Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 SonuncuSonuncu

YBR 125'le 4.300 Km(Edirne'den Doğu Akdeniz'e ve Oradan Doğu Karadeniz'e)

Motovento
    REKLAM ALANI
    LeGoLaS032 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 N (2014)
    süper olmuş helal yani ybr ye
    Yamaha XJ6 Naked

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    helal olsun gezi yeni değil ama, beni heyecanlandırdı.
    emeğine sağlık arkadaşım, paylaşım için de çok teşekkürler
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

GS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aranıyor
    forum a yeni üye olduğum için daha yeni okuyabildim.tek kelime bravooooooooooooo.ybr ile türkiye rekorudur heralde.

selcuk543 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA KS150-23 GREEN DRAGON
    valla şimdi şu fotoları gördükten sonra yerimde durasım gelmiyor imkan olsada bizde yapabilsek şöyle bi gezi peki kardeş bu gezi boyunca motor hiç arıza yaptımı yolda bıraktımı bizi bi aydınlatırmısın
    No Manita No DIRDIR ONLY MAKARA ONLY GIRGIR

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı selcuk543 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla şimdi şu fotoları gördükten sonra yerimde durasım gelmiyor imkan olsada bizde yapabilsek şöyle bi gezi peki kardeş bu gezi boyunca motor hiç arıza yaptımı yolda bıraktımı bizi bi aydınlatırmısın
    Allah'a şükür hiç bir sorun yaşamadık.Sadece bir kez kötü benzinden dolayı çok büyütülmeyecek bir sıkıntı yaşadık.O da gezinin başında oldu da akıllandık.Bir gözümün ve aklımın kesmediği yerlerden benzin almadım.Bunun dışında bir kez de yağ değişimi yaptım o kadar.Yalnız yola çıkmadan önce tüm bakımlarımı yaptırmıştım.Ayrıca yanımda yedek iç lastik,pompa, anahtarlar, yamama malzemeleri, 10 40 yağ aldım.

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Hocam, gecen hafta Cumartesi gunu Istanbul'dan Izmit Yuvacik'a gidecegim diye lastikleri dubleks olarak degistirttim ama goruyorum ki sen butun Turkiyeyi ic lastikli olanlar ile turlamissin. Yolda motosiklet ile seyir eder iken dubleks olmayan bir lastik patladiginda denge bozabiliyor diye duymustum. Ayrica aninda indigi icin yolda da birakiyormus.Bu konudaki gorusunu alabilir miyim? Ic lastikli olmasi bir tercihmiydi?
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı aargh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, gecen hafta Cumartesi gunu Istanbul'dan Izmit Yuvacik'a gidecegim diye lastikleri dubleks olarak degistirttim ama goruyorum ki sen butun Turkiyeyi ic lastikli olanlar ile turlamissin. Yolda motosiklet ile seyir eder iken dubleks olmayan bir lastik patladiginda denge bozabiliyor diye duymustum. Ayrica aninda indigi icin yolda da birakiyormus.Bu konudaki gorusunu alabilir miyim? Ic lastikli olmasi bir tercihmiydi?
    İç lastikli olarak geziye çıkmam biraz zorunluluktu.Çünkü lastikler yeniydi.Sırf tubiless yapacağım diye değiştirmek benim için gereksiz.Ancak aşındıktan sonra yapılması bence daha uygun.Benim arka lastiğim şu an tubiless ama ön halen şambriyelli.Aşındığında onu da tubiless yapacağım.(Mübarek lastik de hiç aşınacağa benzemiyor.Şu anda 25 binde)Şambriyelli bir lastik patladığında havanın bir anda indiği doğrudur ve eğer yüksek hızlarda bu olmuşsa başın belada demektir.Böyle bir durumda motor yolda düz bir şekilde ilerlemek istemeyecektir ve eğer sürücü telaşlanırsa düşme ihtimali yüksektir.Böyle bir durumda yapılacak en mantıklı şey telaşlanmadan hemen eli gazdan çekmek ve yolda düz kalmaya çalışmaktır.Yolda kalma olayına gelince.Kalmazsın.Eğer yedek iç lastiğin veya yamama malzemelerin pompan varsa tabi.Tüm bunlar tubiless bir lastikte de olabilir ama ihtimali tabi ki daha düşüktür.Son bir şey uzun yollara çıkacaksan lastiğin tubiless bile olsa yanına yedek şambriyel al.Lazım olabilir.

Motosikleti
    kanuni tiger05 dı. şimdi 92 integra
    valla helal olsun ybr nın yaptıklarına bak valla inanamıyorum sızdekı de ii cesaret yani ben 100km ye cekınıyorum arıza yaparda yolda kalırım dıye..tamm 4300 km biillfiil ...muhtesem valla takdır ettım sızı tanısma sansını ısallah buluruz
    kıyıkoy gezısıne ısallah gelırsınız...
    [U][B][COLOR="Red"]markası modeli önemli degil asıl önemli olan ::: istedigin zaman...istedigin sekilde...istedigin yerde olman....özgürlük...[/COLOR][/B][/U]

--volkan-- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    emeğine ellerine tekerine sağlık Allah kaza bela vermesin dostum. çok güzel ve imrendirici bir gezi olmuş...

Motosikleti
    shanary 110 cup
    valla helal olsun tek kelimeyle fevkaladenin fevkinde muhteşem keşke satmasaydım ybr 124 dümü salık olsun ya hocam demekki sana gs1200 transalp,varadero,DL1000 v-vstrom,afrika twin verseler dünyayı dolaşırsın yaa valla on numarasın vallahi gurur duydum keşke erzincanada gitseydin bu arada resimlerde harika memleketimde güzel yaa emperyalistlerin,bizanslının niye ülkemizi bölmek istediğini şimdi dahaiyi anladım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motorun ne olduğu değil,yüreğin ne olduğu önemlidir yolda.
    Yüreğine sağlık,daha nice uzun yolların kısmet olması dileğiyle.

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun ne olduğu değil,yüreğin ne olduğu önemlidir yolda.
    Yüreğine sağlık,daha nice uzun yolların kısmet olması dileğiyle.
    Eyvallah dostum.Teşekkür ederim.

Motosikleti
    YBR 125
    hocam ne diyeyim bu geziye.. mükemmel kelimesi anlam olarak ifade etmiyor gezinizi. tekerinize sağlık.İnşAllah bizide peşinizde memleketin hasret kaldığımız yerlerine götürürsünüz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Önümüzdeki yıl 2400 km lik bir Yunanistan gezisi planlıyorum
    125 lik YBR ile Dünya turu yapanlar,Hocam gibi 4.200 km yapanları görünce daha bir cesaret geliyor doğrusu

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    gecen gun kopruden gecerken ingiltere plakali(hatta galler isaretli) ybr 125 gordum..
    siz dusunun artik..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecen gun kopruden gecerken ingiltere plakali(hatta galler isaretli) ybr 125 gordum..
    sizin dusunun artik..
    konfor bir yana,YBR nin son hızının düşük olması dışında fazlaca bir sakıncası yok uzun yolda.

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    hocam tebrik ederim bizim okulda görev yapmısınız sanırsam 2-3 gün önce muhabbetini yapmıstık burdada fotolarını görünce sizi tanıdım sanırsam sizin klavye f klavyeydi bir kere dükkana geldiğimizde konusmustuk.
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Söylenecek tek birşey var; tebrikler..
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı sammy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ne diyeyim bu geziye.. mükemmel kelimesi anlam olarak ifade etmiyor gezinizi. tekerinize sağlık.İnşAllah bizide peşinizde memleketin hasret kaldığımız yerlerine götürürsünüz..
    Demir atları hazırlayın, baharla birlikte seferlere çıkabiliriz.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Tebrikler güzel gezi. Darısı herkesin başına
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)