Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Egeden karadenize 2 kişi

Motovento
    REKLAM ALANI
    TLGYLDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Geçen seneden beri planını yaptığım geziye sonunda çıkma imkanını buldum ve arkadaşım Volki ile hazırlıklarımıza başladık.Traih 17 temmuzu gösterdiğinde sonunda hayalimi gerçekleştirmeme saatler kalmıştı.
    Saat 19,30 u gösterdiğinde eczanemin kepenklerini kapadım ve eve vakit kaybetmeden gelip hazırlanıp yola çıktım ve kardeşimin volkanın yanına gittim.

Hemen gelip beni iş yerinin önunden aldıktan sonra derhal evine gidip eşyalarımızı ayarlamaya başladık

Ardından hazırlanmış olan sofraya oturduk ve yemek yemeğe gömüldük[:D]ama bir taraftanda planımızı bir kezdaha gözden geçiriyoruz bu ara.Sonrasında motorlarımızın yanına inip tekrardan yerleştirdik ve yola çıkmaya hazır hale geldik
    .
    http://i369.photobucket.com/albums/oo134/TLGYLDZ/temmuz%202009%20karadeniz%20turumuz/STP63441.jpg[/IMG
    ]

eşya yerleştirmenin ardından motorlarımızı kapalı alana götürdük
    saatler gece yarısını çoktan geçti ve bir kaçsaatlik uykunun ardından04,19 u gösterdiğinde harekete geçtik
    ]
    Uzun bir yolun ardından gün çoktan ağırmış ve güneş eşliğinde yolumuza devam ediyorduk.

10.30 da Afyon Özdilekte bir mola verdik ve gezinmeye başladık...
    ]
    Bir saatlik gezintiden sonra tekrardan yola koyulduk ve Cumhuriyet tesislerine yakın bir yerde bir mola daha veriyoruz...

bir kaçbirşey atıştırdıktan sonra hiç durmadan yollara devam ediyoruz gerci aralarda molada versek

sonunda Ankara'ya varıyoruz

Ankara tren istasyonunda 15 dk lık bır molanın ardından şuan Ankarada vatani görevini yapmakta olan arkadaşım kardeşim İsa ile buluşup görüşemediğimiz günlerin acısını çıkartıyoruz kısa bir sürede olsa.
    .
    Buluşmamızı bitirir bitirmez Ankara'nın Çubuk ilçesine gidiyoruz.Turşusu ve barajı ile Ankara'ya ün salan bir ilçede yıllar boyu yaşadığım için kankimi gezdirmek görevini üstleniyorum ve doğruca barajının olduğu yere çıkartıp gezdiriyorum

tepeden bir iki resmin ardından içeriye giriyoruz ve gezinip bir kaç resim daha çekiyoruz

Çubuktaki gezimizin ardından dinlenmek için tekrardan merkeze geri dönüyoruz ve konaklıyoruz Ertesi sabah hiç vakit kaybetmeden yola çıkıp Çankırı Kastamonu üzerinden sinop'a varmayı hedefliyoruz

ara ve köy yollarından gecerek Çankırıya varıyoruz

devamında vakit kaybetmeden ılgaz dağlarına doğru gidiyoruz ama yolda iki ufak çocuk görüp duruyoruz ne yapıyorlar diyee

meğer bu çocuklar domuz peşinde Tam bir av pazarı var ama kazanan gene insanoğlu oluyor
    ]
    bu ölen domuzun kuyruğunu kesip devlete bağlı resmi kuruluşa teslim ediyorlarmış ve karşılığında iki paket mermi alıyorlarmış.Bunlarıda gezimiz sayesinde öğrenmiş olduk ve yolumuza büyük bir hızla devam ettik bitmeyen yollarda dönüp duruyoruz

sonunda ılgaz dağları milli parkındayız

bir kaç resmin ardından cevredeki manzaralara hayran olmamak elde değil

bu resim faslından sonra doğru Kastamonuya doğru yöneliyoruz ve Kastamonudayız.

Saat oldu öğlen saatleri ve karnımız zil çalıyor[:D]yemek yemek diye kıvranırken merkezinde güzel bir mantı evi buluyoıruz yalnız güzel derken hersey buraya kadar iyi asıl sorun bundan sonraaa yol tarifi konusunda sakın fikir almayın yoksa çok pişman olursunuz:

Taşköprü hanönü üzerinden olan güzargahımız ne yazıkki sevgi mantı evinin kibar beyefendisi tarafından direk daday inebolu çatalzeytin güzergahına yönlendiriliyoruz

Ama şu gerçek manzarasına hayran olabilecek bir çok yerden geçmedik hani güzel yerler

yoğun foto ve yolun ardından 5 dk lık bır mola daha arkadaşımın kalbi okadar güzelki taaaaa sırtına vurmuş resmen

ardından yollar bizi bekler diyerek yola devam diyoruz ama bir yere kadar yol bitiyor sel felaketinden dolayı

bu geldiğimiz güzergahta bir kaçgun öncesinde yasanan sel felaketinden yol çökmüş durumda ve bizler beklemek zorunda kaldık

Bekle bekle nereye kadar dedik ve altımızdaki chopperları enduro zannedip atladık tepesine ama nereye değil mikaldık taş üzerinde ne geri ne ileri

uzun uğraşın ardından19,30 da Sinop'a girdik ve bu anımzı ölümsüzleştirmek adına gene bir foto çektik

Ufak bir şehir turu ardından pansiyon arayıp yorgunluğumuzu üzerimizden atmak istiyorduk.Uzun aramalarımız sonucunda bır aile pansiyonu bulduk ve yerleştik

]
    tarzan gibi sabah erkenden kalkıp bir iki resim dedim

kardeşim bu ara hala yatıyoruykucummm beimmmmmm

öle böle kaldırdım ve hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra tekrar yola
    ama önce kahvaltı molasıı

ardından rutin bir iki kontrol ve zincir yağlama olayları

sinopta mondial yamaha servisi Emin KAPLAN yardımlarından dolayı tsk ler sonrasında benzin molası ama biraz yolun ardından

gerçi burada kendimize benzin aldık gibi olduk ama neyse tekrardan hazırlıklarımız bır yandan devam ediyor

yola cıkmaya hazırız yollardayız yeniden ÜNYE'ye geliyoruz ve bir mola daha

illaki yol diyen motorlarımız belli bir süre sonra bize mola demeye başladılar ve Fatsa'da Cemil günayın dükkanında dinlenmeye cekıldılerbizde bu ara chopperdan ınıp altımızda kaybolan race bındık ama rahat değil alışmışız biz büyük ve hantal makinalara

ne varsa insanın kendi motoru diyerek koyuluyoruz gene yollara

ve kamp kurabıleceğimiz guzel bır alan bakıyoruz ve sonunda bıraz yol aldıktan sonraa cok güzel bir yer buluyoruz Çaytepede saklıbahçe diye bir yer 25,km bolamandan hemen sonra Adem Günayın

çok güzel mekanına yerleşiyoruz ve cadırımızı kurabıleceğimiz yeri keşfediyoruz

sonunda tüm yerleşme ve çadır kurma işlerinden sonra gene yemek istiyoruz ve gömülüyoruz Adem abinin oraya

ardından sırtımızda taşıdğımız sandalyelerin keyfini manzara ve temiz hava ile tadını çıkarıyoruz ama cok kısa bir süre sadece
    ]
    bir bakıyoruz zemın sert ve biz yumusak bır yer yapma çabalarını göstermek için nefesimize kuwet diyerek gömülüyoruz şisme yatağı şişirmeye

uzun nefes harcadıktan sonraadem abıler ıle muhabbetı koyulastırıp gece yarılarına kadar oturuyoruz

ama sabah yol var ve bizi bekler Erkenden kalkıp toparlanıyoruz

hava şartlarını kendisini iyice belli ediyor bu arada

mekandan ayrılıp tekrar yollardayız hava berbat ve yağmur alabildiğince yağıyor

Trabzona kadar hava yağmurlu trabzonda acılan hava benı şahsım adına cok sevındırdı ben güneşi seviyorum yaaaa daha ne olsunnn

hemen uzungöle doğru sapıp devam dıyoruz

ama uzungölü araplar kaplamış resmen geceliği çok yüksek fiyatlara kiraya verilirken bizler ucuz pansıyon arama derdıne düştük

eeeee öğrencilikten kalma alışkanlık nede olsasonunda bir yer buluyoruz ama sıkış tepiş bir oda razıyız buna derhal dus alıyoruz ve cevre olayına gırısıyoruz hemen ardından

resım cekelım derken ıslandık ve cirbemiz çıktı resmen meğer bu yöre yılın 365 gününün 350 günü nerede ise yağış altında geçiriyormuş

bir günlük konaklama ardından sabah erkenden ayrılıyoruz

yollar çok güzel ve manzara dolu

çek çek bitmeyen manzara ardından Sürmenede bir mola veriyoruz

ve başlıyor sorular yavaş yavaş gelmeye;
    --Haaa bu motorla uşağım nereden gelirsun nereye gidersunnn?[:D][:D]
    ----Manisadan geliyoruz ve tekrardan geri dönüyoruz dedikten sonra ;
    ----haaa bu motorla zor değil mudur
    ----yok değil alışınca rahat sorun yok
    -----yaww bende motor kullaniyrum zevklidir değil mu diyor arkadaş ve biraz muhabbetin ardından bır kaç resım cekılıyoruz msn adreslerı olaylarından sonra ayrılıyoruz sürmeneden

Yollar ahhh yollarrrr devam ediyoruz maçkaya doğru

Maçka tünelinin ardından MERYEM ANA ve SÜMELA MANASTIRINA yöneliyoruz

çok güzel manzaralı yerlerden geçiyoruz

ve sonunda manastır bize kendini gösteriyor

devam edebildiğimiz yere kadar ilerliyoruz ve sonunda motorlarımızdan ayrılmak zorunda kalıyoruz tırmanabılmek ıçın

sonunda manastıra giriyoruzBen mutluyum tabiii

oldukça tahrip edilen manastırın bu halini görünce çok üzüldüm elimizdeki kültürel miraslarımızı nasıl olurda hice sayarak zarar verebiliyoruz burasını anlamıyorum gerçekten içler acısı

kültürel mirastan uzaklasmanın vermiş olduğu üzüntü ile ayrılırken dönüşte karşımıza gelen güzel manzara ve su akıntıları üzüntümün hafiflemesine oldukca yardımcı oldular

vakit kaybetmeden bu manzaraları bırakıp tırmanışa geçiyoruz ve zigana tüneline doğru koyuluyoruz

zigana tünelinde bir kaç resim çekip etrafa bakınıyoruz

zaman kaybetmeyip dağ yollarında yolumuzu alıyoruz ve giresuna kadar geliyoruz gene yağmur ve sırılsıklam oluyoruz bir benzinlikte dinlenmeye çekiliyoruz yağmur dinene kadar ama nerdeeeee:

sonra yanımıza yabancı plakalı bır dostumuz damlıyor Hollandadan motorla gelmiş bir abimiz resmini alamasakta motorunun resmini almayı ihmal etmıyoruz

bekle bekle beklee yok böle olmayacak dıyoruz ve koyuluyoruz yola yağmur eslığınde devamm samsuna kadar yağış var ve samsunda son buluyor yağmur derın bır ohhh ardından yol kenarında ıkı motorcu arkadasımız abımız Harun Yalçın abimiz

ve arkadası ismini hatırlayamadığım bır büyüğümüz

yol kenarında bıraz muhabbetin ardından onlar Yalovaya doğru bizde Samsun merkeze doğru atıyoruz kendıimizi

akşamlar gene oldu ve biz hala yollardayız sonunda Samsun merkeze giriyoruz ve aramaya başlıyoruz bir otel hiç sevmediğim şey ama mecburuz sonunda uzun bir çabalarımızın ardından RİZE OTELDE yer buluyoruz Hem öğrenci işi hemde çok iyi bir resepsiyona sahip motorlarımızıda bizide otel içine kabul ediyor Selami abimiz

sabaha kadar deliksiz bir uyku ardından sabah erkenden şehir turuna çıkıyoruz ama önce gene kahvaltı

ardından şehir turumuz

samsun rus pazarı

samsun cumhuriyet meydanı

işte kaldığımız otel ve resepsiyoncumuz

ardından odamıza cıkıyoruz ben hemen kendımı otelın catısına atıp tepedende bir ıkı goruntu almayı ihmal etmiyorum

güzel Samsuna hayran olmamak elde değil ama ayrılık vakti geldi diyerek ayrılıyoruz otelımızden

]
    uzun bır yolculuğun ardından Kırıkkaleye 20 km kala solda Türkiye şöferler odası dinlenme tesıslerıne dalıyoruz ve yemek yiyoruz

yemek ardından doğru ankaraya 100,yıl çiğdem mahallesine sevgili proti motorun sahibi Murat abimin yanına gidiyoruz aksamınada hep bırlıkte kokereç yemeye

kokereç faslından sonra murat abımın evıne gelıyoruz arkamızdan sevgılı arkadasım komık dunyasına aday bır arkadasım asıl mesleği berberlik ama yalnış secımı ıle yasamına devam edıyor komedyen olabılırdı hasret gıderıyoruz beraberimle

uzun hasret gıderdıkten sonra sabah hep bırlıkte protı motora gıdıyoruz

protı motorda bıze kahvaltı hazırlıyan sevgili Murat ARAS abime tsk ederım hala tadı damağımda omletı

kahvaltı öncesı enerjı bosaltımı gene

sevgili abim CENKAY uzun boyu ıle kendısıne hayran olduğum bu büyüğüm örnek alabileceğim kişilerin başında herzaman yerini koruyor bambaşka biri HACI kelimesine ondan alıştım

protı motordakı kahvaltının ardından Ankarada volkanın teyzesıne gıdıyoruz ve ardından anıtkabır turumuzu yapıyoruz

akşama Sevgili Murat ARASIN mangal partısıne gıdıyoruz şimdi asıl abim esas abim MURAT GÜÇLÜ protı motorun sahıbı herzaman sevgısını benden esırgemeyen her yanına gıttığımde benı guler yuzu ıle karsılayıp ağırlayan ve gercek hayatta bır abım olsa ancak bu kadar cok sevebıleceğim bırı motor sayesınde tanısıp arkadaslığımızın bu kadar buyumesı benı motora olan duskunluğumu bu yuzden artırdı cok guzel dostluklukların kurulmasında buyuk rol alan motorlarımza tsk edıyorum

mangal olayından sonra sabah erken saate kalkıp tekrar yola manısa yoluna offffff tatıl bıttı nerdeysee

yol yol yol ve ardından molaa sıcak hemde çokkkk sıcak

sonunda Manisadayım evime geldim ve bitmiş durumdayım sıcaktan km ve benn

“Bazen ilk görüşte bilirsin, o artık senin olacaktır hayalinde hep o vardır işte AŞK budur İKİTEKERDİR:...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    inşallah olacak
    güzel gezi tebrikler tekerin yere hep düz bassın

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Çok güzel bir paylaşım sizi tebrik ediyorum . Oraları gezmiş kadar oldum . Bu tip bir gezi size yakıt olarak ne kadara maal oldu .
    [I]Ne kadar bilirsen bil anlatabileceklerin karşındakinin anlayabileceği kadardır [/I]

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    abi valla helal olsun size..muhteşem olmjuş...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Mükemmel bir gezi olmuş. Bu kadar fotoğrafı paylaşmak ta yoğun emek ister, emeğinize, motorlarınıza sağlık.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    karadeniz turları bu sene baya meşhur oldu. çok çekici yerler var. güzel bir gezi olmuş. tam heveslendirmelik.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Rize Fotolarına rastlayamadım sanki
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ülkemizin en gezilesi, görülesi bölgesini gezmişsiniz, kıskandım şimdi Nice kazasız belasız bol km.'ler
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    350 tl ye maal oldu benzın sadece yeme kalma ıle 500 yettı bızeee ve rızeye gıdemedık yağmur yuzunden ve tatılımızın kısıtlı bır zamanda yapmamızdan dolayı tsk ederım ılgınızden dolayı arkadaslar
    “Bazen ilk görüşte bilirsin, o artık senin olacaktır hayalinde hep o vardır işte AŞK budur İKİTEKERDİR:...

Regal gitmez diyenler utansın

Bravo

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    bence baslangıc ıcın en ıyı motor dııyorum ve gercekten cok kalıtelı kullananlar bılır cın malları arasındakı en ıyı motor ve en gösterıslısı

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    güzel bir gezi olmuş elinize ayağınıza sağlık...paylaşım için teşekkürler...
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    tebrikler arkadaşlar süper bir gezi olmuş gerçekten.seneye darısı bizim başımıza inşallah
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    cok tsk ederız sağalun ınsallah hep bırlıkte bır tur yaparız o zaman dahada guzel olur

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gayet güzel bir gezi olmuş.

Acaba banamı garip geldi .. Atatürkün mozelesi önünde mozeleyi arkaya alarak gülerek verdiğiniz pozu yadırgadım .. geçtim bir ulusun kurtarıcısını acaba tanıdığınız birinin mezarını arka plana alıp gülerek böle bir poz verirmisiniz .. bence o foto ariç gayet güzel .. bilinçli yapmadığınıza eminim .. zaten ataya saygısı olmayan neden kabrini ziyaret etsin .. ama bana garip geldi belki başka arkadaşlar normal der bilemiyorum
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    peugeot 103 - honda cup 70
    vaayy bee tesadüfe bak özdilekte ben bu motorları gördüğüme eminim
    hatta yanlarına gidip inceledim bir arkadaşım bu regal raptorları beğenmiş bende gidip bakmıştım. bilsem bekleyip biraz muhabbet ederdim.
    ayrıca geziniz harika olmuş umarım devamıda gelir bizde zevkle okuruz
    [COLOR="Red"]BİZ GÖKYÜZÜNE İNANIRIZ SUNROOF A DEĞİL !!![/COLOR]

[COLOR="Red"]IMPOSSIBLE IS NOTHING[/COLOR]

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Trabzon'a kadar gelip Rize'yi görmeden mi döndünüz? İnanılacak gibi değil :O

işin o tarafı bir yana keyifli bir gezi olduğu her halinden belli.. Regalde o kadar yola bana mısın dememiş anlaşışan

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    yıllar sonra orada olmanın mutluluğunu yasıyorduk ve o an gulduğumuzun farkında bıle değildık o essız guzellık arasında buyulenmıstık o yuzdendır
    dıesel_103 keske bekleseydın kardesım harbıden guzel olurdu bır dahakıne denk gelırız sıkma canını sen
    alkadras senın orada olduğunu bılseydık kesınlıkle bır bekleyenımız var der ve ne olursa olsun sıkar dişimizi gelırdık yanına

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bravo arkadaşlar,güzel bir gezi olmuş(biraz ıslanmışsınız ama olsun),paylaşım için teşekkürler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    ayrıca rıze tarafından gelen endurocularlada konusmustuk sel olduğunu soyledıklerı ıcın bızde vazgecmıstık ayrıca xt 660 bıle zorlanmıs kı bızım motorlar halıyle baya uzulurdu buda bızım ıcın buyuk bır mana olmus oldu dönmemıze.....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler