Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Taşdelen Korusu'nda ATV macerası...

Motovento
    REKLAM ALANI
    HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Geçen seneki ATV basın pikniğinden kalan dostluğumuzu, bugünlere taşıyan Kadir kardeşimin çok hoş bir telefon davetiyle nefis bir gün geçirdim. Yeni bir ATVclub için bizim evin çok yakınındaki Taşdelen Korusu'nda bir yer oluşturuyorlarmış...

Havanın karlı ve soğuk olmasına aldırmadan, yürümelik mesafedeki korunun yolunu tuttum...
    Bir yandan kar yağarken bir yandan da zaman zaman güneş yüzünü gösteriyordu.

Ben yanlarına gelinceye kadar, onlar çadırın içinde küçük mangalda çayı koymuşlar,
    keyfe keyif katacak bir günün ilk müjdesini hazırlamışlardı bile...

Tıfıl bir karyağışı ve ormanın kenarında dizi dizi atvler... Belli ki çok hareketli saatler yaşayacağız...

İçerde Kadir usta ile Hasan usta test sürüşüne çıkacağımız atvlerin son kontrollerini yapıyorlar.

İşleri biten ve yola çıkmaya hazır makineleri de Aydın kardeşimiz dışarda sıraya koyuyor.

Bu arada Hasan usta kaşla göz arası ormana gidip, bekleme sırasında mangal keyfimizin sürmesi için
    ilginç bir nakliye sistemiyle bizlere yakacak odun getiriyor...

Daha büyük bir ateş için Aydın, koca bidona ver yansın ediyor ateşi... Keyif alevlerin ortasında...

Bu arada geçen zaman, havanın karlaması ve ormanın temiz ortamı acıkmalara sebep olduğundan,
    bir başka mangalda tavuklar cızırdamaya başlıyor. Aç karnına atv sürmek sağlığa zararlı...

Bütün bu olup bitenleri resimlerken, arada çay keyfimi ve ufaktan da hazırlanmayı ihmal etmiyorum tabii ki...

Mahşerin dört atlısı misali veriyoruz gazı Taşdelen Korusu'nun içlerine, karlı yamaçlarına... 4. atlı ben
    resim çektiğim için, her zamanki kaderimi yaşıyorum, kamera arkasındaki görünmezliğimi...

Yükseklere çıktıkça daha karlı bölgelere ulaşıyoruz. Hemen şehrin içinde böyle mükemmel bir yer olması
    çok güzel, benim eve yakın olduğu için daha bir şahane durum yani...

Aslında bu kadar nispet yapar gibi bahsetmem, İstanbul’un farklı yerlerinden gelenleri kızdırmasın, çünkü buranın en güzel tarafı,
    hemen aşağıdaki caddeden Kadıköy'e, Üsküdar'a, Ümraniye'ye hatta karşı tarafta Cevizlibağ'a kadar toplu taşıtların bulunması gibi bir güzelliği var.
    Bas akbili, gel Taşdelen'e, bin ATV'ye...

Yoldan çıkma zamanı, atv ile azma zamanı... Kar, çamur, rampa, su birikintisi ve her ne varsa coşacak, herşey mevcut ortamda...
    İtiş kakış ve ATV savaşları, çamurlama, saplama, yoldan çıkarma gayretleri... Verdik coşkuyu gitti...

Ağır abi takılan arkadaşlar da var Nuri Bey gibi... Kıyıdan olana bitene bakıyor...

Gülme komşuna gelir başına misali, birbirlerini iteleme yaparken, her ikisi de balçıklardan nasipleniyor...

Ve mücadeleden zaferle çıkış... Ben mi ne yapıyorum, olanı biteni resimliyorum, kader işte...

Motorların her zorlamalarından sonra ise rutin kontroller yapılıyor. Ortama göre dayanıklılıklarına bakılıyor...

Sık ağaçlıklı patikaların arasına dalarak maceraya tam gaz devam ediyoruz...

Her geçen zaman daha bir çamura bulanıyoruz, çamurlandıkça bunu kutluyoruz. "çak moruk" ayaklarına yatıyoruz...

Bembeyaz kar üstünde gittiğimiz gibi vıcık vıcık çamura da gömüldük, arada dere yataklarına da daldık...
    Her türlü arazi şartlarına müsait gönüllüler olarak yolumuza devam ettik.

Tam battık batıyoruz derken; yeri geldi, indik motordan, tuttuk kenarından kurtardık sudan... Bu da işin bir başka hoş tarafı...

İnsanın hammaddesinin çamur olmasından mıdır nedir, ne kadar çamur o kadar mutluluk...
    Hepimiz Adem babanın torunlarıyız, çamurdan müteşekkül... Buyurun Hasan ustamız...

Sıkı bir çamur parkurundan sonra yine bir gözden geçirme motorları... Yarın öbür gün millete sıkıntı yaşatmamak için...

Zamanın nasıl akıp geçtiğini anlamadan uzaklarda Çamlıca'nın silueti görülüyor, gurup vaktinin
    muhteşem manzarasında... Demek ki akşam olmuş dönme vakti...

Tadına doyamadığımız muhteşem bir günün hızlı akışında çocuksu heyecanlar yaşadık, son sevinçli pozlarımızı verip, zafer kazanan komutan edasında resimlerimizi çekip merkeze dönüyoruz... Neler yaşadığımızı küçücük ekrandan merakımıza yenilip izlemeye çalışıyoruz...

Kadir ve Hasan ustaya, bizimle aynı heyecanla gaz açan Nuri bey kardeşime, yola çıkmadan önce bütün ikmalleri hazırlayan Aydın kardeşime çok teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir yapılanmanın ilk misafirlerinden biri olarak beni ağırladıkları için. Taşdelen gibi neredeyse şehir içi diyebileceğimiz bir yerde böyle bir etkinliği atv sevenlere sundukları için şükranlarımı yolluyorum. Maceracı arkadaşların da bu zevki paylaşmalarını, yaşamalarını arzu ederim. Yeni bir yapılanma olduğu için şimdilik Kadir ustamıza 053560429385, diğer organizatör kardeşimiz Ahmet'e ise 05422020396 numaralı ceplerden ya da kadiratv@hotmail.com adresinden ulaşabilirler. Herkese sevgiler, kalın sağlıcakla...
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R
    hepsi çok güzelde kasklar nerede atv ler motosikletten daha çabuk devrilir.

Motosikleti
    Yamaha YZF R125 & Honda Activa
    Çok güzel yaPaylaşım için teşekkürler...Ya göstermeyin bana böyle şeyler valla az kaldı sapıtmama gidip bi atv,cross yada enduro alabilirim her an
    :bounce:[B]тєк вαѕıηαℓıgıη уσℓ¢υѕυ тєк σℓυя...[/B]:bounce:

Motosikleti
    mondi 150MC
    guzel olmus tebrıkler(dogayla ıc ıce)
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Abi güzel aktivite olmuş. Resimlerden eğlenceli geçmişe benziyor. Ama göl mü deremi ne varya arkadaş atv ile geri geri inip çıkıyormuş pozu yakalamaya çalışmışsınız sanırım. sonrada orda kalmışsınız Mavi atv ler bana kanuninin 110cc lik atv lerini anımsattı Markaları kanuni mi (mavilerin) ?
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Alıntı kroscu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepsi çok güzelde kasklar nerede atv ler motosikletten daha çabuk devrilir.

Resimler cok guzel. Gulen yuzler gormek guzel. ATV tecrubem yok, eminim cok zevklidir.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hiç hoşuma gitmedi sarmadı atv olayı beni

ama güzel eğlenmişsiniz mühim olanda bu sanırım

mkose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 200
    tebrikler çocuklar gibi şensiniz

Motosikleti
    Hyosung rx125-Yamaha YZ400F
    eğlenceli oyuncaklar şu atv ler..
    arazide her zaman 2 tekeri tercih ederim..
    paylaşım için teşekkürler..

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    HULK imzasını gördüğümüzde anlıyoruz artık başlıkların altından nasıl sürprizler çıkabileceğini...
    Eline, ayağına, makinene sağlık Alpaslan abi...

Bu defa arkaya otorarak kurtaramamışsın, sürücü koltuğuna terfi etmişsin, kimi kısımların daha rahat etmiştir bu defa herhalde?

Selamlar, sevgiler..En kısa zamanda görüşmek dileğiyle.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    süüperr olmuş bence beaa=)) ama ewet gercekten kask takmanız daha iyi olurdu

D C R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kawasaki Versys 650
    Süper bi gün olmuş ya kıskandım şimdi
    Emeğinize sağlık, güzel resimler

Heyy İstanbul MT yapalımmı oraya bi buluşma ne dersiniz
    DoCqueR | D C R | H4LuK... - "Motosiklet Gibisin, Binmek İstiyorum" Drift Religion

Motosikleti
    sym mio
    Ortalık batmıııış
    Valla çok eğlenceli gözüküyo burdan, insan orda olmak istiyo
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    tugce bu arada su senn awatardakı kaskı caddebostanda bı motorsiklet mağasında görmüştüm =)) çiçekli böcekli

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    atv'nin birinde bizim stikeri'mi gördüm yanılıyormuyum

bu kadar çamurdan sonra banyo umarım vardırçocuklar gibi eğlenmişsiniz tebrikler
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    abicim süper resimler ellerine sağlık
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

nurisevinc63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500 idi.

bu turda ayrıca çok sevdigim nuri abimde baş roldedir aslında

ben hasan usta çok eglendik çocuklar gibi
    inanın çok keyifli resmen çamur banyosu rehberlik yapıyom ama bukadar keyifli olmamıştı bizde sana çok teşekür ederiz apl aslan abi emegine saglık

Motosikleti
    as t1
    harbi çamur banyosu yapmışsınız eminim çok keyifli olmuştur
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Osmaniye İl Temsilcisi
    Motosikleti
    YAMAHA WR 426 F - SUZUKI GN 125
    Abi harika bir gezi olmuş, çok keyif almış olmalısınız. Elinize emeğinize sağlık.
    YuSuF - YuZuF - YZF:wiinkk:

Arap Kadri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X200
    HULK abicim senin topaklarını özlemiştim ilaç gbi geldi yaw
    aynaya baktığında gülümsüyorsan bin motoruna
    KYMCO - Like 200i uuur böcüüüüm
    mangalı sev KOKOREÇİNE SAHİP ÇIK

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)