Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kim Demiş İstanbul'da Orman yok Diye?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    20 Mayıs Salı sabahı boş günümüzden yararlanarak ve havanın güzelliğinden faydalanarak İstanbul'un ciğerlerine gidip oraları tanımaya karar verdik. Rotamız Bahçeşehir'den TEM yolu üzerinden Maslak-Sarıyer-R.Kavağı-R.Feneri-Garipçe köyü-Kilyos , dönüş direk Maslak-B.Şehir.( bana harita arattırmayın şimdi )

İlk durak Sarıyer , 40-50km den sonra içimiz yanmış , sahilde birşeyler içip çimenlere yayılıyoruz.(Kene yoktur umarım)

Rumelikavağı'ndan Anadolukavağı manzarası ve arkadaşım Himmet , hava süper, keyifler yerinde.

Bu da ben.

Demir atlarımız dinleniyor, daha yolları uzun. Öndeki Himmet'in, arkadaki benim.

R.kavağı'ndan R.Feneri'ne gidiyoruz. Sahilden tepeye tırmanıyoruz. Sarıyer-R.Kavağı yoluna çıkıyoruz. Yol kaymak, virajlar tatlı, trafik yok, her taraf orman. Yol üzerinde Koç Üniversitesi, diğer tarafta Boğaz manzarası.

R.Feneri'ne geldik. tam emekli yeri, huzur dolu, sessiz, küçük ve bu sıcakta serin. Küçük bir meydan, ucuz fiyatlar ve şahane bir manzara(Boğaz'ın Karadeniz'e açıldığı yer)

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=79&i=saryerrkavagaripekilyostn0.jpg][IMG]

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=90&i=saryerrkavagaripekilyoslh5.jpg][IMG]

R.Feneri dönüşü yol üzerinde gördüğümüz Garipçe köyüne uğruyoruz, acıktık , balık yiyeceğiz.

Solda balık lokantamız, sağda bu yılki şampiyon.

Lokantada fiyatlar bu minicik köy için çok pahalı, burası da turistik olmuş
    Yemeğimizi yerken de kediler rahat bırakmadı.

Sarıyer'e dönmüşken Kilyos'a gitmeye karar veriyoruz. İndiğimiz dik yokuşu tekrar tırmanıp Kilyos yoluna giriyoruz. Bu arada km sayacım uğurlu rakamı gösterince durup bi foto çekiyorum. B.Şehir'de doldurduğum depo hala dolu gösteriyor. 100 km yol yapmışızdır buraya kadar. Mondial yakıt ikmali yapıyor

Kilyos'a varıyoruz. Şehir merkezi ve sahili dolaşıyoruz ama duracak-oturacak güzel bir yer bulamıyoruz. Zaman da epey ilerliyor. Tadında bırakıp bir dahaki sefer sadece Kilyos'a yüzmek için gelmeye karar veriyoruz.(Foto olmadığı için kimse buraya gittiğimizi inanmayacak şimdi)
    Dönüşü hızlandırmak için Sarıyer'e sahile inip o trafiği çekmek(gelişte sahil yolunu kısa bir mesafe kullanmamıza rağmen felaketti ) yerine doğrudan maslak yoluna giriyoruz. Yol çok dik ve virajlar çok keskin, hızımız da biraz fazla. Ben önden giderken keskin bir viraj sonrası bir ses duyuyorum. Himmet yerde Bakıyoruz onda bir şey yok ama motorun kenarları çizilmiş. Allahtan motor çalışıyor. Daha temkinli gitmeye karar veriyoruz. Kemerburgaz civarında yol yapım çalışması var, asfalt yolun enine kazılmış, dengemizi bozuyor derken önümdeki mondial yine yan yatıyor. Arkadaşta ufak bir iki sıyrık,sağ ayna kırık, grenaj daha da çizik, benzin yere akıyor. Motoru kaldırıyoruz , depoda birşey yok . Çalıştırıyoruz motoru, bu bir Çin mucizesi, çalışıyor!! Tabi moraller sıfırın altında, sinirden gülüyoruz. 1 senedir Himmetle geziyoruz, ilk defa başımızdan kaza geçiyor, hem de iki tane. Kendimizi Maslak Oto Sanayi Sitesi'nde buluyoruz ama aynayı tamir ettiremiyoruz. Akşam trafiğine yakalanıyoruz ama hava kararmadan eve varıyoruz.
    Geldiğimdeki km sayacı

Sanırım 160-170 km yol yaptık. Depom hala yarıdan fazlasını gösteriyor. Demek ki en fazla 15 ytl benzin tüketmişim. Ama kötü anılarımızı unutana kadar herhalde uzun bir süre gezi yapamayacağız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    keyifli bir gezi olmuş yaşanan bir iki talihsizliik dışında biraz daha dikkatli olursanız oda olmaz

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    kim demiş orman yok diye ya istanbulun 4 de biri orman be
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Alıntı kıllıtarkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim demiş orman yok diye ya istanbulun 4 de biri orman be
    anadolu yakasında oturanlar, avrupa yakasında oturanlardan çok daha şanslı tabi

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    Alıntı istanbulian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anadolu yakasında oturanlar, avrupa yakasında oturanlardan çok daha şanslı tabi
    aynen kardeşim bu arada resimler güzel

daha nice gezmelere
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    siz bi gelin butarafa ben sizi basıbuyukten samandıraya kadar goturuyım arka yoldan bi orman gorun
    true love..

Drift Religion

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Alıntı mhrrmkpnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz bi gelin butarafa ben sizi basıbuyukten samandıraya kadar goturuyım arka yoldan bi orman gorun
    gelmek isteriz ama bize çok uzak, üstelik kgs-ogs almak lazım köprü için

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Paylaşım için sağol. Arkadaşına geçmiş olsun.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    beykozun yarısı orman kardeşim Allah gözünüzü doyursun
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beykozun yarısı orman kardeşim Allah gözünüzü doyursun

siz biraz avrupa yakasına gelin, o ormanların kıymetini anlarsınız

Motosikleti
    chopper
    harika gezmissiniz arkadaslar biraz yol yaptınız

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Güzel gezi olmuş fakat mondiali süren arkadaşa geçmiş olsun.Sat kardeşim mondiyi al bir suzi
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş fakat mondiali süren arkadaşa geçmiş olsun.Sat kardeşim mondiyi al bir suzi
    bir ara motorları değiştik ama fikrini sormadım..motorunu kullanınca nazar mı değdirdim ne

limp65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok güzel gezmişsiniz ben de geçen pazar kilyosa gittim ve maslaktan o giriş yolu gerçekten çok kötü boyuna kazılmış asfalt, motor bi o sağa bi sola çekiyor 30 40 km yi geçmemek lazım aman dikkat!

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Motorunuza sağlık, güzel bir gezi olmuş kazalar dışında...Bu asfalt olayına ben de caddebostana giderken yakalandım. Artçı da vardı arkamda. Denge falan kalmıyor motorda..dikkat etmek lazım..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)