Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

(A-RI-ZA-LI)Anzer'den, SultanMurat'a (20 Temmuz 2003)

Motovento
    REKLAM ALANI
    endurocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Lc4-640 Adventure R
    Trabzon Motosiklet kulübü üyesi dostlar ile Pazar sabahı saat 09:00 da sahildeki İkizdere yol ayrımındaki çay ocağinda buluştuk.Ufak bir çay faslından sonra toplam dört motor, beş kişi (Super Ténéré, XL-600, XL-600 V TA, BMW R-60)İkizdere'ye dogru gaz açtık.İkizdere ilçesinden yaklaşık 10 km sonra sağ tarafa Anzer yaylası yoluna donduk.Yol bundan sonra stabilize idi.Anzer yaylasındaki Anzer'li Osman ın yerinde ızgara et yedik.Yemek sonrası cay muhabbettinden hemen sonra Anzer yaylasının yukarılarına doğru taşlı yoldan devam ettik.Bayburt sınırına yaklastığımız yerde yolu bolerek gecen dere de motorlarımızla fotoğraflar çektik.Sonra virajlara girmeye, tırmanmaya başladık.Tam Rize Bayburt il sınırı yolun en üst noktasından geciyor rakım:2950 mt.İnanılmaz bir manzara bulutlar ayaklarınızın altında.Bayburt tarafından virajlarla inmeye başladık.Yuksek rakımla motorların çekisşi oldukça düşüyor.

Bayburtun köylerini de aşarak İspir-Bayburt karayoluna indik.Yaklaşık 25 km sonra Bayburt'tayız.Şehir merkezine girmeden depolarımızı doldurarak Aydıntepe istikametinden tekrar toprak yollara koyulduk.Super ténéré nin arkasında gelen arkadaşın yaylası olan Yazlık yaylasında molamızı verdik.Sağolsunlar bizlere Trabzon usulü guymak, tavuk, karpuz ikram ettiler.Yemek sonrası çay sohbetinden sonra tekrar tozlu yollara koyulduk.Bayburt yaylalarını aşarak Trabzon yaylalarina girmek üzere idik tam yukarıda hava birden değişti.Bayburt tarafı kuru ve güneşli, Trabzon tarafı ıslak ve sisli idi.Önümüzde 5 mt ileride giden motorun park lambalarını zor görürcesine Limonsuyu yaylasına kadar gittik.Şarj etmediğini fark ettiğimiz Super Ténéré ye ufak bir operasyon duzenledik.Arızası basit idi.Konjektöründen vbir vida duşmuş ve şase almıyordu.Bagajdaki takım çantamdan somunlu vida vererek olayı çözümledik.Akü zayıfladığı için marşı da basmadı.Olaya yine benim takım kutusu yetişti.Bu gibi durumlar için sakladığım 2 mt uzunluğundaki ikili kalın kablo işimizi hemen gördü.Çaylarımızı içerek yola devam ettik.Şansımıza anlaşılan Trabzon yaylalarında güneş bize hiç gülmeyecekti.SultanMurat yaylasındaki Otel taşkına motorları çektik ve sütlaçlarımızı afiyetle yedik.Hatta bazı arkadaşlar iki tabak bile yedi :-))

Artık hava kararmaya yüz tutmuştu, yerler de çamur içinde idi çamurlu ve uzun bir yolculuktan sonra Çaykara yoluna indik.Depolarımızı doldurduk, sahilde vedalaşarak ben Rize, onlar Trabzon yönüne gaz açtılar.

\"kaskiniz takili, fariniz acik olsun\"

Murat KIZAK
    KTM LC4-640 Adv. R
    [url]www.arizalilar.com[/url] (a-rı-za no: 26 )
    [url]www.endurocu.org[/url]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    mükemmel bi gezi olmuş

Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    alplion, murat KIZAK bu işin piri nedemek mükemmel söylenecek sözmü varki bu resimlerin üstüne yorum yapmamız bile hakaret olur bence
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    hocam, bileğinize sağlık çok güzel bir gezi gerçekleştirmişsiniz..

Ben samsun'luyum guymak'a bayılırım görünce fotoğraflarda canım çekti, ne güzel bir yemek o öyle ya, tereyağlı falan nefis görünüyor

Benim dedem Kelkit'lidir, Bayburt'la Gümüşhane arasında bir ilçe bu gezi sırasında yolunuz düştü mü hiç? o dere geçişleri bana kelkit çayını hatırlattı ama haritada gümüşhane neresi kelkit neresi bulamadım bir türlü..

endurocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Lc4-640 Adventure R
    Alıntı ilnapoli adlı üyeden alıntı
    hocam, bileğinize sağlık çok güzel bir gezi gerçekleştirmişsiniz..

Ben samsun'luyum guymak'a bayılırım görünce fotoğraflarda canım çekti, ne güzel bir yemek o öyle ya, tereyağlı falan nefis görünüyor

Benim dedem Kelkit'lidir, Bayburt'la Gümüşhane arasında bir ilçe bu gezi sırasında yolunuz düştü mü hiç? o dere geçişleri bana kelkit çayını hatırlattı ama haritada gümüşhane neresi kelkit neresi bulamadım bir türlü..
    Bayburt-Gümüşhane tarafında d acok motor kullandım hocam
    Kelkit i bilirim içinden geçtim
    \"kaskiniz takili, fariniz acik olsun\"

Murat KIZAK
    KTM LC4-640 Adv. R
    [url]www.arizalilar.com[/url] (a-rı-za no: 26 )
    [url]www.endurocu.org[/url]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler