Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125zn ile Ankara-Amasra-Safranbolu-Ankara 1. Bölüm 1

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 125zn gitti tiger250 geldi.
    Gittim,gezdim,yazıyorum.Arkadaşlar yaklaşık 300 adet fotoğraf çektim.Hepsi tek konuya sığmadığı için ayrı ayrı konular açtım.Modlara da gösterdikleri anlayış için teşekkür ederim.Bu arada fotoğrafları toplu attığım için karışık çıkmış çok özür dilerim.
    Yapamazsın dediler,bu motor gitmez dediler,yolda kalır kurda kuşa yem olursun dediler.Hatta kamyon altında kalır ölürsün dediler.bende dedim ki hepsine: Ölürsemde yatağımda değil,motorumun,zeytinimin üzerinde ölürüm.

Arkadaşlar hafiften kırık ve manyak biri olarak çin malı 125'lik scooterımla çarşamba günü yola çıktım.Motoruma güveniyordum, çünkü her bakımı 2 kez yapılmıştı.üstelik yeni bir arka arazi lastiği almıştım.Herşeyin dışında onunla aramda bir sevgi bağı vardı.Biliyordum ki ne olursa olsun beni yarı yolda bırakmazdı ve bırakmamıştı hiç.

Zonguldak-Çaycuma'da okuyan kızkardeşimden yol ile ilgili bilgi aldıktan sonra (-ki yol çalışması olduğundan bana söz etmemişti ve yanlış tarif etmişti yolu) herşeyimi yükleyip yola koyuldum.Evet yollar tam beklediğim gibi çıkmıştı,çok bozuk.Yer yer çok güzel yollarla da karşılaştım.Mesela Kızılcahamam yolu çok güzeldi.Adeta kayarak gittim.Kayarak gittim dediğime bakmayın 80km'yi geçmedim(dönüşteki Gerede-Ankara otobanı hariç).Yol boyunca ortalama hızım 60-70 civarıydı.Zaruri haller dışında 80'i pek geçmedim.Ankara-Gerede yolunu kullanacaklara benden bir tavsiye,deponuzu doldurun ve yedek benzin alın.Çünkü Kızılcahamam'ı geçince benzin istasyonu yok.Gerede'ye varıncaya kadar yolda hiç benzin istasyonuna rastlamadım.Aynı bu şekilde Bartın-Amasra arası da benzin istasyonu yok.Hatta bir sürpriz daha Amasra'da da hiç benzin istasyonu yok.Hayır şaka yapmıyorum.Tarihi ve turistik bir şehirde benzin,mazot,fuel oil hiçbirşey yok.Neyse Ankara-Amasra arası yol fotoları altta.Lakin başlamadan bir uyarı daha: Bolu-Mengen-Çaycuma arası nerdeyse aralıksız yol yapım çalışmaları var ve zemin bazen insanı çileden çıkaracak kıvama getiriyor.Tam enduroluk hatta hard enduroluk bir hale geliyor.o yüzden asfalt lastiğine sahip motorcu arkadaşalar buna göre önlemini alsın. Hadi takılında gidelim artık.

Gelir gelmez pansiyonların hepsini araştırın ve pazarlık yapın zira fiyatları biraz yüksek tutuyor gibiler.İyi bir pazarlıkla rahat 10-15TL indirebilirsiniz.Yalnız gelecekler dikkat etsin ama tek kişilik oda bulmak zor çünkü çoğunluğu iki kişilik odaların.

Vee işte en nihayetinde sahildeyim.Sahilde çok enterasan şeyler görebilirsiniz.Şezlong kiralayıp üzerinde keman çalanlar,açma germe hareketleri yapmaya çalışan ve ayağına kram girince bütün plajı inleten amcalar,psikopat yaşlı teyzeler(-ki bu olay şöyledir:Gündelik kıyafetleriyle(başörtüsü,etek,gömlek,hırka -ki gerçekten üzerinde görünce şok oldum-) denizden çıkıp doğruca yanımda güneşlenen 2 arkadaşın yanına gelip bağırarak: " Şemsiyeyi gölgeye dikmişsin,kuma dikmişsin! Güneşe diksene,bana diksene" diye fırça atıp kocasının yanına gitti.Tabi o iki arkadaş da bende dumur vaziyette teyzenin arkasından bakakaldık.

Burada yabacı turist parmakla sayılacak kadar az.Genelde Ankara ve çevre illerden gelen aileler ve gençler var.

Yemek olarak her keseye uygun yemek var.Tabi balık hariç.Balık fiyatları gerçektende bir liman kentine göre çok yüksek bence.Ben ikinci gecemde yağmura yakalandım zaten açtımda birazcık.Bulduğum ilk yere oturdum.Buranın adı ACIKTIM'mış.Ev yapımı mantı söylüyorum.Gelmesi biraz uzun sürüyor çünkü hemen orda sipariş üzerine hazırlanıyor ama tadı bu beklemeyi unutturuyor.İkinci tabağı bile birinciyi bitirmeden sipariş verebilirsiniz ama ben birde gözlemenin tadına bakmak istiyorum ve birde peynirli gözleme istiyorum.Gözlemede mantı gibi sipariş üzerine elde ve sizin görebileceğiniz bir yerde hazırlanıyor.Alıştığınız gibi bu işi yaşlı teyzeler değilde genç bir bayan arkadaş yapıyor.Yaşıda sanırım 16-17.Gözlemem geliyor ve sıcak sıcak yemeye başlıyorum.Ege'de ki gözlemeler burdakilerin yanında oldukça küçük kalır çünkü bu gözleme bana göre biraz büyük.Bu arada doğru tahmin etmişim arkadaşımız 17 yaşındaymış.Gözlemeler oldukca doyurucu çünkü karnım kocaman oldu .Tadı da hiç fena deyil.Mekanın yeri ATM'lerin çaprazında kalıyor.Atm demişken Amasra'da İş Bankası,Yapı Kredi,Vakıfbank,ING ve Ziraat Bankası var.

Amasra'da umduğumdan daha az motosiklet var.Bir tatil yöresinde daha fazla motosikletle karşılaşacağımı sanıyordum ama olmadı.Gördüğüm motosikletlerinde çoğu ya servislere ait (su,tüp,vs.) yada lahmacun dönercilere.Diğer motosikletlerde çoğunlukla cup veya scooter.

2 teker tek ruh tek yol.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    güzel gezmişssin , iyi cesaret
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    İyi Gezmişsin Tebrik Ederim
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Güzel gezi olmuş.
    [B][COLOR="Red"]Ankara-Akvaryum Motosiklet Grubu[/COLOR][/B]

[COLOR="Black"]::xs26::.....TEHDİT.....::xs26::[/COLOR]

Motosikleti
    mondial zn125
    Güzel bir gezi ama daha önemlisi iyi bir cesaret örneği... tebrikler...

Çok büyük cesaret ben bigün honda today ile yapmak istiyorum böyle bir gezi klasik tarz scooterlara karşı büyük ilgim var, ama cesaretim yok hiç en ufak bir arızada gezi mahvolur. iyi gezmişsin, tebrikler devamı gelir heralde

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Tebrik ederim çok zor olanı başarmışsın o motorla o yolları aşındırmak
    bravo vallahi o güzergahı çok iyi biliyorum ıssız ve kötü yol koşulları
    ile çok sıkıcı olsada amasraya girdiğinde tüm yolun acısını çıkarmışsındır
    hayatımda gördüğüm en güzel sahil kasabası zaten resimlerde kendini
    gösteriyo.İlerde motor aldığım da bende İstanbul-Bartın-Kurcaşile seyehati
    yapıcağım bakalım.Seni cesaretinden dolayı kutlar ve bu güzel resimler için teşekkürler.

Motosikleti
    mondial 125zn gitti tiger250 geldi.
    teşekkürler arkadaşlar
    2 teker tek ruh tek yol.

Tebrik ederim çok zor olanı başarmışsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler