Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: 2009 Motoshow Nasıldı?

Katılımcı sayısı
83. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Çok kötü

21 25.30%
  • Kötü

39 46.99%
  • Çok iyi

1 1.20%
  • İyi

22 26.51%
2. sayfa BirinciBirinci 12

MOTOSHOW 2009 fuar hakkında düşünceleriniz.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Moto-Zeta Heran kanuni tiger olabilir
    fuar için ;

harley davidson
    kanuni
    TT Custom chopper
    italynlar vespa gilera vs. vs.

bu standların hepsine teşekkürler en güzeli bunlardı yani büyük standlar honda standını 2 kere yanından geçtik göremedik zaten ufacık açmışlar hiç göremedik en son gittiğimizde gördüm onu gördüm dedim arkadasa hadi olum hiç bişi yok
    [COLOR="Blue"][b]Biz Gökyüzüne İnanırız Sun-roof'a Değil[/B][/COLOR]::puro::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    inanırmısınız geldim, kapıdan geri döndğm havası bile çekmedi beni içeri
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inanırmısınız geldim, kapıdan geri döndğm havası bile çekmedi beni içeri
    nedense inanasım gelmedi

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Yine bir fuar heyecanı geldi geçti, iyi-kötü tarafları; katılan firmalar ve ziyaretçilerin yorumlarına göre farklılık gösteriyor. Ben tüketici gözüyle baktığım zaman, gerek aksesuar, gerekse 2. el standlarında ilgilenen arkadaşlar için fazlasıyla ürün gördüm. Şubat ayındaki 2. el standını daha geniş bir alana yaymışlardı. Bu fuarda sadece BMW, Honda, Yamaha resmi olarak yoktu. Ama bayiileri kanalıyla yine yer aldılar. Çünkü ÖTV indirimi gibi bir fırsata kayıtsız kalamazlardı. Motosikletle alakası olmayan bir çekişmenin fuarı ikiye bölmesi sağlıklı bir yaklaşım değil... Bizzat görüştüğüm Motoder başkanı Güray bey ve Ares fuar sorumlusu Hakan beyle bu konu hakkında hem bilgi aldım hem de kendi yorumlarımı ilettim. Her iki fuara katılan markalar da vardı; mesela Harley Davidson... Geçen fuarda TT Custom yoktu ve bu fuara damgasını vurdu. En büyük stand geçen sene ki gibi yine Kanuni'deydi. Kawasaki bile katılmayacağını açıklamasına rağmen geniş bir alanda yer almıştı. Yuki ve Salcano showlarıyla ilgi çektiler. Özellikle aksesuar konusunda Hudson Leather yine çok güzel bir ortama konuşlanmıştı. Biz motosiklet sürücüleri dernek ve fuar kurumlarıyla alakası olmayan kişileriz. Bizi fuarların sunduğu çeşitlilik, yeni modeller ve fiyat uygunluğu ilgilendiriyor. Ön yargılı yaklaşımlar sadece gelmek isteyen arkadaşları yanıltmaya yarıyor. Kendi fikrimi açıklamak gerekirse; her iki fuar da beklentileri karşıladı. Ne aradığımız ve ne istediğimiz önemli... Motoron dergisi geçen fuardaki abone ol-kaskı kap kampanyasını devam ettirdi hem de yanında motor yağı vererek. Cumartesi ve pazar günü hınca hınç dolu bir ortam vardı. Bazı çıkar çatışmalarının sitelere yansımasına izin vermezsek her fuar etkinliğinde alacak çok şeyimiz olur. Geçen fuarda yer almayan bazı marka ve kurumların "keşke biz de olsaydık, keşke gelseydik..." yorumlarını aldım. Burada en kârlı çıkanlar; her iki fuara da katılan firmalar ve gelen ziyaretçiler oldu. Şunu unutmayın arkadaşlar hiç bir fuar önemsiz değildir. Katılmayan 3 marka, bayiilerine bu yetkiyi verdi. Kendileri gelmemekle ne kazandılar merak ediyorum. Daha nice güzel fuarlarda görüşmek dileğiyle...
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı HULK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine bir fuar heyecanı geldi geçti, iyi-kötü tarafları; katılan firmalar ve ziyaretçilerin yorumlarına göre farklılık gösteriyor. Ben tüketici gözüyle baktığım zaman, gerek aksesuar, gerekse 2. el standlarında ilgilenen arkadaşlar için fazlasıyla ürün gördüm. Şubat ayındaki 2. el standını daha geniş bir alana yaymışlardı. Bu fuarda sadece BMW, Honda, Yamaha resmi olarak yoktu. Ama bayiileri kanalıyla yine yer aldılar. Çünkü ÖTV indirimi gibi bir fırsata kayıtsız kalamazlardı. Motosikletle alakası olmayan bir çekişmenin fuarı ikiye bölmesi sağlıklı bir yaklaşım değil... Bizzat görüştüğüm Motoder başkanı Güray bey ve Ares fuar sorumlusu Hakan beyle bu konu hakkında hem bilgi aldım hem de kendi yorumlarımı ilettim. Her iki fuara katılan markalar da vardı; mesela Harley Davidson... Geçen fuarda TT Custom yoktu ve bu fuara damgasını vurdu. En büyük stand geçen sene ki gibi yine Kanuni'deydi. Kawasaki bile katılmayacağını açıklamasına rağmen geniş bir alanda yer almıştı. Yuki ve Salcano showlarıyla ilgi çektiler. Özellikle aksesuar konusunda Hudson Leather yine çok güzel bir ortama konuşlanmıştı. Biz motosiklet sürücüleri dernek ve fuar kurumlarıyla alakası olmayan kişileriz. Bizi fuarların sunduğu çeşitlilik, yeni modeller ve fiyat uygunluğu ilgilendiriyor. Ön yargılı yaklaşımlar sadece gelmek isteyen arkadaşları yanıltmaya yarıyor. Kendi fikrimi açıklamak gerekirse; her iki fuar da beklentileri karşıladı. Ne aradığımız ve ne istediğimiz önemli... Motoron dergisi geçen fuardaki abone ol-kaskı kap kampanyasını devam ettirdi hem de yanında motor yağı vererek. Cumartesi ve pazar günü hınca hınç dolu bir ortam vardı. Bazı çıkar çatışmalarının sitelere yansımasına izin vermezsek her fuar etkinliğinde alacak çok şeyimiz olur. Geçen fuarda yer almayan bazı marka ve kurumların "keşke biz de olsaydık, keşke gelseydik..." yorumlarını aldım. Burada en kârlı çıkanlar; her iki fuara da katılan firmalar ve gelen ziyaretçiler oldu. Şunu unutmayın arkadaşlar hiç bir fuar önemsiz değildir. Katılmayan 3 marka, bayiilerine bu yetkiyi verdi. Kendileri gelmemekle ne kazandılar merak ediyorum. Daha nice güzel fuarlarda görüşmek dileğiyle...

Ötv indirimi var diye Honda,Yamaha,Bmw fazla model getirmedi olabilirmi bunu düşündünüzmü acaba?
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

lijoluna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR-600F vardı çalınanakadar :(
    fuarın krizle flan alakası yoktu bence MOTED denen kuruluş motoplus a destek verince buda kelaynak gibi arka planda kaldı..
    fuardan ne beklediğine bağlıdır iyi köyü olayı..
    ben bu fuardan ufak çapda motorla ilgili yan sanayi ürünlerini parazlayan firmaların katılımını bekliyordumki bölede oldu...
    ilk defa fuardan bişiler aldım )memnundum ben kendimce..
    otom fuarı oluyosa yed parça fuarıda olacak gibisinden bişi oluyo bu olay yedek parça ikinci el satışı yapamak isteyenler için(bazı firmalar sıfırda satıyodu onlar hariç)bulunmaz bir fırsattı bence yanlız kriz etki etmezmi eder tabikide...

honda yamaha diyosunuz arkadaşlar bunların hiç standı yoktuki az modelden bahsediyosunuz

fuarmıydı motor kermesimiydi anlamadım?

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Desenize gelmemekle pek bir şey kaçırmamışım.

Aslında ne olursa olsun fuarı görmek isterdim ama ne yapayım kısmet değilmiş..

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her ne kadar Ötv indirimi yapılsada , insanlarda Kredi kartı limiti veya alış veriş yapacak nakit para kalmadığı , kalanların ise ileriyi düşünerek harcamayı düşünmediği için bu fuarın sönük geçeceği zaten belliydi.açıkcası fuar alanını dolaşınca , duruma şasırmadım.

Zaten samimiyet kurduğum satıcılardan ,Kime sorsam stokları eritip , beklemede kalıp piyasanın durumuna göre ya ilerde aynı işe devam etmek ya da farklı bir sektörde şansını demek istediklerini belirtiyorlar. Hiç bir satıcının yüzü gülmüyor. İşleriniz nasıl dediğinizde tüm yüzler asık.

Bu kriz diğerleri gibi suni veya kısa süreli bir kriz değil. kimse ilerde ne olacak kestiremiyor.TT custom'ın standı bile geçen seneki kurduğu standa göre sönüktü.her türlü ıvır zıvır malzemeye sahip olduğum için sadece süper bir yapıştırıcı bir tanede kama şeklinde rozet aldım.( daha doğrusu firma sahibi hediye etti ) .başkada kendime göre alacak bir şey bulamadım.

Geçen seneki fuarda tıklım tıkış bir stantda monda bir motorun üstüne çıkıp resim çektirmek isteyen birisi, motoru devirip yanda duran 3 motoruda ,domino taşı gibi devirmişti.bu yüzden motorsikletlerin üzerine oturulmaması yönünde uyarı yazılarını gayet normal buluyorum.neticede bizler illaki elleyip koklamaya , dokunmaya meyilli insanlarız.

Hatta ben firma sahibi olsam şöyle yazarım "Lütfen motorsikletin üstüne oturmayınız , yok illaki oturacaksanız , Öküz gibi tepinmeyiniz "

Sahi bir motorun satın almayı düşünmüyorsam , boy- kilo göz önüne alınıp uygunluğunu denemek haricinde , sırf üzerine oturup resim çektirmenin ne gibi bir mantığı olabilir bunuda anlamıyorum. Yani çökerim Harley'in üstüne 500 poz çeksem ne olur. onu alıp yol yapamadıktan sonra.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoshow iyiydi, yada kötüydü onun yorumunu yapmak bir yana, düşünün ki eşinizle fuara gitmişsiniz, ve yine geçen seneki üzerlerine bir apartman boyayacak kadar boya sürmüş hatunlar.. Tamam hatunları dikkat çekmek için firmalar obje olarak kullanmış, bir çeşit pazarlama stratejisi.. (Bayanların araç gibi kullanılması hoş değil yinede) Peki ya o kızlarla ellerine aldıkları cep telefonlarıyla resim çektirmek için yarışan yurdum insanı abazanlara ne demeli ?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoshow iyiydi, yada kötüydü onun yorumunu yapmak bir yana, düşünün ki eşinizle fuara gitmişsiniz, ve yine geçen seneki üzerlerine bir apartman boyayacak kadar boya sürmüş hatunlar.. Tamam hatunları dikkat çekmek için firmalar obje olarak kullanmış, bir çeşit pazarlama stratejisi.. (Bayanların araç gibi kullanılması hoş değil yinede) Peki ya o kızlarla ellerine aldıkları cep telefonlarıyla resim çektirmek için yarışan yurdum insanı abazanlara ne demeli ?
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Bence Fena Değildi Ama Gecen Seneki Daha Güzeldi....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

okyanus43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR1000
    Sönük bir fuardı. Hiç beğenmedim.
    Ne yöne dönersen dön, arkan her zaman arkandadır.
    Okyanus43

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Geçen senelere göre vasatın altında bir fuardı. Kask almaya gittiğimde fiyatları uygun bulmayarak xr 1000 için yine anes motoru tercih ettim ki fuar fiyatlarından da daha ucuza almış oldum. Fuar otoparkında ki motosikletler içeridekilerden daha ilgi çekiciydiler
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)