber bunları şikayet edeceğiz...
    hocam çok geçmiş olsun öncelikle
    sizin gibi burda dürüstçe derdini açan bizimle paylaşan az insan var
    bu motoruda öve öve bitiremiyorlar biz sanki bilmiyoruz
    benimkisi koskoca honda onda bile gazı verince debriyaj baskı discının sesi geliyor o bile beni sinir etmeye yetiyor
    ama maksimum bu yani bukadar büyük sorun yaşasam bende dilekçe yazardım
    Mustafa Kemal Atatürk

toujours09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-İNAZUMA-MT9 SP
    bende buralara tırmandım 200 km[IMG][/IMG]

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı toujours09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu adam dünden beri açtığı başlıklarla çok dikkat çekti
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler