Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

(A-RI-ZA-LI)Fırtına Vadisinden Eelevit'e (23 Temmuz 2003)

Motovento
    REKLAM ALANI
    endurocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Lc4-640 Adventure R
    EnduroClub İzmir üyelerinden;0004_Cüneyt ÖZBERK (F-650), 0309_A.Mete ERGENOĞLU (F-650), 0650_Kürşat TOSUN (KLR-650), İstanbul üyelerinden 0794_Cemal GÖNÜL (F-650 GS) yağmurlu bir günde Rize'ye geldiler.Temmuz ayının hava şartları açısından uygun olmadığını söylememe rağmen iş nedeni ile Temmuz da gelmek durumunda kalmışlar.0004_Cüneyt ÖZBERK önceden Rize öğretmen evinden yer ayırttığı için onları doğruca öğretmen evine götürdüm ve akşam buluşmak üzere ayrıldım.

O akşamı Rize şehir merkezinde birlikte geçirdik, sahilde gözleme yedik, Ziraat parkında çay içtik.Ancak üç günlük hava raporunda bu bölge yağışlı göründüğünden yaylalara çıkma ihtimali çok düşük bir ihtimali gösteriyordu.O akşam birlikte karar vardık, madem o kadar yolu Rize doğasını görmek için geldiler ne olursa olsun ertesi gün Fırtına vadisi boyunca Elevit'e gazlayacaktık.

Ertesi sabah öğretmenevinde saat 09:00 da buluştuk.Zincir yağlama faslından sonra beş motor Çamlıhemşin 'e doğru gaz açtık.Yolda biraz oyalanarak gittik, öğle yemeğini Çamlıhemşin'de yedikten sonra Zilkale istikametine doğru devam ettik.Çamlıhemşin'den sonrası toprak yoldu ve yağmur inceden inceye kendini göstermeye başlamıştı.İlk molayı Zilkale de verdik.Zilkale'nin 13. yüzyıl öncesinde Kommenoslar döneminde yapıldığı tahmin edilmektedir.16. yüzyılda Osmanlı döneminde de kullanılan Zilkale, Kale-i Zir (aşağı kale) olarak adlandırılmaktaymış ve 30 asker görev yapıyormuş.Fırtına Vadisi kenarında bulunan Zilkale 400 mt lik bir uçurumun hemen ustunde yer almaktadır.

Yağmurluklarımız giyerek Çatköy'e doğru fırtına vadisinden tekrar yola koyulduk.Yol oldukça zorlu; taş, kum ve çamurla birlikte su birikintilerinin içinden devam ediyoruz.Yolda fotoğraf çekmek için defalarca mola veriyoruz ve Çatköy'deki Otel Cancık tayız.İsminin otel olduğuna bakmayın, alt katı çayocağı ve restoran, üst katında bir kac odası olan bir pansiyon.Ama dağ başında büyük bir nimet tabii ki.Yiyeceklerden alabalık, mıhlama, bal, kahvaltı çeşitleri, ızgara çeşitleri ve bir kaç yöresel yemek bulunuyor.Oradan geçenlerin uğrak yeri olan Cancık'tan çaylarımızı yudumladıktan sonra Elevit'e doğru devam ediyoruz.Yağmur bazen yağıyor bazen duruyor, ama etrafta bulutlardan oluşan inanılmaz bir manzara mevcut.Ben yolu daha onceden gittiğimden onden biraz gazlı gidiyorum, Elevit'e 5 km. kala bir su geçişindeki keskin kayalradan geçerken ön jantı vuruyorum ve o şiddetle iç lastik kıyılıyor.Hızım 50-60 gibi ön teker birden sönüyor ve yolda zor duruyorum, nerede ise Fırtına deresini boylayacaktım.Motoru saga uygun bir yere alıyoruz ve ön lastiği kontrol ediyoruz.Ben dış lastiğin yarılmasında korkarken görünürde bir şey olmadığını fark ediyoruz ve oracıkta ön lastiği hep birlikte sökerek yaklaşık 40 dk. gibi bir zamanda lastiği yerine monte ediyoruz.Elevit'e gelidğimizde sis çoktan çökmüş etrafta herhangi bir manzara görünmüyor.Biraz oyalandıktan sonra tekrar aynı yoldan dönüşe geçiyoruz.Çatköy' e kadar hep birlikte geliyoruz ben endurocu dostlardan ayrılarak Rize ye dönmek zorumda olduğumdan önden gazlıyorum, hava da nerede ise kararmak üzere.

Endurocular 2 gece Ayder yaylasında kaldılar ve o bölgede motorları ile gezdiler.İki tanesi Artvin üzerinden döndü, diğer ikisi Rize üzerinden Ovit dağı, İspir ve Bayburt istikametinden devam etti.

\"kaskiniz takili, fariniz acik olsun\"

Murat KIZAK
    KTM LC4-640 Adv. R
    [url]www.arizalilar.com[/url] (a-rı-za no: 26 )
    [url]www.endurocu.org[/url]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla işte bu ve bunun gibi geziler toplumdaki motora karşı olan negatif görüşleri yıkacak motorun caddelerde yüksek sesle birbiriyle yarışan trafik kurallarına uymayan rahatsız edici bir ulaşım aracı değilde bu resimlerdeki gibi 4 çekerlerin bile zorlanacağı yollarda güvenli ekipman yardımı ile sizi her yere ulaştıracak ve müthiş zevk verecek bir araç olduğunu gösterecek hatta ve hatta bu sadece gençler için değil belli bir yaşında üstüne hitap eden bir spor başlamak için çok geç diye düşünenler inanın değil hemen yarın başlayın bu güzellikleri gidip yerinde görmeye değmezmi endurocu, arkadaşımıza teşekkür ederiz ellerine sağlık emeğine sağlık bu ARIZALI ları çok sevdim ben hayatı yaşamayı biliyolar
    sormak istediğim bir şey daha var acaba bu bölgede kamp yapmak mümkün değilmi gezilerde özellikle dikkat ettim ama çadır pek kurmuyosunuz ben bu doğada uyanmak yüzümü o derede yıkamak isterim çok soğuk olur bu belli ama ona göre ekipman alınır
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

endurocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Lc4-640 Adventure R
    hocam yıllardan beri elimizden geldiğince enduronun tanıtımı, sevilmesi, yayılması için çaba sarfediyoruz, dedğin bir çok şeyi ispatlarcasına da gezileirmiz mevcuttur :-)
    Dogu Karadeniz deki benim bir cok gezim gunubirlik oldu(Rize de 2 sene yasadım ) o yzuden cadır pek goremessein
    "tek silindirlilerle bastan sona Karadeniz" isimli gezimizde bir kac çadır sefamız oldu tabii...
    çadır için mükemmeel yerler var hocam
    \"kaskiniz takili, fariniz acik olsun\"

Murat KIZAK
    KTM LC4-640 Adv. R
    [url]www.arizalilar.com[/url] (a-rı-za no: 26 )
    [url]www.endurocu.org[/url]

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    bbrr abiye katılıyorum.motosikletin sadece caddede yarış amaçlı,tehlike saçan uzak durulması gereken bi makine olduğu görüşünü yıkacak türden aktivitelerde bulunuyosunuz.ayrıca fotolarınızda istanbulda görmeyi yadırgadığımız renkler ağırlıkta.yeşil burda binaların soğuk yüzleri dışında bihalt yok.olan yerlerde hızla betonarmeye teslim olmak üzere.
    yeni gezi fotolarını bekliyoruz,gidip göremiyoruz,bari fotolardan görelim.

Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    BBRR, Barışçığım sen kararını ver yazın izine çık ben seni oralara götürürüm
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler