Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

İst. MT Yol grubu. 22 Kasım Sapancı gezi fotoğrafları

Motovento
    REKLAM ALANI
    siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Burası gişelere girmek için sağa doğru kıvrılmaya başladığımız nokta, zaman dikkat ederseniz sağa doğru şerit de kırılmaya başlıyor... Yoksa yazılanların hepsi doğru...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki sene izmit otobanda sağanak başlamıştı, biz 4,5 motorduk, inanılmaz bir yağmur deli gibi.

Altında SS'de olsa öyle deli gibi gidemeyeceğin bir hava, hadi gittin, arkadaşların kalacak yapamıyorsun, mecbur sağ şeritten 60-70 gidiyoruz.

Tünele girerken arkamıza bir kamyon kornayla yapıştı, emniyet şeridi inan yarım metre su, ne yaptı ne etti, hepimizi o suya soktu, hatta birbirimize çarpıyorduk.

Bu kamyon ne yaptığının farkında mı bence değil, çünkü içersinde kazanılmış hak geri alınmaz mantığıyla ehliyeti cebinde duran ilkokul mezunu olan ve hayatta da kendini geliştirmeyi başaramamış bir kro var.

Adam bilmiyor ki birini öldürebileceğini, ona göre motorlu pisikletler yolu tıkamış!

İşi var gücü var adamın....
    Aslında biraz benim inadıma yaşadık o olayı.

5 motosiklettik ve ben en arkadan gidiyordum, tünele girmeden önce herkes emniyet şeridinden gitmeye başladı hızımız 70'ti sanırım ama tünele girince daha da yavaşladık çünkü çok fazla su birikintisi vardı tünel içinde.

Ben inatla emniyet şeridine geçmedim ve emniyet şeridindeki bütün arkadaşlarımında benim olduğum sağ şeride geçmesi için onların hizzasında en arkadan seyir ediyordum. Tünel içinde görüş azaldığı ve her taraftan üzerimize sular fışkırdığı için hızımız 50ye düşmüştü (diğer araçlarında 70'i geçmiyordu açıkçası).
    Tünelde arkama bir tır dayandı ve ben şerit hakkımı sonuna kadar savunmak istedim bir müddet korna eşliğinde motosikletimin poposuna farlarını dayayarak gitti.

Artık motosiklete dokunma mesafesine gelince ben de korktum, tabi bu arada hiç kimse benim önüme yani emniyet şeridinden çıkıp sağ şeride geçerek benim önümü doldurmadığı için sap gibi tırla bire bir bir müddet irademi koruyarak giderken film şeridi gibi hayatım gözümün önünden geçtiği için son bir hamleyle bende kendimi fazlasıyla su dolmuş emniyet şeridine atmak zorunda kaldım.

Ama gene olsa gene yaparım, şerit hakkımı korurum.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    HONDA CBF 250
    Bu geziyi kaçırdığıma üzüldüm valla Fotpğraflar harika
    Pazar günü ordayım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:10 ----------

Alıntı Aytekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarsız, mirim fotoğraflar çok güzel ellerine sağlık. Kıskandım vallahi, tekrar dslr yatırımına mı girsem ne.? Yok yok motoru değişeyim ben en iyisi

Anıl bende bir iki kare vardı senin avlanırken avlandığın, bakiim sana yollamamışsam zipler mail atarım.
    Anıl sözünde duruyo ve atıo

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Alıntı zeytin1977 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu geziyi kaçırdığıma üzüldüm valla Fotpğraflar harika
    Pazar günü ordayım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:10 ----------

Anıl sözünde duruyo ve atıo
    Kırkpınar(kahvaltı)-Maşukiye ve Kartepe bölgesindeydik..Diğer gezilerde görüşmek üzere..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında biraz benim inadıma yaşadık o olayı.

5 motosiklettik ve ben en arkadan gidiyordum, tünele girmeden önce herkes emniyet şeridinden gitmeye başladı hızımız 70'ti sanırım ama tünele girince daha da yavaşladık çünkü çok fazla su birikintisi vardı tünel içinde.

Ben inatla emniyet şeridine geçmedim ve emniyet şeridindeki bütün arkadaşlarımında benim olduğum sağ şeride geçmesi için onların hizzasında en arkadan seyir ediyordum. Tünel içinde görüş azaldığı ve her taraftan üzerimize sular fışkırdığı için hızımız 50ye düşmüştü (diğer araçlarında 70'i geçmiyordu açıkçası).
    Tünelde arkama bir tır dayandı ve ben şerit hakkımı sonuna kadar savunmak istedim bir müddet korna eşliğinde motosikletimin poposuna farlarını dayayarak gitti.

Artık motosiklete dokunma mesafesine gelince ben de korktum, tabi bu arada hiç kimse benim önüme yani emniyet şeridinden çıkıp sağ şeride geçerek benim önümü doldurmadığı için sap gibi tırla bire bir bir müddet irademi koruyarak giderken film şeridi gibi hayatım gözümün önünden geçtiği için son bir hamleyle bende kendimi fazlasıyla su dolmuş emniyet şeridine atmak zorunda kaldım.

Ama gene olsa gene yaparım, şerit hakkımı korurum.
    Bu olay gösteriyor ki yol verilmez alınır

Şaka bir yana kaba kuvvet bu şekilde de işe yarıyor işte. Ayenin dediği gibi motorlu pisikletler şeridini kapatmış olarak düşünüyor...

Motosikleti
    HONDA CBF 250
    Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırkpınar(kahvaltı)-Maşukiye ve Kartepe bölgesindeydik..Diğer gezilerde görüşmek üzere..
    Gezi organizasyonunu rotayı önceden biliyordum. Aile saadeti yüzünden katılamamıştım. Diğer etkinliğe katılıyorum.
    Görüşmek üzere...

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok estafurullah, benimki 30", hemde çift

Hoş yinede bir resim tam olarak sığmadı ya ben ona yanarım.

Yok yok 09'daki pert yazısı hikayeden pert, kaza yapınca yazmıştım, ciddi bir hasar yoktu, sağ sol yan grenajlar, kafa grenajı, kuyruk grenajı, far, kafa demiri, sağ ayna, ön fren hidrolik merkezi değişti sadece motor şuan çivi gibi.

Remzi olması gereken kısmında yüzde yüz haklısın, ancak uygulamada bu arkadaşlar haklı, şeridi ortalayıp giderlerse çok sürmez bir tır veya kamyon arkalarına tamponu dayayıp kornalara asılmaya başlar.

Bir tanesi korkup düşse hepsi kamyon altında kalır...

Ülkemizde otobanda motosiklet kullanacaksan malesef ya bu arkadaşların yaptığı gibi sığıntı şeklinde ilerleyeceksin, yada benim yaptığım gibi herkesin aklını alarak ilerleyeceksin.

Her ikiside çok tehlikeli ama birini seçmek mecburi.

Önceki sene izmit otobanda sağanak başlamıştı, biz 4,5 motorduk, inanılmaz bir yağmur deli gibi.

Altında SS'de olsa öyle deli gibi gidemeyeceğin bir hava, hadi gittin, arkadaşların kalacak yapamıyorsun, mecbur sağ şeritten 60-70 gidiyoruz.

Tünele girerken arkamıza bir kamyon kornayla yapıştı, emniyet şeridi inan yarım metre su, ne yaptı ne etti, hepimizi o suya soktu, hatta birbirimize çarpıyorduk.

Bu kamyon ne yaptığının farkında mı bence değil, çünkü içersinde kazanılmış hak geri alınmaz mantığıyla ehliyeti cebinde duran ilkokul mezunu olan ve hayatta da kendini geliştirmeyi başaramamış bir kro var.

Adam bilmiyor ki birini öldürebileceğini, ona göre motorlu pisikletler yolu tıkamış!

İşi var gücü var adamın....
    Murat ozaman baska türlü sorayim sana..
    Eger motorum maksimum 70 km ile gidiyorsa zaten cikmam otobana..
    inanki buradada ezerler adami.. Hemde türkiyeden daha cabuk. inan buna. Neticede burada otobanlar cok ama cok daha kalabalik ve yapilan sürat cok daha fazla..
    Resimde gördügüm kadariyla otoban 3 serit.. Beni gecicek adamin beni sollamak icin daha iki seridi var solda yani.. Rahat rahat gecer beni solumdan..
    Hem birde su var... Kamyonlarin ve TIR larin yapabilecegi azami sürat 90km/h..
    Motorcu arkadaslar 90 yada 100 km/h hiz yapsa sorun kalkicak derim ortadan... Benim fikrim..
    Uzaktan davulun sesi güzel gelirmis o misal yani..

Dedigim gibi burada otobana cikip 70 km/h sürat yaparsam benide ezerler..

Motorum bu sürati yapmiyorsa zaten otobana cikmam..
    Ölürüm.. Ha orada ha burada...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler