Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

19-04-2009 CBF 150 Bolu-Gölcük gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, Kocaeli' nin Karamürsel ilçesinden yola çıkarak 2 cbf günübirlik bi Bolu-Gölcük gezisi yaptık. Günübirlik bir gezi ve yolumuzda hayli uzun olduğundan yola mümkün olduğunca erken çıkmaya çalıştık. Gün içersinde toplamda 420 km yol yaptık. Akşam 18:00 gibi Karamürsel' e dönmüştük. Bolu' da sadece bir saat kalabildik. Dönüş yolumuzun da hayli uzun olduğu gerekçesiyle yola çıkmakta fazla gecikmek istemedik. Ama her ne olursa olsun cbf 150 ile ve doğal güzelliklerle dolu bir pazar geçirmiş olduk. Kardeşim hesaplamış, 33 tl lik benzinle gidip gelmişiz. Kardeşimdeki cbf in evden çıkarken deposu fuldü. 2 sefer benzin aldı. Evede ful bıraktı. Toplamda 33 tl lik benzin aldı. Bu güzel günümüzü sizlerlede paylaşmak istiyorum. Buyrun fotoğraflar.

Sabah yola çıkmadan önce evin önünde çektiğim foto. Son kontroller, zincir yağı, motor yağı, yağ seviyesi biraz düşük gibi idi ve 100-150 ml kadar yağ ilavesi yapmıştım.

Yola çıktık ve ilk mola. Burası aslında Bolu istikameti değil, ilk etapta Sapanca gölüne ve akabinde de Kartepe' ye çıkma planımız vardı ve burası devlet yolundan Sapanca sapağına girince bi PO istasyonu. Burada bisküvi vs bişeyler yedikten sonra sınırları zorlamaya karar verdik. ve geri dönerek Ankara otobanına girdik. İlk defa bu kadar uzun bir yolculuğa çıkıcaktım cbf le ve biraz heycanlı idim.

Kardeşim;

Otobanda bi park alanında moladayız. Soldaki benim;

İkinci mola, sağdaki ben, soldaki kardeşim;

Bolu Gölcüğe vardık. Araç giriş ücreti 3 tl idi. Mesire alanına araç giriş ücreti 3 tl (Motoda Otoda aynı). Aracı dışarda bırakırsanız, kişi başına giriş ücreti 1 tl. Zaten motorla girseniz bile gölün etrafını çeviren yürüyüş yoluma araç girmesi yasaktı. Bu yüzden araçla içeri girmenin bir anlamı yoktu. Motoları müsait bi yere bırakarak 2 kişi giriş ücreti 2 tl verdik ve içeri girdik. Motorları bıraktığımız yer ve Gölcüğe vardığımız an;

İşte size Gölcüğün güzellikleri;
    İçeri giriş yapılan yol;

Kardeş;

Gölde çok güzel balık var. Ama şu an balık tutma sezonu olmadığı için yasak ve tabiki tutan yok.

Gölün çevresindeki yürüyüş yolu;

Dönüş yolu dinlenme tesisi;

Günümüz oldukça keyifli geçti, dönüş yolunda Gölcük' ten inerken biraz yağmur çiseledi. Korkuttu ama çok kısa sürdü. Önemli bi kaç ayrıntı; Kocaeli çevresinden günübirlik gidecek arkadaşlar için 150-200 cc kategorisinde ortalama seyir hızı 90-110 km/h ile yolculuk yapılacaksa, sabah saat 6-7:00 gibi çıkılmasını öneririm. Orada uzun zaman kalınabilmesi açısından. Ortam çok güzel. Biz biraz geçe kaldık. Bu yüzden Gölcük' te fazla zaman geçiremedik. Aslında tam organize olunup mangal için gidilecek yer. Yalnız Kocaeli' den otobana girdik ve Bolu' dan çıkarken moto başına 8.25 tl ödedik. Bolu tünelinden geçildiği için böyle pahalıymış. Biraz şaşırdık. Birde otobandan ilerlerken Bolu Tüneline girince hava birden belki 6-7 derece soğuyor. Sanki Erzurum' da Kars' ta yol alıyorsunuz gibi Her halde bu tüneldeki soğukluk güneş girmediğinden ve tamamen kapalı olduğundan kaynaklanıyor. Araba veya otobüsle fazla hissedilmez ama motoda çok fazla hissediliyor.Yol biraz yordu, buda aslında gittiğimiz yerde dinlenebilecek, şöyle çimlere uzanıp yatabilecek zamanımız olmadığından kaynaklanıyordu. Gelirken biraz oyalandık. Saate de bakmadım ama tahminen 17-18:00 arası Karamürsel' deydik. Herkese iyi seyirler.
    Garip bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çok güzel bir gezi olmuş abi kardeş gezilerinizin devamı olur insallah...............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Fotolar süper güzel gezi olmuş...

İ s m a i L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yenisini alana kadar yok.
    Merhaba,
    Güzel yerler gezmişsiniz.
    Sayenizde, bu güzel yerleri de görmüş olduk.
    Fotoğraflara bakarken, oraları gezmek, görmek istedim.
    Bu güzel gezilerinizin devamını diliyorum.

Motosikleti
    askerden sonra
    eline emeğine sağlık çok güzel yerler paylaşım için teşekkürler
    ...ÖLÜM HAYALLERİ BEKLEMEZ...DEMİRKÖYLÜ...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Beğeniler ve teşekkürler için herkeze minnettarım ark..lar. Memleketimizde hepimizin bildiği gibi gezilip görülesi çok yer var. Vakit ve nakit müsade ettiği müddetçe böyle hafta sonları, özellikle daha önce görmediğim ve methini duyduğum yerlere gitmeyi seviyorum. Bu seyahat moto ile yapılıyorsa, hava koşullarıda uygunsa daha da zevkli oluyor diyebilirim.

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    eline koluna ve klavyenize sağlik,
    ne güzel ağabey-kardeş bir gezi yapmişiniz....teşekkürler,paylaşım için
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf de yanıyüüü maşallah

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tebrikler ; Cok güzel fotograflar ...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Abi-kardeş çok güzel bir geziye imza atmışsınız.

Bol tabiat manzaralı yerleri sayenizde görmüş olduk.

Paylaşım için teşekkürler ethemm76

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Güzel gezi olmuş inşallah ilerde bende boyle geziler yapabilirim.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    güzel olmuş

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    iyi güzel gezdik gerçekten, beğenilerini sunan ark..lara tekrar teşekürler. Sabah çarşıya gittim motorla, zincir şakur şukur, ne yağ kalmış ne bişey, halbuki yola çıkmadan önce yağlamıştım. Bide yolda seyahat esnasındayken kasklara ve motorun far, kafa grenajına çarpıp hayatını kaybeden bir çok sinek oldu Motor yola çıkmadan önce tertemizdi, şimdi yanına gidip biraz motoru mükafatlandırıcam temizlik, bakım vs. Eee o kadar tepesinde problemsizce yol yapıyoruz. Bizi gezdiriyor. Bu ilgiliyi cbf bence sonuna kadar hak ediyor.

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle çok temiz gözüküyorlar cfb 150 ler.Gezinizde sorunsuz ve güzel olmuş devamını bekleriz.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    biraz önce motoru temizledim, ama belki 2-3 saat sürmüştür. Zinciri temizledim ve yağladım. İlk defa bukadar uzun yol yaptığımdam sürüş esnasında motora yapışan ve kuruyan uçan haşerelerlede tanışmış oldum ve temizliğide baya uğraştırdı Brandasını çektim üstüne. Bir dahaki gezi bakalım nereye kısmet olucak.

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    cbf150 kardeşliği
    şahane resimler çekmişsiniz tebrikler
    kaska çarpan haşereler için ıslak mendil bulundurmak iyi oluyor.(ufak bi tavsiye)

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Güzel bir gezi. Devamını bekliyoruz. Keşke biraz daha fotoğraf olsaydı.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    abi tekerine saglık..
    bende cbf 150 almayı düşünüyorum..
    resimleri pc ye kopyaladım..
    kazasız sürüşler..
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf150 kardeşliği
    şahane resimler çekmişsiniz tebrikler
    kaska çarpan haşereler için ıslak mendil bulundurmak iyi oluyor.(ufak bi tavsiye)
    abi gecen cumartesi akşam şileden dönüyoz ramçoyla karanliga kaldik 70-80 gidiyoruz yolda vizöre bişey çarpti dank etti eyvah dedim yarasaya patladik meger kelebekmiş ama öyle böyle kelebek degil ya büyükçe bişeydi
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi tekerine saglık..
    bende cbf 150 almayı düşünüyorum..
    resimleri pc ye kopyaladım..
    kazasız sürüşler..
    Umarım en kısa zamanda cbf ine kavuşursun ve seninde böyle gezi yazılarını bizler okuruz.

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi gecen cumartesi akşam şileden dönüyoz ramçoyla karanliga kaldik 70-80 gidiyoruz yolda vizöre bişey çarpti dank etti eyvah dedim yarasaya patladik meger kelebekmiş ama öyle böyle kelebek degil ya büyükçe bişeydi
    Bazen sıcak yaz aylarında ara sıra vizörü açıyorum. Sinekler böcekler sanki karşıdan tabancayla ateş ediliyormuş öyle sert çakıyorlar ki, bir keresinde, bi haşerat gözüme bir çaktı. Hemen sağa çektim, gözüğm felaket acıyor. (Eyvah kör oldum galiba). Uçan haşeratın teki gözüme patladı. O günden sonrada ne kadar bunaltıcı bir hava olursa olsun vizörü sürüş anında açmamaya karar verdim. Işıklarda vsd açık havamı alıyorum. Ee. tedbir

Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi. Devamını bekliyoruz. Keşke biraz daha fotoğraf olsaydı.
    Bazı yerlerde gerçekten daha fazla fotoğraf çekmek iş işten geçtikten sonra aklıma geldi. Mesela Bolu Dağı tünelinin girişinde durup çekmek çok sonradan aklıma geldi.. Orada çok güzel bi foto olabilirdi. Orada fazla zaman geçiremedik, daha da fazla foto olabilirdi aslında, oraların güzelliğini belgelemeye fotoğraflar zaten yetmez ki, zaten 1 saat kalabildik sadece. İnşallah gelecek zamanlarda, daha verimli ve bol fotolu geziler sonrasında güzel fotolarla tekrar karşılaştırıcam sizleri.

Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok temiz gözüküyorlar cfb 150 ler.Gezinizde sorunsuz ve güzel olmuş devamını bekleriz.
    Teşekkürler, eminim ki benim gibi bakım ve temizlik manyağı olan her kezin motoru benim ki gibi temiz görünüyordur

Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi-kardeş çok güzel bir geziye imza atmışsınız.

Bol tabiat manzaralı yerleri sayenizde görmüş olduk.

Paylaşım için teşekkürler ethemm76
    Sağol abi, güzel yerler keşfedip ulaşmak ve fotoğraflamak konusunda senin eline su dökemeyiz biz, sen bence Kocaeli civarında bu gezi ve paylaşım, fotoğraflama konusunda 1 numarasın. Bende senin sayende çok yer görüm abi. Saol beğenin için.

Ayrıca beğenilerini sunan tüm ark..lara tekrar tekrar teşekkürler. İnşallah her moto dostunun vakti ve nakti, böyle güzel ortamlarda bulunmaya gezmeye ve görmeye müsait olur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)