Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

15 Nisan Pazar - Marmaralı Motosiklet Gezginleri Yalovadaydı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xneslihanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz Varadero
    Sevgili Motorsporlarıseverler,

15 Nisan Pazar günü Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Yalova Motosiklet ve Motor Sporları Kulübü tarafından yapılan davete icabet eden tüm motosiklet kullanıcılarına Yalova Valisi Doç.Dr.Yusuf Erbay, Yalova Büyükşehir Belediye Başkanı Barbaros H. Binicioğlu, Ymsk Başkanı Göksel Er ve şahsım adına teşekkür ederim.

Yalova Cumhuriyet meydanında çevre illerden de (İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Bursa) gelen yaklaşık 197 motosiklet ve 300 kişinin katılımı ile aynı yaşam tarzını benimsemiş kaliteli, kültürlü, bilinçli motosiklet kullanıcıları güneşli ve güzel bir bahar gününde keyifli, eğlenceli ve hoşgörülü vakit geçirdi.

Pazar sabahı Yalova Cumhuriyet meydanında toplanan motosiklet gruplarıyla tanışma fırsatı yakalayan Sayın Vali ve Belediye Başkanı motosikletlerin arasında dolaşarak tüm misafirlerimize hoş geldiniz dedi.

Mondial in tanıtım tırından müzik sesleri yükselmeye başlayınca sabah sabah keyifler iyice yerine geldi ve hemen aktivitelere başladık.

Gün boyunca motosikletlerin keyifli denge yarışını, en süslü motorun seçilmesini, scooter ların drag yarışını ve kumsalda cross performansını izlemenin tadını çıkardık.

Gökyüzünde seyre daldığımız uçurtmalar bizi eski günlere götürdü.

Yelken ve Rüzgar Sörf ekiplerinin gösterileri de izlemeye değerdi doğrusu.

Ne yazık ki Paintball ve Plaj voleybolu için fazla zaman kalmadı. Hatta bir ara geçen hafta hatıra ormanına diktiğimiz ağaçlara bakalım dedik de onu da bir sonraki sefere sakladık.

Sabah başladığımız aktivitelere biraz ara verip, öğlen vakti Cumhuriyet meydanından yaklaşık 200 motosiklet sürücüleri ile beraber Polis motosikletlerinin (Şahinler e teşekkürler.) öncülüğü ve artçılığında Zabıta motosikletlerinin de joker koruması eşliğinde şehir içinden güvenli bir şekilde yol alıp toplu olarak Termal e doğru zevkli bir sürüş keyfi yaşadık.

Termal in havasının ve suyunun zevkini keyifli sohbetlerle çıkarıp saat 14:00 gibi Yalova Motofest 2007 nin yapılacağı festival alanına doğru yol aldık.

Festival alanında bizi mangaldan gelen nefis kokular karşıladı. Günün yorgunluğunu yediğimiz yemekten sonra çimenlere uzanıp kumsal kenarında denizi seyre dalarak çıkardık.

Akşam üstü son gelen motosiklet grubunu da festival alanından Ymsk üyeleri ile birlikte uğurlayıp yüzümüzde tebessümle günü kazasız ve balasız bitirmenin keyfini yaşadık.

Güzel bir haftasonu ve keyifli bir etkinlik oldu. Yalova da bizimle olan herkese tekrar tekrar teşekkür ederim.
    10 Ağustos da yapılacak olan Yalova Motofest 07 de tüm motosiklet kullanıcılarını aynı dilden konuşmak ve hayatı paylaşmak için aileleriyle birlikte görmekten onur duyarız.

- Yayınlanan Haberlerden Seçmeler -

Yalova Motosiklet ve Motor Sporları Kulübü, Valilikçe organize edilen Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, Yalova turizmine katkı sağlamak amacıyla bir program hazırladı. Kulüp Başkanı Göksel Er, ilimizin turizmi için üzerlerine düşen görevleri yapmaktan mutlu olduklarını belirterek, “Etkinliğe katılmak isteyen tüm Yalovalı motosiklet kullanıcılarını kulüp yönetim kurulumuz olarak davet ediyoruz. Bu etkinliğimizin planlanmasında, kulübümüzün internet ortamında, diğer gruplarla buluşturan yönetim kurulu üyelerimizden Neslihan Haliloğlu’na, Mondial in Müzik TIR’ını getirme çabalarından dolayı Yoğutçuoğlu Ticaret Mustafa Yoğurtçu’ya ve bu iş için gönüllü çalışan ismini saymakla bitiremeyeceğimiz tüm motosiklet tutkunu arkadaşlarımıza, teşekkür ediyoruz. Tüm Yalovalıları Pazar günü yanımızda görmekten mutluluk duyacağız” dedi.

Yalova Motosiklet ve Motor Sporları Kulübü tarafından 15 Nisan Pazar Günü saat 10.00’da başlayacak turizm programı şöyle;

Saat 10.00: Yalova Cumhuriyet Meydanı’nda YMSK ile buluşma
    Saat 10.00- 12.00: Aktivite (Yarışma, eğlence, dinlence)
    Saat 12.00: Termal’e yol keyfi ve Çınaraltı’nda mola
    Saat 13.00: TİGEM festival alanında mangal keyfi ve aktivite
    Saat 16.00: Şehir turu (Şahinler eşliğinde)
    Saat 17.00: Veda

http://www.haberci.com.tr/Haberler/H...px?HaberID=376

Turizm Haftası coşkulu başladı

Yalova’da Turizm Haftası kutlamaları oldukça renkli etkinliklerle başladı. 15-22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla hazırlanan etkinliklerin ilki dün Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi. Yalova Motosiklet ve Motor Spor Kulübü organizasyonunda gerçekleştirilen Harley Davidson Türkiye Kulübü motor ve denge gösterileri nefesleri kesti. Cumhuriyet Meydanı’nda renkli görüntülere sahne olan gösterileri, Vali Doç. Dr. Yusuf Erbay, Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, Vali Yardımcısı Kemal Cirit, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Ulusoy ile çok sayıda vatandaş ve motosiklet tutkunu izledi. Vali Doç. Dr. Yusuf Erbay, düzenledikleri etkinliklere katkılarından dolayı Yalova Motosiklet ve Motor Spor Kulübü Başkanı Göksel Er’e teşekkür plaketi verdi. Yalova’da bu yıl çok farklı ve kaliteli turizm haftası etkinlikleri hazırladıklarına dikkat çeken Vali Erbay, bu özel haftada Yalovalıların eğlenceli ve güzel anlar yaşayacaklarını söyledi. Meydandaki gösterilerin ardından katılımcılar motosikletle Yalova turu yaptılar. Motor ve denge gösterileriyle coşkulu saatler geçiren Yalovalılar, Yelken ve Rüzgar Sörf ekiplerinin Akasya Parkı önünde gösterileri ve yarışmalarıyla da heyecanlı anlar yaşadılar. Turizm Haftası kutlamalarının ilk gün etkinlikleri Bad Godesberg Parkı nda gerçekleştirilen Paintboll gösterisi ile sona erdi.

- Pazar gününe ait ayrıntılarla devam ediyorum –

İşte sabırsızlıkla beklediğim Bahar geldi. Aylardan Nisan. Ilık bir Pazar günü hava 19 derece ve ben yine Yalovadayım.

Sabahın erken saatlerinde Marmara bölgesinin bazı şehirlerinde hareketlenmeler başlamış.

Motosikletinin günlük bakımını bitirmiş, kaskını, korumalı giysisini giymiş, erzağını çantasına koymuş, yol planını ve haritasını hazırlamış motosiklet kullanıcıları geçen haftaki davetim üzerine yola çıkmaya başlamışlar bile.

Kimi denizleri aşmış kimi dağları, kimi dereden kimi de tepeden Yalova nın yolunu tutmuşlar.

İstanbuldan 176, Kocaelinden 65, Sakaryadan 102, Bursadan 69 km yol yaparak Yalova Cumhuriyet Meydanına gelenleri alanda karşılıyorum.

Ne güzel bir görüntü oluşmaya başladı bir bilseniz.

Keşke orda olsaydınız.

Hepinizle tanıştığıma çok memnun oldum.

Bakın aramızda kim var !
    Motosikletiyle mola verenleri keyifli sohbetiyle ağırlayan Yalova Doyum Lokantası sahibi Mehmet ağabey. Meydana gelenlere hoş geldin demek için BMW R 1150 RT motosikletiyle hazır bulundu.

Ya ben ! Ben de pek keyifliydim. Nerdeyse bütün arkadaşlarım ordaydı.

Daha da önemlisi kardeşim de gelmişti.
    Bütün gün beni artçın olarak aldığın için teşekkür ederim Gökhancım.

Herkes seyirde. Keyifli sohbetler devam ediyor e hava da güzel.

Başlasın etkinlikler diyoruz ve denge yarışına katılmak isteyen sürücüler sıraya girmeye başlıyor.

Ve yarışma başladı. Ödülümüz de Ymsk Bandanası.

Seyre dalanlar ve kenarda dedikodu yapanlar. İşte objektifime takılanlar.

Zaman ne kadar da çabuk geçmiş. Saatin hiç farkında değilim. Öğlen olmuş bile. Hemen bir Polis motosikletinin üzerine çıkıp telsizle herkese hoş geldiniz anonsu yapıp yol planımızı anlatıyorum. Her grubun başkanı önde olmak üzere Polislerin öncülüğü ve artçılığı zabıtaların da jokerliği ile Yalova halkının şaşkın bakışları arasında şehrin içinden Termal e doğru yol alıyoruz.

Kosovalı da bizimle geldi.

Termal yolundayız artık.

Çok kalabalığız çoook.

Motorların sesi etraftan nasıl duyuluyor düşünebiliyormusunuz !

Termal in temiz havasını soluyoruz.

Fazla gaz açmıyoruz doğayı kirletmiyoruz.

Sanırım bu mavi Aprilla sahibinden satılık.

Termal Çınaraltında kısa bir çay molası. Çaylar Ymsk dan.

Öğleni geçirdik. Karnımız da acıktı. Şimdi Tigem e gidiyoruz.

Sanırım bu motor da sahibinden satılık.

Keyifli bir yoldan geçip Yalova da Motofest 07 nin yapılacağı kamp alanına geliyoruz.

İşte size kamp alanından bazı görüntüler.

Mangalda köfteler, çayır çimen, kumsal, deniz sefası bir motorcu daha ne ister ki !

Şimdi gördüğünüz tüm performanslar trafiğe kapalı alanda yapılmıştır.

Günün sonunda en güzel motoru da seçtik.

Nerdeyse akşam oldu ve ayrılık vakti geldi.

Birlikte keyifli bir gün geçirdik. Kim demiş motorcular bir araya gelince gürültü olur senfoni olur, kim demiş motorcular serseri olur kültürel kişilikli sosyal insanlar olur, kim demiş motorcular pis en güzel en titiz insanlardır onlar. Hala inanmayan varsa buyursun gelsin onları da ağırlamaya hazırız.

Yolunuz açık olsun.

Neslihan H.
    Ymsk Yön.Kur.Azası

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kymco venox
    çok güzel bir organizasyon olmuş paylaşımlarınız için teşekkürler

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Süper bir organizasyon...
    Boş gezenin boş kalfası rallici cadde tayfası...

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok güzel olmuş. bunu kaçırmış olmam talihisizlik. haberim olmasına rağmen başka bir işim olduğu için gidememiştim. şimdi pişmanım :(
    ==============================
    ==============================

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Güzel bir organizasyondu.Motorum servisten çıkamadığı için moralim bozuktu biraz, sabah buluşma yerine gitmedi ayaklarım, öğleden sonra Çınarcık'tan dönerken karşılaştık ve arabayla da olsa konvoyla birlikteydim bir süre...
    Gözü yaşlı seyredip katılamadığım bu organizasyonun acısını Ağustosta veya daha erken bir fırsatta çıkarmak dileklerimle...

Yalovam'a sevgilerle...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla süpermiş benim neden haberim olmadı bundan neyse artık seneye

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Tüh be!" dedirten cinsinden bir etkinlik olmuş.Çabalarınıza sağlık.2.Yalova şenliğine geliriz artık.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Alcohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YK-200GY2
    vay be mukemmelmis 10-12 agustos'ta mutlaka oradayim
    İnsanlarla Ugraşmaktansa Makinalarla Uğraşmayı Tercih Ederim....

~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    allah allah benım haberım yoktu ya kımsedew bahsetmedı nası iş bu????
    ama cok güzel organızasyon olmus.....
    organıze edenlere tebrikler.....
    organıze olanlarada bı dahakı organızasyonda gorusene kadar esenlıkler dılıyorum

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    organizasyon super yerel yönetim tam destek vermiş katılım da yüksek olmuş ama haberimiz yoktu
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    GTS 250
    super olmuş. haberimiz olsaydı kesin giderdik. Kısmet bir sonrakine, emeği geçenleri tebrik ediyorum.

Motosikleti
    sık dişini az kaldı
    süpersiniz

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    gerçekten olağan üstü çok kıskandım gitmek görmek varmış beyaaa of uleen
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)