Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çağrankaya Yaylası (Gezi fotoğrafları)

Motovento
    REKLAM ALANI
    alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Merhaba arkadaşlar.
    Birkaç gün önce "sabah yayla yolcusuyuz" adlı bir başlık açmıştık. Hava muhalefeti dolayısıyla iki gün ertelediğimiz geziyi dün havayı biraz iyi görünce gerçekleştirdik. ve bir gece kaldığımız yayladan bu sabah döndük.

3200 Rakıma Scooterla (Kanuni Storm 150) çıktık ve indik.

Fazla söze gerek yok. varsın fotoğraflar anlatsın hikayeyi : )

Sabah gözlerimi açtığımda kuzenim Tuğrul'u tepemde buldum. "Hacı kalk yaylaya gidelim hava süper" diyordu. Zar zor gözlerimi aralıp parçalı bulutlu havayı görünce nedense bekleyelim daha güzel bir havada çıkarız diyemedim. Hadi dedim : ))

Alel acele hazırlandık. ve birçok şeyi de unutarak koyulduk yola

Ve motorumuzun haddini bilerek dik yokuşları da hesaba katarak ilk molamızı veriyoruz.

Telefonlarımızda hala hat varken yavuklusuna son mesajlarını yazıyor : )

Bizim mesaj yazacak kimsemiz yok bu arada

Tekrardan tırmanya başlıyoruz. Handüzü'ne doğru giderken yollar gayet güzel ve keyifler yerinde.

Sise doğru ilerliyoruz ve o sise girince yağmura tutuluyoruz.

Yağmur yapıyor ama şükür ki hala saçmalayak keyfimiz var

Ve Handüzü yaylasındayız Rakım 1800. Hedef 3200 rakımlı Çağrankaya.. 12 km'yi görüp "az yolmuş" demeyin. : )) Birazdan göreceğiniz gibi Yol az ama çok uzun sürüyor...

Ve bundan sonra sıkıntılı yollar başlıyor.. Yer yer bataklık olan çamur yolda motoru dengede tutmak çok zor..

ve bir müddet Tuğrul yürüyerek yola devam ediyor..

Motor sağa sola kayıp duruyor. ayaklarım sürekli yerde. yürüme hızıyla ilerliyorum.

Çamur içindeyiz.

"Kimin fikriydi lan bu gezi" tadında bir fotoğraf.. şaka tabii

Biraz daha ilerledikten sonra motoru çok zorladığımızı fark ediyoruz. Hava basıncının da etkisiyle motor çekişten düşüyor. çok ısındığı her halinden belli. Biz de ona müsade ediyoruz.

Evden kahvaltı yapmadan kaçtığımız için kuru ekmeğe sarılıyoruz. Zaten yanımızda pek de birşey yok Resimlere bakılırsa sarılmaktan çok saldırmak gibi olmuş. : ))

Ve yola devam... Sis iyice bastırıyor.. ve ortalarda yola yol demeye şahit yok

Burda tuğrul ciddi bir korku geçiriyor : ))Ve panik içinde bilgilendirmeye başlıyor beni." Hacı bunlar buzaktır! çok hızlı hareket ederler, ön ayaklarından sağlam destek aldıklarında arka ayakları motoru ve bizi uçurabilecek kadar güçlüdür!" Tuğrulun hali görülmeye değerdi.. : ))

Yolun kötüleştiği yerlerde her zaman olduğu gibi tuğrul motordan iniyor..

Ve yolun 3'e ayrıldığı bir noktada duruyoruz. Oradan geçen bir motorcu elemana Çağrankaya'ya Hangi yol gider? diye sorduğumuzda aldığımız "Zaten çağrankaya'dasınız" cevabı bizi mutlu ediyor ve bir müddet postu çimlere seriyoruz. Ve o arkadaştan kamp kurabileceğimiz yerler hakkında bilgi alıyoruz.

Klasik yayla evi..

Meteliksiziz. Son paramız. Ama hiç para eksikliği çekmiyoruz yaylada : )

Çadırı kuracağımız yerde eşyaları boşaltırken kola şişesinin basınçtan dolayı patladığını görüyoruz. Ve arka çantanın içi olduğu gibi kola..

Bunlar ateş yakarken kullanacağımzı gazeteler. sıkıp sıkıp kola içiyorum

Tuğrul çadırı kurabilme konusnda çok endişeli. Ama kolay oluyor..

Güzel görüntüler..

Yaylanın adını aldığı kaya. Tepesinden bağırdığın zaman ses yankı yaptığı için kişi kendi sesini tekrar duyuyormuş ve bu yüzden adı çağrankaya.. Çağıran kayadan geliyor. Ya da küçükken bizi öyle kandırdılar.

Bulutların görüntüsü çok hoş. Elimizdeki makinayla bu kadar görüntülenebiliyor.

Rakım 3200

Aşağıda bakkal olduğunu öğrenince köye iniyoruz.

Köyün bakkalı. İçindeki hiçbir şeyin fiyatını bilmeyen teyzeyle kısa bir sohbet.

Hemen arkadaş ediniyoruz

İşte çalışkan Türk kadını.. bizim yeni nesil mıymıy kızlar görsün : )

Her şey yolunda

Tekrar sis bastırıyor. Ve yağmur yağmaya başlıyor. O arada çadırın fermuarı açık kalınca çadırın içi su doluyor.

Yağmur kesiyor .. Dışarı çıkıyoruz ve uzakta top oynayan çocukları görünce yaklaşıyoruz. Belki bizi de oyuna alırlar diye bir müddet bekledikten sonra dayanamıyoruz teklif ediyoruz. Güzel maç oluyor. 2 gol atıyorum. Ama defansımız çok zayıf olduğu için yeniliyoruz : )

ve hatıra fotoğrafı

Kızıl havaları seyret ki akşam olmakta

Özümüz olan doğaya döndüğümüz için pürneşe görüntüler veriyoruz objektiflere : ))

Mumu ısıtma aracı olarak kullanabileceğim hiç aklıma gelmezi.. ama asıl ilginç olan küçücük mumun gerçekten ısıttığıydı

Ateş yakma mecarası başlamadan bitiyor. Çünkü tam yağmur kesti deyince çıkardığımız odunlar yağmurun başlamasıyla ıslanıyor.. Ateş yakmak için getirdiğimiz gazeteler zaten kolalanmıştı.

Hat yok.

Ve sabah oluyor.

Yaylanın soğuk suyuyla kendimize geliyoruz

Yaylanın başında aynaya baksan ne bakmasan ne.. Şaftlar kaymış zaten

Yola çıkmadan önce çağrankaya ya selam

Dönüş öncesi hazırlıklar

Ve dönüş için hazırız

O bulutların içine gireceğimizin bilincindeyiz.

Bu arkadaşlar bize yol vermeme konusunda ısrarcı

Ve evdeyiz. Annemin annanesinin hep söylediği bir laf varmış: "Evcağuzum evcağuzum. sen bilirsun halcağuzum" : ))

işte bir gezi de böylece son buldu. Geride paylaşılmaya değer fotoğraflar ve anılar kaldı.

Umarım ilerleyen zamanlarda MT Ailesinden birileriyle Doğu Karadenizde başka geziler yaparız..

Esen kalın : )
    plectrum bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Güzel bir gezi olmuş,fotoğraflar için teşekkürler.

Karadenizli değilim ama ülkemin heryeri muhteşem ama karadeniz bambaşka bu ülkenin kıymeti bilinmeli teşekkürler paylaşımın için
    [B]Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum[/B]

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı kızılbere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karadenizli değilim ama ülkemin heryeri muhteşem ama karadeniz bambaşka bu ülkenin kıymeti bilinmeli teşekkürler paylaşımın için
    Kesinlikle haklısınız. Karadeniz bir başkadır.

Alıntı Ofelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş,fotoğraflar için teşekkürler.
    Teşekkür ederim

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Helal olsun dostum; Bu kadar fotoğrafı yüklemişsin
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun dostum; Bu kadar fotoğrafı yüklemişsin
    hiç sorma ya .. görmemiş bi gezi yapmış ortalığı fotoğrafa boğmuş

Motosikleti
    xl 600

slm

geziniz çok güzel olmuş ve doğada muhtesem.o arazide biz olacaktıkki cros motorlarımızla elinize sağlık

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı dakar01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geziniz çok güzel olmuş ve doğada muhtesem.o arazide biz olacaktıkki cros motorlarımızla elinize sağlık
    Teşekkürler.

Evet tam crosluk bir yoldu. Hatta hiç ilgi alanım olmamasına rağmen bu gezide acaba cros motorum olsa nasıl olur diye hayal kurmaya başladım : ))

Biz sadece scooterla böyle bir yol gidilir mi diye bir test yaptık. gidiliyor ama epey yoruyor sonucu çıktı.

tuem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne güzel ya manzara falan karadenizi görmeden gidersem gözüm açık gidicem zaten
    'ExTReMa'

duymazay11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asyamotor 2005-İJE sepetli motor 79
    Anılarını paylaştığın için teşekkürler.Skoterle böyle yollarda kullanmak tam bir cambazlık işi.Ben hiç arazi yolarına girmedim.
    Böyle bir gezi benim için tam bir işgence olurdu.Çok zorlu bir gezi yapmışsınız.
    Resimler çok güzeldi.Tek üzüntüm ben sigara içmediğim için sigara dumanlamak kötü örnek olmuş...

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı duymazay11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anılarını paylaştığın için teşekkürler.Skoterle böyle yollarda kullanmak tam bir cambazlık işi.Ben hiç arazi yolarına girmedim.
    Böyle bir gezi benim için tam bir işgence olurdu.Çok zorlu bir gezi yapmışsınız.
    Resimler çok güzeldi.Tek üzüntüm ben sigara içmediğim için sigara dumanlamak kötü örnek olmuş...
    Öncelikle teşekkürler.
    Evet biraz zor oldu. ama biz keyif almaya baktık..

Sigara konusunda ise size sonuna kadar katılıyorum. Ben de hayatım boyunca ağzıma sigara koymadım. Ama gelin görün ki kuzen her fırsatta yakıyor bir tane. Umarım o da bırakır.

Motosikleti
    Fazer 800
    Dostlar, harika ve zorlu bir yolculuk olmuş. Paylaşım için teşekkürler.. Sayenizde sanal ve küçük kKaradeniz yayla turu yaptık.. Elinize sağlık

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Böyle gezi yazılarını ve resimlerini gördükçe, memleketin bir çok yöresini görmüş olmanın yanında o yer ile ilgili kısa tanıtımlar da yapılsa dah aetkileyici ve çekici olur diye düşünürüyorum..Mesela ilk nokta neresi,hedef kaç km,neler alınır yanlarına ,neler gerekli neler gereksiz,yörenin tanıtımı ve gezinin kaça mal olduğu gibi ... gezmeyi düşünenlerede bir ufuk açmış olursunuz diye düşünüyorum.. gezileriniz ve gezmelriniz hep mutlu sonla bitsin inşaallah..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Gerçekten süper gezi olmuş birazda şansınız olsa hiç fena olmazmış(kola ve çadırdaki su mevzusu )

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Cesaretinizi alkışlıyorum gençler.

Torunlarınıza yetecek ve hatta artacak kadar maceranız olacağından şüphem yok.

Paylaşım için teşekkurler
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle gezi yazılarını ve resimlerini gördükçe, memleketin bir çok yöresini görmüş olmanın yanında o yer ile ilgili kısa tanıtımlar da yapılsa dah aetkileyici ve çekici olur diye düşünürüyorum..Mesela ilk nokta neresi,hedef kaç km,neler alınır yanlarına ,neler gerekli neler gereksiz,yörenin tanıtımı ve gezinin kaça mal olduğu gibi ... gezmeyi düşünenlerede bir ufuk açmış olursunuz diye düşünüyorum.. gezileriniz ve gezmelriniz hep mutlu sonla bitsin inşaallah..
    Bu önerileri dikkate alacağım bundan sonra.. teşekkürler..

Cesaretinizi alkışlıyorum gençler.Torunlarınıza yetecek ve hatta artacak kadar maceranız olacağından şüphem yok.
    Paylaşım için teşekkurler
    Teşekkür ederiz. Şarkı da diyor ya. "Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin" O hesap

Dostlar, harika ve zorlu bir yolculuk olmuş. Paylaşım için teşekkürler.. Sayenizde sanal ve küçük kKaradeniz yayla turu yaptık.. Elinize sağlık
    Teşekkürler..

Gerçekten süper gezi olmuş birazda şansınız olsa hiç fena olmazmış(kola ve çadırdaki su mevzusu )
    Teşekkürler. Evet tek kötü yanı ateşi yakamayışımız oldu. O da biraz bizim tecrübesizliğimizden kaynaklandı.

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    çok güzel gezi ve anlatım olmuş...bazı resimler çok güldürdü beni...çantanın kola ile dolması falan...pipetle çekebilirdiniz kolayı israf olmazdı.....motorlarımız aynı sayılır bende bi ara pikniğe gitmiştim ıslak otların üstünde dirift yapmıştım
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    çok gezmek istediğim yerler, biz burda sıcakta pişiyoruz, ne kadar temiz bir havası var

protdeaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kşın inşallah..
    Çok güzel bir gezi olmuş. Belli ki çok ta eğlenmişsiniz.
    Daha nicelerine inşallah..

Motosikleti
    Zat150 gitti MCT250 geldi :)
    Tek kelimeyle '' Mükemmel ''
    Mondial zat 150 ' ımı sattım , Suan MCT250 :)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler