Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Klr 650 Ile Adana-antalya-izmir

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karahisar03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 K8
    Selam sevgili arkadaşlar. Planladığım gezimi yaptım ve döndüm. Bu süre zarfında resimleri yükleme fırsatım olmadı, ancak dönüşte başlık açabiliyorum. Lafı uzatmadan geziye geçelim.

Haritada güzergahımı belirlemiştim zaten hesapta 1047 Km yol görünüyor.

By Karahisar03

Motorumu yükledim ve planladığım gibi hareket ettim.

By Karahisar03

Yolda ilk duraklamam. Bu arada Çıkış Km mi fotoğraflayamamıştım. Ama 6660 Km de çıkış yaptım.

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

İç Anadolu bozkırlarını hep sevmişimdir. Kendi köyümde kurak ve buradaki manzaraların aynısı herhalde ondan olsa gerekb

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

İlerde bir ağıl gördüm dedim ya sanki kendi köyüm.

By Karahisar03

Bozkır yakınlarında şirin bir kasabada bir çay molası.

By Karahisar03

Yollar dar ve virajlı idi ama oldukça zevkli bir seyir yaptım.

By Karahisar03

Daha sonra Yeni yaplımakta olan stabilize bir yoladan devam ettim. Yol sonunda Motor da bende Tozdan adam oldum. Zaman zaman burada gaz açtım birkaç kez arkanın kaydığı oldu ama toparlamakta zorlanmadım.

By Karahisar03

By Karahisar03

Ve Eşsiz manzara Suğla gölünün uzaktan görünümü.

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

Bu da ben deniz.

By Karahisar03

Bir Yörük yaylasından geçtim. Burada sürülerini getirmişler. Yerleşik bir yayla. Çok güzel bir yerdi.

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

Memleketimin gözünü seveyim. Taş kaya demiyor her yerde Ağaç yetişiyor.

By Karahisar03

Stabilize yolun bitiminde Karaman dan Manavgat a giden yola Zirve tesislerini arkasından çıktım. Burada bir çay molası verdim.

By Karahisar03

By Karahisar03

Alanya Manavgat yoluna doğru iniyorum. Bu yolda gidecek arkadaşlara tavsiyem Yol da tonajlı araçlar çalıştığından belli bir bölümde yaklaşık 8-10 km kadar yollar çökmüş durumda. Tekerlek izine girdinizmi sizi çakıl ocaklarının güzergahında tren gibi götürür. Bir sürü tonajlı kamyon geçtim döke saça gidiyorlar, Yoldan Emniyet sorumlu 155 i aradım ama nafile. İlgilenen yok keşke yolun resmini çekseşdim. Yazık bizim vergilerimizle bu yollar yapılıyor. Anlaşılan Emniyet le Çakıl ocakları kareyi kurmuşlar.

By Karahisar03

Ve Manavgat köprüsü üzerinde fotoğraf çekmek için durdum. Deprem oluyor sandım.Köprü öyle sallanıyorki hayret ettim. Yani Boğaz köprüsünün salınımını biliyorum ama bu kısa köprüden bu kadarını beklemiyordum.

By Karahisar03

By Karahisar03

İşte En üzüldüğüm anlardan biri. O tarihte Serikte orman yangını vardı. Manavgattan sonra bir ara keskin is ve duman kokusu gelmeye başladı. Güneş kavururken birden ortalığın karardığını gördüm. Serik tarafından gelen dumanlar gökyüzünü kaplamıştı. Güneş bile kaybolmuştu nerdeyse. İşte yolun o manzaraları.

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

Antalya girişinde yol ayrımında güzel bir park dayanamadım fotoğrafını çekiverdim.

By Karahisar03

By Karahisar03

Konyaaltı plajının önünden geçergen tatildeki insanların cıvıl cıvıl eğlencesini gördüm. İşte manzara. Artık benimde tatilim başlıyor dedim kendi kendime.

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

Bundan sonra rota Kemer. Ve kemerden bir görünüm. Bu arada Sıcaktan pişdim. Kemere giderken sağ bacağıma disligin hemen üzerinden bir arı çarptı ve soktu. Durup pantolonumu yolun kenarında indirdim. Arının iğresi içeri işlemişti onu çıkardım. Tabi bu sahnelerin fotosu yok. Ama yoldan geçenler gördü. 

By Karahisar03

Şimdi artık Enduroclub den yazılarıma cevap veren ve yol tavsiyesinde bulunan oeğerli Ahu kardeşimize uğramak tanışmak ve çayını içmek zamanı.

Hiç zorlanmadan dükkanı buluyorum.
    By Karahisar03

Buda eşi Ali kardeşim. Tekrar selamlar.

By Karahisar03

Bu arada Stabilize ve dağ yollarından gelirken motor baya bir tozlanmıştı. Hemen oracıkta Ahu ve Eşi Ali Hava filitremi temizlemeye giriştiler. Gerçi daha 500km önce 6000 bakımında kendi ellerimle temizlemiştim ama filitreyi görünce off oldum. Bunun faydasını çok gördüm yakıt sarfiyatım bile değişti.

By Karahisar03

İşte Ahu kardeşim bana bile el sürdürmedi kendisi filitreyip temizleyip kuruttu. Sağolasın kardeşim.

By Karahisar03

Bu Küheylan da Ahu kardeşimizin.

Bu arada Ahu ve eşi Ali kardeşimle biraz motor biraz yol biraz güzergah sohbeti yaptık. Çok sıcak insanlar. Yolu düşen arkadaşların mutlaka uğramalarını tavsiye ediyorum. Kendileride bunu bekliyorlar. Sıcak çay tüm yorgunluğumu aldı. Tekrar tekrar teşekkürler.
    By Karahisar03

Evet planladığım gibi saat itibariyle olmam gereken yerlere zamanında vardım. Planımda Olimpos ta kalmak ve ertesi günü burada vakit geçirmek gezmek , tekne turuna katılmak istiyorum.Ve olippos a inmeden önce yol kenarındaki mola yerinde durup fotoğraf çekiyorum.

By Karahisar03

By Karahisar03

Ve tam olimposa harekete hazırlanırken telefonda çok eski ve kıymetli bir arkadaşım ve de meslektaşım aradı. Yerimi söylediğimde kendisinin Demre de olduğunu illaki beklediğini söyledi. Planlarımdan bahsetmemem rağmen ya gelirsin ya gece de olsa gelir seni alırım dedi. Sanırım planlarım da değişiklik olacak derken kırmam mümkün değil ve Olimpos iptal rota Demre. Rota Demre ama Finike den sonra Yol tamamen virajlı. Artı Hava karardı ve geceye kaldım. Sonunda gece saat 23 00 sularında ben Dermeye ulaştım. Artık Olimpos u başka bir gezide planlamak lazımdı. Arkadaşımı görmek ve sohbet etmek ziyaret etmek buna değdi.
    Gece İzmir de olan çocuklarım ve eşimle konuştum. Olimposta kalamadım o sebep den artık duraklama yapmak istemediğimi ve sabah erken yola çıkacağımı bildirdim. Tatilime Gümüldür de yazlıkta devam etmeye karar verdim. ( Her şey planlandığı gibi gitmiyor işte. )

Ve yoldan Demre görünüşü ile manzaralar.

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

Rota şimdi Kalkan.

By Karahisar03

By Karahisar03

Kalkan ın güzelliği büyüleyici.

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

Kaşı biraz geçtikten sonra deniz kenarında ilerlerken manzarayı seyretmek için durdum. Bu arada Aynı karenin fotoğraflarını makinenin ayarlarını değiştirerek nasıl sonuçlar alacağımı merak ettim ve uyguladım işte sonuçları.

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

Deniz o kadar temiz ve berrak ki görmelisiniz.

By Karahisar03

Bu da otomatik çekimle makineyı topcas üzerine bırakıp çektiğim görüntüm. Ben deriz.

By Karahisar03

Yola devam ediyorum Mavi mağranın olduğu yere geliyorum. Göz korkutan aşağı baktığınızda derinliği baş döndüren bir manzaraydı.

By Karahisar03

By Karahisar03

Yola devam.

By Karahisar03

By Karahisar03

Ve Fethiyeyi geçiyorum. Benim Favorim Katrancı koyu. Eşsiz bir manzara.

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

Bundan sonrası biraz hızlı bir seyir oldu. Muğla yı geçtim sanırım Ortaca veya civarı idi sıcak çekilmez bir hal alıyordu. Yol kenarında biryerde mola verdim.Bu arada Yolda geçtiğim ve arkadmdan yetişmek isteyen Resimdeki arkadaş da benim durduğumu görünce durmuş. Ve sohbet etmeye başladım Bu arkadaş Erol YILMAZ . Kendiside bir motor tutkunu. Yeni başlamış ve İstanbul dan 150 cc Çin bir motor alarak tek başına bir cesaret Muğla ya kadar gelmiş. Koyu bir sohbet oldu. Motorlar üzerine kullanım , Güverlik tedbirdleri falan. Kendisine selamlarımı iletiyorum. Ayrıca ısmarladığı çaylar içinde teşekkür ediyorum.

By Karahisar03

İşte bu mola yerinden serinleten görüntüler. Motorumda biraz dinlenme fırsatı buldu. Sağolsun beni hiç üzmedi. KLR 650 ile ilgili performans ve değerlendirmelerimi en sona bırakıyorum.

By Karahisar03

By Karahisar03

Yoldan manzaralar ile devam edelim biraz.

By Karahisar03

By Karahisar03

Evet Aydın ve İzmir e yaklaşıyorum. Yolum azalıyor.

By Karahisar03

Aydın dan sonra Otobana girmiyorum. Eseki yolu tercih ediyorum. Bu yolu hep sevmişimdir. Selçuk a inen yoldan bir manzara.

By Karahisar03

Selçuk tan Kuşadası yoluna dönüyorum. Sahilden Gümüldür e devam derken. Özdere ya yaklaşıyorum ve kısa bir sigara molası.

By Karahisar03

By Karahisar03

Evet akabinde ailemin yanına vardım. Tatil devam ediyor. Sizlerle bu görüntüleride paylaşmak istedim. Büyük kızımın doğum günü resmi.

By Karahisar03

Küçük kızım ( Biraz cadı dır. Annesine göre Tam bir cadı , Ablasının fikrini hiç belirtmiyeyim. ) ve benim hamak keyfimiz.

By Karahisar03

Her ne kadar Cadı da olsa Ablasıyla iyi geçinir.( En azından ona hizmet edildiği sürece)

By Karahisar03

Yazlık önünde İzmit Keften den 4 sene önce getirdiğimiz Saat çiçeği (Sarmaşık Türü) açmıştı ve mükemmel bir görüntüsü vardı.

By Karahisar03

By Karahisar03

Evet Resimler devam edecek. İzmir civarında gezdiğim yerlerin resimlerinide yüklüyorum. Görüşmek üzere.

Torbalı Selçuk arasında yolun kenarında Pehlivanoğlu tesisi ve petrolü var orada yolunuz düştüğünde mola verin derim. Sabah kahvaltı için gittik. Çok güzel bir bahçe , Nefis köy kahvaltısı. Tavsiye ederim. Kahvaltı resimlerini koymuyorum. Çocuklarda gönüllerince eğlendiler bu arada.

By Karahisar03

By Karahisar03

Akşam yemeği için ise Selçuk - Tire yolundan 15 km kadar içerde Değirmen denen yere gittik. İzmirliler bilecektir. Doğa ile baş başa bolca dinlenme ve sohbet fırsatı bulduğumuz bir yer. İşte resimleri.

By Karahisar03

By Karahisar03

Bu Ceviz ağacının altında Sedir var Yörük sofrası. Hem dinlendik hem uyukladık. Hepsi bir aradaydı. Bu sıcakta bu gölge doğal klimaydı bizim için.

By Karahisar03

Bu arada küçük kızım gelen çayların şekerlerini bir bir götürüyor.

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

Bu arada Üzerimizde ağaçta sincaplar cirit atıyordu. Suya indiği andaki resmini çekemedim. Ama oda insanlara alışmış.

By Karahisar03

Daha sonraki bir günde esti işte Ortaklara çöp şiş yemeğe gittik orda kızımın halini görün.

By Karahisar03

Kedi çöpşişin yağlarını yemedi bile oda alışmış yağsız et yemeğe.

By Karahisar03

Ve gezilerimiz devam ediyor. Çandarlı ya gittik. Orda Kaleden görünümler. Bu arada Çandarlı yı oldukça Bakir ve Temiz buldum. Gerçi deniz suyu soğuk ama çok temizdi.

By Karahisar03

Bu kulede kim bilir kimler nöbet tuttu.

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

Bu gezi ve tatil boyunca ben dinlenmedim evet dinlendim. Bakın Semaverde çay ve Nargile keyfi bile yaptım.

By Karahisar03

Evet bundan sonra da dönüş resimlerine devam edeceğim.
    ===================================
    Kaskını tak. İki damla ter akması Kan akmasından iyidir.
    TB5DT

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    amma gezmişsin abi. motorpisikletinde benim idealimdeki makine, güzel seçim, tebrik eder, kazasız belasız keyifli gezilerinizin dewamını bekleriz.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    AS 125 T
    gezi gerçekten çok güzel =) Şu ana kadar 3 şehir değiştirdim üçündende geçmişsin valla =)

Motosikleti
    Moskova-Nınja 250.Türkiye-Kanuni 100 cup
    Abi muhtesem bir gezi gordugun yerler cok guzel,motorunda harika.ben 8 sene Antalya da calistigim zamanlar da gormustum oralari kucuk capta gezilerim de olmustu,ayrica Mugla daki mola yerinde de her sene yazin gelince Turkiye ye mola veriyorum,kazasiz belasiz surusler.

norace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address
    keyifli sürüşler ve tatiller...devamını bekliyorum

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok güzel tebrik ederim,

yangına ççok üzüldük ama sanki yaşamış gibi oldum fotolar anlatıyor herseyi, sağ sağlim gidip gelmeniz guzel paylasım için tşkler. çocuklarınızısa allah bağışlasın maşallah
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    DL 650 K8
    Tatil bitiyor. Artık dönüş hazırlıkları başlıyor.

Yol güzergahını tespit ediyorum. Manavgat tan sonraki sahil yolunu mutlaka katetmek istediğimden rota bu yönde oluyor.

Planımda sabah 09 00- 10 00 arası hareket etmek ve Hava kararmadan Anamur a ulaşmak niyetindeyim. Hayırlısı bakalım.

By Karahisar03

Ben rota planımı yaptıktan sonra Kızım laptopu oyun oynamak için alıyor. Ama gel gelelim ufaklık burnundan getirdi. Elinde maus olur olmadık yerde tıklayıp ablasının oyun zevkinki rezil ediyor.

By Karahisar03

Bu arada Ay tutulmasını kaçırmadım bir kare fotoğrafı.

By Karahisar03

Her şey planladığım gibi gitmedi tabiî ki. Motor tatil süresince Torbalı da garajda kapalı yerde kaldı. Hazırlık ve yükleme için motoru garajdan çıkarıyorum ve marşa bastım tık. Yine tık ve yine yık. Biraz kontrolden sonra Akünün boşalmış olduğunu anladım. Yaptığımız kontrolde aküde hiç su kalmamış. Halbuki 6000 Adana çıkışında tüm kontrollerimde normaldi hatta eksik olan gözleri tamamlamıştım. Neyse dedik gelişte boşalmışsa şarzdan umarım paneller kavrulmamıştır ümidiyle iterek çalıştırdık ve elektirikçiye. Orda akünün sularını tamamladık ve Şarzda tutacak zamanım yok ustada panellerde bişey yoksa yolda kurtarır şarz eder dedi. Bende hazırlanım motor çalışır vaziyette iken yükleme yaptım ve ancak saat 13 00 gibi yola çıkabildim. Yolda Torbalı da benzin alacağım eeeee pompacı ile konuştum motor stop ettiğimde ittirebilirmisiniz neyse bilindik tablo ve ite kaka çalıştırdık.
    Yolda problem yaşamamak en azından akü kendini toparlayana kadar devam edeyim yani bir sonraki benzin alışıma kadar. Buda sanırım Denizli olacaktı ve öyle oldu. Bu rezilliklerimin fotoğraflarını çekmek aklıma bile gelmedi. Terden öldüm. Ve Denizlide durduğum benzin aldığım yer. Problem yok Akü tamam Şarz olmuş her şey tıkır tıkır.

By Karahisar03

By Karahisar03

buradan sonra geze geze seyrediyorum.

By Karahisar03

By Karahisar03

Korktuteli Antalya ayrımında mola veriyorum. Buradaki su Buz gibi desem az olur.

By Karahisar03

Klasik çay sigara molasıydı bu. Ama çay yorgunluk alıyormuş bu doğru.

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

Ve Antalya girişi . Genel bir görünüm.

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

Ve Antalya çıkışında yada girişinde ki bu çalışmayı çok begendim. Antalya ya yakışacak. Atam izindeyiz.

By Karahisar03

Bu karede Motorcu farkıyla bir foto karesi olsun dedim.

By Karahisar03

Hava alanı önünden geçerken bir kare resim.

By Karahisar03

Yolda çok zaman geçirdim. Duraklamalarım çok oldu. Artı zaten yola planladığım zamanda çıkamadım 4 saatlik bir kaybım vardı dolayısıyla Alanyaya gece vardım.Makinadan bjyle göründü .

By Karahisar03

Planım Anamur a ulaşmak ve orda konaklamaktı. Önceden Kaldığım bir Çadır yeri vardı oraya oluşmak istiyordum. Ve devam ettim. Artı gece yol daha rahattı. Yine yolda sık sık sigara molaları için durdum. Ve Anumur .

By Karahisar03

Anamur da Çadır yeri arayacak halim yok yorgunum. Ve bankamatik bulmam lazım işte burada Navigasyon cihazı mükemmel işe yaradı. Bankamatiğin önüne beni 5 dk da götürdü.Ve bir iki pansiyon baktım Kaç gün kalacaksın Eee 1 gece Cevap dolu. O zaman niye kaç gün kalacaksın diye soruyorsunuz be kardeşim. Sonunda yer bulduğum ilk otele kendimi atıyorum.

Ilık bir duş ardından Klimayı ve TV açtım. Resmen sızdım.

By Karahisar03

Gece öyle yorulmuştum ki Görevliye motorumu koyabileceğim güvenli bir yer sordum. Eşyalarımı alacak halim de yoktu zaten. Hemen giriş kapısının önüne koyabileceğimi söyledi. Motoru kilitledim zincir kilidini de taktım. Sabah kalktığımda baktım Görevli arkadaş sağolsun gece motorun üzerine bir şeyler örtmüş hiçbir problem yaşamadım.

By Karahisar03

Yola çıkmak için hazırlanıyordum derken Otel in kahvaltı dahil olduğunu öğrendim. Eee iyi yani . İşte Kahvaltı. Çay sınırsız tabiî ki.

By Karahisar03

Yoldaki molalarımdan birkaç görüntü.

By Karahisar03

By Karahisar03

Ve talaş vaziyetteyim. Hava sıcak ama yola devam etmem gerekiyo.

By Karahisar03

Yollar virajlar akıp gidiyor. Lastiklerin yanaklarındaki izler zaman zaman limitlere kadar yatmış olduğumu gösteriyor.

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

Süper manzaralar var deniz harika . Duş imkanı olsa atlıycam denize. Ama hava sıcak tuzlu tuzlu biterim dedim kendi kendime.

By Karahisar03

By Karahisar03

Toros zirvelerinde yol kenarındaki gözlemecilerden birinde yine kısa bir mola.

By Karahisar03

Evet daha devam ediyoruz.
    TB5DT

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Süper gezi olmuş klr ile kaç km yol yaptın ve kaç liralık yakıt aldın

Motosikleti
    DL 650 K8
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper gezi olmuş klr ile kaç km yol yaptın ve kaç liralık yakıt aldın
    Sonuç kısmında zannedersem yazdım. Toplam 2500 Km kadar bir yol yaptım. Motorun yakıtınıda orda belirttim. Sanırım yarın kalan kısımın eklerim . Selamlar.
    TB5DT

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam selamlar olsun
    mükemmel bir gezi yapmışsın, manzaralar süper, o kadar çok şey varki deyinecek hepsi birbirine karışıyor:
    çocuklar bir harika kendi başına bir doğa harikası, Allah acılarını vermesin.yangın olayı gerçekten çok üzücü, insanın yüreği yanıyor .
    dönüş resimlerini sabırsızlıkla bekliyorum.yolun açık olsun
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    HoNdA CbR 125 R
    çoook güzel yaa gezmıs kadar oldum süper paylasımmmmmm
    ___MeKaN SKL___:bounce:

kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R
    muhsin abi süper 1 gezi ellerine sağlık.

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    resimlere baktıkca insanın gezesi geliyor. Paylaşım için teşekürler ellerine ve motoruna sağlık
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    Süper bi Gezi Olmuş Tebrik ederim....
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

Motosikleti
    artık yok...
    ne güzel bi gezi olmuş yaa ama yangın olan fotoları görünce cok şaşırdım yaa ve çok üzüldüm ciğerlerimiz yanıyor gercekten hepimiz tekrar ağaç dikelim yoksa ne suyumuz ne oksijenimiz kalacak saygılar...

Motosikleti
    DL 650 K8
    Alıntı kroscu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhsin abi süper 1 gezi ellerine sağlık.
    Teşekkür ediyorum kardeşim. Bu taraflara geldiğinizde mutlaka bekliyorum misafir edeyim. En azından zamanınız olmasa bile bir çay içmek yemek yemek için misafirim olun. Tüm arkadaşlara selamlar.

evet son bölümüde girerek sonlandıralım.

Yolda kasabanın ismini unuttum kusara bakmayın Şehitlikten bir resim.

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

Sıcak da olsa burada biraz mola verdim.

By Karahisar03

Limanda tamir ve bakım yapılan tekneleri gördüm.

By Karahisar03

Erdemli ye doğru gidiyorum manzara ve yol harika. Sıcak da öyle.

By Karahisar03

Ve virajlar yine başlıyo, aşağıda manzara harika.

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

By Karahisar03

İşte Enduro olunca yolun kenarında çalışma yerinde bir tepe var manzarı görmek için çıktım oraya.

By Karahisar03

İşte Kız kalesi resimleri. Ne güzel bir yer.

By Karahisar03

By Karahisar03

Ve mersine geliyorum. İlhan ustanın çayını içmek için dükkana geliyorum. Kendi çarşıya gitmiş oğlu Yaşarcan birazdan gelir diyor. Çayı koyuyor yanında simit harika gidiyor.

By Karahisar03

By Karahisar03

İlhan Ustayı bekleyemedim selam bırakıp devam ettim. Hedefe az kaldı. Pozantı. Eski yolu tercih ediyorum. Burada manzara harikadır.

By Karahisar03

By Karahisar03

Mersin ve sahil yanıyor sıcaktan. Tekir yaylasına doğru yükseldikçe hava sıcaklığı düşmeye başladı. Sıcaktan kavrulan kemiklerime kadar serinlik gelmeye başladı. İnsanlar boşuna yaylaya çıkmıyorlar, onlara hak veriyorum. Arkadaşlarla görüştüğümde 1 saat kadar evvel Tekir de yağmur sel olmuş. Umarım yağmura yakalanmam dedim. Çünkü yağmurluğu çıkartmak bir dert olacak onca eşyanın içinden.

By Karahisar03

By Karahisar03

Ve Tekir yaylasına giriyorum. İnsanlar serin havada yürüyüş yapıyorlar ne güzel.

By Karahisar03

By Karahisar03

Tekirden sonra Pozantı ya inerken Vali çeşmesi denen yerin bir fotoğrafı. Gerçekten serin hava.

By Karahisar03

Ve mutlu son. Çıktığım noktaya veimin önüne geldim. Bu gezide böylece bitti.

By Karahisar03

Çıkarken Motorun Km si 6660 idi. Dönüşte kontağı kapattım ve Km. bu Aşağı yukarı 2500 km kadar yol yapmışım.

By Karahisar03

GEZİ SONUCU:

Çıkışımda rotamı belirleyip plansız hareket ekmemeğe çalıştım. Mümkün olduğunca planladığım zaman uydu. Ortalama 1 saatte bir 5-10 Dk molalar verdim. Yemek molalarında bu süre uzadı. Seyir molalarını sık vermemin sebebi Daha önce İzmir den Adana ya Yamaha FAZER ile yaptığım seyahatte uzun süre motor kullandığımda durdum ve ayaklarımı yere attığımda ayaklarımı hissetmemiştim. Ve motor durduk yerde yattı. Bu tecrubeden hareketle belliği fazla sıkmadım, kan dolaşımını etkilememesi için. Ve bunun faydasını gördüm.
    Tabiî ki böyle bir gezi birçok motorla yapılabilir. Ama KLR 650 den büyük zevk aldım. Performans olarak ne istediysem onu verdi. Gazı çektiğinizde yüklü olması hiç problem değildi. Gezi esnasında genel olarak seyir hızım 100 Km idi. Makinenim takometresi 100 iken GPS 94 -95 km gösterdi sanırım bu normal. İlk zamanlar Kemer e kadar makine ortalama 5,5 Lt/100 km gibi bir sarfiatı vardı. Ama bu süreçte Dağ yolları ve Stabilize yollar vardı. Kemer de Ahu kardeşim hava filitresini temizledikten sonra yakıtım 4,8 ile 5,0 Lt arasında kullanıma göre değişiklik gösterdi. Hatta 4,6 – 4,7 lt bile oldu zamanlar oldu. Motorla hız yapmadım ama ihtiyacım olan yerlerde bastım. Arka çanta yokken hızda sorun yot ama arka çanta varken 140 larda kuyruk sallama yapıyor. Bu tamamen Ayrodinamik bir durumdu. Fakat yüklü vaziyette iken bunu hiç yaşamadım. 160 geçtiğim zamanlar oldu çok rahattı. Makinem Problemsiz ve temiz olmasına rağmen yolculuk gereği ihtiyatlı olarak Gerekebilecek malzemeleri aldım. Bunlar resimlerde göründüğü gibi kamp malzemeleri Çadır , Uyku tulumları, Mat, Şişme yatak, Şişme yastık, Yağmurluğum, motorun brandası, Zincir kilit, Navigasyon cihazı, Küçük piknik tüpüm, çaydanlığım, tavam, Lastik tamir kiti ve Tamir tüpü, Gece lambası, Seyyar fener, Motorun kitapcığı. Tamir çantam da ise : Yedek buji, yedek Firen ve Debriyaj halatı, kıstırma vidalar, değişik çapta vida ve somunlar, Küçük birer pense, yan keski, Buji anahtarı vesair şeyler işte. Bunların dışında özellikle Reflektif yeleğim vardı. Gündüz stabilize yolda kullandım ama esas gece yolculuğu esnasında bunu giymeyi hiç ihmal etmedim. Birkaç kontrol noktasında ekipler beni tebrik etti. Sağolsunlar. Bunun dışında KLR 650 ve bu segmentteki motorlar için söylemem gereken uzun yolculuklar için Sele kesinlikle uygun değil diye düşünüyorum. Günde 300-400 km bir yolda bir problem olacağını sanmıyorum. Bu diğer arkadaşlarında genel kanısıdır sanırım. Ama sonrasında insanın Afedersiniz kıçı uyuşuyo. Bunun için molalarda mutlaka yol kenarında olsun mola yerlerinde olsun biraz yürümek ve kan dolaşımının rahatlamasını sağlamak lazım. Benden bu kadar aklıma gelenleri ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim. makinem 9200 km ye geldi. Sanırım seneye Eeşimle birlikte Karadeniz turu planımız var. Bu sebeple Uzun yolu daha rahat olduğunu düşündüğüm Suzuki VSTROM veya Transalp bir ihtimal BMW GS 1200 veya 1150 ye geçmeyi düşünüyorum. Ama KLR nin yeri bir başka. makinem için saltık ilanını sahibinden e bıraktım. Bahsettiğim makinelardan birini alabilirsem burada onla gezileri ve yorumlarıda paylaşırız. Selam ve sevgilerimle. Hoşçakalın.Sormak istedikleriniz , merak ettikleriniz varsa seve seve cevaplarım.
    TB5DT

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    GüzeL bir gezi olmuş Tebrikler Bu arada deniz cok güzel
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    abiciğim tebrik ederim seni çok güzel kareler yakalamışsın çok güzel seyahatin olmuş
    o yangın antalya merkezden bile hissedildi gökyüzü turuncumsu olmuştu :S
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    paylaşım için teşekkürler hemşerim.gezin,resimler bir harika.zaten bizde haziran sonunda MARMOK'a o yoldan gittik.3 hafta sonrada aynı rotayı ailemle arabamla yaptım.tekrar gitmiş gibi oldum.sağolasın.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Çok güzel bir gezi olmuş, ellerinize sağlık. Paylaştığınız için de ayrıca teşekkürler ve selamlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler