Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Marmaris - Alanya Gezimiz

Motovento
    REKLAM ALANI
    silverwind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 600S
    Arkadaşlar eşimle 22 temmuzda marmaristen başlayıp 29 temmuzda alanyada biten gezimizi paylaşmak isterim.
    Eşimle uzun süredir yapmak istediğimiz motosiklet gezimizi nihayet yaptık.Rotamız marmaris-fethiye-kalkan-kaş-kekova-finike-olympos-kemer-antlaya-manavgat-side-alanya oldu.Eşim manavgattan ablasını ziyarete otobüsle gitti.Ben korkuteli üzerinden
    marmarise 29 temmuz da döndüm.Fethiyeye 50 km kala yol çalışmasından nasibimi de bol miktarda zift ile aldım.Karayollarına burdan selamlarımı iletiyorum.Virajı dönüp kendimi mıcır da buldum.Uyarı yok,levha yok,2 km kadar mıcırda yol gittim,tam mıcır bitiyor diye sevinirken bu kez zift in içinde kaldım,sağda ve soldaki mıcır kümeleri yüzünden kenara kaçam şansımda yoktu.1 km kadar da ziftin içinde gittim.Motorun hali içler acısıydı.Üstelik
    çalışma yapılan yolun sonunda durduğum benzin istasyonunda mazotla diskleri temizlemeye çalışmama rağmen marmarise neredeyse frensiz geldim.Tutmadı bi türlü.Zaten marmarise gelince pantolon ve ayakkabı direk çöpe :(
    Neyse bunlar yolculuğun zevkisiz tarafları idi.Asıl önemli olan keyfili kısımlarını anlatayım.
    Sabah 10:00 gibi marmaristen yola çıktık ve ilk konaklamayı kalkanda yapmaya karar vedik.İlk molamızı ise fethiyenin çıkışında kaş yol ayrımına girdikten 2-3 km sonraki alaşan petrol diye bi yerde verdik.PEtrol istasyonu dediğime bakmayın kocaman yüzme havuzu ve şezlonglar hizmetinide.isterseniz yemeğinizi beklerken havuzdan faydalanabiliyorsunuz.Bütünyolculuk boyunca bol miktarda ksımetimizde olan gözlemelerin ilkini burda yedik

Kalkan a gitmek için tekrar yola koyulduk ve bayağı rahat olan yol sayesinde pek bi sıkıntı olmadı,fakat kalkana 10 km kadar yaklaşınca yol bayağı dar ve virajlı.Temmuz ortasında hiçbir rezervasyon yapmadan böyle konaklamalı bir yolculuğa çıkmak pek benim tarzım olmasada neyseki hiç konaklayacak yer sorunu çekmedik.
    Kalkana vardığımızda daha önce internetten baktığım bikaç otelden bana en yakın olan happy otel e yerleştik.Otel kalkan merkeze 600metre uzaklıkta olan kalamar koyunda,harika bir manzaraya ve çok kaliteli bir işletmeye sahip.İlk gün dinlenip otein tadını çıkarmaya karar verdik.Otelin ve harika manzarasının resimlerini sunmak için sabırsızlanıyorum.işte fotograflar ;

Aynı günün akşamı kalkan merkeze indik.Marmariste yaşamama rağmen kendimizi yabancı gibi hissettik.Neredeyse kendinizi bir ingiliz köyünde gibi hissediyorsunuz.Menüler sterlinle,ev fiyatları sterlinle.Hatta yakında köy muhtarını ingiliz seçecekler gibi bir his uyanmadı değil bende.(Not :Kalkan çok pahalı bir yer uzak durunuz)
    Kalkan merkezden birkaç fotoğraf ;

Happy Hotel le ilgilenenler için ;

http://www.happyhotel.com.tr/
    Address: Kalamar Koyu, Kalkan, Antalya
    Tel: +90 (242) 844 1133 | Fax: +90 (242) 844 1132
    Ankara Liaison: Tel: (312) 428 3456 | Fax: (312) 409 9244
    www.happyhotel.com.tr | www.happyhotel.co.uk
    Email: kalkan@happyhotel.com.tr
    Msn Messenger: happy.hotel@hotmail.com

23 Temmuz günü iyice dinlenmiş olarak,saklıkenti ziyarete gitmeye karar verdik.kalkana yaklaşık 30 km uzaklıkta olan saklıkentin yol durumu iyi fakat bazen bayağı ıssız yerlerden geçiyorsunuz.Özellikle yolda yemlenen keçilere,ineklere dikkat ediniz.Saklıkente varınca önce bir çay keyfi yaptık,sonrada gezmeye başladık.Ve fotoğraflar;

Kaptanını Seyir Defteri

24 Temmuz günü sabah kekovadaki batık şehri görmek için kaleüçağız köyüne doğru yol çıktık.Kalkan la kaş arasındaki yol motosiklet severler için tam bir görsel şölen,yol bitsin istemiyosunuz,

Kaşı geçtikten sonra kaleüçağız yol ayrımı için 25 km kadar gidiyorsunuz,ve bir 10 km daha kale köyüne varmak için gitmeniz gerekiyor.Eğer o taraflara giderseniz ana yola çıkmak için geri dönmenize gerek yok,kele köyünün çıkışındaki yeni yol demreye kadar gidiyor,manzarasıda şahane bir yol ayrıca.
    Kekova köyünde bulduğumuz pansiyona yerleşiyor ve hemen küçük bir motorlu kayığa atlayıp başlıyoruz batık şehri gezmeye;

Bizi kekovada misafir eden ayşe ablamıza teşekkür ederim,eğer o giderseniz kaleüçağız köyüne,bu mütevazi insanlarda misafir olunuz,ayrıca isterseniz ayşe hanımın abisi günlük tekne turları düzenliyor,tüm gün süren gezide sizi eldeğmemiş harika koylara yüzmeye götürüyorlar.Şiddetle tavsiye ederim kekovayı görünüz.

25 temmuz sabahı tkerar yola çıktık ve olymposa doğru yol almaya başladık.Arkadaşlar demre-finike arası yol o kadar güzelki.sır o güzergahta motosiklet sürmüş olmak için bile gidilir.finikeden sonra rotamız kumluca oluyor ve kumlucadan sonrada kemere giderken çıralı yol ayrımından olymposa gideceğiz.
    Demre finike arası ;

Arkadaşlar olmpos kumsalının iki ucunda iki yerleşim birimi ve pansiyonlar var,kemer yolunda ilk yol ayrımından girerseniz olympos anitk köyünün ve bol pansiyonların bulunduğu yere gidersiniz,ama eğer ikinci yol ayrımından yani çıralı tabelasından içeri girerseniz yol çok daha güzel,üstelik akşam üstü o kumsalı boydan boya yürüyerek geçip kumsalın diğer ucundaki antik kenyi gezip dönüştede sahil üzerindeki harika insanların çalıştırdığı ve çok lezzetli yemekler sunan NİHAT RESTORAN da yemek yemenizi tavsiye ederim.
    İlk resim çıralı-olympos yolu geri olympos sahili,antik kent,muhteşem roman tapınağı,olympos deresinin denize döküldüğü yer vs.

Bu arada olympos çıralı köyünde Odile Hotel denen yerde kaldık,30 dönüm üzerine kurulu muhteşem bir botanik bahçe görünümünde 36 odalı bir yer.Müşterilerin isteği doğrultusunda odalarda tv bulunmuyormuş,otel çok hoş bir otel olmasına öyle ama,işletmecileri otelin ortamı kadar sıcakkanlı değilller.Bilmem anlatabildimmi.

Gezimizin devamını ikinci bir mesajda anlatmaya devam edeceğim umarım resimleri beğenmişsinidir.
    Her zaman acemi kalacak motorcu....
    .....Bandit S Rider.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Çok güzel fotoğraflar. Gezdiğiniz yerlerde defalarca bulunduğum için tüm anılarımı canlandırdınız. Paylaştığınız için teşekkürler.
    Üç boyoz bir kola

D C R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kawasaki Versys 650
    Masmavi deniz şu güzelliğe bakın ya
    Helal olsun gerçekten çok güzel bi gezi olmuş
    DoCqueR | D C R | H4LuK... - "Motosiklet Gibisin, Binmek İstiyorum" Drift Religion

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    19-26 temmuz arası bizde aynı rota üzerindeydik... çok keyifliydi uğradığınız her yere bizde uğradık/kaldık. marmaris-datça-saklıkent-kalkan-kokova-kaş-olimpos. ama biz çıralıda değilde olimposda kaldık. dönüş yolu üstündede dalyana uğradık resimlere bakarken de-javu oldum. umarım sizde en az bizim kadar eğlenmişsinizdir....
    (\__/)
    (='.'=) Never ride faster than your Guardian Angle can fly
    (")_(")*

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    Çok keyifli bir gezi olmuş. Haziran ayı sonunda daha kapsamlısını da ben yapmıştım. fotolara bakınca içim bir tuhaf oldu. emeğinize sağlık. güzel paylaşım

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Çok güzel bir gezi olmuş. Tebrik ediyorum...

Motosikletle böyle bir gziyi gerçekleştirmek ne güzel bir hazdır....
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Oyy buralar ne güzel yerler SağoLunuz P
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Marmaristen çıkmadan oraların da birazcık fotosunu çekseydiniz de hasret giderseydik Çok güzel bir gezi çok keyifli geçmiş belli

ahmet_cebesoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 -yamaha ybr 125
    abi hasta kaldım..zaten marmarıs tarafı bi gezi düşünüyordum.şimdi daha cok düşünecegim..en yakın zamanda.biz cadırcıyız..
    motorcuda geri vitess olmaz daima ileri

silverwind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 600S

Marmaris - Alanya Gezimiz ikinci kısım

26 Temmuz sabahı tekrar yola koyulduk.Rotamız öncelikle aspendos,ordan manavgat şelalesinde yemek,ordanda alanya.Normalde bu kadar fazla yol yapmıyor olsakta havanın serinliği bize cesaret verdi.
    Olympos tan çıktıktan sonra kemer merkezde şans eseri eşim in beni uyarmasıyla görmeyi çok istediğim bir yere rastladık.Kemer Orange Country Hotel,amsterdam da ki bir mahallenin tıpatıp aynısının inşaa edilmesiyle oluşturulmuş.Mesleğim itibariylede çok ilgimi çeken bu otelin önünde durduk fakat oteli gezmeye ancak öğleden sonra izin verdiklerinden gezemedim.Sadece ön tarafta bütün oteli adeta gözlerden saklayan amsterdam tren istasyonunun aynısı olan resepsiyon ve ofislerin bulunduğu binayı bende fotoğrafladım.

otelin geri kalan fotograflarını aşağıdaki linkten kendi sitelerinden görebilirisiniz.
    http://www.orangecounty.com.tr/main....VsZT1waG90bw==

Antalya merkez iananılmaz büyümüş,uzun süredir gitmemiştim,Alanya yol ayrımını bulmakta zorlandım biraz
    Antalya anayoldan bir fotoğraf ;

antalyadan çıkınca serik e geldik,orda bir benizn istasyonunda çay molası verip aspendosa devam ettik.Serike vardıktan sonra belkıs köyüne gidiyorsunuz 4 km kadar.Zaten antik tiyatroda bu köyde.Muhteşem bir yapı.hemen fotoğrafları sunuyorum ;

Bu resimdeki japıon kardeşlerimiz sanırım bir televizyon programının davetlisi olarak gelmişler,orda oldukları sürece arkalarındaki kamera onları çekti,ve tiyatronun her köşesinin akustiğini o tiz sesleriyle çığlıklar atarak denediler

Hava biraz rahatsız edecek kadar sıcakladığından tiyatronun arka kısmındaki tarihi eserleri görmeye gidemedik ama siz o tarafa giderseniz mutlaka gezin,özellikle çeşme yi görünüz.Tiyatrodan yaklaşık 250 metre uzaklıkta bu yapılar.

Aspendosu gezdikten sonra rotamız manavgat oluyor,şelalede yemek yemeye gidiyoruz.Suyun serinliği manavgatta bizleride ferahlattı.

Yemeğimizi yedikten sonra tekrar yola koyulduk,rahat bir yolculuktan sonra alanyaya yola çıktık.Bir arkadaşımız sayesinde bulduğumuz oteli bir süre alanyada aradıktan sonra nihayet bulduk ve yerleştik.
    Alanyada antalya gibi inanılmaz büyümüş.Kemer tarafında damlataş mevkii ile,silifke arafında mahmutlar köyü ile birleşen alanya büyüklüğüyle beni şaşırttı.Alanya'da 2 gün konakladık.bu süre zarfında damlataş mağarasını gezdik.Zaten çok yakın bir yer şehir merkezine,Kaleyi gezdik,otelde bol bol dinlendik
    Aşağıda damlataş mağarası,kale,eski tersane,otelimizin görüntüsü vs. var.

Alanya gezmek için güzel yer,üstelik fiyatlarda uygun,hem alışveriş,hem konaklama açısından.Fakat dalgalı denizi ve nemli havası herkesin hoşuna gitmeyebilir.
    28 Temmuz sabahı Alanyadan ayrılıp Sideye doğru yola çıktık.Bu günün akşamı eşim otobüs yolculuğuna manavgat tan gideceği için side de ben tek kaldım bir akşam.Side de bizi misafir eden SAHARA OTEL çalışanlarına çok teşekkürler.Çok güzel bir yer fiyatlarıda uygun üstelik otelin alt tarafındaki boş bir kapalı alanı motoru koymam için bana tahsis ettiler Otel üstelik hem kumsala hemde şehir merkezine makul uzaklıkta.Aşağıda otel in manzarası ve side antik kentinin fotoğrafları var ;

Otelin web sitesi ;

http://www.sidehotelsahara.com/
    http://www.sidehotelsahara.com/

Side çarşı içinde doğal taşlar satan mustafa beyin dükkanını ziyaret etmenizi tavsiye ederim.İnanılmaz güzelliklte doğal taşların renk cümbüşü içinde uygun fiyatlara sevdiklerinize çok güzel hediyeler alabilirsiniz.Dükkan deniz kenarındaki tapınağa giderken sol tarafta.Zaten çarşı içinden tapınağa gitmek isterseniz muhakkak dükkanın önünden geçiyorsunuz.

Akşam eşimin manavgattan otobüsle gitmesinden sonra ben otele dönerek akşam yemeği yedikten sonra motosikletin zincirini yagladım,genel bir kontrol yaptım,gereksiz eşyalarımı motosiklete yükledim.Sabah ta yola çıkarak marmarise döndüm.Sabah 7 de başladığım yolculuğum öğlen 12.30 da marmariste bitti.
    Böylece bir hafta süren unutlumaz bir tatilde bitmiş oldu.İlk kez büyük hacimli motosiklete binen,buna rağmen benimle 700 km yolu başarıyla kateden eşimin,misafir olduğu malatya'dan beni arayıp,"bu nasıl bir hastalık böyle canım motosikletle gezmek istiyor"demesi "benimde "japonun koltuğuna bir kez oturdun artık sanada bulaştı bu hastalık" cevabım bu yolculukla ilgili unutulmaz bir anekdotumuz oldu....
    Bu gezi yazımı okuyan herkese teşekkürler umarım beğenmişsinizdir,bu yolculukla ilgli bahsettiğim tüm kişilerin,otellerin iletişim için telefon numaraları ayrıca bende var isteyen olursa onlarıda veririm.
    Kalın sağlıcakla,lastiğiniz yere hep düz bassın....
    Her zaman acemi kalacak motorcu....
    .....Bandit S Rider.....

rafel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abı yanlış anlamanı istemem sırf bu güzelım konu su altıkı yazından dolayı cöp olabılır
    gezı cok zuper olmuş

Happy Hotel le ilgilenenler için ;

http://www.happyhotel.com.tr/
    Address: Kalamar Koyu, Kalkan, Antalya
    Tel: +90 (242) 844 1133 | Fax: +90 (242) 844 1132
    Ankara Liaison: Tel: (312) 428 3456 | Fax: (312) 409 9244
    www.happyhotel.com.tr | www.happyhotel.co.uk
    Email: kalkan@happyhotel.com.tr
    Msn Messenger: happy.hotel@hotmail.com
    Ayrılık vakti geldıgınde sessizce cekilir giderım yüzümü önüme düşürüpte

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    güzel gezi olmus paylasım ıcın saol

çok güzel gezi olmuş paylaşım için teşekkürler...

muratx22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni 2v - WindyS 125
    çok güzel gezi herkeze nasip olmaz diye düşünüyorum.
    MuraD THSDLN

Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Perge Antik kenti, Düden Ve kurşunlu şelaleleri de herkes tarafından bilinen ve görülmeye değer yerlerdi ama siz rotanıza eklememişsiniz. Fakat oldukça başarılı bir çalışma olmuş. emeğinize sağlık
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhteşem yerler hep hayalimdir motorla gezmek ama bunu hayalde bırakmıcam ileride böyle bişey yapmayı düşünüyorum

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    bu konunun bu kadar az yorum alması ilginç.gerçekten çok güzel bir geziolmuş.kış aylarında içim ısındı tekrar yaza bilendim.
    iyi ki hortlamış dediğim bi konu
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

fuatbmw01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW
    çok güzel gezi olmuş paylaşım için teşekkürler...

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    gerçekten keyifli bir yolculuk olmuş aynı rotayı biz adana tarafından yapmıştık marmarise doğru çok güzel keyifli bir yolculuktu bizim içinde bence içinde en ufak bir istek olan böyle bir geziyi gerçekleştirmeli pişman olmaz selamlar keşke adanaya kadar gelseydiniz ne kalmış alanyadan butarafa
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhteşem bir gezi yapmışsınız arkadaşım.emeğinize sağlık

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler