Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara-antalya Güzergah Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

selam arkadaşlar ,bu hafta içinde ankaradan antalyaya (olimpos) gitmeyi planlıyorum fakat en uygun yolu bulamadım. Ankara-Konya-seydişehir Manavgat-Antalya şeklinde düşündüm, Ankara-Afyon-Isparta- Antalya
    gibi bir seçenekte var ama hangisi daha rahat bir sürüş için uygundur?
    ankara-konya yolu biraz korkutuyor ama konyadan sonra düzeliyormuş ,afyon üzeri yol ne durumda hiç bilgim yok bilgilendiriseniz(tek şerit çift şerit asfalt durumu vb..) çok sevinirim teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    150 T
    konyayı düşünme bence. o dümdüz yol ilk başta zevkli gelir ama git git bitmiyo bi türlü. konsantrasyonun bozuluyor. kaza riski de çok yüksek bu yüzden. O yola ancak grup gezisiyse çıkılır. ya da 600-1000lik SS kullanıyorsan.
    Ankara-Afyon arası yol çok temiz. Ispartaya kadar olan yolda da bi zorlukla karşılaşmazsın. Isparta-antalya arası en zevkli yeri çam ağaçlarının arasındasın ve ıspartayı çıkar çıkmaz akdenizi hissediyosun.tatil gelsede scooterla ısparta-antalya yapsam diye gün sayıyorum

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en mantıklı güzergah ankara afyon ısparta ve antalya şeklinde olanıdır..

al burdan bak istersen burdan çıktı alabilirsin .. ben her yolculuğa çıkacağımda gideceğim güzargaha ait detaylı bir çıktı alır depo üstü çantamın şeffaf bölümüne koyarım yolda aklıma eserse ki eser yoldan çıkar güzergah deişirim ..

http://www.kgm.gov.tr/images/turkiye-yeni.jpg
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Ankara-Konya arasındaki o dümdüz ovada altındaki motor 150 Km ve üzerinde seyahat etmeye elverişli değilse baştan vazgeç derim.Ama motorun hızlı bir motorsa Konya Ovası problem olmaz.Seydişehir'den sonrası yokuş ağağı virajlı yollarda da harika bir yolculuk olur ve diğer güzergaha göre daha kısadır.

Ankara-Afyon-Isparta güzergahında ise yol daha uzun olmasına rağmen sırf Konya Ovası'nın sıkıcılığına katlanmamak için bile tercih edilebilir.Ankara-Afyon arası kaymak zaten.Afyon'dan sonra Sandıklı-Keçiborlu arası motorla biraz sıkıcı gelebilir ama orada da durur Afyon kaymağı yer durumu kurtarırsın.Isparta-Antalya arası da motor için oldukça zevkli bir yol bence...

Ben Afyon yoluna % 60, Konya yoluna % 40 veriyorum...

teşekkürler, afyon üzerinden olacak heralde bide yolun durumu zorlamaz denmiş ama ayrıntı olsa hani asfalt ne durumda falan yol kaç şerit gibi

ilginize teşekkürler wallahi bu kadar çabuk cevap beklemiyordum Afyon o zaman

PENTİUM_KİLLER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa150 marauder800
    ankaradan antalyaya 15 gün önce gittim.dün geldim.dahada çok gideceğim.güzegahım hep ankara afyon burdur antalya.ıspartadan 1 kez gittim doga olarak harika fakat çok virajlı yol.125 km yolu 2 saatte anca gittim.yinede tercih sizin.seydişehirdende gittim ama direk alanyaya giderken kullanıyorum o yolu.çok iyi bilmeme rağmen antalyaya gideceksem afyon üzeri.
    SEVGİ SAYGI HOŞGÖRÜ

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    Alıntı yetokilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler, afyon üzerinden olacak heralde bide yolun durumu zorlamaz denmiş ama ayrıntı olsa hani asfalt ne durumda falan yol kaç şerit gibi

ilginize teşekkürler wallahi bu kadar çabuk cevap beklemiyordum Afyon o zaman
    ankara-sivrihisar 150 kmt amamen çiftyol
    sivrishisardan sonra yaklaşık 50 km yine çift yol afyona 20 km kala tekrar çift yol. ankara afyon arası kaymak asfalt. güzergahın diğer kısmı da kaliteli asfalttır. güergahın sıkıcı bölümü afyon uşak ısparta ayrımından ıspartaya kadar olan bölüm olabilir.

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Ben side ye gidecegim icin Ankara-Konya-Akseki- Manavgat- Side yolunu izledim tum yol sorunsuz son 70 km bol virajli ama bos. Konyada etli ekmek yedim Aksekiden sonra baslayan saticilardan muz ve bal aldim sorunsuz bi yol oldu. Ama amac Antalyaya gitmekse bu yol 50km kdr uzatiyo...
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Mercedesin internet sitesinde rota planlaması yaptırınca böyle bi güzergah çıkıyor :

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    O yolu her iki haftada bir kat eden tecrubeli biri olarak soyluyorum. Ankara - Afyon - Isparta - Kepez - Antalya - Kemer - Olympos. Konya yolunu da motorla kullandim seni cidden yorar ve tehlikeli bir yol . Ozelikle yolda cok az benzinci var , yolda kalsan gidip yardim isteyecegin bir yer pek yok. Deli surucu orani o kadar fazlaki hatali sollama yapan biri ile yuz yuze gelmen kacinilmaz.Buna nazaran Afyon yolu surekli benzinci , koy ile dolu .Durup dinlenirsin yol hafif virajli ama tehlikeli degil.Gorus gayet normal manzarasi da bir o kadar gusel.Zaten manavgattan kemere gitmek icin kaybedecegin zamani dusun Antalya ya girmek zorunda kalacaksin senden 1 saat calar. Halbuki diger sekilde kepezden direk Liman ve Kemer yoluna baglanacaksin.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

thedentist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha cygnusX ve honda VFR 800
    Bence ankara afyon antalya hattı en uygunu.ben geçen yaz motorla ankaradan finikeye 6,5 saatte geldim.yanlız anlamadığım bişey var.hepiniz ıspartayı yol üstündeymiş gibi yazmışsınız.oysa yol ıspartaya hiç uğramıyo.burdurun da kenarından geçiyor.yani burdura da girmiyor.eğer ıspartaya girerseniz antalyaya 2 farklı yoldan gelebilirsiniz.1.si burdur-bucak yolu üzerinden kepez hattından,diğeride aksu hattından.
    en kısa yol ankara-afyon-burdur-antalya şeklinde olan.
    ıspartaya uğramadan geçmiyim derseniz yolu uzatmış olursunuz...

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    son durum ne acaba yollarda...
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS

Bu rota iyi diye duymuştum. Özellikle Ankara-Konya arası yol çok güzelmiş.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    eyvallah onurum

255 harita - tapu kadastro
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)