Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

YBR 125'le 4.300 Km(Edirne'den Doğu Akdeniz'e ve Oradan Doğu Karadeniz'e)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Okulların kapanmasıyla birlikte epeydir planladığımız Edirne,Ankara,Aksaray,İskenderun,Osmaniye seyahatine 26 Haziran sabahı erken saatlerde çıktık.İstanbul'a kadar mola vermeden bir solukta gittik.İstanbul'da iki üç saat kadar mola verdikten sonra çıktığımız yolculuğumuza Bolu'da ara verdik.Zira gece yolculuk yapmayacağımızdan burada konaklamanın uygun olacağını düşündük.Bolu'da öğretmenevinde bir gece konakladık.Hemen belirtmeliyim ki Bolu öğretmenevi personeli ve konforuyla mükemmel bir yer.Beş yıldızlı otel konforu var desem abartmış sayılmam.27 Haziran sabahı kahvaltımızı yaptıktan sonra Ankara istikametine doğru yola koyulduk.Öğlen gibi Ankara'ya vardıktan sonra burada Atatürk Orman Çiftliğini, Anıtkabir'i ziyaret ettik.Anıtkabir ziyaretinde otomobillerin içeri alınmasına rağmen, motorsikletlerin sokulmamasını çok garip buldum ve yadırgadım.Ankara'dan sonra akşam saatlerinde Aksaray'a vardık.Aksaray'da bir gece konakladıktan sonra ertesi gün öğlen saatlerinde Adana istikametinde yola devam ettik.Pozantı'da yemek molası verdikten sonra kendimizi muhteşem Gülek Boğazından aşağıya bıraktık.Muhteşem diyorum zira bizim 125 cc YBR bile bu yolda iki kişi 130 km'yi gördü.Bu arada biz de güneyin müthiş sıcağıyla tanışmış olduk.Akşam karanlığına yakın İskenderun'a vardık.Burada üç gün konakladık.Gerçekten bölgenin sıcağı dayanılmaz.Ancak İskenderun' çok yakın Belen sanki başka bir dünya.Son derece serin ve ferah.Bu geziye çıkmamıza baldızımın Osmaniye Toprakkale'deki düğün töreni vesile oldu ve biz gezimizi burada noktalayıp Mersin,Mut, Konya üzerinden geri dönmeyi planlıyorduk.Aklımıza bir çılgınlık yapmak geldi.125 cc Yamaha YBR ile buradan Doğu Karadeniz'e gitme fikri.Daha önce Hopa'da 5 yıl görev yaptığım için bölgenin ne kadar mükemmel bir tabiata sahip olduğunu yakınen bildiğimden gezimizi böyle bir finalle taçlandırmayı uygun bulduk.Toprakkale'den Osmaniye istikametine doğru yola çıktığımızda vakit öğleni çoktan geçmişti.Nur dağını aşıp Kahramanmaraş'a akşam saatlerinde vardık.Burada üniversitede sınıf arkadaşım olan çok kıymetli bir dostum bizi iki gün ağırladı.Kahramanmaraş görülmeye değer bir yer.Dondurması müthiş.İnanın bu dondurmayı yedikten sonra diğer dondurmalara dondurma diyesim gelmiyor.Bir de Kahramanmaraş müthiş rüzgarlı bir yer.Gerçekten yaz ortasında bu derece şiddetli bir rüzgar bizi çok şaşırttı.Kahramanmaraş'tan sonraki istikametimiz Göksun, Sarız, Pınarbaşı, Şarkışla, Yıldızeli ve Tokat oldu.Bu yolculuk esnasında ise bizleri başka bir sürpriz bekliyordu, soğuk.Özellikle sabah saatlerinde rakımı yer yer 2000 metreyi bulan yüksek yerlerde donduk.Bundan şu dersi çıkarttık.Yaz bile olsa motorsikletle uzun yolculuğa çıkıyorsan, yanına kışlık giyisi, özellikle eldiven mutlaka alınmalı.Tokat öğretmenevinde bir gece konakladık ve ertesi sabah Niksar, Akkuş üzerinden Karadeniz sahiline ulaştık.Tokat Ünye arası bu yol gerçekten tek kelimeyle muhteşem güzellikte bir yol.Her taraf yemyeşil.Kır çiçeklerinin kokusunu çeke çeke kıvrım kıvrım yollarda motor sürmek çok keyifli.Karadeniz gerçekten bir başka.Doğa tutkunu motorseverlere mutlaka Karadeniz'i ömürlerinde bir kez de olsa görmelerini tavsiye ederim.Akdeniz'den çok daha güzel.Ne farkları far diye düşünenlere hemen söyleyeyim.Bir tarafı yeşilin binbir tonuyla bezenmiş dağlar ki zirvelerinde kreter gölleri de mevcut.Diğer tarafı çıktıktan sonra duş almaya gerektirmeyecek kadar az tuzlu masmavi deniz.Gelen misafirleri yolunacak bir kaz olarak görmeyen bir zihniyet.Lokantalarında son derece bol kepçeli servis elemanları.Doğal alabalıkların cirit attığı ve içilecek kadar temiz dereler.Üstüne üstlük Samsun'dan itibaren Sarp sınır kapısına kadar çok güzel bir otoyol.Dahası da var ancak yazı çok uzayacağından şimdilik onlara değinmeyeyim.Ünye'den yola çıktıktan sonra akşam saatlerinde Hopa'ya vardık.Hopa'da çok kıymetli dostlarımızın yanında beş harika gün geçirdikten sonra Samsun,Havza, Merzifon,Osmancık,Tosya, Ilgaz,Gerede, Bolu güzergahını takip ederek, Edirne'ye döndük.Son gün Havza'dan yola çıktık ve hiç durmadan(yakıt ve ihtiyaç molaları hariç)Edirne'ye geldik.Ömrümde bir günde yaptığım en uzun motor yolculuğuydu.900 km'nin üstünde bir yol olması lazım.Edirne'ye vardığımızda yaptığımız toplam km. 4.300'ü bulmuştu.Özellikle son gün çok yorulmamıza rağmen çok keyif aldığımız bir seyahati hem de YBR 125 gibi küçük bir motorla hiç bir sorun yaşamadan tamamladık.Hasılı bu motoru yapan mühendisi görsem yürekten tebrik edeceğim.Şimdi buyurun gezi fotoğraflarına.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Tebrikler vallaa söylenecek söz yok... Fotolarda eklenirse daha bi güzel olacak yazı

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister

Shot with FinePix S5700 S700 at 2007-07-18 Edirne'den çıkış

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    valla saygılar büyük fotoalrı bekliyoruz

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister

Shot with FinePix S5700 S700 at 2007-07-18

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Hocam meslek yüksekokulunda mı görev yapıyorsunuz
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Hayır, geçen yıl Anadolu İmam Hatip Lisesinde görev yaptım.Daha önce 4 yıl da İlhami Ertem Lisesinde çalıştım.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsün'nden İstanbul Boğazı

Bolu Öğretmenevi

Bolu Ankara Yolu

Ankara

Ankara-Aksaray Yolu

Ankara-Aksaray arasında YBR dinleniyor

Tuz Gölü

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img170.imageshack.us/Aksaray

Aksaray

Aksaray Ulu Cami

Aksaray-Adana arası Toroslar

stunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda -titan -twister
    helal size büyük cesaret. cesaret 2 kişi ile tek motorla, hemde 125cc motorla. kutlarım sizi.
    stunc -honda titan -honda twister
    motosiklet özgürce yaşamak, rüzgarla yaşırmak tır.

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister

Pozantı'ya varmadan önce mola verdiğimiz mükemmel bir tesis.Ancak yemek fiyatları yüksek.

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    süper paylaşım zevkle okudum tebrikler ! ybr 125 de süpermiş........
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister

Aksaray-Adana arası

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    mükemmel bir paylaşım motorun hakkını vermişsin
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister

Gülek Boğazı YBR'nin 130'u gördüğü yer

Adana İl sınırı

Osmaniye İl Sınırı

Hatay İl Sınırı

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    vala bravo i tebrik ederim
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister

İskenderun

Motosikleti
    Honda, 2008, CBF 150/ Karaböcük Namı diğer KAĞNI
    Hocam sizi tebrik ediyorum Bir meslektaşınız olarak gurur duydum doğrusu. Benim Yavru Kaplan'ın bu kadar uzaklara gidebileceğini bilsem hiç satar mıydım
    Diğer resimleri sabırsızlıkla bekliyorum. Öyle her gün iki tane resim yükleyip çekilmeyin kenara, resimler lütfeeen
    [COLOR="Blue"][FONT="Verdana"][SIZE="1"][I]Delikanlılığın kitabını yazdım ama basacak matbaacıyı bulamadım:wiinkk: [/I][/SIZE][/FONT][/COLOR]
    [SIZE="1"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"][I]C.SÜĞÜRTİN__[/I][/COLOR][/FONT][/SIZE]

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister

İskendeun

Amik Ovası'na tepeden bir bakış

İskenderun

Hatay ve yöresine özgü, tüketildiğinde insanı düz duvara tırmandıracak kadar enerji veran tatlı KÜNEFE

İskenderun

Toprakkale

Kalenin Tarihçesi

Osmaniye'nin Toprakkale ilçesinde gördüğümüz mısır ilaçlamada kullanılan ilginç bir MF traktör

Toprakkale-Osmaniye Kahramanmaraş yolu

Nurdağı

Osmaniye Kahramanmaraş Yolu

Osmaniye-Kahramanmaraş arası Nur(Gavur)Dağları.Çok dikkatli motor sürülmesi gereken bir yer, çünkü rüzgar muthiş.Fırtına var da denilebilir.

Kahramanmaraş'a giriş

Sütçü İmam Heykeli

Kahramanmaraş'ta tarihi bir Osmanlı çarşısı(Kapalı Çarşı)Aklınıza gelen pek çok el sanatlarının icra edildiği hoş bir mekan.

Bu resim iki teker sevdalısı hanımlar için.Maraş'tan göz kamaştıran muhteşem kuyumculuk örnekleri.

Sütçü İmam'ın Türbesi

Dikkat!Maraş dışında yaşıyorsanız yenilmesinde sakınca olan gıda maddesi.Zira bunu yedikten sonra diğerlerine dondurma diyesim ve yiyesim gelmiyor.Ününü sonuna kadar hak eden MARAŞ DONDURMASI.

Kahramanmaraş Ahır(doğrusu Ahir)dağı

Kaleden Kahramanmaraş'ın görünümü

Kahramanmaraş-Kayseri yolu

Kahramanmaraş-Kayseri arası Püren geçidi

Göksun

Soğuktan donduğumuz yaylalar(Yaz bile olsa Kahramanmaraş-Kayseri-Sivas arasında seyredecekseniz, yola çıkmadan önce kışlık giyisi mutlaka alın.Özellikle sabah ile öğlen arası.

Pınarbaşı

kkarabidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc700s
    gezi mükemmel olmuş resilerde çok süper bu öğretmen evlerinde herkes konaklayabiliyor mu?

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    [URL=http://imageshack.us][/URL Kısmetimizde böyle yollar da vardı.Pınarbaşı-Şarkışla arası.Siz siz olun kestirme yollara fazla güvenmeyin.

Kaynar-Sivas Şarkışla arası
    bummerangg bunu beğendi.

Motosikleti
    kırmızı ramzey 250
    süper bir gezi olmuş paylaşdığın için tebrikler ! ybr 125 de süpermiş

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)