Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ironbutt(demirkıç)

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Art ciler omm ciler burayadamı bulaştınızBurası sizin gibi asilzedelere pek uymaz ama
    Asilzede derken anlam veremedim.Konuyla ilgli bir fikriniz yok herhalde sadece cevap yazıp mesaj sayınızı yukseltmek isteyen lerdenmisiniz.Eger OMM ve ART dekilerin egitim alıp motosikleti guvenli kullanmaları sizi rahatsız ediyorsa Turkiyede artık bilincleniyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Le Mans da bu türden bir dayanıklılık ve mühendislik test arenasıdır ama kimseyi
    körü körüne trafiğe salarak yapılmaz.Kazalar da sağlam olur ama insan hayatına
    daima en üst düzeyde saygı göstererek tamamlanır.

Burada kimseyi veya grupları hafife aalmak veya aşağılamak yada emeklerini
    küçümsemek için değil ,insanın mental ve fizik kondisyonuna aykırı ve trafiğe açık her yeri tuzaklar ve sinsi tehlikelerle dolu ülkemiz karayollarında bu işin
    tamamıyla yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum,yoksa bana ne deyip ,heves
    eden herkese haydi ne duruyorsunuz derdim.

Umarım ne dediğimi anlatabilmişimdir.
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Türkiye trafiğinde 100km gitmek Iron Butt olmaz ama kesinlikle Brave Heart olur.

Ayrıca bu performansa benim kondisyonum yetmez

Alıntı navigator55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Le Mans da bu türden bir dayanıklılık ve mühendislik test arenasıdır ama kimseyi
    körü körüne trafiğe salarak yapılmaz.Kazalar da sağlam olur ama insan hayatına
    daima en üst düzeyde saygı göstererek tamamlanır.

Burada kimseyi veya grupları hafife aalmak veya aşağılamak yada emeklerini
    küçümsemek için değil ,insanın mental ve fizik kondisyonuna aykırı ve trafiğe açık her yeri tuzaklar ve sinsi tehlikelerle dolu ülkemiz karayollarında bu işin
    tamamıyla yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum,yoksa bana ne deyip ,heves
    eden herkese haydi ne duruyorsunuz derdim.

Umarım ne dediğimi anlatabilmişimdir.
    Kavram kargasasına son vermek gerekır gbi geliyor benim ya yazımı okumadıgınızı yada dikkatli okumdıgını kanısındayım kimseye haydi sende diye baslayan bir yazım yok ayrıca acaba bu aksam bır dızıde bır film de seyrettıgı seyden atkılenıp sokaga cıkıp bunu uygulayan varmıdır.Ben hıkayemı anlattım.

bir sar istanbul a tepeden bakıp siir er yazıyor diger vatandas cıkıp seni yenecegım istanbul diyor.Herkes ne anlm cıkrtır bilemem ben hikayemi yazdım

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Halil Kaya;
    oncelikle hosgeldiniz.
    Ben bir mesaj yazmistim açtiginiz topige ama silinmis herhalde.
    Sonradan isim tanidik geldi.
    Daha dogrusu tanisma topiginizi okudum, oradan suphelendim.

Zafer beylerin guruptan Halil Kaya'misiniz?
    Oyleyse mesajim iyi ki silinmis.
    Biraz sert kaçacakti.

Tahmin ettigim Halil Kaya iseniz,
    Burnunuzu parmaklarinizla bastirip, 3 kere hiiii deyin.
    Ona gore yorum yazacam.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

ghusmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150, f650gs

Tebrikler

Tebrikler, bence bu deneme ile göğsünüzde gururla taşıyacağınız bir nişan sahibi olmuşsunuz. Çoğu insan böyle bir nişana sahip olmak için iç geçirir ama ne kadar zor elde edilebileceğini bilmediği için konuşur. En azından sıkı kuralları olan, amatörlüğe prim tanımayan bir ortamda bu işin yapılabileceğini göstermiş oldunuz.
    Bazıları sokak arasında, bazıları halı sahada, bazıları amatör ligde, bazıları süper ligde, bazıları da şampiyonlar liginde futbol oynar. Bence sizin yaptığınız da motosiklet sporunun şampiyonlar liginde futbol oynamak gibidir. (Ben de henüz sokak arasında top oynuyorum )

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlıklar 2 ser 2 şer maaşallah hepımız hayellerımızın peşinden gıtmek isterız ama bu isteğimiz coğu zaman malesef hayal olmaktan ılerı cıkmıyor ama bır gun mutlaka dıyoruz ve hayellerımızı not ediyoruz sevgıler
    bulgaristan ve yunanistan yakın aslında, kalabalık bir grupla, oranın dilini konuşabilen de biriyle neden olmasın
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu konuya bir mesaj yazdim ama nereye uçtu?

Sayin moderatorler bir cevabiniz varmi????
    Var.
    Konu 2 tane açılmış.
    Diğer konu kaldırıldığından yorum da uçtu.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Honda
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var.
    Konu 2 tane açılmış.
    Diğer konu kaldırıldığından yorum da uçtu.
    Nobetçi moderatorum benim.
    Neyse,
    Halil Kaya da uçtu zaten.

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halil Kaya;
    oncelikle hosgeldiniz.
    Ben bir mesaj yazmistim açtiginiz topige ama silinmis herhalde.
    Sonradan isim tanidik geldi.
    Daha dogrusu tanisma topiginizi okudum, oradan suphelendim.

Zafer beylerin guruptan Halil Kaya'misiniz?
    Oyleyse mesajim iyi ki silinmis.
    Biraz sert kaçacakti.

Tahmin ettigim Halil Kaya iseniz,
    Burnunuzu parmaklarinizla bastirip, 3 kere hiiii deyin.
    Ona gore yorum yazacam.
    Dogrudur ZAFER hoca ile beraber suruyoruz.

Motosikleti
    Honda
    O zaman tekrar hosgeldiniz.

Halil Hocam,
    ben motosikletle olan iliskinizi, aldiginiz egitimleri ve bu yolda verdiginiz gayreti çok iyi takip ettim.
    Bu nedenle burada kalkip size ders vermeye çalisacak degilim.
    Fakat Turkiye gibi oldukça tehlikeli ve duzensiz bir trafikte demir popo gibi mevzulara girmeyi tehlikeli buluyorum.
    Bu sadece kendiniz için degil, trafigi paylastiginiz digerleri içinde buyuk tehlike.

Insanin sinirlarini zorlamasi çok dogal.
    Bunca ekstrem spor bu nedenle var.
    Yani bu tür denemeler yapmak garipsenecek bir durum degil tabi.
    Ama dedigim gibi bunu trafikte yapmak bana gore çok sakincali.

Tabi ki siz hiç kimseye zarar vermek istemezsiniz.
    Ilerleyemeyeceginizi hissettiginiz an, mutlaka vaz geçerdiniz, bundan eminim.
    Bu nedenle elestirimi bu çerçevede degerlendirmenizi rica edecegim.

Yurdumuzda her yil 200 bin kaza oluyor.
    Her yil 5bin insanimiz, bu kazalarda can veriyor.
    Onbinlercesi yaralaniyor.

Sarhos, yorgun, uykusuz suruculer, dikkatsiz suruculer nedeniyle gerçeklesiyor bu kazalar.
    Bir anlik dalginligin sonu ölum oluveriyor.

Uykusuz, yorgun kullanan, kamyon-otobus suruculerine kiziyoruz.
    Motosiklet surucusune de kizmamiz gerekmez mi?

Bu yazdiklarim çerçevesinde ben motosikletle olan sportif aktivitelerin, mumkun oldugu kadar guvenli organizasyonlarda gerçeklesmesinin daha iyi olacagini dusunuyorum.
    Dakar gibi, Lemans yarislari gibi bir çok organizasyon var.
    Fakat Turkiye'de boyle bir imkan olmadiginin da farkindayim.
    Yapilsa guzel olur tabi.

Insan yapmak istedigi bir seyi, uygun ortam bulamiyorsa, risk alarak gerçeklestiriyor.
    Yoksa gozleri açik gidecek.
    O da var.

Neyse.
    Sag salim bitirmissiniz donmussunuz.
    Bilgi ve tecrubelerinizi forumumuzda paylasmaya devam ederseniz, seviniriz...

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı halilkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asilzede derken anlam veremedim.Konuyla ilgli bir fikriniz yok herhalde sadece cevap yazıp mesaj sayınızı yukseltmek isteyen lerdenmisiniz.Eger OMM ve ART dekilerin egitim alıp motosikleti guvenli kullanmaları sizi rahatsız ediyorsa Turkiyede artık bilincleniyor
    Konuyla ilgili belki sizden çok daha iyi bilgim var Halil bey!!Ayrıca OMM eğitimini bende almıştım.Daha sonra bu eğitim işi abartılıp OMM ticarethaneye döndükten sonra aranızdan ve sitenizden ayrıldım.Ayrıca siz Halil bey,benim OMM nin yazışma ortamında benim yazılarıma bolca müdahale ediyordunuz.
    Şimdi buraya el atma sebebinizi anlayamadım.Tahmin ediyorum siz yeni yetme IAM lar burada kendinize sömürülecek kurbanlar arıyorsunuz.Ama burası genelde gariban ve fazla parası olmayan genelde çin malı motosiklet kullanan motosikletçilerin sitesi.Siz asilzadeler derken bunu kastetmiştim.Yani burada kendinize yeni kurbanlar bulmanız zor olacak
    Ayrıca tamamen amerikan özentisi olan ironbutt(demirkıç)olayınada tamamen karşıyım.Türkiyenin ne yolları nede koşulları böyle bir şeye müsait değildir.Motosiklet hız sınırının 70 km. olduğu ve 120 km.içerisinde aynı yöne 4 tane radarın kurulduğu ülkemizde bunu yapmak çılgınlık ve enayilikten başka birşey değildir.Yada asilzade ve çok parası olanların yapacağı iştir.Ayrıca başınızdan geçecek ölümcül tehlikelerde cabasıdır.Bu demirkıç olayını yapalım derken ölen İzmir li kardeşleri ya bilmiyor yada unuttunuz herhalde.Bilmiyorsanız hocanıza sormanızı tavsiye ederim.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    Bu kadar tümsekli çukurlu yollarda amortisör iptali olur mu?
    Yaylı sele sizi rahat ettirse bile o motorun şasisi 6 aya kalmaz dökülür..

[QUOTE=necatik35;1816509]Konuyla ilgili belki sizden çok daha iyi bilgim var Halil bey!!Ayrıca OMM eğitimini bende almıştım.Daha sonra bu eğitim işi abartılıp OMM ticarethaneye döndükten sonra aranızdan ve sitenizden ayrıldım.Ayrıca siz Halil bey,benim OMM nin yazışma ortamında benim yazılarıma bolca müdahale ediyordunuz.
    Şimdi buraya el atma sebebinizi anlayamadım.Tahmin ediyorum siz yeni yetme IAM lar burada kendinize sömürülecek kurbanlar arıyorsunuz.Ama burası genelde gariban ve fazla parası olmayan genelde çin malı motosiklet kullanan motosikletçilerin sitesi.Siz asilzadeler derken bunu kastetmiştim.Yani burada kendinize yeni kurbanlar bulmanız zor olacak
    Ayrıca tamamen amerikan özentisi olan ironbutt(demirkıç)olayınada tamamen karşıyım.Türkiyenin ne yolları nede koşulları böyle bir şeye müsait değildir.Motosiklet hız sınırının 70 km. olduğu ve 120 km.içerisinde aynı yöne 4 tane radarın kurulduğu ülkemizde bunu yapmak çılgınlık ve enayilikten başka birşey değildir.Yada asilzade ve çok parası olanların yapacağı iştir.Ayrıca başınızdan geçecek ölümcül tehlikelerde cabasıdır.Bu demirkıç olayını yapalım derken ölen İzmir li kardeşleri ya bilmiyor yada unuttunuz herhalde.Bilmiyorsanız hocanıza sormanızı tavsiye ederim.

siz 70 km hızla mı gidiyorsunuz?

Motosikleti
    [QUOTE=halilkaya;1816698]
    Konuyla ilgili belki sizden çok daha iyi bilgim var Halil bey!!Ayrıca OMM eğitimini bende almıştım.Daha sonra bu eğitim işi abartılıp OMM ticarethaneye döndükten sonra aranızdan ve sitenizden ayrıldım.Ayrıca siz Halil bey,benim OMM nin yazışma ortamında benim yazılarıma bolca müdahale ediyordunuz.

siz 70 km hızla mı gidiyorsunuz?
    Radar kokusu aldığımda 60 km.ile bile gidiyorum
    Radarcıların kasıtlı olarak ekiplere 92 km.hızla gittiğinizi bildirdiklerini biliyormusunuz?Zira 92 rakamı motosiklet için cezayı katlama noktasıdır.)91 ile ceza yerseniz katlama olmaz ama 92 katlamalı cezaya girer
    Görüyorumki siz yazımın sadece 70 km.hız limiti kısmına takılıp kalmışsınız.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır

[QUOTE=necatik35;1816722]
    Alıntı halilkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Radar kokusu aldığımda 60 km.ile bile gidiyorum
    Radarcıların kasıtlı olarak ekiplere 92 km.hızla gittiğinizi bildirdiklerini biliyormusunuz?Zira 92 rakamı motosiklet için cezayı katlama noktasıdır.)91 ile ceza yerseniz katlama olmaz ama 92 katlamalı cezaya girer
    Görüyorumki siz yazımın sadece 70 km.hız limiti kısmına takılıp kalmışsınız.
    Focadasınız galıba ızmır e geldıgınızde ararsanız hem bunları konusma fırsatımız olur hemde tanısırız bodrolu calısıyorum tabıkı burjuva kaabul etmezsenız.Hem size OMM hem ART HEMDE DİGER LERİYLE İLGİLİ BİLGİLERİ PAYLASMIS OLURUZ Halil KAYA 052 450141

Motosikleti
    [QUOTE=halilkaya;1817429]

Focadasınız galıba ızmır e geldıgınızde ararsanız hem bunları konusma fırsatımız olur hemde tanısırız bodrolu calısıyorum tabıkı burjuva kaabul etmezsenız.Hem size OMM hem ART HEMDE DİGER LERİYLE İLGİLİ BİLGİLERİ PAYLASMIS OLURUZ Halil KAYA 052 450141
    Gürkan ın orada topluca döveceksiniz galiba beni

Motosikleti
    Aprilia CapoNord ETV 1000
    her ne fikre sahip olursak olalım bunu ifade ederken ve özelikle de son mesajlardaki üslubun biraz düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum..

ayrıca motoruna hükmedebilen herkes OMM eğitimini alabilir ama burada önemli olan eğitimi almak değil OMM mantalitesini kavramaktır.. ironbutt'ı türkiye'de gerçekleştirmiş birine gönülden tebriklerini ve desteğini ancak bu mantaliteyi kavrayanlar sunabilir..

burada bulunmasından kıvanç duyacağımız, bilgi, birikim ve tecrübelerinden fayda sağlayacağımız, ortamın kalitesini artıracak kişilere yapılacak bu tür davranışlar en fazla bizlerin kaçıracağı fırsatlara neden olacaktır... o kişilerin itibarlarını kaybetmelerine değil.....

Alıntı slowly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her ne fikre sahip olursak olalım bunu ifade ederken ve özelikle de son mesajlardaki üslubun biraz düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum..

ayrıca motoruna hükmedebilen herkes OMM eğitimini alabilir ama burada önemli olan eğitimi almak değil OMM mantalitesini kavramaktır.. ironbutt'ı türkiye'de gerçekleştirmiş birine gönülden tebriklerini ve desteğini ancak bu mantaliteyi kavrayanlar sunabilir..

burada bulunmasından kıvanç duyacağımız, bilgi, birikim ve tecrübelerinden fayda sağlayacağımız, ortamın kalitesini artıracak kişilere yapılacak bu tür davranışlar en fazla bizlerin kaçıracağı fırsatlara neden olacaktır... o kişilerin itibarlarını kaybetmelerine değil.....
    Hepimizin birbirinden ogrenecegi cok sey oldugunu dusunuyorum umarım cok seyi birlikte paylasırız

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler