Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

3000 Km lik bir yol hikayesi...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XT660 R
    Herkese selam 19.06.2009 da başlayıp 28.06.2009 da biten yolculuğumun detaylarını sizinle paylaşmak istedim!!! Umarım aynı güzergahı kullanacak arakadaşlarıma biraz olsun fikir verebilirim

Yol güzergahım ; istanbul-ankara-konya-karaman-silifke-anamur-antalya-fethiye-izmir-çeşme-bursa-eskihisar&topçular vapur hattı ve yine istanbul...

Hazırlıklarımı tamamlayıp Cuma akşam Ankaraya doğru yol alıyorum.

Bolu Tüneline girmeden önce otoban üzerindeki dinlenme tesisinde ufak bi moladan sonra tünelin girişindeki eşsiz doğanın bi resmini çekmek istedim

Ankaraya akşam varabildim!!!Gece bi güzel dinlendikten sonra sabah 10:00 sularında yola koyuldum bu yüzden ankarada hiç resim çekemedim ama en çok sevdiğim resimlerden birini konya ovasının uçsuz bucaksız düzlüklerinde çektim

Konya Karaman yolu üzerindeki Karadağ, ovanın ortasında öylece duran bir yükselti...

Karamandan sonra orta akdenize açılan kapı Sertavul Geçidi!!! Aynı zamanda yolculuğumun en üzülerek hatırladığım noktası Bu noktadan sonra nerdeyse antalyaya kadar yol çalışmaları ve mıcır yüzünden yollar yer yer çok feci durumda!!! Bu noktadaki düşüşümüde mıcırlara borçluyum zaten Neyseki resim çekmek için durmak üzereydimde düşmekten ziyade yumuşak bir yana yatış yaptım diyebilirim ama yinede sol grenajdaki ufak tefek çizikleri görünce içim cız etti

Yol boyunca çok kan döktüm Bunun gibi kaç kask temizledim hatırlamıyorum

Sertavul geçidini geçtikten sonra köyün içinde bisürü kendin pişir kendin ye göreceksiniz!Bence mutlaka durup bir kuzu pirzola yiyin!!! Doğal beslenmiş hayvanların kekikle pişen etlerinin tadına bayılacaksınız... Sertavuldan Silifkeye kadar Göksu nehrinin geçtiği vadiye paralel bi şekilde yol alıyorsunuz!!! Burda çok güzel manzaralar yakalayıp bisürü resim çekebilirsiniz...

Ve sonunda memleketime vardım

Silifkede Özmen Eczanesinden bi enstantane Fotoğrafı çeken eczacı Mahmut ÖZMEN
    Memlekette güzelce vakit geçirmemi sağlayan arkadaşlarım Mahmut , Emre ve Murat’a burdan birkez daha teşekkürlerimi sunuyorum

Silifkeden Mersine doğru giderken susanoğlunda yapraklı koyda mutlaka denize girmelisiniz Berrak ve tertemiz bir deniz ayrıca denizin içinden çıkan doğal kaynak suları sayesinde su sıcaklığı oldukça düşük Şu sıcak yaz günlerinde bünyeye oldukça iyi geleceğine eminim

Yine Silifke-Mersin yolu üzerinde meşhur Cennet-Cehennem Obruğunu herkes biliyordur diye resimlerini eklemedim Cennet-Cehennem Obruğundan hemen aşağı sahile inecek olursanız Narlıkuyu Koyundaki Balık Restaurantları göreceksiniz Benim size tavsiyem ORFOZ BALIK RESTAURANT’a bi uğrayın ve günlük taze balıkların özelliklede salataların tadını çıkarın Resimde Orfoz Rest.’ın sahibi Sinan Abi ve elindekiler Lagos Balığı Eğer ki yolunuz buraya düşerse ve Sinan abiye selamlarımı iletirseniz sevinirim

Veee bol virajlı bol manzaralı sürüşüde bir okadar zevkli Silifke-Antalya Yolu

Sanırım buranın ismi Kaledran dı Türkiyede muzun yetiştirildiği ilk yer diye biliyorum Zaten dağ taş muz bahçesi

Manavgat Şelalesi-Antalya Falezler ve Düden şelalesi

Ertesi gün tekrar yollardayım!!! Antalyadan Korkuteline doğru giderken Termessos Antik Kenti ve Güllük Dağı Milli Parkına mutlaka uğrayın bence adamlar dağın başına öyle bir kent kurmuşlarki inanamazsınız ama neyazıkki çoğu yapı zamana yenik düşmüş

Sonraki durağım Korkuteli!!! Burdan geçerken Nur Pastanesinde keçi sütünden yapılmış yanık dondurmadan tatmanızı şiddetle tavsiye ederim Ben bu kadar güzel bi dondurma yemedim desem yeridir heralde

Karabel Geçidi ve Fethiye Baba Dağda Yamaç Paraşütü... Resimlerin bir kısmı Pilot Osman Hocanın Objektifinden!!!

Fethiyeden akşama doğru çıkıp gece izmirde oluyorum!!! İzmirde beni kırallar gibi ağırlayan ve gezilerimde bana eşlik eden Gözde ve Göksever’e sonsuz teşekkürler Sabah dooru Alaçatıda deniz ve jet ski keyfi

Alaçatıdan çıkıp Efes Antik Kentini gezmek istiyoruz ama biraz geç kaldığımız için ziyaretçi girişini kapatmışlar Bizde çevresindeki tarihi yapıları ve Artemis Tapınağını geziyoruz Artemis Tapınağında çok ilginç bir şekilde her tarafta leylek,tavus kuşu ve kaz gibi kuşlar var

Ertesi gün İzmir Çiçekli Köyde kahvaltı ve İstanbula geri dönüş yolu Bursa Karacabeyde bulunan at çiftlikleri bu yol üzerindeki en güzel yerlerden biri bence

Ve Bursada akşamı ettikten sonra eskihisar-topçular iskelesinden istanbul a ayak bastım Eve gelip km sayacımı kontrol ettiğimde yolculuk boyunca toplam 2980 km (yuvarlarsak 3000 km.) yaptığımı gördüm Bu benim uzun süredir planladığım bir geziydi ve yapmak istediğim çoğu şeyi gerçekleştirdim görmek istediğim çoğu yeri gördüm Yolculuğum boyunca beni evlerinde ağırlayan, benimle ilgilenen tüm dostlarıma bir kez daha sonsuz teşekkürler Daha gidilecek çok yol görülecek çok güzellikler var...
    designer79 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    güzel süper bir gezi olmuş emeğinize sağlık bu arada motorunuz yolda nasıldı teşekkürler

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    güzel ve baya uzun bi gezi olmuş. düşmüşsün, geçmiş olsun güzel fotoğraf çekmişsinde birazda etrafı çekseydin, ya sen ya motorun fotoğrafları kaplamış
    kazasız belasız daha güzel geziler yapman dileğiyle

Motosikleti
    Fazer 800
    Güzel gezi. Helal olsun valla. Çok uzun yol..

giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    Ellerine sağlık paylaşmışsın bizimle. XT öyle bir motorki düştüğünde bişey olmuyor motora , zaten yere değen kısımları plastik olduğu için tamiratı çok kolay. XT'nin performansı konusunda bişeyler söyleyebilirmisin ? Mesela ön cam'ın etkisi çok oldumu ??

Ben geçen hafta güneydoğudan geldim. tık demedi XT ...
    Korumanı giy ! Tarzanlığın alemi yok !!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tebrikler çok güzel bir gezi olmuş ama sadece fotoğraflarla biraz eksik kalmış gibi,keyif kısmını da paylaşman daha bir güzellik katardı sanırım.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    çok güzel bir gezi olmuş gerçekten bu arada ayrıca tebrik etmek gerekir ,3000km yol motosiklet üzerinde herkesin yapabileceği bir yol degil,fotograflara imrenerek baktım umarım bende bir gün böyle bir gezi yapabilirim

Motosikleti
    Yamaha XT660 R
    Alıntı giotine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerine sağlık paylaşmışsın bizimle. XT öyle bir motorki düştüğünde bişey olmuyor motora , zaten yere değen kısımları plastik olduğu için tamiratı çok kolay. XT'nin performansı konusunda bişeyler söyleyebilirmisin ? Mesela ön cam'ın etkisi çok oldumu ??

Ben geçen hafta güneydoğudan geldim. tık demedi XT ...
    Öncelikle herkese yorumları için çok teşekkür ederim!!! XT performans konusunda beklentilerimi tamamiyle karşıladı diyebilirim. Rüzgar camının belli bi hızdan sonra hiçbir özelliği kalmıyor örneğin 150 km/s hızla giderken (tabiiki otobanda) rüzgar çok rahatsız edici bir boyuta ulaşabiliyor herkesin en çok değindiği konu titreşim ise beni yolculuğum boyunca hiç rahatsız etmedi!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    harika :D darısı başımıza

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    100 km de kaç litre yaktın bu gezi boyunca?

Motosikleti
    Yamaha XT660 R
    Alıntı CallofJuarez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km de kaç litre yaktın bu gezi boyunca?
    Hesaplarıma göre kmde 0,160 TL yakmış. Tabi yollar müsaitse biraz gaz açmıştım ortlama 100 km de 5,5-6 lt arası yapıyor...

Motosikleti
    BMW F-650
    Umut ne güzel bir gezi. XT'ye de maşallah...

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    İyi gezmişsin kardeşim imrenmemek elde değil.darısı bizim başımıza..
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    çok güzel bir gezi olmuş, paylaşım için teşekkürler ...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Çok güzel bir gezi olmuş, paylaşım için teşekkürler ..
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı umutk00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese yorumları için çok teşekkür ederim!!! XT performans konusunda beklentilerimi tamamiyle karşıladı diyebilirim. Rüzgar camının belli bi hızdan sonra hiçbir özelliği kalmıyor örneğin 150 km/s hızla giderken (tabiiki otobanda) rüzgar çok rahatsız edici bir boyuta ulaşabiliyor herkesin en çok değindiği konu titreşim ise beni yolculuğum boyunca hiç rahatsız etmedi!!!
    umutcum gezine söyleyecek laf yok süper olmuş...
    sahildeki kırmızı ışık kapışması tecrübeme dayanarak, Xt'nin performansıyla ilgili ben de bi kaç şey söyleyebilirim Kalkışta benim motorla kafa kafaya gidecek kadar atak bir motor. ancak gazı açarken dikkat edin, arka teker anında yanınıza geliyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    gercekten güzel bir gezi olmuş, teşekkürler paylaşım için...
    ne kadar benzin tükettiniz ? merak ediyorum

Motosikleti
    Yamaha XT660 R
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umutcum gezine söyleyecek laf yok süper olmuş...
    sahildeki kırmızı ışık kapışması tecrübeme dayanarak, Xt'nin performansıyla ilgili ben de bi kaç şey söyleyebilirim Kalkışta benim motorla kafa kafaya gidecek kadar atak bir motor. ancak gazı açarken dikkat edin, arka teker anında yanınıza geliyor
    Performans konusunda üstadım ne diyorsa doorudur ama seninle kapışmak benim haddime değil bunu ağzımın payını vererek bana anlatmış olduğun ve yorumların içinde teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:03 PM ----------

Alıntı ERDEM860 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gercekten güzel bir gezi olmuş, teşekkürler paylaşım için...
    ne kadar benzin tükettiniz ? merak ediyorum
    Yorumlarınız için ben teşekkür ederim litre olarak bilemiyorum ama toplam 480 tl.lik benzin almışım

tatlisert45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    eline emeğine motoruna sağlık süper gezi cıkarmışsın...
    Hissettiğin gibi yaşa...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    harika......
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler