Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

12 agustos ege akdeniz gezi raporu...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha TDM 900 A
    merhaba arkadaşlar .. geç kalınmış raporumu ancak hazırlayabildim .. 12 agustos pazar günü sabah işten yorgun ve uykusuz olarak gelerek son hazırlıklarımı tamamlayıp yol arkadaşım aydın ı arayarak buluşma noktamız olan çorlu orion önüne hareket ettim

ve buluşup unuttuğmuz bir kaç parça eşyayı almamız yola çıkmamız saat 11.30 oldu .. vee nihayet kontak açtık artık yoldayız yupppiiii

vee ucu ucuna yetişip binbir rica ile binebildiğmiz feribot .. buarada 2 motor 4 kişilik bir yunanlı motorcu ile tanıştık kendileri ipsaladan giriş yapmış ve ayvalığa doğru gittiklerini söyledi , onlara indikten bir süre yolculuk edip yol tarifi yaptıktan sonra veda ederek ahmet agbiye söz verdiğmiz gibi yazlığnı bulma telaşına düştük .. agmet agbinin verdiğ adres tarifini yazdığım kagıt evde kalınca kolay olan KOLİN HOTEL i bularak buradan adresi tekrar alıp nihayetinde ahmet agbimize zorda olsa ulaşabildik.. aile saadetini bölerek bizide aralarına kabul eden sevgili ahmet agbimize , degerli eşine ve değerli ikiteker dostlarımızdan , başta kava500, aytaç ve özür dileyerek ismini sayamadığım diğer can arkadaşlara buradan sonsuz teşekkür ve sevgilerimi yolluyorum

ahmet agbimizin ve evinde bulunan diğer değerli ikiteker sevgilisi arkadaşların çok önemli tecrubelerinden tavsiyeler aldıktan sonra fazla zaman kaybetmeden yola çıktık .. malum planımıza göre ilk kamp kuşadası olacaktı , diğer yerleri sadece göz ucuyla görmek yetmeliydi ve inşallah dönüşte ugrarız deyip gazı açtık .. ama oldukça geç kalmıştık bir kaç yerde sürekli mola vermek zorunda kaldık malum 200 km de bir aydın arkadaşım DEPOSUNU DOLDURMAK ZORUNDA KALIYORDU.. 1400 cc intruder benzini ne kadar idareli kullansada içiyordu mubarek .. izmir e 25 km kala yol inanılmaz bozuk erimiş yol derin bir iz yapmış heralde agır bir tır vs gecmiş motoru kaptırdığın zaman ister istemez dengeyi motora göre yönlendiriyorsunuz .. izmire giriş ve transit geçişten sonra aydın otobanına çıktık güneş batmış yorgunluk iyice kendini belli etmişti artık .. bir ara daha fazla motoru kullanamayacagımı düşünerek aydın a selektör yapıp durdurdum ve elle buraya gel diyerek ayaklığa aldığım motorumun üzerine yüzümü kapattım ve öyle uyumuşum ki (otoban üzerinde küçük bir cep içerisindeyim bu arada) telefonumun ısrarlı kıpraşmalarına daha fazla dayanamayıp açtım aman allahım bu aydın .. neredesin diyor .. ben ise ona soruyorum sen neredesin diye .. o benim elle gel işeretimi devam et diye algılamış ve kendisini sollayan bir motoru da ben sanarak tam gaz kuşadası kavşagını gecerek , bodrum didim kuşadası kavşagına kadar devam etmiş .. kısa bir hayal kırıklığ ve uykumun açılmasından sonra soğuk suyu yüzüme boşaltarak tam gaz yola devam ettim

burada ufak bir anımız oldu .. aydına yetişmeye çalışırken girdiğim tünelin girişinde aynen şöyle yazıyordu ..BU OTOBANDA VE TÜNELDE BİLGİSAYARLI YÜK VE HIZ KONTROLÜ YAPILMAKTADIR .. hadi canım gecenin bir yarısı ne alaka diye basıyorum gaza birden bir anons ! resmen direksiyonda zıpladım heyecandan .. hızımı 80 civarına düşerek aynaya bakıyorum nereden çıkacak zebaniler diye .. aynadan göremedim iyice yavaşlayarak boş olan otoban ve ışıklandırılmış tünelde kafayı çevirip baktım yine kimse yok .. neyse dedim tekrar yavastan yavastan hızlandım ki ne o birdaha aynı anons sanki beni bekliyor .. iyice kıcık olmuştum durdum ve avanak avanak bakınıyorum derken bir anaons daha .. sonra anladımki bu bir uyarı teyp kaydıymış .. rahatlayarak verdim coşkuyu motora.. bir müddet sonra aydın ile buluştuğmuzda aynı olayı yaşadığnı kahkahalarla anlatıyordıu bana .. ve işte kuşadasında ilk geceki kamp yaptıgmız yerden manzaramız karşımızda güvercin adası ve kuşadası kalesi

ve kuşadasından birkaç kare

kuşadası kalesi.. zamanında rus donanmasının gemilerimizi liman içi ve açıklarında batırdığında tanıklık yapmış bir kale..

DEVAM EDECEK
    her sabah (yani öğle civarı) uyandığmızda bir çok elemeden sonra tek geçerek yediğmiz İNGİLİZ KAHVALTISI

ve birkaç karede yabancı hayranlarımızdan

vee korna yaptığnı duymadığmız için bizimle tanışmak için yanımıza gelip bira ısmarlayan arkadaşımız name (ünlü bir türk milli sporcusunun kızı) istanbul içinde hava almak için motoruna atlayıp soluğu kuşadasında almış olan ilginç bir bayan , name.. ve bir çok erkeğin bile zor kullanabilecegi motoru 600 RR oyuncak misali dans ettiriyor.. name ile biraz dolaşıp denize vs girdik ilginç döğmeleri vardı vucudunda dikkatimizi çeken .. ve en ilgincide motor sevdası yüzünden eşinden ayrılması bize ilginç bir hikaye oldu

DEVAM EDECEK
    vee kuşadasına zorda olsa veda ediyoruz .. demir atlarımız bodrum yollarını arşınlıyor...

kuraklıktan fazla etkilenmemişe benziyor bafa gölü

veee heyacanlanıyoruz bodrum gözüktüü.. 24 saat hareketli , sosyal bir şehir.. ünlü bir filazof ne demiş ..; ONLARDA SENİN GİBİYDİLER , GELDİLER VE AKILLARINI BODRUMDA BIRAKIP GİTTİLER... nedense bu şehre her gelişimde hüzünlenir hayallere dalar ve gidene kadar bunun sarhoşluğundan çıkamam ..

günümüz yollarda geçti akşam olmadan yemek yiyip tanıdık bir kaç arkadaşı bulup sohbet etme fırsatımız oldu akşam üzeride ilginç bir kamp yeri bulduk .. genelde herkez bilir bodrum gümbet arasındaki tepede (eski yel değirmenlerinin olduğ tepe) çadırlarımızı kurduk manzaramız muhteşem .. ama geç saatlere kadar sevgilisini kapan bu tepeye geliyor şarkı söyleyenlerden ve sohbet seslerinden rahatsız olmak istemeyenler için tavsiye etmem .. işte gece ve gündüz gümbet manzaramız..

bir sorunumuz vardı bütün kuaför/berberler öğlen saat13 e kadar kapalı olurmu yaa.. burada böyleymiş ve iş başa düştü aydın motorun aynasında kuaför dükkanının önünde bir güzel traşını oldu ben sabırlıydım .. olmaz olaydım bekledim ve acılan ilk kuaförden içeriye balıklama daldım sadece bir sakal traşı olup ücretini sorduğumda sinirimden iştahım kesildi .. 20 ytl cik .. el mahkum ayak gardiyan misali bayıldım 20 liği herif bizi iyi kekledi dedim kendi kendime bizim orada 3.. veya 5 ytl ye olmayanı dövüyorlardı ..ve aydının maskarası oldum o gün

denize girdik .. gezdik.. tozduk

bodrumda bu yıl yanmış olan orman alanlarının yanından hüzünle geçiyoruz.. ülkemizin hazineleri.. eğer kasten yakıldıysa , yakanın elleri kırılsın diyorum

bodrumda , tatilimiz boyunca ücretli olarak kaldığmız tek kamp yeri .. gümbet merkezde cetaş kamping diye bir yer ama güzeldi .. duşları wc si mutfagı ve plajı güzeldi..

sırada bodrumda gece hayatından bir kaç kesit

bazıları bilir bodrum gibi yazlık mekanlarda bar cafe vs. eğlence yerlerinin ismi heryıl değişir .. bir mekan biliyordum yaklaşık 10 dan fazladır ismi hep aynı KÜBA BAR sahibi tam bir motosiklet hastası ve sürekli süper motorlara biniyordu bu yılki motoru işte bu .. 8 silindirli V8 motorlu ufak tefek bişii işte

bodrum da son gecemiz.. ne çadır ne uyku tulumu .. aptal bir plaj görevlisinin beni zıvanadan çıkaracak konuşmaları ve hareketleri karşısında bu tatilim için bodrum u bitirmiştim .. ama aydın ile fikir ayrılıgna düşerek ben sabah kalkınca marmaris istikametine gaz açarak tek motor devam ettim ..

DEVAMI GELİYOR..
    sabah kahvaltıdan sonra , akşamdan hazır olan motoruma atlayıp , aydın ile daha sonraki günlerde ayvalıkta buluşmak üzere vedalaşıyoruz.. işte marmaris in virajlı , yokuşlu , RADAR lı yolları

yola bak arkadaş yaa , gelde verme motorun hakkını

arkadaşın birisi radara öyle bir süratle girmişki konuştukları rakam beni bile korkuttmaya yetmişti .. hemde bu alet ile.. bende fırsattan istifade izin alarak birkaç kare elde ettim .. yanlış hatırlamıyorsam bu aletlere triportör deniyor..

DEVAMI GELECEK...
    ıntruder bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    eeee resimler gözükmüyor?????

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bu fotolarda bi eskik war
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Yanlış linki yapıştırmışsın. Şöyle olmalıydı:

[img width=640 height=480]http://img355.imagesh ack.us/img355/4215/egeveakdenizseyahatim03pe0.jpg[/img]

linkini yapıştırmışsın, oysa şu şekildekini kopyalayıp yapıştıracaktın:

URL=http://imageshack.us][img]http://img355.imageshack.us/img355/4215/egeveakdenizseyahatim03pe0.jpg[/im g][/URL]
    (sonuncu linkde img'de m ile g'nin arasını açmak zorunda kaldım yoksa linki gösteremeyecektim)

Motosikleti
    yamaha TDM 900 A

resimleri yükledim sorun kalmadı arkadaşlar

resimler okeyy.. akşam linklerinde sorun olmuştu .. zorda olsa hallettim .. saygılar sevgiler

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kaçla girmiş radara o üç tekerli alet merak ettim şimdi......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    yamaha TDM 900 A

dfgjsdfgj

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaçla girmiş radara o üç tekerli alet merak ettim şimdi......
    300 küsür liradan bahsettiğne göre demekki 150 nin üzerinde.. ben 117 km hız ile girmiştim 220 ytl vermek zorunda bırakıldım ..

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Güzel bir gezi olmuşa benziyor. Aksaklıklar her zaman olur. "+"lar "-"lerden fazlaysa boşver.

Motorun üzerinde uyudun mu, uyudunsa düşmedin mi hiç?

Kahvaltıdaki bacon'u (onun ne olduğunu bilerek yedin herhalde) gördüm, canım çekmedi değil. Çok güzel tadı vardır.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Şimdi görebildim Tebrikler ; TeK KeLiMe : HARİKA
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    Fotoların hepsi cok güzel
    Allah içine sindirsin...
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    çoook güzel olmuş, özendim
    GKN MOTORS

Motosikleti
    yamaha TDM 900 A
    Alıntı MrCool adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuşa benziyor. Aksaklıklar her zaman olur. "+"lar "-"lerden fazlaysa boşver.

Motorun üzerinde uyudun mu, uyudunsa düşmedin mi hiç?

Kahvaltıdaki bacon'u (onun ne olduğunu bilerek yedin herhalde) gördüm, canım çekmedi değil. Çok güzel tadı vardır.
    hehe .. evet bilerek yedim .. evet uyumuşum , bodrum da moralimi çok bozan bir gecenin sabahıydı çadırımı toplayıp yola çıkacaktım ama geç olduğ için sabahı beklemek daha uygun geldi ama.. bodrumda boş boş beklenmez diimi .. içtikçe içmişim .. sonuç böyle .. daha güzel ve deliksiz uyku .. sabah bir sürü meraklı vardı resmimi çeken .. hemen kaçtım ..

vay super bı gezı olmuss
    fotolarda cok ıyı

su triportör kacla gırmıs radara hala cok merak edıorum
    ****ROCK'N ROLL****

Motosikleti
    yamaha TDM 900 A

fdhm

triportör tahminim 160 gibi radara girmiş olabilir .. tabii okadar sürat yapabilirse..

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    fotolarına sağlık kazasız nice yolculuklara...
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

Motosikleti
    Honda vfr800
    cok zewkli bi gezi oldugu kesin eline saglik

Motosikleti
    yamaha TDM 900 A

vbnjsrts

inanılmaz zevkli .. adeta motor dünyasında bir kralsınız.. kendinizi öyle özgür ve güçlü hissediyorsunuz ki o yollarda.. yaşamak lazım tabiiki .. sevgiler

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Ellerine sağlık gerçekten keyifli mir gezi olmuş darısı gezmeye fırsat bulamayanların başına....
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    o triportörler sanırım hazey türk onlar volkswagen motoru kullanıyorlar tabi biraz değiştirerek ve 160 onlar için kolay bir hız

işçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 150 titanic
    boss hoss müthiş bu ülkede kullanılmaz nedeni benzin pahalı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler